Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 662101 пъти)

GMG

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #705 -: Февруари 23, 2016, 04:49:10 am »
Банването от чата беше за системен спам.Последните 2 страници в темата си бяха също откровено празнодумие
   Спам в чата :o Божеее... прибери си вересиите, казваше един мой даскал  :D
Посочи по кой член от закона на форума, потребителя е подложен на санкции заради спам в чата! И какво означава понятието спам! Обяснено на чист български език!
   Зададох прост въпрос в тази тема: Какво бихте направили ако имате прибавка или СЕ?
Това се таксува като празни приказки ли? Ако е така, както пише банващия, аз пък съм в правото си да питаме хората с анкета, което не е в ущърб на правилата на форума!
  Незнанието или неграмотността на банващия не му дават права на Господ!
Това не е негова бащиния, да унижава така потребителите, банвайки ги от чата, защото не разбира и частица от това, което чете... ако чете и както пише, това вече е разбираемо  ;)
     Според мен, това е гнусно дами и господа!
Хайде да изчистим веднъж за винаги мръсотията, която ни натресоха!
За мен този човек е некомпетентен и неоснователно заема тази длъжност!
   Не се страхувайте да си кажете мнението, защото утре ще има други подобни случаи на тормоз и унижение от такива неадекватни модератори!
Мога да предоставя запис на спама от чата ако е нужно!
   

GMG

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #706 -: Февруари 23, 2016, 05:22:38 am »
ДРУГАРИ ПРЕДИ ДА НАПИШЕТЕ НЕЩО ,ПРОЧЕТЕТЕ ЗАГЛАВИЕТО НА ТЕМАТА!!!
Няма да коментирам нивото на форума, рядко влизам и нищо интересно .

По темата :
Малцина познават принципът на параметричното усилване ,в учебниците има по две изречения ...
Даже преподаватели в университета не знаят за какво иде реч..

И гледайте да докарате синуса ,като на снимката....;)
   @владимир димитров, осцилограмата която си турил за пример, няма нищо общо със прибавката! Явно си чул или прочел нещо, но не си разбрал!
Извинявай приятел, параметричното не може да самозахрани!
  Да, темата е /генераторът на Руслан Кулабухов/, който е фейкър, но пък дава поле за изява... Сега ЕДМ ще контрира и ще ме анатемоса, но ти предлагам облог, понеже си ми наблизо  ;)
  Ще ти покажа как свети вечното фенерче на Акула без батерии, а ти
твоето горене на водата, обаче също без батерии!
   Слагаме по 10 000 в джоба и викаме целия форум да присъства на фокуса... съгласен ли си?
За тази сума бих си показал фенерчето как работи и без ти да си в играта  ;)

  п.п. Предложих на Кадуцея подобна оферта за водата - отказа!
Защо се страхувате? Нали имате работещи установки? Ако размислите... тук съм, освен ако пак не съм пренебрегнат от някой Всевишен  ;D
« Последна редакция: Февруари 23, 2016, 05:39:12 am от GMG »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #707 -: Февруари 23, 2016, 08:49:59 am »
ДРУГАРИ ПРЕДИ ДА НАПИШЕТЕ НЕЩО ,ПРОЧЕТЕТЕ ЗАГЛАВИЕТО НА ТЕМАТА!!!
Няма да коментирам нивото на форума, рядко влизам и нищо интересно .

По темата :
Малцина познават принципът на параметричното усилване ,в учебниците има по две изречения ...
Даже преподаватели в университета не знаят за какво иде реч...
Умишлено или не, информацията  липсва !


Щом преподаватели от университета не знаят за какво иде реч, това че ти ни го съобщаваш предполага, че знаеш. Моля те, да ни обясниш, тъй като и аз съм от незнаещите, а ми е много интересно да науча нещо ново. От това, което си представил, като осцилограми не мога да направя никакъв извод за някакво усилване по мощност. Защо по мощност, защото другото е трансформация. Т.е. съблюдаваме и тока и напрежението, като говорим за количествени оценки. Това, че едната синусоида е по-голяма от другата може да означава, че примерно е настроен кръга в резонанс и му се е повишила амплитудата по напрежение или пък става въпрос за трансформация на напрежение, което прави всеки един повишаващ трансформатор за сметка на тока. Аз примерно мога да ви покажа такъв фокус, как със захранване от 12 В ще извадя от бобина 80 В без трансформатор, директно в трептящия кръг. В последователния трептящ кръг напрежението на бобината е Q-пъти по-голямо от захранващото напрежение. Другото най-логично обяснение на схемата и осцилограмата е захранване на трептящия кръг от един източник и след добавянето на другия - импулсния, последния е с по-голяма амплитуда от първия и затова е такава осцилограмата.

Не може така да се хвърли някаква си елементарна схема от не знам кой си, да се твърди, че с нея ставало някакво чудо и ние щот не можем хич да мислим, да повярваме като умопомрачени евангелисти на пастора си и да възкликнем: Ооооо май джизес  ;D

Колегата GMG няма да го питаме, той отдавна ги знае тези неща. Има си вечно фенерче и антигравитира в чата на форума.  ;D

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #708 -: Февруари 23, 2016, 01:23:43 pm »
GMG, колко време свети "вечното" фенерче с 1 ферит?

moco

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #709 -: Февруари 23, 2016, 01:27:12 pm »
GMG, колко време свети "вечното" фенерче с 1 ферит?
Не може да ти отговори, защото е пренебрегнат завинаги изгонен от форума.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #710 -: Февруари 23, 2016, 01:57:35 pm »
GMG все аз не ги разбирам нещата, а искате да идвате да ви показвам експерименти и устройства Даже спонсорите притесняваха да правят срещи ...

EDM Параметрични усилватели ,параметрични УП и ДАУН конвертори ,Параметрични осцилатори ..
Попитай някой даскал за предимства и недостатъци ...
Подкарвал съм няколко параметрика,както казва GMG съм попрочел доста от литература, която трудно се намира ...
Синусоидата е същата само че нараства стъпаловидно ,след пренебрегване на загубите в трептящия кръг започва генерация- там е тънкия момент ...

Мога да пиша много за Параметричните усилватели, но не съм аз човека,който да ви обяснява,а и вие не търпите някой да го прави...

Имам много работа, единствено ми липсва време ..Просто Търсачите да обърнат внимание на параметриците..
Поздрави!!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #711 -: Февруари 23, 2016, 03:51:41 pm »
Тя синусоидата скача, но има ли повече мощност? При услови, че си подкаравал, трябва да си наясно с отговорът. Е, има или няма в крайна сметка?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #712 -: Февруари 23, 2016, 05:14:22 pm »
Няма какво да ти каже. Тези параметрични усилватели усилват мощността но за сметка на външен захранващ източник. Това е като някой да те праща за зелен хайвер, да се занимаваш с неща отдавна известни на радиолюбителите. Това е поредното изхвърляне. Единия спре, другия почва. Единия падне в бой "геройски", другаря му го замества  :D.

Ако някой ми покаже параметричен усилвател, как сам без външно захранване си усилва мощността, съм готов да си прекръстя ника от "EDM electronics" на "А'сан" ;D

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #713 -: Февруари 23, 2016, 05:44:25 pm »
Здравейте,
В природата има единство и борба на противоположностите, съответно неутрална или междинна зона. Усилване и генериране става в тази междинна зона. Примерно полупроводници, средно между проводници и диелектрици.
Да погледнем схемата, вижда се  съсредоточени параметри, един трептящ кръг и втори.
Там се говори за надлъжна вълна, по-точно стояща. Как се поддържа тази вълна? Много сложно, после било фейк. Резонанс в резонанс, сложни понятия, без физическо осмисляне.
Ако беше толкова сложно, щеше да има инженери и техници за поддръжка. Минал съм по-този път ЕС по-просто може да се получи. Винаги се почва от простото към сложното. Обратният път, не съм на това ниво.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #714 -: Февруари 23, 2016, 07:09:08 pm »
Един по един всички откриватели на СЕ и на "Ти" с нея започнаха да прииждат.  :D
То философии, то теории, то нещо, и най-вече шизофренна вяра в себе си, че наистина си открил СЕ. И имплозии, накъде без тях. Надлъжните вълни гърмят-трещят имплозивно и създават вакуум в пространството. Пълно е с етер навсякъде.  ;D Това е многократно "установено" от  mi68. Продъниха ми се ушите от такава информация и чакам ли чакам нещо да видя, но уви вижда го само "откривателя", другите са слепци и глупаци....и неверници.

Като гледам накъде се е развил форумът с невероятните си образи и теории, та си мисля, че по-скоро е заприличал на терапия в психиатрично отделение  :D
« Последна редакция: Февруари 23, 2016, 09:53:23 pm от atos »

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #715 -: Февруари 23, 2016, 08:09:25 pm »
EDM electronics като оставим настрани егоцентричните забивки и задявки нека се върнем на обективния подход.
Предлагам да се разсъждава над фактологията засягаща предимно отворен  тип системи.
Когато говорим за електрически вериги с техните параметри неволно влизаме в тип на мислене - затворени системи, защото така сме учени от системата.
За начало предлагам да се коментират фактите в следния клип и то по възможност обективно.

https://www.youtube.com/watch?v=k-yoyK21T28

В случая съвсем ясно в клипа се вижда как системата се спира чрез прекъсване на заземяването.Когато се говори че нещо е фейк би следвало и да се посочи къде точно се вижда и случва измамата.Голословните приказки за обективните хора обикновено не значат нищо и са губене на време.
За мен лично този факт (визирам че генератора от клипа се спира чрез прекъсване на заземяването ) красноречиво сочи  че си имаме работа със система отворен тип . Това ни е завещал Тесла като основен работен подход и принцип.
В обективен смисъл някак ми звучи доста несериозно някой да закачи енергоизточник към тръбите на парното за да прави фейкове.

 Отворен тип системи са фотоволтаиците,климатиците,ветрогенераторите и т.н....Понеже с тях всичко ни е ясно до най малката подробност тези системи не са фейк.Там всичко е разбираемо и затова няма как да е фейк  да има някаква лъжа и измама.
Проблема идва с тази част в която няма разбиране,но е налице фактология надхвърляща опита и знанията на мнозина хора.Няма и обяснение,няма  и системен работен подход за един вид предварително проектиране на подобни системи.
Не твърдя че всичко ми е ясно съвсем категорично.Имам работна теза която предстои да се доказва и в последващ етап да се развие поне на база емперичен (експериментален ) подход към разбирането на процесите случващи се в БТГ тип Тесла технология от отворен тип.
В случая някой може ли да опише математически параметричния резонанс на отворен тип система?
В случай че не може, защо да се говори че е фейк нещо което не се разбира в детайли от почти никого (включвам и себе си в това число)?
 
 Да, не отричам че има хора които се стремят да спечелят реални пари от това. Ако това е фейк всичко това си е чиста измама. Несъмнено се съгласявам с това. Ако обаче не е фейк това си е добра инвестиция колкото и да струва това.
Нека обективността да бъде по силната ни страна и да загърбим дребнавите заяждания кой бил по и  -най ... Просто от празнословия няма полза за никого.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #716 -: Февруари 23, 2016, 09:11:10 pm »
RUS
Дедуктивният анализ на всички подобни клипове води до едно и също нещо. А именно, че всички които ги гледат са лапнишарани.
ЗАЩО защото ако автора на клипа е постигнал реален резултат и иска да го сподели ще го сподели по лесен и разбираем начин. Обаче автора иска пари и или е постигнал резултат или е шарлатанин. вторият вариант е ясен. ЛАПНИШАРАНИ при първият с цел предпазване на евентуалната печалба от други хора постановката показана в клипа няма нищо общо с реалността иначе автора би бил лапнишарана. Е за сега това сте вие. 
Не разбрахте ли вече, че толкова години все поставяте каруцата пред коня. търсите СХЕМА за незнаен физичен принцип вместо да мислите схема по ясен, ЗНАЕН, познат вече физичен принцип.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #717 -: Февруари 23, 2016, 10:49:50 pm »
Радико в случая вече споменах по горе нещо просто - когато някой твърди че нещо е фейк би следвало и да докаже, покаже къде точно е трика и измамата в случая.Това се нарича твърдение и теза придружена с фактологичен материал в обективен анализ.
В твоя случая изказваш теза и твърдение като за доказателствен материал предлагаш факта че някой си искал пари.
Какво общо имат парите с техническата страна на въпроса?
Ти самия щом твърдиш че това е фейк би следвало да можеш и да  докажеш с конкретни факти и детайли че е точно така.Би следвало също и да си проумял точно как и какво се случва за да можеш да се позовеш на това.
Вместо това ни предлагаш факта че видите ли щом някой искал пари значи всичко е фейк и всички са лапнишарани точно заради това.
В предния си пост посочих факта за заземяването като красноречив акцент над отворения тип системи и съответния начин на подход към проблематиката.
В твоя пост Радико ти говориш само за пари,печалби и лапнишарани.
Не виждам дори и база за сравнение относно твоята и моята фактология и подход в чисто технически план.

Моя подход е съвсем различен в случая - пред мен има провокираща фактология със съвсем ясно дефинирана полза в съвсем реални видеокадри.За мен това е предизвикателство към знанията и интелекта ми.Далеч съм от мисълта да се хващам на въдицата за пари и прочее и то не защото ми се свиди.Когато си обясня нещата ( това няма да е лесно сигурен съм) просто ще бъда по напред с материала от преди това.
В известен смисъл дори и съм благодарен на тези хора че ми светват лампата за нещо интересно и провокиращо, вместо да се хабя да ги наричам шарлатани и прочее...
Освен това в  цялата концепция и философия на СЕ стои въпроса за общодостъпно познание и полза за човечеството и планетата ни,а не за печалбарство и поредния монополизъм.
« Последна редакция: Февруари 24, 2016, 07:28:53 am от RUS »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #718 -: Февруари 24, 2016, 10:05:22 am »
RUS Братко нямам думи просто. в сайтовете за видеосподеляне има хиляди клипове с такива твърдения и продължават да се увеличават. Само в нашия форум има поне десетина случая на разкрити фейкове. какъв е смисъла да разкривам как точно е направен клипа. като само след седмица някой ще качи поредната полюция и ти ще повториш пардон подесеториш абсолютно същите доводи които вече са изказани от теб или от другите като теб преди развенчаването на предните фейкове.  Всъщност отговора е прост всяко устройство което се основава на невъзможен принцип на работа е фейк Липсва физичното явление което да накара това устройство да работи. значи е фейк. Има и един малък процент да работи 0001%  но ако работи то физичният принцип е скрит много добре от погледите а без да го знаеш шанса ти за репликиране не е нулев а е отрицателно число минус безкрайност.
Защо ще ПРОДАВАТ книжка а не устройства. нали като си купиш книжката ще разбереш как се прави и ще си го направиш. ако си купиш устройството пак ще разбереш как се прави и ще го направиш. Единственната разлика В ТЯХНА ПОЛЗА е че устройството би струвало по скъпо.
Ето има го снимали са го значи могат да го направят могат и да го повторят, но не него продават а книжка. за 950 рубли.
ето тук ако не си видял:
http://freeteslaenergy.ru/info/start/
По удобно е нали устройството трябва да работи а пък схемата дето си купил като не тръгне те обвиняват че си некадърен и не разбираш от тези неща,  и че не ти стига оргонната сила на мозъка или тялото за да ти тръгне схемата и готово.
На това му се вика експлоатация на чувството за вина. измислена е от християните още в зората на християнството.
Еееех защо не ми беше по малко съвестта и да бях по безскрупулен на бастун щях да ви ловя не на кукичка.
Покаите се пред оргона за да получите чистата и свободна енергия с пречистена душа докато не се покаете няма СЕ.  ;D ;D ;D
Ще взема да направя една СЕсекта и да събирам десятък от членовете
Случайно някой да познава хирург опериращ от съвест, че ми пречи на начинанието.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #719 -: Февруари 24, 2016, 10:56:52 am »
В случая подкрепям тезата на Радико.
Щом сме в този форум, значи все пак, макар и скептицизма да е в по-голяма степен, има някаква макар и минимална надежда туй с'ичкото чудо да се окаже вряно. Но за сега както Радико подчерта, няма читава теория, за да знаем какво правим, а не да си измисляме разни явления, физични закони, елементарни частици и пр. и да ставаме смешни. Имам приятели на които съм рекламирал форума, а те са много добри професионални електрончици, интелигентни хора са и всичко това, тия новооткрития са им много смешни. Това е за да се види как изглеждат нещата отстрани.

По отношение на отворената система
Какво от това, че някаква система сме я набедили за отворена? Значи ли, че непременно тя ще приеме с отворените си врати незнайно от къде енергия и ще я впрегне, като я преобразува? Доказва ли заземяването, че системата е отворена в смисъла, който RUS й предава - да приема етер? Като контрааргумент мога да кажа, че да, тя е отворена, ако примерно от някъде със скрит един проводник е захранена "установката чудо", като другия захранващ проводник е заземен, и тогава, когато фокусникът свърже другия край към земя и оооооо, чудо - ето я "СЕ".
Друг пример: Всеки детекторен радиоприемник също се явява ОС, но в нея не влиза етер, а електромагнитен сигнал спрямо Земя, защото той по принцип се гаси от заземяване. И още: Наблизо до установката чудо работи тесла-траф. Доказано, чрез него нестроен в резонанс с друг такъв, като приемник се пренася по въздуха електричска енергия, впрочем както при електромагнитния предавател /той такъв е и тесла-трафа, не е по-голямо чудо, с тази разлика че предава високо напрежение с нищожен ток, за разлика от класическия радиопредавател - голям ток и малко напрежение/и така тази "отворена система" приема не "етера", а електромагнитната енергия от тесла трафа.

Мисля не е трудно човек да си ги зададе тези въпроси-обяснения и като вземе предвид факта, че никой досега не  е представил работеща теория и практика, вместо да залита в техно-религия и да живее в заблуда, да мисли трезво и да не се поддава на Интернет неонауката, която е на 75% лъжа и измама, както всичко останало в интернет. А Интернет е и инструмент с който се изграждат обществени нагласи, затова човек трябва винаги де е мнителен. По-добре, отколкото после а се окаже глупак.

Имайте предвид, че има нужда от по-умерени търсачи на СЕ и даже скептици-критици, щ'от в противен случай, ако всички във форума вярват сляпо и безрезервно, се превръщаме в секта. Та в тази връзка се извинявам за бъзиците, но те са провокирани именно от такива търсачи на СЕ, белким се опомнят.