Алтернативни енергоизточници > Механични, гравитационни и хидродинамични устройства

Центробежни и силови установки

(1/29) > >>

kkrasi1967:
kkrasi1967: здравейте творци!

Казвам се Краси, за момента се занимавам с тягов двигател разчитащ на центробежни сили и насочен воден стълб, няма дюзи, няма да има изхвърляне на работно вещество..няма май такъв раздел центробежни двигатели, а това е колкото елементарно толкова и ефективно, като КПД то му е около и над 12, 12 години мислих върху най-удачната и лесна конструкция..та чак сега се хванах да го правя.

Това си е изцяло моя идея..няма връзки, и клипове няма, въпреки, че няма да се учудя и на някой друг да му е хрумнало същото някъде, та накратко; в запълнен до две трети затворен съд с вода, при развъртане същата тая вода, създава налягане върху дъното на съда. До тук ясно, обаче знаеш ли какво се получава, ако съдът е с наклон от 45 градуса спрямо хоризонталата на въртене?

..при първия прототип който беше пробен със 130 милилитра вода в 12 съда (корпуси от маркери ..срещуположно разположени, маркерите трябва да са балансирани, щото иначе може да се откъсне някой и да застреля тоя, който е най-близо.) при 2900 оборота/мин. ..толкова въртеше бормашината тогава, получих тяга от 6.5 килограма.

Сегашния прототип, който сглобявам, колело от стар мотоциклет ЧЗ 175, тавичка от стар грамофон плочата! Двете определят 45 градусовия наклон на съдовете (500 мл. от фанта, най-здравите и правилни бутилчици), между плочата и каплата, като ъгъла спрямо централната ос е 45 градуса ..общото количество вода ще е 2.4 литра, на сегашен етап ми се ще да го развъртя на поне 5000 об./мин ..ей го началния вариант, тепърва ще го доукрепвам, първо ще направя корпуса, а съдовете с водата ще сложа най-накрая.

Eй таз картинка на vsl, много точно показва идеята. номера е в това че колкото са по-високи оборотите толкова налягането в дъното на съда е по-високо, а като дадеш и наклон на тоя съд то тогава се сдобиваш с насочено налягане, а когато в затворен цилиндър имаш налягане в единия край и разреждане в другия тогава какво имаме!?

Бях обещал на майстора да го информирам кви ги върша но отдавна не съм правил нищо щото онуй нещо почна да става много тежко и се отказах. мисля да се разходя до битака и да се снабдя с две балканчета, от тях ще си скова вело рикша и ще му пробвам възможностите, по-големия диск ще доведе до по-голяма периферна скорост при ниски обороти, а това е опасно, ако се монтира на лека количка, все едно на лагерница да сложиш двигател от сузуки катана 1100.

..ами,не ти трябват формули или поне на мен не ми трябват, съдовете от полипропиленови тръби, има и лепачки към тях че и надеждни тапи само че или диаметъра и дължината да са повече от 32..до 42мм. на 250мм. или вече да не са 8 а 16 общата им вместимост трябва да е не по-малко от два литра.

..ще продължа да го творя обаче от понеделник щото съм на мотосъбор утре и вдруги ден

 Надявам се че схващате, какво точно обсъждаме сега, смъртта на петролната ера и двигателя с вътрешно горене ..например за да разполагаш с тяга и в безвъздушното и междупланетно пространство без да те бърка имаш ли гориво или нямаш, или пък да отидеш до марс, за една седмица, вместо за 6 месеца ..ей заради такива едни баналности

Крайната цел е не само аз да го правя а всеки който може и има желание,колкото е по-масово толкова по-малко ще е уязвимо откъм покриване от едни чалмосани нефтодобивници.
..или е известно отдавна и изключително добре скрито,или сме първите които сме се сетили за толкова елементарен начин за придвижване в пространството

kkrasi1967:
а това на снимката е само основния корпус,носещите и отдаващи тягата елементи не са монтирани още

coke2k:
Дай някакви схеми да се ориентираме
Това е на първо четене. Според колегата vsl

kkrasi1967:
Е те точно това е като принципна схема,само че е обърнато наопаки

Иван Димов:
   Тя схемата е ясна, но малко ме съмнява дали ще има тяга по този начин. Преди време гледах в един сайт много механични експерименти, които се въртяха сами, но явно със скрити моторчета в тях. На пръв поглед изглеждаха доста убедителни и даже правих опит да повторя един от тях, но без успех. После се поразмислих и разбрах защо не става - силите са статични. Няма динамика, т. е. ускоряване и забавяне. Твоят опит е подобен - силите са статични и скоростта на въртене е константа, а трябва по принцип да е променлива и с друга конструкция. В моята тема "Центробежните сили - тяга за транспортни средства с КПД>1." има някои успешни опити.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия