Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 375138 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1260 -: Юли 12, 2018, 03:26:51 pm »
merlinbg, имаш + от мен. Абсолютно си прав. Само, че алан-чо, тобо-чо и прочее такива люде, виждат само комунисти зад всеки ъгъл. Интересно е, с какво самите те са допринесли за промяната през последните 30 години. Виж да се пише по форумите и да се демонстрира, колко сме големи мъже си е друго.


Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1261 -: Юли 12, 2018, 04:29:07 pm »
Извинявам се за неточността, преди малко ми пратиха SMS  от кораба майка, в който се съобщава, че въпросният данък(слънчева радиация) е наложен поминалата петилетка с цел превенция. Простете и сполука.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1262 -: Юли 12, 2018, 05:04:51 pm »
Разделяй и...владей!
Защо не разделим народа на фракции - русофили, русофоби, еврофили, еврофоби, американолизци...и прочее?
Те ще се зъбят един на друг, ще спорят, ще се карат, а ние ще си пърдим в лукс ;D
Време е българинът да се пробуди и да осъзнае собствената си роля като индивид в съдбата си, не да чака някой "да го оправи"!
И далеч не визирам "излизане на барикади"! Колко от нас имат деца в училищна възраст? Колко от нас смятат, че сегашната ни образователна система е...някакъв ниско-бюджетен филм (с една камера)?
И колко от нас се активираха да организират поне по една петиция до министерството на образованието?
Колко от нас хулят Делян Пеевски (примерно) и останалите тунеядци, а същевременно се поблазват от мисълта за бърза печалба и купуват ли купуват разните му там картончета за търкане от "лотарията", пълнейки гушата му?
Колко от нас проведоха кампания (поне сред близките си) за безсмислието и вредата от подобни упражнения?
Българинът е егоист - факт и това се използва от управляващите!

Ако някой от вас, господа съфорумци, спечели (от същите тези картончета) един милион, примерно, дали ще го вълнува вече, че токът се е вдигнал с 10% или ще започне да мисли в стил "да го духат бедните"?
Дали мисленето му ще е "за ползу родину", вече?
Маркс казва - битието определя съзнанието, така ли е, наистина?
Според мен това е валидно за всички индивиди, чиито интереси се ограничават в консуматорството като върховна цел в живота!
Повече средства, по-качествено консумиране на по-качествени консумативи! И някакво злобно задоволство от факта, че останалата "сган" не може да си го позволи, нали така?
Истината е, че е точно обратното и това го разбират само осъзнатите индивиди - съзнанието определя битието ни...
Ако си роден от клошари и възпитан в стила на клошари, ти придобиваш точно такъв манталитет (освен ако не проявиш заложби на самоусъвършенстване, но това е изключение от правилото).
Ако си роден и възпитан в циганско гето, нормално е да имаш за критерий способността за кражба и измама, колкото по-голяма, толкова по си велик.
Т.е. съзнанието ти (начинът, по който възприемаш света около себе си) ти налага норми на живот и ценностна система!
В този ред на мисли...не може българин, който е възпитаван в убеждението, че държавата трябва да се погрижи за всичко в живота му, да му хрумне да потърси причината за неудачите му в самия себе си!
Защо?
Колко българи са застраховали жилищата си от бедствия? Въпросът е риторичен, разбира се. И не е въпрос на средства, повярвайте! Значи...аз мога да давам за цигари и алкохол по над 200 лева месечно, а не мога да си застраховам собствения дом за около 500 лева на година??? Абсурдно!
Но когато стане някое бедствие (наводнение, примерно) и държавата отпусне на пострадалите по...5000 лева помощ, започват едни хули...не стигали... забравяйки, че "на харизан кон, зъбите не се гледат"!
Защото мисленето ни е такова! По-точно липсата на мислене, свикнали сме някой друг да мисли вместо нас, някой друг да се грижи за битовите ни неуредици! С това не се ли поставяме сами в овча роля и нужда от пастир в стадното изпълнение?
Да, ама пастирът не се грижи за стадото ей така "бам-бадева"...той търси вълна, мляко...месце...
 
А и нашите пастири поне да ни държаха на ясла (както в Европа или САЩ), ама не - пуснали са ни свободно да пасем "в дивата природа", но редовно пък си ни стрижат...





alan

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1263 -: Юли 12, 2018, 06:03:46 pm »
 Ааааах вашта майка, само да ва бъзикнат и сами са включвате  ;D
merlinbg е изразен познат, за Димела да не говорим... Какво искате?

Нима катакомбите са ви малко? Има къде да се скриете при евентуална конфронтация!

СЕ-то няма да Ви помогне господа, корена Ви е крив, съжалявам!  ;)
atos Ви го каза деликатно, аз не искам да добавям, защото ще стане сложно,
а това не е целта на форума...

   Бъдете щастливи!

Ще подаря малък остров на най-големия комунист от Вас!  ;D

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1264 -: Юли 12, 2018, 08:43:07 pm »
    Първо... много мразя някой да споменава майка ми, особено в едно изречение с думите "Ах ваща...." Най-мразя в този живот някой да ме псува на майка и никога не съм го оставял без последствия. Думите чест, достойнство и морал за мен все още означават нещо. Никога не съм споменавал нечия майка и не искам някой да споменава моята. Ясно ли е???

     Казвам го деликатно, защото ще стане сложно, а това не е целта на форума...

     Второ... никога, ама никога през живота си не съм се крил от каквото и да било (най-малкото в катакомби). Късно е и да започна да го правя.

     И последно Благодаря за поучителния тон, отворихте ми очите, не съм мислел, че до сега съм бил толкова прозд, та някой да се налага да ми обяснява нещата за "Живота, Вселената и всичко останало" (това беше сарказъм)


Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1265 -: Юли 12, 2018, 08:45:49 pm »
alan, ми много си запознат с всички членове. Брей.. брей...
Само да те осведомя, че е добре да не намесваш майките, на който и да е. Това показва колко комплексирано и жалко човече си.
От постоянните ти регистрации във форума с поредния ти нов "ник" е видно наличието на някакво заболяване може би.
Не виждам и никаква полза от твоята персона в този форум, освен откровено заяждане.
И "alan", няма какво да говориш за "Димела", защото изобщо не го познаваш. 




Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1266 -: Юли 12, 2018, 08:57:54 pm »
Много сте меки, махайте го тоя субект. Такъв не може да си позволи да псува на живо хора със къс фитил, щото ще има последствия - но тук си развява байрака...
Той впрочем ми е много познат като изказ /та дори си позволи да приказва че съм му бил целувал ръцете едно време - не е ясно кога и защо/ - и да се приключва, поне до новото му появяване. Трол от най-лошите, с които не бива да се чака.
Ако някой не се е сетил кой е, модераторите да кажат предишните му никове - щото на мен почва да ми прилича на един точно определен човечец с доказани психически отклонения  :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1267 -: Юли 12, 2018, 08:58:19 pm »
Ок, явно "ръждата избива" винаги, колкото и да боядисваш отгоре ;D

alan, извини се публично (и без лигавщини), за да не се наложи поредната ампутация (от главите на ламята)!
И...препоръчвам да си починеш от постове ден-два, не те банвам засега...

П.П. Не можеш ли да общуваш нормално с хората, бе, човек?

merlinbg, постът ми не е "поучителен", а тъжна констатация, за съжаление..

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1268 -: Юли 12, 2018, 09:02:33 pm »
   atos... явно съм го разбрал погрешно... извинявай.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1269 -: Юли 12, 2018, 09:03:17 pm »
Алан-чо, ако ми беше под ръка, щеше да се озовеш на гроба на маика ми, с извадени очи, с кръста за храброст на дядо ми. Дано не те срещна някаде,
че след това ще казваш, че си емблема на Рено.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1270 -: Юли 12, 2018, 09:09:01 pm »
Моля - без изявления за физическа саморазправа!
Като модератор на форума, не ме интересуват (дори и моите собствени) лични пристрастия!
Заключвам темата до...успокояване (и осъзнаване, че сме хора) на страстите!