Автор Тема: Бедствено положение след градушка...  (Прочетена 9712 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
http://dnes.dir.bg/news/gradushka-lovech-potopat-17022343?nt=13

Пу, да му се не види!
Така искрено се надявах Кадуцея с митичните си кем-бъстъри да създаде оргонов похлупак над околността и така да спаси от природното бедствие родния си град!.. Той пък да вземе да обърка състава на оргонитните трици (махалото вместо да виси на конеца е стърчало нагоре..) и да прати нагоре поток от DOR, който допълнително е заледил водата...

Добре, че не е станала някоя трансмутация да обърне водата във въглеводороди, че при следващата светкавица или цигара... щяха директно да му резнат лиценза от организацията на световните оргонопроизводители.
« Последна редакция: Юли 11, 2014, 07:04:56 am от Maistora52 »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Бедствено положение след градушка...
« Отговор #1 -: Юли 11, 2014, 01:40:10 am »
Мани, мани лоша работа с тва време сега от неделя вечер пак има прогнози за бури и градушки.
« Последна редакция: Юли 11, 2014, 05:55:18 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бедствено положение след градушка...
« Отговор #2 -: Юли 11, 2014, 07:18:19 am »
Предлагам, покрай вицовете и задявките, тази тема да остане и в нея всеки да споделя какви природни бедствия са се случили директно пред очите му.
За тази цел е добре да се премести цялата тема в Подраздел "Екология", или в "Кой каквото се сети" - чакам и други да споделят къде да местим темата и какво ги е споходило от април-май насам.
При мен - Врачанско - почти непрекъснато дъжд, на моменти и силен, но по-често само колкото да мокри... Овошките каквото родиха - загнива, и пръскане не го оправя, че тъкмо напръскаш и то пак завали и го отмива... Орехите не се опрашиха, кайсиите и вишните въобще и не цъфтяха, черешите се скапаха, сега се скапват ранните сливи... Единствено черниците (дудовете) вързаха и то изобилно, и им няма нищо...
Само дето на 01.07. изпраска една рехава градушка - колкото царевица, и това беше... досега!
И трева, трева, трева... до кръста! И джанки, джанки, джанки - имам да раздавам на половин България...
А виж - в София - градушката на 8 юли потроши все що имаше джамлък - на коли, на апартаменти... да не говорим за Варна, В.Търново, Монтана и Добрич...
Казвайте какво става при вас?

врановски

  • Гост
Re: Бедствено положение след градушка...
« Отговор #3 -: Юли 11, 2014, 12:04:46 pm »
В Пловдив няма поразии. Като се изключи задухата от влажността и листните въшки, тук проблема е във високите подпочвени води. Който има сутерен и не е на канализация има влага. Преди две години обаче ни пра същата градушка, като яйца. Колата ми остана без стъкла и фарчета, а слънчевото на покрива и няколко прозореца на сол. Имам капандури с армирано стъкло, беше останала само тел.
Мазилката на топлоизолацията е много лабилна и става на точки, добре че само няколко керемиди паднаха жертва.. Въобще си е много неприятна разправия. Чудото става за минути, а поправянето и скъпо и бавно. Да не дава Господ никому.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Бедствено положение след градушка...
« Отговор #4 -: Юли 11, 2014, 12:29:41 pm »
      А в София е на места. Ту го има, ту го нема. Въпреки всичко неодрусана слива май не остана. Чудото става някога за минути. Както казваше Пеги, в 22.50 секс. В 22.52 Ал заспива. В 22.55 край на секса. Моята кола е здрава. PyroVeso се смее, но аз успях да застрелям облака над нас. С една медна тръба забодена в саксията пълна с оргонити, не знаете какъв бластер съм си направил. Или беше блъстер или пък клъстер. Все там де, важното е, че работи или поне имам чувството, че работи. Като погледна тръбата и електромера май леко забива. СЕ, икономия с други думи. Джанките хич ги нема, а кайсиите станаха на орехи. Раждаемостта падна. Виновни са предишните и империалистите. Май е време за море. Да видим поне там как са дините. Дано само от тези ката клизми не се запали водата, че тя морската гори по-добре от не морската. А какви дудове /черници/ имаше едно време!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Бедствено положение след градушка...
« Отговор #5 -: Юли 11, 2014, 01:22:52 pm »
Май като нищо ново не ви се ражда в горния етаж, се закачате с работещите хора  ;D
1. Не съм родом от Ловеч, само живея там
2. Положението е силно преувеличено от медиите  - вижте сами цитата от линка:
"....Досега по подадена информация има една затисната кола. Всички водни басейни в района са под контрол. Няма да бързаме да отменяме бедственото положение в района", обясни кметът, цитиран от Фокус"
В Ловеч все пак имаме доста коли, като за 20 хил. град  :), така че правете сметка колко страшно е положението. Малко дъжд и вятър, паднали гнили клони и няколко счупени дървета с тънки стъбла и голяма корона. Това е.  Град е паднал съвсем малко и на едно ограничено място, десетина-двайсет зърна. Сутринта обаче се бяха изпъчили местните партийни и административни лидери да дават интервюта как са овладяли голямото бедствие, а всъщност локалното наводнение беше до голяма степен по тяхна вина, защото при ремонта на централната градска част /която е в ниското/ махнаха поради нелечима глупост много от отводнителните шахти и решетки.
3. Кембъстърите ми /два бр. от различен вид/ съм ги разглобил преди време, в града доколкото знам има само два сравнително слаби хармонизатора на Спърлинг. Моят и на един колега, които са недостатъчни за по-силен ефект - но все пак работят. Може да видите тук  http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=19&t=51&start=150  непълна като инфо карта на София със коментари как действат подобни, направени от колеги хармонизатори на околната среда в района на София - най-малкото там градът е бил дребен, за разлика от района на летището където е бил като малко яйце - но там има много радари, скенери и прочее DOR излъчватели и не може да се неутрализира това мощно поле само с един телен пасивен хармонизатор. Пък ако не сме ние да ви оправяме малко положението, другари празнодумци и подигравчии, ще видите далеч по-голям зор - гаранция.
Нали сме човеци, а не говеда, ще работим пък вие си плюйте. Който трябва, вижда.

ПП
Ето ви още едно изказване на нашия малоумен комунистически кмет, че водата била метър и половина  :o ;D ;D ;D
http://lifebg.net/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%B4-%D0%B2-%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87/49798/?xjt=1
Ако видите докъде е, едва покрива /и то ненапълно/ гумите на колите - единствено в еди подлез по пътя, където е са запушени шахтите се е понатрупала вода - ама там се стича от двете страни и се събира
« Последна редакция: Юли 11, 2014, 01:44:59 pm от caduceus »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Бедствено положение след градушка...
« Отговор #6 -: Май 19, 2015, 01:56:31 am »
Тя темата бая прах хванала ама нищо. Тука на два пъти ни помля направо, от къде се взе тая проклетия, баси щеше да ми продъни оранжера, такова нещо не бях виждал досега.
Вчера привечер като се изви една сприя страшна работа, дъжда и ледените топчета направо хоризонтално летяха, добре поне че не беше много едра.
Абе не знам скапа се нещо климата и тва си е.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Бедствено положение след градушка...
« Отговор #7 -: Май 19, 2015, 10:10:30 am »
Само преди 5 години всички язовири бяха на критично ниско ниво, имаше градове на воден режим. И тогава се орева света че климата се променя, че България става субторпик, че ще станем като в Близкия Изток, че ще вали само по 1 седмица през зимата.
С'я вали малко повече от обичайното и пак има недоволни...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Бедствено положение след градушка...
« Отговор #8 -: Май 19, 2015, 05:50:59 pm »
Че как да са доволни хората, бре?
От супер суша, до масови наводнения и то в няколко годишен диапазон...това не са ли аномалии?
Това умерен климат ли е?
Едно време имахме "Златна Есен", като ученици ходехме по парковете и събирахме жълти листа, рисувахме есенни пейзажи...
После - Първа Пролет, кокичета, минзухари, мирис на нов живот от земята и т.н...
Сега как е?
До преди 4 седмици беше студ, снегове трупаха...сега е ЖЕГА!
С есента е същото - няма я!
Докато гледаш - лято и октомври вече включваш печката!