Автор Тема: Премината е Абсолютната нула  (Прочетена 6770 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Премината е Абсолютната нула
« -: Юни 24, 2014, 01:35:51 pm »
Тук можете да прочетете повече... на руски е, но той си е като българския.
http://via-midgard.info/novye_texnologii/uchenye-poluchili-temperaturu-nizhe-absolyutnogo.htm
...
Кратък но важен цитат:
"Как ни странно, но одним из способов изучения отрицательных температур является бесконечно сильный разогрев вещества. Этот необычный, граничащий с фантастикой, подход, позволяет в теории проектировать двигатели, КПД которых будет выше 100%, проливает свет на такие загадочные субстанции, как темная энергия и другие.
С точки зрения атомной физики, температура — это скорость. Скорость движения атомов внутри вещества, и чем быстрее атомы движутся, тем выше температура. Соответственно, при минус 273,16 градусах атомы водорода полностью останавливаются. С таким подходом, никакое вещество не может быть холоднее этого лимита.
Однако современная физика, чтобы понять сущность температуры, предлагает взглянуть на нее иначе — не как на линейный показатель, а как на петлю: положительные температуры — это одна часть цикла, отрицательные — другая. При температурах, стремящихся к бесконечно низким или бесконечно высоким, шкала рано или поздно оказывается на отрицательной области. При положительных температурах атомы чаще занимают низкие энергетические состояния, а при отрицательных — высокие. В физике подобный эффект известен, как распределение Больцмана."

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Премината е Абсолютната нула
« Отговор #1 -: Юни 24, 2014, 04:15:49 pm »
Ако температурата е скорост а при абсолютната нула нямаме движение то ако има по-ниска от абсолютната нула скоростта ще е отрицателна а движението е назад във времето. Може би тяло с по ниска от абсолютната нула няма да се движи в пространството но ще се движи назад във времето... Но предполага се че при свръх светлинна скорост времето за движещото се тяло се движи назад а при светлинна е спряло...

@praktik

  • Гост
Re: Премината е Абсолютната нула
« Отговор #2 -: Юни 24, 2014, 05:26:42 pm »
Според мен, абсолютна нула на температурата не съществува, може само до безкрайност да се приближава към такава хипотетична нула. Възможно е квантовите състояния на елементарните частици, да са също някаква температура.

paparosko

  • Гост
Re: Премината е Абсолютната нула
« Отговор #3 -: Юни 24, 2014, 10:04:02 pm »
Не само абсолютната нула, а практически абсолютни неща не съществуват. Те и за това се наричат абсолютни.
Спирането на движението (замръзването) на частиците е невъзможно от законова гледна точка.
В природата (вселената) не съществува пълна неподвижност. Такова нещо, което да не трепти и да не се движи - просто няма.

 :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Премината е Абсолютната нула
« Отговор #4 -: Август 12, 2014, 07:31:20 pm »
Това,че не сме свидетели (или откриватели) на нещо,не означава в никакъв случай,че го няма!
То е все едно като се затвориш в една стая сам,да кажеш,че останалият свят извън стаята го няма и спира да съществува!Според някои теории и това е отчасти вярно,но не става дума за това сега.
Как бихме могли да обясним на морските актинии например,че има такова нещо като суша?
Човекът по своята същност е безкрайно самонадеян и арогантен,за да приеме неща,които неговият мозък не е в състояние да си обясни и то (забележете) само чрез понятията  които познава и с които разсъждава!
Тотална ограниченост!
Все повече съвременни, напредничави учени признават,че цялостната ни концепция за разбирането на света досега е погрешна.За какво става дума?
Можем ли да обясним понятия-енергии,състояния и изживявания дори ,за които нямаме думи??
Можете ли да обясните на човек,който е роден сляп,какво е това цвят,багра?Или залез?Така,че той да си го представи по начина,по който го правите вие?Абсурд!

Сега по темата-и аз досега (както мнозина от вас) съм възпитаван от "фундаменталната наука",която ни е втълпявала,че студът е просто отсъствие на топлина,нали така?
Мракът е просто липса на светлина,а тишината-липса на звуци!
Дотук съгласни ли сте?
Когато,преди години още,руснаците направиха своя "ГЕНЕРАТОР НА БЯЛ ШУМ",аз бях потресен!
Оказа се,че тишината може да се синтезира и да се излъчва?!?!
Явно не са точно такива нещата,каквито сме ги учили и каквито са ни вгнездени в представите май,нали?
Когато тези,общоприети за нас "физични константи" са разклатени ,какво ни остава?Нищо друго,освен да се отворим за знанието,мисля...без предразсъдъци,без излишен скептицизъм или наивност!
Ако студът не е просто липса на топлина?Ако и той може да бъде синтезиран и излъчван?
Това,че досегашните ни "познания" за света не го приемат или обясняват,не значи,че не може да  е вярно!
Попивайте,попивайте и отсявайте!Сега има толкова много информация в интернет,която бе непостижима за много от нас навремето.
Ако чуете за нещо новооткрито,запитайте се "как",а не "дали".При всички случаи сериозни умове са работили над тези неща години наред.Не трябва да вярваме безпрекословно на всичко,но всеки от нас,който чете или пише тук е достигнал(предполагам) известна интелектуална зрялост,за да може да сглоби разни части от новите концепции и да прецени кое е важно и кое-плява!
« Последна редакция: Август 12, 2014, 09:13:25 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Премината е Абсолютната нула
« Отговор #5 -: Август 12, 2014, 08:03:15 pm »
Ммм дааа
Тук прочетох само за теоретично преминаване на границата на абсолютната нула. Със абсолютно същият успех като авторите на материала можеме да продължиме да дискутираме по въпроса как точно лети "Златният кондор" или дори колко ангела могат да се съберат на върха на една игла.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Премината е Абсолютната нула
« Отговор #6 -: Август 13, 2014, 03:42:54 pm »
Едва ли някой,открил подобно нещо би публикувал веднага и изчерпателно всички подробности,не мислиш ли?
Колкото и да разискваме,ние ще го правим на базата на "знанията" ,които вече имаме,а те биха се оказали оскъдни в даден момент,това имах в предвид:)
Мога поне да ти дам отговора на втория въпрос,за ангелите-ще се съберат всички,абсолютно всички,че и горница.Откак се установи,че всяка една молекула съдържа пълна информация за цялата вселена...за какво говорим изобщо?