Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 62241 пъти)

Активен lz2bgc

• Неактивен
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 1
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1020 -: Януари 07, 2017, 01:25:00 pm »
Браво  atos!

Позна от ряз.

Активен lz2bgc

• Неактивен
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 1
« Отговор #1021 -: Януари 07, 2017, 01:33:03 pm »
Та то в България комунистическата партия се оцвети във всички цветове на дъгата.
Коята и партия да е на влас е все ТЯ..
Комунистическата... >:(

Направо. ТРАГЕДИЯ....

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 612
  • Рейтинг: 230
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #1022 -: Януари 07, 2017, 02:17:57 pm »
Atos  Не говорех за нашите избори а за американските не знам дали си с достатъчно остро политическо зрение за да забележиш тънката разлика.
И Клинтън и Тръмп са "еднакви фашкии" на пръв поглед, но дано не съм добър пророк и да не позная:
Ако бяха избрали Клинтън тя щеше да запази досегашният курс и да се стигне до нова студена война. Резултатът е победа по точки за китайците. При сегашният избор на авторитарен президент от породата на Путин Той вижда в него приятел "нали са от една порода"
Но какво ще стане когато се скарат на някой приятелски запой, дали заради игра на карти дали заради игра на голф, дали заради друго. Сталин и Хитлер също са били приятели в началото. Което означава, че този избор беше избор на началото на трета световна война. ЕДИНСТВЕНИЯТ ПОБЕДИТЕЛ може да бъде само Китай, при това с нокаут.
МММДАААААА прав си значи, няма избор. Когото и да изберат все китайците  на  далавера.

Неактивен june1900

• Активен
  • **
  • Публикации: 205
  • Рейтинг: 86
  • xaumana@abv.bg
  • Скайп: xaumana
« Отговор #1023 -: Март 29, 2017, 06:04:03 pm »
Хората, населяващи територията на Българската държава в 21ви век, са изключително прости и по простотията си се открояват не само на континента, но и в Балканския регион.

Преди време беше публикувана следната статия:
https://fakti.bg/bulgaria/227285-koe-e-nai-vajnoto-za-balgarina

Резултатът от проучването е, че за тълпата, която населява територията на Българската държава, най-важното е здравето на близките, следвано от личното здраве. Най-маловажното нещо за същата тази тълпа, на последно място по важност, е пълноценното и разнообразно хранене.

Очевиден е извода, че хората в тази държава са невероятно невежи, невероятно необразовани и изключително неинформирани. Това също така ги прави и некадърни. И ние много добре си знаем, че хората в тази държава действително не стават за чеп, в какъвто и контекст да се разглежда.

П.П.

Тук даже се размениха и едни реплики за гласуващите и за негласуващите. Традиционно обаче никой не спомена, че българите нямат държава в момента. Не знам за вас, но държава, съставена от застаряващо и отмиращо българско население, от етнически цигани и от духовни родоотстъпници (помаци) ЗА МЕН НЕ Е Българска държава. Аз не наричам такава държава своя. Моята държава, Българската ми държава, са ми я откраднали преди да се родя. Родил съм се в едно ограбено положение, в което държавата на народа ми е била узурпирана, отнета и потафена в неизвестна посока.

Така че аз нямам държава. Аз съм част от един народ без държава, който е в процес на отмиране... и не ме е грижа да гласувам за чужди държави. Грижа ме е по-скоро да положа усилия да си възвърна държавата, която ми е била отнета преди да дойда на този свят. И аз полагам усилия в тази посока според талантите си и както мисля, че е най-добре. В истинската ми държава, в моята Българска държава, никога не се е гласувало и гласуването в една циганска държава няма нищо общо с възвръщането на Българската държава обратно в ръцете на българския народ. Военният преврат има много повече общо с тази свещена цел, отколкото гласуването в чужда държава, макар и да се намира на родовата българска територия.

Към онази необразована, неосведомена, невежа, некадърна, неморална и безбожна пасмина, която представлява съдържанието на съвременната Българска "държава", нямам никакви симпатии и нямам обща съвест с тях, за да ги считам за свои съграждани.

Неактивен ppipilica

• Активен
  • **
  • Публикации: 236
  • Рейтинг: 34
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
« Отговор #1024 -: Март 30, 2017, 02:46:21 am »
Добре, съгласен съм с теб.
Кво правим по въпроса.
Колко хора са на твоето мнение и могат ли да се организират да променят нещо, кой ще ги организира, дали водача ще е с чисти помисли или ще е поредния дето ще мисли за себе си.
Аз освен некъв военен, ма то няма армия, или некъв граждански преврат не виждам как мое да се случи това.

Неактивен june1900

• Активен
  • **
  • xaumana@abv.bg
« Отговор #1025 -: Март 30, 2017, 09:17:22 am »
Да, отдавна е късно за военни преврати, а те са най-подходящата директна, оперативна намеса за промяна на положението. Затова и разложението на армията е било още сред ранните приоритети.

Какво да се направи - семо едно нещо може да се направи. След като човешкия материал е вече с понижено качество, дегенериран и разложен е, той не става за нищо. Даже и да имаше армия за военен преврат, такава Българска държава би била на доизживяване - срокът й на годност би съвпадал с жизнената продължителност на управленския качествен материал, който няма наследници и рано или късно властта отново отива в ръцете на народа, тоест в ръцете на народ, който е разложен и дегенериран.

Така че само едно нещо може да се направи - трябва да се поеме по дългия път на възстановяването на качеството. Качеството на всеки един човек от българския народ трябва да се излекува, тоест да си възвърне предишните високи стойности. А това ще е бавно, защото за толкова много години (6 столетия и половина) ние сме усвоили ново равновесно ниво по-надолу в качествената стълбица. И изкачването ще отнеме стандартното време, което отнема всяка една морална духовна еволюция.

И това е едно сложно и мъчно пътешествие, защото за по-нататъшната ни деволюция се прилага огромен натиск и налягане, което ние трябва малко от малко да започнем да преодоляваме.

Всичко това МОЖЕ да се представи чрез закономерности и чрез природни сили, и Тесла го е направил, в статията си в списание "Век" през юни 1900г. Затова и съм си кръстил така ника, защото разбирането ми за тези нужни процеси съвпада с неговото и той е предоставил нещо като доктрина или програма, която трябва да се следва, преди толкова много години.

АЗ какво правя по въпроса, съм обяснил тук: http://mazeto.net/index.php/topic,10030.msg86650.html#msg86650

Но за да има смисъл от усилията на всяка отделна единица, всички останали също трябва да решат да упражнят талантите и даденостите си в контекста на възродителната програма. Тази "възродителна програма" е обща за цялото човечество, защото е закономерен природен процес на развитие на всяко общество, Тесла не я е измислил, но единствено той за сега, в историята на модерния свят, е описал научно-физичен модел за тази закономерност. И това е ценно, защото за сега този модел е единствен, а религиозно-философските и морално-етични модели изобилстват по всички краища на света от древни времена. Съвремието ни обаче на ден днешен цени само прагматизма и научния подход, така че модела на Тесла е натоварен с голяма значимост в 21ви век (а и в 20ти, и за напред).

Неактивен mzk

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 604
  • Рейтинг: 130
  • http://analogov.com
    • analogov.com
« Отговор #1026 -: Март 30, 2017, 10:01:13 am »
Здравей, нищо не казваш за твоя проект. Обвиняваш софтуера, опипваш повчата. Ще кажеш ли най-сетне какво имаш предвид?

Неактивен june1900

• Активен
  • **
  • xaumana@abv.bg
« Отговор #1027 -: Март 30, 2017, 10:06:19 am »
Здравей, нищо не казваш за твоя проект. Обвиняваш софтуера, опипваш повчата. Ще кажеш ли най-сетне какво имаш предвид?

Да, би трябвало сайта да е готов до средата или края на април, ако се забави, и разбира се ще го обявим навсякъде. След седмици ще може да бъде разгледан от всеки.

Неактивен mzk

• Много Напреднал
    • analogov.com
« Отговор #1028 -: Март 30, 2017, 10:08:08 am »
Не отговори на въпроса, добре, а какъв е този "модел Тесла"?

Неактивен june1900

• Активен
  • **
  • xaumana@abv.bg
« Отговор #1029 -: Март 30, 2017, 10:19:26 am »
Тук съм превел първата една трета от статията: https://june1900blog.wordpress.com/ Когато направим по-добра платформа, преводът ще бъде завършен.

Неактивен mzk

• Много Напреднал
    • analogov.com
« Отговор #1030 -: Март 30, 2017, 10:35:08 am »