Автор Тема: Размисли около източването на атмосферно електричество  (Прочетена 8025 пъти)

Неактивен Иван Димов

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 741
  • Рейтинг: 128
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   GMG, според мен, това което показваш е точно принцип на Тесла. Прилагам схема. Върхът на бобината с топката е всъщност едната плоча на кондензатор. Другата плоча е земята. Затова заземлението може да бъде заменено с кондензатор. За експериментиране може да варираме разстоянието между плочите на този кондензатор. За високо КПД мисля трябва висок качествен фактор. Аз се опитвам да направя същата схема при ниски честоти при трансформатор с желязна сърцевина.
П.П. Може и едната плоча на кондензатора да е по-голяма от другата (несиметричен кондензатор).

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 423
  • Рейтинг: 283
Е тя дясната страна си стана един LC трептящ кръг с тая корекция...

Неактивен GMG

• Експериментатор
  • Активен
  • Публикации: 282
  • Рейтинг: 160
  • Големите неща се раждат в малките часове!
        Добра вечер!
след доста опити и различни модификации така и не получих по-голяма  мощност от вложената. ....  колкото и да си играх повече от 92%-93% КПД не можах да постигна.
  За сега не стои въпроса за по-голяма  мощност от вложената. Имам за цел да разнищя това, което ми се случи /дълго за обяснение/ :)
Какви точно модификации си правил? Предполагам жицата е била под 0,3мм., а и управлението да е пуш-пул даже, не бях забелязал почти никаква промяна. Важно е да се създаде потенциал, а дали е хилав или не, според мен няма значение ;)
Мисля, че знам какво става там, но не му е времето за теории сега.

Димов, за Q фактора е доказано така, НО!
Този кондензатор трябва да е доста габаритен май, а и отиваш в параметрични разсъждения по-нататък... измества се идеята :)
  За ниските честоти те подкрепям, и аз съм си го мислил при условие, че от тук излезе нещо.
       Успех ти желая!

Неактивен x_name41

• Стабилен
  • Публикации: 623
  • Рейтинг: 136
  • "музиката удължава живота"
    • http://www.4shared.com/account/dir/8Lu4dgzG/sharing.html
прилагам две схему :)