Автор Тема: EmDrive на Роджър Шоуйър  (Прочетена 86671 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #30 -: Ноември 25, 2016, 12:47:45 pm »
caduceus, един въпрос (да не се приема като заяждане, чисто информативна същност):

След като си явно много по-наясно от всички нас с процесите при подобни постановки, опитвал ли си някоя собствена разработка в тази насока?
Покажи ни нещо, ако имаш? Не говоря за разкриване на "ноу-хау" или за сервиране знания наготово, а за проста демонстрация на краен ефект, като тази на лъча, размекващ материя примерно или друго, което да има осезаемо-сетивно изражение, възможно за възприемане с обикновените (за нас-"мъгълите") сетива?
Говоря за обикновена "зрелищност", подобно на тази, с която Тесла е шашкал тъпите тълпи...
Мисля, че тогава биха отпаднали тотално всякакви скептични или злонамерени коментари и доверието в изложените от теб аргументи би било неоспоримо.

Задавам този въпрос като недоизказаност от много съфорумци (тук не е замесено личното ми мнение).


Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #31 -: Ноември 25, 2016, 01:15:43 pm »
caduceus от написаното от теб оставам с впечатление че си изпреварил Гребенников, така ли е?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #32 -: Ноември 25, 2016, 03:09:01 pm »
Не мога да ви покажа платформа или друго нещо, което лети с антигравитация - първо защото нямам /правил съм само тестове/ и второ, защото ако имам, ще се засече от военните датчици по спътниците или наземните такива - спомнете си ВСГ какво съветваше тези, които направят подобна платформа... Как и къде се стартира и прибира - максимално далече от населени места, в диво, пусто място.  Да не мислите, че от добро си е направил платформата сгъваема, за да прилича на етюдник или кутия с бои и е ходил по дивите поляни пеша, на майната си... Пише го едно към едно.
Аз да не съм луд или кандидат за "нещастен случай", да публикувам тези неща, ако ги имам на практика? Че да ми спретнат "болест" или др. както на ВСГ, който десет години си е летял по живо по здраво и чак когато е излязла статията във местния вестник и е написал книгата си с данни и снимки по платформата, изведнъж се е разболял и починал скоропостижно  :) Та после да се обвини технологията, че е виновна - за да бягат като дявол от тамян всички любопитковци...
Точно обратното е - тя дава здраве и живот, защото силни полета от този тип са много благоприятни за човека и водят дори до оргазмени състояния - не е случайно, че жизнената енергия е наречена оргон от Райх  ;) ВСГ си пише човекът, че най-му е било кеф да стартира рязко нагоре и направо изпадал в екстаз - ами това си е почти секс  ;D
Относно това как да ви докажа, че нещата по темата са ми достатъчно ясни, ще пусна една снимка утре - за да видите и пипнете със собствените си сетива това-онова. Мощен + излъчвател на оргон, който се усеща дори през екрана на компютъра при "докосване" на електрода от снимката. Информационно-енергиен линк, действащ независимо от времето и разстоянието - типична оргонна технология.
Това го правеше Карл Велц в сайта си преди време, но сега го е деактивирал - освен това неговия чи-генератор беше доста по-слаб от това, което ще видите вие /между другото, за първи път публично/.
Поздрави!
 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #33 -: Ноември 25, 2016, 05:01:54 pm »
И аз съм на подобно мнение... Ако човек притежава такова нещо, то е най-добре да си го използва сам максимално предпазливо, като може да знаят само най-близките роднини. Или пък само групичката, ако сте работили екип от няколко души. Тръгнеш ли да го използваш под път и над път или да разказваш на всеки, ситуацията рано или късно ще стане доста тегава за изобретателя. Или ще претърпи "инцидент" или ще цъфнат военните по някое време с конфискуване на апарата и заплаха със затвор, ако не престане да използва "неразрешена технология".
Някъде четох, че са погнали Авион и компания след тестовете на тяхното устройство, но нашите са се изнизали навреме и ония са открили само празен склад/гараж :)

Като стана въпрос за кълбовидни мълнии, тук на 1:10мин., може да се види по какъв начин изчезва тази: https://www.youtube.com/watch?v=D4vV3KxQ16c
Проблясък, придружен от мощен електрически разряд. Това си е реален пример какво може да се случи при рязко прекъсване на полето (било то от повреда или по друга причина), създадено от някой от гореизброените летателни апарати.


Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #34 -: Ноември 25, 2016, 05:56:08 pm »
Има начини да се правият аноноимни съобщения, примерно обществен компютър с еднократно регистриран и използван профил.
Ако всеки ще си крие постиженията за себе си, форуми като този са безмислени.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #35 -: Ноември 25, 2016, 06:05:27 pm »
Има, и това е така. Въпросът е колко хора биха съумели да използват технологията безопасно и колко биха се самовзривили :D И после да тежат на кармата на даващия.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #36 -: Ноември 25, 2016, 06:29:26 pm »
въведете във гугъл "отец учит сына" и отидете на раздел картинки, след това въведете "мать учит дочь" (без кавичките)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #37 -: Ноември 25, 2016, 06:55:28 pm »
На мен все пак ми е интересно до какъв етап от разработките си е стигнал teofilius?

montanar

  • Гост
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #38 -: Август 27, 2017, 03:04:38 am »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #39 -: Октомври 26, 2017, 09:52:45 pm »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #40 -: Октомври 26, 2017, 10:38:34 pm »
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=mThPoVRj25M  Това е незнам точно как да го именувам, :)  но да речем измервател или индикатор за много слаба двигателна сила при експериментиране с електрогравитация или други принципи които евентуално биха дали добри резултати и да са перспективни за създаване пък на мощни безгоривни полеви двигатели.  Електрогравитация от типа на лифтер и др. подобни принципи в тази насока са достатъчно ефективни за да не е необходим този измервател на слаби сили но ако направя експеримент с Ем Драйв ще е идеално подходящ за доказване на принципа и може би да направя такъв опит поне от леко любопитство а и за да го споделя при все че според мен тази технология едва ли ще има голямо бъдеще.  Удоволствието и хубавото на цялата постановка в този индикатор на 4антигравитационни" сили е че цялото захранване и електроника е в центъра на тежестта на въртящата се платформа. На периферията закрепвам или залепвам образеца-прототип на бъдещия "междузвезден двигател" :) и цялото това нещо виси на тънък конец без никакви кабели навън които при слабя сила биха затормозили индикирането и. Управлявам го с дистанционно реле което си направих от безжичен звънец и като му хванах на бързо цаката мога да го ползвам за още куп интересни неща които ми хрумват на ум :).  Следващата въртяща платформа за подобни експерименти смятам да е изцяло безконтактна като се поддържа от магнитни полета с постоянни магнити. Това ще я направи още по чувствителна. Е има достатъчно и материал от идеи за експериментиране.
   Следващия ми опит с електрогравитация мисля да е с модел за движение във вода потопен  във вода. Което означава че ще е напълно изолиран и с несиметрични електроди. Във Масло съм пробвал преди години  и не е проблем с нормалния лифтер и там е по лесно и по ефективно но във вода ще е интересно а ако постигна добра ефективност при мащабно изпълнение току виж задвижил лодка с човек на борда.

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #41 -: Октомври 26, 2017, 10:53:40 pm »
teofilius нещо има грешка в линка. Провери при тебе къде те праща. При мене излиза моето CNC как работи.

Атанасов_Хасково

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #42 -: Октомври 27, 2017, 12:08:57 am »
https://www.youtube.com/watch?v=mThPoVRj25M&t=153s    Това е ... :) Благодаря за корекцията...


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #44 -: Януари 31, 2020, 10:16:28 pm »
Технократ нещо си сбъркал с линка и не работи поиграх си та ето го:
https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Teoretitcite-obiasniavat-EmDrive-kojto-protivorechi-na-zakonite-na-fi_97054.html 
А и да ти кажа никакво обяснение не видях в този линк. Само някаква ретроспекция. Нищо де няма лошо въпроса е, че тия дето го отричаха сега пращат "неработещото" устройство в космоса. Какво значи това, че е гарантирано неработещо или, че е гарантирано работещо.