Автор Тема: EmDrive на Роджър Шоуйър  (Прочетена 86664 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
EmDrive на Роджър Шоуйър
« -: Август 04, 2014, 06:13:13 pm »
http://it.dir.bg/news.php?id=17158590

Експерти на НАСА са извършили успешни изпитания на двигателя EmDrive, осмиван от учените от 10 години.
Принципът на действието му нарушава фундаменталните закони на физиката, но по необясним начин той работи, като променя коренно перспективите за усвояване на космоса, предаде Нюзру, цитиран от БТА.

Двигателят EmDrive е изобретен от британеца Роджър Шоуйър и не се нуждае от гориво, тъй като в него се използва енергията на микровълните.

Първият експериментален модел е бил изграден още през 2003 година. Тогава той е дал 16 милинютона тяга. Учени продължили да се надсмиват над изобретателя дори тогава, когато през 2009 г. група китайски изследователи повторили успешно експеримента.

Сега доклад за извършени изпитания качи на сайта си НАСА. В статия на американски изследователи, работили под ръководството на доктор Харолд Уайт от космическия център "Линдън Джонсън", са описани 8 дни от август 2013 година, през които е била демонстрирана жизнеспособността на невероятната идея.

Hi-News пояснява, че двигателят на Шоуйър генерира тяга чрез трептене на микровълните около вакуумен контейнер. Електричеството, необходимо за създаване на микровълни, се добива с помощта на слънчева светлина. Така устройството не изисква използването на гориво и на практика може да работи вечно, докато не се появи механическа повреда.

"Невъзможен" двигател
Сайтът Gizmodo пояснява, че идеята за такъв двигател изглежда безумна, а на теория той просто не трябва да работи. Въпреки това изпитанията потвърждават, че това се случва.

"Тестовите изпитания показват, че уникалната конструкция на микровълновия двигател действително позволява да се създаде сила, която е невъзможно да бъде описана от класическата гледна точка на електромагнитното явление, и все пак той предполага взаимодействие с квантовия вакуум на виртуалната плазма", се подчертава в отчета на НАСА.

Измерванията показват наличие на 30-50 милинютона тяга.

Gizmodo пояснява, че двигателят противоречи на основния принцип за запазване на импулса. Теоретично би могло да се допусне, че двигателят работи, защото е допусната грешка при конструирането, но моделът е тестван от два независими екипа от изследователи. А в недалечно бъдеще идеята навярно ще искат да проверят руски и европейски учени.

"The Guardian Liberty Voice" напомня, че в НАСА отдавна търсят възможности за пробив в космическите пътешествия.

EmDrive, който се основава на Специалната теория на относителността на Айнщайн и на принципите на движение на импулсите на светлината, може да направи много по-реални мисиите в далечния космос. Заложената в него концепция може да промени бъдещето на космонавтиката.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #1 -: Август 27, 2014, 07:32:13 pm »
Много странно и бих казал подвеждащо заглавие. Какво значи в случая "вечен двигател". 
Това което разбират под"вечен двигател" повечето от участниците в форума изобщо не може да се нарече определение за EmDrive
« Последна редакция: Август 28, 2014, 04:34:30 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #2 -: Август 27, 2014, 09:18:11 pm »
Това е фалшива новина. Търсих доста в сайта на NASA и нищо подобно не открих.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #3 -: Август 27, 2014, 10:38:21 pm »
Не е фалшива новината, но мисля че беше публикувано в някакво научно списание а не в сайта им.
От цялата работа ми стана ясно само, че изглежда става дума за нещо като ефекта при прилагане на високо напрежение върху асиметричен кондензатор. Последното е дискутирано вече тук някъде. Освен това имаше и информация, че експеримента е останал неповлиян и със същия успех и при липса на вакуум, тоест при нормално атмосферно налягане.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #4 -: Август 27, 2014, 10:45:07 pm »
А може и да е "прах в очите"-изместване от истинската същност?
Тайна е ясно, че не може да се опази при тези комуникации, затова по-сигурният начин е дезинформацията, оттам тръгват вече хипотези и легенди, каквото и става в момента...
Едва ли ТОЧНО ТОЗИ двигател е в основата на изцепката им, че оттук-нататък нямало да използват ракети за извеждане в орбита?!
Струва си да се помисли...
« Последна редакция: Ноември 25, 2016, 12:05:14 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2016, 04:59:43 pm »
Дали поредната "фалшива новина" по въпроса както се е изказал nizo, дали нещо друг но в статията по долу се твърди, че NASA  ще изпробва догодина EmDrive на спътник в космоса.
За ужас на верните последователи на стандартния модел.
http://it.dir.bg/news/emdrive-24556076

Коев

  • Гост
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2016, 06:48:21 pm »
Двигател използващ непознат вид тяга породена от отражението на микровълни, на всичко отгоре ускорява много по-бързо от плазмения двигател и не използва и капка гориво.
Ето, че някои ,,крайно невероятностни'' идеи и разработки, гледани с насмешка от авторитетни учени, противоречат на физичните закони и стават най-най....няма невъзможни неща.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2016, 07:34:37 pm »
Нищожна тяга в сравнение с лифтер технологията и електрогравитацията които и без йонен вятър са изключително ефективни. Нещо което лично съм го установил а вярвам скоро ще направя демонстрация на дрон работещ изцяло на електрогравитационен принцип.  За вертикална тяга първоначално ще използвам и йонен вятър но за хоризонтално движение ще направя и вариант без йонен вятър. Следващата ми цел ще е да видим доколко ще мога да го отдалеча максимално от земята но това ще е друг по-мощен апарат. при досегашните ми изследвания и експерименти положението е такова че тези апарати работят и във вакуум и във въздушна среда но са по ефективни във въздушна -(Засега)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2016, 07:43:49 pm »
 Това, че си изследвал дали работи и във вакум беше  изключително важно. Радвам се че работиш и имаш успех, но нямаше ли тема по въпроса.
Защо не споделиш нещо там.
Тоя асиметричен кондензатор които показваш на клипа не знам защо ама много ми прилича на това устройство от тази тема. 

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2016, 07:53:08 pm »
В кой клип? Иначе просто си коментирам че Ем Драйв така както го показват едва ли ще е много ефективен. Бих предположил че ако е отворен от едната страна ще е по-добре но не знам кога ще правя опити директно с Ем Драйв но там има друг вариант при който очаквам тягата да е много по голяма. При електрогравитационния принцип наскоро четох за вариант с конус и проводник в него и как това увлича ефира и работи и като помпа за масло например, а също и като торсионен генератор.  Не съм го пробвал но ще направя опити да видя как ще е .
  Вариантите са много при електрогравитацията но мисля че има нещо което убягва и при прилагането му ще се генерира истинска мощна тяга както при НЛО използващи подобен но усъвършенстван принцип.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2016, 09:29:10 pm »
Радико, да нямаш предвид това?: https://www.youtube.com/watch?v=DP1q95f6TgA&t

Вариантите са много при електрогравитацията но мисля че има нещо което убягва и при прилагането му ще се генерира истинска мощна тяга както при НЛО използващи подобен но усъвършенстван принцип.

Teofilius, точно това и аз преследвам от няколко години. Има методи, но за съжаление ние не ги разбираме напълно и малко не достига да се сглоби цялостната картинка, съответно и реално работещо устройство с възможности за гравитационно позициониране на големи маси.
Едно от направленията, върху които можем да работим засега, е миниатюризация на тяговите елементи - лифтер, съдържащ множество малки клетки, които работят заедно като една. По този начин би трябвало да се увеличи производителността.

Вярвам, че този сайт ще ти бъде интересен: http://www.spacewarpdynamicsllc.com/
Проф. Дейвид Парес също работи по това направление по свой начин. Могат да се разгледат експериментите и резултатите от тях, които извършва с неговите гравитационни клетки, състоящи се от проводящи фрактални форми, подредени по определен начин. Има детайлни снимки и на тях.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2016, 10:37:12 pm »
Да бе точно този клип и още един май имаше ама се обърках и реших че са на teofilius
А и не знам защо някой е решил, че със сигурност гравитацията има пръст в цялата работа и всички свеждат разсъжденията си до нея. Защо точно гравитацията набедихте при положение, че хоризонталното преместване което се демонстрира в клипа доказва точно обратното, че друго е причината не гравитацията. 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2016, 11:03:09 pm »
Земната гравитация си е отделно, при нея няма изменение. Около самия апарат се образува поле, което има много подобни характеристики като гравитационните, но е с променлив градиент, което е причина за придвижването масата на апарата в пространството. Формира си нещо като собствена "пързалка" по която може да се плъзга (пространство с изменени характеристики, най-общо казано) и, ако "пързалката" е с достатъчно изразен градиент, то може да преодолее изцяло влиянието на земната гравитация. Посоката на придвижване се променя с промяна ориентацията на градиента. В случая с асиметричния кондензатор от видеото, градиентът е хоризонтално ориентиран, оттам и придвижването е по хоризонтала.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2016, 11:33:01 pm »
Е са ти говориш за Уарп двигател. за този дето се опитват да го докажат че е възможен във линка дето си дал, но според мен е възможно да има поне още хиляда по прости за обяснение причини за тази тяга която се получава. За мен това обяснение "принципа на уарп двигателя" е нескопосан опит за поредната кръпка на стандартния модел. 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: EmDrive на Роджър Шоуйър
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2016, 12:03:47 am »
Там е работата, че всеки си го интерпретира според разбиранията или според наложилите се литературни термини като "уорп драйв", а всъщност е поле, което влияе на материя от всякакъв вид. Може да й повлияе по различни начини, като например да я изгори, вледени, наелектризира, да я промени (трансмутация и раздробяване, като при ефектите на Хътчисън) или просто да я премести в пространството, какъвто ефект търсим ние.
Всички видове полета са биполярни. Космическите тела орбитират едно около друго, но "нещо" им пречи да се сблъскат. Дори две галактики да се врежат една в друга, слънцата и планетите в тях няма да се сблъскат, а елегантно ще се разминат (или най-много някоя звезда да си прихване нова планета в орбита) именно заради полетата, които не им позволяват да се сблъскат.