Автор Тема: генераторът на Руслан Кулабухов  (Прочетена 661654 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #30 -: Октомври 10, 2014, 09:15:57 am »
mi68 какво означава това "схемата е на много ниско ниво", къде си тръгнал да изкривяваш вакуума. Първо си научи урока за етера и после пиши. Вакуума е свободно пространство или пространство от което е извадена материята но е останала енергията, нея трябва да се научим как да я извадим. Етера е енергия но не е електрическа енергия, но може да се превърне в електрическа енергия. Не е нужно схемата да е много сложна, за да се превърне етерната енергия в електрическа. Според мен  mito_kupona е в правилната посока що се касае до резките еднополярни импулси, тоест трябва да предизвикаш етера и да му оставиш място да влезе.
« Последна редакция: Октомври 10, 2014, 02:55:00 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #31 -: Октомври 10, 2014, 10:53:42 am »
   Здравей mi68, съгласен съм, че фазовото изместване е твърде слабо и едва ли ще излезе нещо съществено. За мен е интересно, че докато в двата странични клона на разглежданата схема токът е еднопосочен в едната полувълна, то токът в средата от време на време става двупосочен в едната полувълна, което ми се вижда странно. Прилагам файл за тока в средния клон.
   А какво ти е мнението, може ли да излезе СЕ от преразпределение на магнитното поле между две индуктивно свързани бобини с еднопосочен ток в тях. С други думи, ако спрем тока в едната бобина, другата ще си усили тока, но дали при това ще получим СЕ. Аз правих такъв опит, но без успех. Обаче установката ми беше твърде слаба и маломощна та затова да не съм успял.
   И още един въпрос, гледа ли видеото на Акула, където обяснява за ферорезонанса ето тук: http://www.youtube.com/watch?v=DnuXqnTlJNM
   Смяташ ли, че по този начин могат да се изкарат по-големи мощности?
« Последна редакция: Октомври 10, 2014, 02:56:58 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #32 -: Октомври 10, 2014, 11:25:41 pm »
Здравейте колеги,
Някои въпроси се зададоха. Генераторът на СЕ се състои от реална част - разбирам електрическа и  имагинерна - разбирам вълнова.
Електрическата част е позната на широк кръг читатели, за това коментирам вълновата част.
Задачата е проста: имаме енергия затворена в сфера като футболна топка или тороид във форма на автомобилна гума, "вихрови ефирни обекти" по Тесла. Тази енергия много слабо си взаимодейства на материално ниво, ритането на топка не я пука и не освобождава енергията на въздуха в нея, съответно и търкалянето на вътрешна гума. Ако се изкриви вакуума тези обекти ще си изменят обема и енергията ще се прояви, реално трябва да гръмнем топката или гумата. Реално трябва да изменим обема, а това става с надлъжни вълни, с проста електромагнитна вълна не става, просто е равнинен обект. Две равнини правят обем и различни конструкции могат да постигнат резултат.  За това формулирам принципите:
-три честоти (обем) - Стени Мар, въпрос на квадратична зависимост, на квадратите, Сърл-ефект
-сферични кондензатори, елементарен вибратор
-фазов, времеви, две електромагнитни вълни.
Всичките тези ефекти и постановки са коментирани, въпросът е да се сглоби нещо грамотно.
Схемата на Руслан, Акулата, ползват сферични кондензатори и фазовия принцип, грамотно решение. Конкретната схема може да се оптимизира, това е очевидно, на хора запознати с принципите.     
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 08:37:12 am от Maistora52 »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #33 -: Октомври 11, 2014, 08:38:41 am »
 mi68 опитваш се да затвориш вакуума и да започнеш да го доиш, ама откъде си сигурен че с доенето идва и млекото. Или просто  трябва да стискаш много здраво. Второ: устройствата на Руслан работят и без вакуум.........
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 08:58:45 am от Maistora52 »

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #34 -: Октомври 11, 2014, 09:02:46 am »
Здравейте и от мен.
Не може ли да се вземе една схема на Руслан за базова,и да се направи пълен разбор.Кой елемент за какво служи.каква роля изпълнява в схемата.Особено навиване на бобините.посока.начало.край и какво влияние оказват върху схемата.За какво примерно се поставя паралелно кондензатор или последователно на бобините и резултата постигнат от това.Тук всеки прави нещо но няма обратна връзка м/у хората да се споделя резултат за да се избягнат излишни опити и грешки.Всеки сам открива топлата вода.Все пак нали е форум с общи усилия да постигнем някакъв резултат.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #35 -: Октомври 12, 2014, 06:38:16 pm »
Здравей колега krasias,
По дефиниция вакума има "мляко", както се казва:" не проклинай тъмнината, а запали свещ".
От изложените методи, фазовия е най-практичен. Една равнинна фигура като се премести става обемна, ползва се електрически ток, а той в токов резонанс нараства Q пъти. Лично имам имплозивно взривена установка, така че мляко има, гарантирам.
Метода със сферични кондензатори е проблемен, трябва добра изолация и високо напрежение.

Velektra

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #36 -: Октомври 12, 2014, 08:34:09 pm »
mi68, няма ли опасност, ако спукаме тая сфера или тороид с енергия, тя да ни "отнесе" всички елементи от платката?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #37 -: Октомври 12, 2014, 08:48:42 pm »
Всъщност mi68, би ли пояснил моля те какво трябва да означава "имплозивно взривена установка"? Вакуум лампа ли гръмна или черна дупка погълна установката!

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #38 -: Октомври 12, 2014, 09:29:23 pm »
Просто ми се искаше нещо такова:
http://www.youtube.com/watch?v=BqaQsuLlynA#t=1037
Като се изясни част от схемата може да се представи като блокова и да се продължи нататък до изясняване на следващия модул.Така може да дойде идея на някой как се получават нещата.Иначе само си чешем езиците,и клавиатурите.Велики неща се обясняват и нищо на лице.Просто няма време,нужни са резултати но самостоятелно се разбра че не става.Нужни са общи усилия.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #39 -: Октомври 12, 2014, 10:14:45 pm »
EDM, не изопачавай думите на по-напредналите! mi68 говореше за имплозия на установка, не за етер. Него всички го знаем какво мляко (т.е. суроватка) е, и вече не представлява интерес.  :) Изключително ми е любопитно какво представлява тази установка, да не взема и аз да гръмна!
gvg за да разпишеш една схема по блокове и след това по елементи, трябва да знаеш какви точно функции трябва да изпълнява. Уви, противно на ентусиазма на atos, дори mi68 все още се лута в проби и грешки, без реално да е постигнал положителен резултат.
Дано Прозрение да наплоди усилията му! Амин!
« Последна редакция: Октомври 13, 2014, 08:11:18 am от Maistora52 »

TOMOTO

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #40 -: Октомври 12, 2014, 11:39:58 pm »
www.liveinternet.ru/users/edward_lee/
Четете малко батки и не се подигравайте с бачкащите хора >:(

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #41 -: Октомври 13, 2014, 04:26:06 am »
Борбата продължава, за 5 дни навих и развих бобината на качера над 20 пъти, докато докарам честотата до необходимата стойност. Току що гледах последното видео на Руслан с обяснения за навиването на бобината тип „граната“. http://www.youtube.com/watch?v=lTwq_EbYy7U Та в това видео той обяснява, че резонансната вълнова честота на тази бобина е около 8МХц, а четвърт вълновия резонанс е 2МХц. Добре де, но качера ако работи на 2МХц, като се свърже към антената честотата му пада почти два пъти, поне това установих със сигурност, и за да резонира с „гранатата“честотата му трябва да е около 4МХц. При такива честоти, когато се заземи това устройство ще има такива излъчвания, че ще го засекат на противоположната страна на Земята.
  На моята „граната“ измерената резонансна честота с дип метъра е 3,4 МХц и още една по-слаба на 5,8 МХц. Дип метъра ми мери от 1,6 МХц нагоре. Обаче, когато измерих резонансната честота с осцилоскоп и генератор се получи честота точно 800 КХц излизат и другите честоти, но много по-слаби, затова съм настроил качера на честота 800 КХц с прикачена антена.
  Руслан говори за някакви ядрено магнитни резонанси, няма такова нещо тук. Процеса за мен е ясен отдавна и няма да го повтарям повече, защото ми омръзна. Проблема е техническото изпълнение.
  На 100 процента устройството на Руслан не е, като на Капанадзе. Има съществени разлики в обема и отдаваната мощност, в източника на високо напрежение и други. Капанадзе горе долу с такива бобини вади 5 киловата, а Руслан 300 вата. Аз затова още, когато Акула показа неговия генератор бях скептичен и не се захванах да го повтарям. Но сега почти съм го докарал, пък да видим, какво ще излезе. Според мен Капанадзе за източник на високо напрежение използва спирален генератор захранван от генератор на наносекундни импулси, това е само предположение, с което ще се захващам скоро. Поздрави!
« Последна редакция: Октомври 13, 2014, 08:13:58 am от Maistora52 »

TOMOTO

  • Гост
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #42 -: Октомври 13, 2014, 08:21:59 am »
Много мериш Мито :) Аз първо запускам, после меря :D
Като вклчиш първия ген., провери има ли някаква трансформация и чак после си играй с качера ;)

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #43 -: Октомври 13, 2014, 01:45:43 pm »
Като схемата е за 4 клас защо никой до сега не я е пуснал в действие поне от нашия форум.Нямам претенции да съм всезнаещ,схемата наистина е елементарна но може би настройка или специално навиване на бобините се крие зайчето. Евала на mito_kupona за сега той човека обяснява и така не се повтарят доста грешки.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: генераторът на Руслан Кулабухов
« Отговор #44 -: Октомври 13, 2014, 02:41:18 pm »
Ами това е защото според електрическата схема на Руслан няма нищо интерсно за разглеждане и никой не пробва защото няма нужда да се пробва за да се види , че не работи по описания начин ....как се казваше... мисля , че беше аксиома  - нещо което няма нужда от доказателство защото се подразбира. Все едно да да пусна един камък към земята и да очаквам той да тръгне нагоре защото Руслан е казал - същото е. Нали? Няма нужда да доказвам че камъка ще падне. За това няма нужда да се пробва тази схема за да видим , че камъка няма да тръгне на горе.
Възможно е друго събитие да предизвиква СЕ - но не и това от схемата.