Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 661639 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #735 -: Февруари 25, 2016, 03:41:04 pm »
Драги ми Радико и EDM electronic, странно ми е Вашето желание за спор без спор, без да познавате същината на процесите, които протичат:
    Твърдите, че познавате гравитация, а не знаете какъв е нейният характер. Твърдите, че сте предсказали гравитационните вълни, а всъщност не знаете принципа на тяхното възникване. Измервате изменение на интензитета на гравитацията, а твърдите, че това е доказателство за вълновия и характер.
    Твърдите, че познавате електромагнитните вълни и фотоните като тяхно проявление, а не можете да обясните защо при разцепване на нормален атом се отделят точно електромагнитни вълни и защо при прескачане на електрон от една орбита на друга се излъчва фотон. Твърдите, че скоростта на светлината е предел, но не можете да кажете защо този предел е точно толкова.
    Твърдите, че енергията е проявление на материята, но не можете да обясните защо енергията получена от вакуума е милиарди милиарди пъти повече от тази на материята.
    И накрая твърдите че не може да има СЕ защото има ЗЗЕ, а дори не можете да дадете определение какво представлява всъщност енергията.
    Как може да създавате твърдения за неща, които не познавате или познавате само някои от ефектите им. Несъвършенството на всички създадени до момента теории се дължи именно на това, че описват едностранно протичащите процеси, без да отчитат взаимовръзката с другите такива. Тези теории се явяват недоносчета още при раждането си и се налага в последствие тяхното допълване и преразглеждане. Пример: Теорията на относителността, която при раждането си отхвърля етера като ненужен, а след това въвежда тъмна материя и тъмна енергия, за да обясни парадоксите.

6
« Последна редакция: Февруари 25, 2016, 07:51:07 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #736 -: Февруари 25, 2016, 04:13:59 pm »
Драги ми Радико и EDM electronic, странно ми е Вашето желание за спор без спор, без да познавате същината на процесите, които протичат:
    Твърдите, че познавате гравитация, а не знаете какъв е нейният характер. Твърдите, че сте предсказали гравитационните вълни, а всъщност не знаете принципа на тяхното възникване. Измервате изменение на интензитета на гравитацията, а твърдите, че това е доказателство за вълновия и характер.
    Твърдите, че познавате електромагнитните вълни и фотоните като тяхно проявление, а не можете да обясните защо при разцепване на нормален атом се отделят точно електромагнитни вълни и защо при прескачане на електрон от една орбита на друга се излъчва фотон. Твърдите, че скоростта на светлината е предел, но не можете да кажете защо този предел е точно толкова.
    Твърдите, че енергията е проявление на материята, но не можете да обясните защо енергията получена от вакуума е милиарди милиарди пъти повече от тази на материята.
    И накрая твърдите че не може да има СЕ защото има ЗЗЕ, а дори не можете да дадете определение какво представлява всъщност енергията.
    Как може да създавате твърдения за неща, които не познавате или познавате само някои от ефектите им. Несъвършенството на всички създадени до момента теории се дължи именно на това, че описват едностранно протичащите процеси, без да отчитат взаимовръзката с другите такива. Тези теории се явяват недоносчета още при раждането си и се налага в последствие тяхното допълване и преразглеждане. Пример: Теорията на относителността, която при раждането си отхвърля етера като ненужен, а след това въвежда тъмна материя и тъмна енергия, за да обясни парадоксите.
Bat_Vanko, никога не съм казвал тези неща, които ми приписваш, ама никога. Явно не ми четеш постовете, ами импулсивно си се раздразнил от позицията ми, та ме набеждаваш. Покажи ми мой цитат, в който аз да съм заявявал подобно нещо?

Ако приемем, че аз съм критика или "лошото ченге", то вие, оптимистите не сте нищо повече от едни теоретици-дърдорковци, защото ни един от вас не може да си докаже теориите на практика, ни един. Когато го сторите, тогава и аз ще се сниша и ще престана да бъзикам оня, който вече се чувства велик откривател и лъже нагло.

Сега, ако сте решили тук да си правите секта, нека да се разграничим. Аз при всички случаи не съм от вашата секта. Не ме интересува и не ми пука на кой не му харесвало моето мнение. Ако ще и 100 сектанта да ревнат срещу него, няма да се промени, докато някой не ме обори с практика. Само на практика, не на теория. Единият пусне една глупост - гледайте параметричния усилвател, другия щял да вади от трептящия кръг големия ток с висок Q-фактор и аз трябва да опъвам канта на тези "велики" идеи ли?

Знаете много, а никой няма идея как да станат нещата. И Майстора едно време щеше да ми трие носа и той имаше бюлюк поддръжници, но тихо под сурдинка всички се изнизаха от отговорност за приказките си.

Та такива ми ти работи. Ако искате да не чувате повече критика, вземете решение там началниците и като Майстора едно време ми забранете достъпа. Така ще направите услуга не само на себе си, но и на мен. Няма да си губя повече времето. Ще си разнасяте тука, като мантра на един и същи глас теориите за СЕ, един други ще се лъжете кой по-голямо вечно фенерче е направил.

5
« Последна редакция: Февруари 25, 2016, 07:51:27 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #737 -: Февруари 25, 2016, 05:14:11 pm »
И аз като EDM electronics ще кажа - нищо такова няма, дето ми го приписваш, а по половината неща приписани и от теб, мнението ми е даже противоположно, не различно, а противоположно.
Примерно:
Цитат
И накрая твърдите че не може да има СЕ защото има ЗЗЕ
Откъде измисли тази глупост и ми я присади точно на мен. Винаги съм казвал:
Има свободна енергия знам точно къде е и не съм направил устройство преобразуващо я единственно по финансови причини.
Забележи, че говоря за устройство ПРЕОБРАЗУВАЩО, а не СЪЗДАВАЩО свободна енергия.
Критиките ми в тази тема са насочени, ако не си забелязал, към онези вярващи, които вярват, че е възможно и се опитват да направят устройство СЪЗДАВАЩО енергия.

13
« Последна редакция: Февруари 25, 2016, 07:55:33 pm от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #738 -: Февруари 25, 2016, 08:14:29 pm »
Драги ми Радико и EDM electronics, критиките ми са насочени не само към Вас, а и към всички, които без да познават същността на принципите на протичане на процесите, хвърлят голословни твърдения и лепят клеймо "невъзможен принцип"! Непознаването на принципите на протичане на процесите, означава само, че ние няма да знаем как да ги използваме, а не че това е невъзможно.
Всъщност отговора е прост всяко устройство което се основава на невъзможен принцип на работа е фейк Липсва физичното явление което да накара това устройство да работи. значи е фейк.
В случая подкрепям тезата на Радико.
Щом сме в този форум, значи все пак, макар и скептицизма да е в по-голяма степен, има някаква макар и минимална надежда туй с'ичкото чудо да се окаже вряно. Но за сега както Радико подчерта, няма читава теория, за да знаем какво правим, а не да си измисляме разни явления, физични закони, елементарни частици и пр. и да ставаме смешни.
Но в едно нещо съм съгласен "няма читава теория" както доказваща, така и отричаща възможността за получаване на СЕ.
И Радико на всички е ясно, че енергията е навсякъде около нас и ние трябва само да се научим да я преобразуваме в удобен за употреба вид.
« Последна редакция: Февруари 25, 2016, 08:47:56 pm от dymelsoft »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #739 -: Февруари 25, 2016, 09:41:37 pm »
Драги ми Радико и EDM electronics, критиките ми са насочени не само към Вас, а и към всички, които без да познават същността на принципите на протичане на процесите, хвърлят голословни твърдения и лепят клеймо "невъзможен принцип"! Непознаването на принципите на протичане на процесите, означава само, че ние няма да знаем как да ги използваме, а не че това е невъзможно.Но в едно нещо съм съгласен "няма читава теория" както доказваща, така и отричаща възможността за получаване на СЕ.
И Радико на всички е ясно, че енергията е навсякъде около нас и ние трябва само да се научим да я преобразуваме в удобен за употреба вид.
Bat_Vanko, ще се постарая по-ясно да представя позицията си по въпроса, защото не си ме разбрал.
Интуитивно, с шестото си чувство чувствам, че има такова нещо, като СИ и че принципа на Капанадзе трябва да е работещ. И аз искам да го знам тоя принцип и за мен ще е голяма работа да го знам, но уви, не го знам. Не го знаят и всички останали. Не отричам етер ли какво там да съществува, но отричам теориите които се дискутираха на последък, познати ни от конвенционалната техника. Дразнещото е, че тези които ги приказват нищо от това не са направили, а убеждават другите. Вместо да убеждават в неща в които не са сигурни, да бяха ги направили поне и да ни ги покажат на практика. Тогава ще им кажем повече от браво. Аз като имам някаква идея за нещо дето не съм правил, не я тръбя по форумите, да я изпробва някой друг, той да се набута, да си изхаби времето за борба с вятърните мелници и тогава аз тариката да се убедя дали съм бил прав или не. Такива са и нашите приятели тук - изхвърлячи. А пък ония с фенерчетата направо вземат останалите за балъци, като от 7-8 г. насам тръбят, че имали такива генератори и вечни фенерчета. Ха някой не им е повярвал, започват с обидите. Ами помислете логично, те ако имаха нещо що щат повече във форума? - да дразнят останалите ли. Търсят внимание, търсят признание тук, като не го намират в живота. Обърни внимание, че именно такива имат и психични проблеми. Хапят ги мухите яко. Не е трудно да се разбере.

Колко пъти казах, че никой специалист от тях не може да си защити абсурдните теории. И е така. Седят си у тях, мислят си теории, правят си сметките без кръчмар и като измислят нещо абсурдно но според тях "гениално"си викат - егати колко съм гениален, другите пасти яли, не са като мене. И като се появи EDM electronics да ги подбъзикне, да се усетят, два боя скачат  :D. Ами да му запушат устата на тоя EDM electronics с някаква практическа установка на теориите си.

Дано вече ми е станала ясна позицията.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #740 -: Февруари 25, 2016, 11:10:53 pm »
   EDM electronics, от това, че съм видял някой по-гениален от мен, няма да стана по-прост. Аз даже търся гениални хора за да си общувам с тях. Не виждам защо се дразниш на гениалните хора. Има някой някаква идея - споделя я и нека всеки си я ползва или не според умствения си багаж. Ти да не би да се опитваш да прокарваш някаква "партийна" линия, че чак започна и психически проблеми да анализираш. Ами като си забелязал у някого психически проблеми, пробвай да ги намалиш чрез културно поведение, а не да ги усилваш чрез необективните си анализи. Аз мога да ти докажа, че абсолютно всеки човек, живеещ в общество, има психически проблеми. Единствено отшелник в джунглата е напълно уравновесен психически. В момента гледам по телевизията пребития на пътя от двамата бабаити с тоягите. Смяташ ли, че това ме уравновесява психически? Свойството дразнимост е характерно за всяко живо същество, но единствено хората са способни да се дразнят по напълно безсмислен начин. Приеми, че хората са различни, поеми дълбоко дъх и издишай бавно - ще ти олекне. Показател за наличие на някакви психически комплекси е и дължината и многобройността на писанията ни във форума. За себе си мога да кажа (понеже се познавам много добре), че побеснявам, когато видя нахални и арогантни хора. И особено такива, които поставят диагнози на хора, които даже не познават. GMG например показа "вечно" фенерче и аз му вярвам. Нека който си иска да вярва или не, но съм категорично против поставянето на диагнози за психическото здраве на който и да е. Даже и на напълно лудите, защото и най-нормалният при определени ситуации може да откачи напълно - примери наблюдаваме всекидневно.
   И няма нужда да обявяваш нечии теории за абсурдни или гениални, времето ще направи това по-добре от тебе.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #741 -: Февруари 26, 2016, 03:02:17 pm »
За тези които са тръгнали да търсят СЕ в параметричния усилвател, едната от теориите тук, за която се твърди, че нямало нищо по учебниците и преподавателите нищо не знаели за нея /а те преподавателите знаят всичко/, могат да си направят сверяване на часовника за "по-успешна" работа в това направление от тук: https://www.youtube.com/watch?v=_dPGpQlKRms

Слышно и понятно, где речь идет усиление в параметрическом усилителя.

Вече нямам никакво съмнение, че зад това се крие СЕ, убедихте ме с последните си постове, предавам се.  :D

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #742 -: Февруари 26, 2016, 03:45:09 pm »
Здравейте,
Два са пътищата за развитие:
-интуиция
-логика
Ако първото липсва то второто може да се развие.
Електромагнитните вълни са напречни. Прaвим аналогия със звукови вълни. В твърди тела имаме напречни и надлъжни вълни. В течни и газови тела имаме надлъжни вълни. Следователно живеем в небесна твърдина, записано е в "Библията" черно на бяло.
Надлъжните вълни са сгъстяване и разреждане на средата, т.е. промяна на параметрите на средата. Промяната може да е линейна или нелинейна, зависи от амплитудата.
Как да се направи надлъжна вълна? Най-лесно с дълга линия. Лесно но практически неудобно. За това правим индуктивност, но възниква фазова разлика. Тази индуктивност най-лесно е да се възбужда по магнитен път, и хоп трансформатор. Възниква проблем действие-противодействие при трансформатора. Най-простото е да е асиметричен и ефекта е нищожен. Такъв трансформатор е създаден от Тесла. Теслов трансформатор имаме какво провим? Надлъжните вълни искат площ, най лесно е да взема лист ламарина и оп униполярен капацитет, но ни трябва ток на проводиммост. Един трансформатор ни върши работа. Ако сложим два трансформатора и ползваме резонанса, енергията се качва 1,41 пъти. Съществен недостатък макета е голям, но може се преглътне. Вместо ламарина и трансформатор да сложим палачинкова бобина. Ужас бобината реагира на надлъжни вълни! Да я направим бифилярна и да ползване на резонанса. Чудесно работи.
СЕ, че то е много просто...!?
Логиката реши задачата. Да решим задачата да направим летящо килимче! 
« Последна редакция: Март 01, 2016, 08:38:36 pm от RUS »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #743 -: Февруари 26, 2016, 04:22:10 pm »
Колега Yoro, направиха ми впечатление разсъжданията ти, позволи ми да взема становище по тях, както го прави шеф Манчев:

1.Май тези които не са направили нищо работещо са компетентните.
Имаш пълното право на лично мнение и то може да се окаже вярно.

2.Тяхното мнение се уважава.
А защо не, те показват другата гледна точка.

3.Колеги направили работещи неща не знаят какво правят и съответно правят глупости. Затова трябва да бъдат прилежно наплюти.
Моля те посочи ги тия колеги, защо ги криеш или са държавна тайна? Ако наистина има такива и някой ги е оплюл неоснователно, ще му потърсим публична отговорност. Ще сформираме форумен наказателен съд.

4.За кои работят тези СПЕЦИАЛИСТИ които са компетентни в почти всички теми?Няма да се учудя ако са изкарали и курс за обучение за това.
Виж, това е труден въпрос. Някой не работят за никой, други пък работят примерно за КГБ или ГРУ или др. Вероятно има такива, които саботират развитието на темите за СЕ, за да се забави процеса със замяната на енергията от монополистите добиващи въглеводороди.

5.Въпреки, че не са показали нищо което си заслужава.Те знаят всичко.
Зависи какво разбираш под "заслужава", но може и да си прав.

6.Със стандартни разсъждения нищо ново няма да се направи...
Не е точно така, но пак зависи какво имаш предвид, защото "нищо ново" е много общо понятие.

7.Стандартно разсъждаващите трябва да си пишат в техен форум.
Тук вече колега си изразил в голяма степен авторитаризъм. Нали уж живеем в демократична държава и изповядваме демократични ценности. Тогава трябва да сме толерантни към хората с различно мнение. Ако искаме да им го променим, не е начина да ги изритаме от форума, това е дискриминация по религиозни причини - защото не вярвали, не са като ония дето вярват, за да се отделят сами във форума. Трябва да се научите на търпимост към опонентите ви, още повече, че те нито ви взимат хляба, нито пък с нещо ви се месят в живота. Те не ви пречат, само могат да ви помогнат. И вместо да ги гоните, по-добре ги убедете в обратното. Покажете им какво можете и какво сте направили. Така може да им промените мнението, те вероятно не са дебили. :D

8.Те никога няма да проумеят как работи нещо различно от техните представи.Хич не им се впечатлявайте.Точно те пишат глупости. :)
Не им бери грижата на тях, те могат и сами да се грижат за себе си, пък и въпрос на лично развитие. Всеки се движи по собствения си коловоз в живота, всеки си носи последствията от скоростта с която се движи по него. Дали пишат глупости нека другите преценят.

9.Дори и след като са видели лично и са правили измервания каквито си искат пак пишат.Такова животно няма. :D
Не знам някой от форума да е виждал нещо, но ако предположим, че някои са виждали, но го отричат значи това нещо не е било достатъчно убедително.

10.Никой не им е виновен, че не могат да го проумеят...
Не ми бери грижата, това си е тяхна работа, а не твоя. Не си давай помощта, ако не ти бъде поискана! - защото после ставаш виновен...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #744 -: Февруари 26, 2016, 04:38:16 pm »
Цитат
Електромагнитните вълни са напречни. Провим аналогия със звукови вълни.

Това е абсолютно объркващо. Електро-магнитната вълна, има електрическа и магнитна компонента, съответно по вертикал-електрическа и магнитна на 90 градуса, по хоризонтал. Та колега Mi68, обясни ако обичаш, напреко на какво се разпространяват, електромагнитните вълни, че не ми е ясно. Напреко е на 90 градуса за протокола.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #745 -: Февруари 26, 2016, 05:00:40 pm »
edin  Не само електричеството и магнитното поле са на 90 градуса.
Очевидно е, че и самото магнитно поле се състои от две компоненти на 90 градуса.
Както и е очевидно, че това е за друга тема.
« Последна редакция: Февруари 26, 2016, 09:26:42 pm от atos »

Velektra

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #746 -: Февруари 26, 2016, 10:43:51 pm »
Не само не знам, но ме и срам. Знам, че имаше някакво обяснение, но честно казано не си го спомням. Слушам, да го чуя?

Краткия отговор е: ЗЗЕ.
По-дългия (но накратко) е: Например имаме бобина в колектора на транзистор. При отпушване на транзистора в нея се натрупва енергия. Например 12V и 1A става 12W. При рязко запушване на транзистора тока спира. Само че "рязко" не е равно на 0, а е някакво време. Например нано секунди. Тъй като енергията (12W) се е натрупала в бобината то, не зная защо така е решила, но природата иска да си я запази. И при намалянето на тока до 0А за тия нано секунди, за да се запази енергията, напрежението се повишава. Повишава се с толкова, че като го умножаваш с намалящия ток да дава в случая все 12W.
Така че получаваш повече напрежение, но не и повече мощност!
Естествено важно е е от коя страна на ключа (транзистора) е бобината. Дали и прекъсваш плюса или минуса.
Това е накратко.
Друг е въпроса че при свиването на магнитното поле вътре в бобината, поради прекъсване на минуса се случват и други процеси, които може да се използват за получаване на така желаната добавка.

Само не ме карай сега да правя опитна постановка, за да ти доказвам това.
Ако искаш направи ти, за да докажеш, че не съм прав.

Ако можеш 7,5 минути да издържиш индийски английски виж това:
https://www.youtube.com/watch?v=pyOlJERlYK8

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #747 -: Февруари 26, 2016, 11:06:26 pm »
Да, обяснението ти е логично. Онова другото незнайното в него го дообяснява Бедини и Исмаел Авизо.
Иначе нямам намерение да пробвам, защото съм направил навремето доста импулсни металотърсачи, а те работят именно с импулса от обратната индукция. Та тогава с цел подобряване на параметрите съм си играл много и съм наясно.

Чел съм преди години записките на Тесла, ако наистина са негови. Там той говори именно за такива експерименти. Изчислява енергията на импулс от кондензатор върху бобина и така получавал еди колко си конски сили и т.н. Не разбрах обаче как стават тия конски сили. В книгана на Джери Василатос пък е описан първият опит на Тесла, именно с единичен импулс на кондензатор в проводник /индуктор/. От този опит той тръгва и прави ТТ. С негова помощ снема енергията от автономния индуктор. Та в този смисъл се въртят нещата около това, но явно има и още нещо, което  :D ...не знаем...

По отношение на резонанса
Преди 2-3 вечери гледах клиповете на Васмус. Видях го как разстройва честотата и бяга от резонанс, но установката му работи, макар и по-неефективно /разбира се ако все пак това е истина въобще/. Искам да кажа, че процеса на СЕ не е свързан с резонанса, а той го прави максимално ефективен, както и при конвенционалните схеми впрочем.
« Последна редакция: Февруари 27, 2016, 09:16:08 am от RUS »

Velektra

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #748 -: Февруари 26, 2016, 11:44:23 pm »
.....
Искам да кажа, че процеса на СЕ не е свързан с резонанса, а той го прави максимално ефективен, както и при конвенционалните схеми впрочем.
Напълно съм съгласен! Наколко пъти споменавах, че според мен резонанса само изтисква максимума от потенциалната енергия.

На времето, когато правих с един познат металотърсачи пък избягвахме точно импулсните, защото вярно че имаха по-голяма дълбочина, но не можеха (или много трудно можеха) да елиминират "земното".
При тях се "анализира" обратния импулс, защото при прекъсване на веригата, бобината става второ захранване, което обаче се влияе и променя параметрите си от съдържанието в почвата. Точно се променя продължителността на това време на преходния процес според съдържанието в почвата.
При първия такт от захранването (например 12V) се създава импулс, който прониква в земята, а след прекъсване на захр. от батерията започва да се следи и анализира обратния импулс създаден от бобината към + на батерията.
Ееехх, какви времена бяха...

За ТТ се иска повече време и писане.

П.П. Извинявам се на Руслан Кулабухов за оспамването на темата.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #749 -: Февруари 27, 2016, 07:02:48 pm »
Здравейте,
Параметрични усилватели да гледам. Това е преден етап на базата на усилвател става генератор. Усилването става като се изменя някой параметър. Трябва нелинеен елемент и имаме готов усилвател. За ниски амплитуди нещата са линейни.
За генератор ни трябва инвертор или отрицателно динамично съпротивление. Това може го направи положителна обратна връзка ПОВ.
Ако средата си изменя параметрите възниква индукция. При резонанс имаме минимална енергия за напомпване и изменения на средата. От тук идва прираста на енергията и съответно СЕ.
Това е като с водата. Ако имаме извор ето свободна вода, но рядко се намира. Ако се издълбае кладенец пак има вода, но трябва работа.
До сега не съм намерил точка да сложа усилвател и да имам енергия. Може би трябва да сложа усилвател до далекопровод, това отпада, не живея близо, остава копането и правенето на кладенец, т.е. привличане или имплозия.