Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 661948 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #690 -: Февруари 22, 2016, 11:00:39 am »
Низ от противоречия!
Какъв пример дава оня, който твърди, че СЕ не съществува и в същото време пише за някакъв генератор на СЕ на Руслан еди кой си?
Ти с примера си обезсмисли темата.

Моя пример пък показва, че ако някой реши да се направи на Джон Траволта или Бат Рамбо по отношение на СЕ, има хора - предатели, които ще ги изловят и посочат публично. Оправдание имат само онези, които имат психично заболяване /често срещано във форумите на СЕ/. Те могат да твърдят колкото си искат, че всеки ден преоткриват СЕ.

GMG

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #691 -: Февруари 22, 2016, 11:09:13 am »
   EDM electronics, не искам да влизам в спор с теб!
Няма смисъл братле, казах каквото питах  ;D
Нещата са различни, повярвай ми поне веднъж!
     Всичко добро ти пожелавам!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #692 -: Февруари 22, 2016, 11:23:21 am »
Искаш да ти вярвам, а не казваш кое му е различното. Да ти гадая мислите ли?
Аз не виждам голяма сложност тук за разбиране. Или има СЕ, или няма. Сега, ако има нещо средно, хем я има, хем я няма /тука има, тука няма/, моля обясни, че много ме заинтригува. И ако я няма, защо въобще си губим времето да я търсим.

Аз лично нито твърдя, че я има, нито че я няма. Като гледам в Сирия как целият свят е съсредоточил усилия да контролира петрола и газта, как да помисля, че някоя държава има технология за СЕ. Една такава ще обезсмисли рискованата геополитика. Проста логика, нали?

Когато някой дълго време е убеден сляпо, че има СЕ и е впрегнал цялото си внимание и усилия в занимания-практика, пренебрегнал същинската част от живота си, като цяло, той неминуемо бавно, но сигурно полудява. И аз виждам много такива полудели из форумите. С това правя опити да спася някой от полудяване, да се осъзнае. Който пък не си осъществи бленуваната мечта, да го посочат във форума като откривател на СЕ и вече леко е поддал, той като един шизофреник вижда миражите на СЕ и започва поголовно да лъже, иначе нормалните търсачи на СЕ.

GMG

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #693 -: Февруари 22, 2016, 11:36:40 am »
Аз лично нито твърдя, че я има, нито че я няма. Като гледам в Сирия как целият свят е съсредоточил усилия да контролира петрола и газта, как да помисля, че някоя държава има технология за СЕ. Една такава ще обезсмисли рискованата геополитика. Проста логика, нали?
  Тука точно не е така уважаеми ЕДМ!
Това е насадено така, и така се мисли!
  Няма криза за енергия, както няма Глобално затопляне! Всичко е шарж, шарж от хилядолетия, в което ние сега участваме!
Всичко е заблуда, конспирация в която и ние участваме без да искаме!
   Темата отива във философска насока, която не искам да участвам! Зададох прост въпрос, а не получих отговор! ???
Ние с теб няма да променим света, бъди сигурен!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #694 -: Февруари 22, 2016, 11:54:58 am »
Не залитай в политика, конспирации и пр., ами на технически език отговори на твърдението си: "Нещата са различни, повярвай ми поне веднъж!".

Нека не изместваме фокуса и да се придържаме към конкретиката. И да не кажеш после, че аз съм твърдял, че нещата "са различни" и не искам да обясня защо. Това са твои теории. Хайде да се престане с празните приказки и недомлъвките, моля.

Отговори, че ми е много интересно.

GMG

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #695 -: Февруари 22, 2016, 02:15:05 pm »
   EDM electronics, не мога да те позная  ;D, Ти ли ме питаш това?
Няма начин човеко, няма... където и да залитна, ти си там  ;D
Остави хората на мира, това мога да ти кажа, да мислят с техните глави, барем излезе нещо  ;)

Това, което истински питаш, няма да ти кажа сега  :P Имам основание да считам така  :D
Всички сме в играта, но правилата трябва да се спазват  ;)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #696 -: Февруари 22, 2016, 04:27:43 pm »
EDM electronics, твоят скептицизъм е основателен, но не мога да се съглася, че няма СЕ.
Без да навлизам в подробности ще напомня, че за понятието "Свободна Енергия" няма и никога не е имало изчерпателна дефиниция какво трябва да включва. Ако за повечето потребители под СЕ се възприемат само системи от вида "перпетуум мобиле" определено и ясно може да се заяви, че СЕ не съществува :) и GMG ще вземе да се окаже прав  ;) . От друга страна, ако хипотетично си представим че цените за една фотоволтаична централа паднат толкова, че 1KW да ти струва примерно 500лв. заедно с акумулатор от нов тип (каквито вече има, но умишлено се задържа тяхното масово производство), то тогава не виждам на една такава установка кое НЕ и е "свободното" , че да не може да се нарече система от тип СЕ. Спирам до тук, че така или иначе темата е друга.

GMG, отговора на въпроса, който задаваш зависи от възприятието и разбиранията на всеки човек включително и твоите. Малко е глупаво да се задава въпрос, на който ти предварително за себе си вече си решил какъв да бъде отговора и не би приел друго мнение. Другия момент е, че слагаш следствието преди причината.  Бих казал, че има много начини да загрееш един 3KW реотан, но на каква цена. Т.е. доколко този начин е достъпен за всеки и може да се възприема като СЕ или не. Толкова по този въпрос.
Не мога обаче да не се съглася с EDM, че от край време стилът ти на споделяне на информация, (ако имаш изобщо такава) се свежда до липсата на каквото и да било съдържание, а само заявления от рода "няма СЕ" ама аз "зареждам акумулатори и други неща" и т.н. В един предполага се технически форум, очакванията са споделяне на опит, а не празнословене, макар че в момента и аз правя това :). Смятам, че би било доста по полезно да споделиш своите схеми, опити и технологични решения и разсъждения и бъди сигурен, че тези които ще разберат и ще се включат и дори ще допълнят твоите виждания, ще са благодарни. Естествено това си е твое решение и ако не желаеш да го правиш е по-добре да не пишеш във форума (като мен в последно време  ;) ) .
Поздрави.

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #697 -: Февруари 22, 2016, 04:38:17 pm »
 
Това, което истински питаш, няма да ти кажа сега  :P Имам основание да считам така  :D
Всички сме в играта, но правилата трябва да се спазват  ;)

"Мълчиш или живееш" - това ли е правилото за дълъг живот на Земята, GMG  ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #698 -: Февруари 22, 2016, 05:13:39 pm »
EDM electronics, твоят скептицизъм е основателен, но не мога да се съглася, че няма СЕ.

dymelsoft, не ме набеждавай в скептицизъм. По-горе казах, нито твърдя, че има, нито че няма. И то имах предвид онази форма на СЕ, която ние тук търсим - с електронно устройство тип Капанадзе. Иначе от конвенционалните Фрии енерджи устройства - атомната енергия и фотоволтаиците не ги коментирам, защото те отдавна са факт.

Като гледам и слушам на къде върви Фрии енергетиката в Германия и Русия, тя се развива в направление ядрена енергетика от нов тип. И германците и руснаците имат такива разработки, като германците казват реален резултат след 20 год. /на основата на водорода/, а руснаците вече строят първата ядрена централа от нов тип, която ще е безопасна и без вредни отпадъци и т.н. Руснаците направиха новия магнито-електрически ускорител на частици с дължина само 30 м, без аналог в света и с него могат да трансмутират бързо и лесно всякакви радиоактивни елементи. Засега ще се разчита на въглеводородите все още.

Някой слънчев ден някой може и да открие такава технология, която ние тук търсим, но в едно съм убеден - това няма де е GMG, нищо, че много пъти е я "откривал" тук във форума. Когато обаче някой му припомни, че е на ти със СЕ и го "похвали", се прави на моралист и да не повярваш се е загрижил какъв пример сме давали на ония дето след нас ще четат  :D. Сигурно се шегува  :D

Тц, тц, тц, лоши хора ей, злопаметни, помнят кой какво е говорил  :D

GMG

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #699 -: Февруари 22, 2016, 06:05:31 pm »
   Колеги! Това, което твърдя, ще излезе рано или късно на бял свят!
Неминуемо някои ще възкликнат, а други ще се унижат... но тва е живота за сега... в такава среда живеем и така сме възпитани!
   Подигравките и сарказма ще останат на заден план, но винаги ще има НО!
Затова предлагам да се обединим и стъпим здраво на Земята!
      Ако имате фрии, какво бихте направили? Това е въпроса!

п.п. Сега ти прочетох поста основно  ;D
Димел, знаеш ли къде се намираш въобще?
За какъв технически форум пишеш, след като позволяваш теми от рода на
баенето и екстра....незнам кво си?
   Няма да има споделяне, докато не се премахне тумора в този форум!
Администраторите също са идиоти... какво споделяне чакаш???
     Вземи мерки и всичко ще си дойде на мястото... така мисля ;)
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 07:08:10 pm от GMG »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #700 -: Февруари 22, 2016, 08:05:56 pm »
Администратори, началници, знаете ли как споделяше колегата GMG във форума преди да станете негови членове и управители, направо ни скъса от фрии енерджи информация. Споделяше само за СЕ, а от конвенционалната електроника не съм виждал негова схема дори на мултивибратор за толкова години.:D Направо ни задръсти от информация и тогавашните администратори, които също бяха идиоти за него, го изгониха, защото ги лъжеше, че открил СЕ, те и всички останали били тъпи, както сега впрочем. Бях ги забравил тези неща, но сега си ги припомних  :D. После се смени ръководството на форума и нашия "откривател" отново беше реабилитиран и така историята се повтаря.

Цитат на GMG:
"Затова предлагам да се обединим и стъпим здраво на Земята!
      Ако имате фрии, какво бихте направили? Това е въпроса!"


Само няколко поста по-нагоре GMG ни убеждава, че нямало никаква СЕ, а сега иска да се обединим здраво, като стрелите на Хан Кубрат. Да се обединим за това, че няма СЕ и така да стъпим здраво на земята ли?  :D

Аз ако имах фирма с идеята, че СЕ не съществува, както GMG казва, щях да развивам търговска дейност с технология, която не включва СЕ. Как да произвеждам нещо, което твърдя и съм убеден, че не съществува? :D

GMG

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #701 -: Февруари 22, 2016, 08:33:06 pm »
   Благодаря ЕДМ за поста, но нямаше нужда  ;D
Давай както си решил, дълголетието не е проформа  ;)

Не мога да вляза във чата, защо?
Защо се банва от там и защо?
По каква причина, по кой член на закона от форума?
 Това е безобразие на Администратора!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #702 -: Февруари 22, 2016, 08:44:21 pm »
   Извинете, аз живея на 16-ия етаж и имам теория за СЕ-то. Не, не живея толкова високо, но имам теория за свободната енергия. Ето тук съм писал за нея в резюме: http://mazeto.net/index.php/topic,9112.0.html
   Аз след като направя СЕ-устройство ще организирам ткзСЕ от нов тип, където разумни и разбрани съкооператори ще си живеем жизнерадостно, далече от градската суетня и злоба. Чистата и свята република не е само фантазия, но за да стане реалност ще трябва и малко да се потрудим. Единодействието обаче трябва да бъде предшествано от единомислие или поне от не чак толкова големи противоречия.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #703 -: Февруари 22, 2016, 09:29:45 pm »
   Благодаря ЕДМ за поста, но нямаше нужда  ;D
Давай както си решил, дълголетието не е проформа  ;)

Не мога да вляза във чата, защо?
Защо се банва от там и защо?
По каква причина, по кой член на закона от форума?
 Това е безобразие на Администратора!

Банването от чата беше за системен спам.Последните 2 страници в темата си бяха също откровено празнодумие покрай постовете на GMG, които по същество се отличават със своето празнодумие на фона на предните написани от други потребители.Последния смислен пост беше на mito_kupona...нататък пълна боза.
Като модератор ще оставя откровения спам в темата за да се виждат добре празните приказки най вече на един потребител. Въпросния GMG съвсем явно просто няма какво да добави по същество към  темата.
 Апелирам към останалите потребители да не обръщат внимание на подобни тролове и да подхранват егото им с коментари.

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #704 -: Февруари 23, 2016, 01:19:50 am »
ДРУГАРИ ПРЕДИ ДА НАПИШЕТЕ НЕЩО ,ПРОЧЕТЕТЕ ЗАГЛАВИЕТО НА ТЕМАТА!!!
Няма да коментирам нивото на форума, рядко влизам и нищо интересно .

По темата :
Малцина познават принципът на параметричното усилване ,в учебниците има по две изречения ...
Даже преподаватели в университета не знаят за какво иде реч...
Умишлено или не, информацията  липсва !
Ъпнах темата за  да напомня на феновете, да не спират да пускат ТОТО ...схемата не е толкова важна, важен е принципът...
И гледайте да докарате синуса ,като на снимката....;)
« Последна редакция: Февруари 23, 2016, 01:35:10 am от владимир димитров »