Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 375205 пъти)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2014, 11:08:35 am »
   Извинявай Майсторе, сега не ти е много-много до политика, но нека кажа още две думи, защото докато ние се чудим как да направим СЕ-то, някои хора се чудят как да направят други "по-важни" неща.
   Става дума за едно търновско село - родното място на баща ми. При социализма е наброявало към 1000 души, а в момента от коренното население са около десетина. Към 11 имота вече са закупени от англичани и други европейци, които се канят да правят биоземеделие - земята е доста добра. Така че, не ние влязохме в Европа, а Европа влезе в България и то без да я каним. Това не е колонизация както се изразяват някои националисти, а направо е превземане на територии за "жълти стотинки". А прекалено бързото обезлюдяване на села винаги носи съмнения за необявена война със специални разузнавателни средства. Нека тези, които завладяват по такъв начин български земи знаят, че не са незабелязани. И ако има доста "заспали" българи, то има и "будни" такива.
   Искам да обърна внимание и на българските медии, които пропагандират всред младежта лесния начин на живот и ги занимават само с балове, песни и танци. И още тем подобни "сървайваровци" и "биг-вип брадъровци", които само им отклоняват вниманието от истинските им проблеми, които ще ги затрупат през живота им. Както е тръгнало в скоро време няма да можем и храна да си произвеждаме, а ще трябва да я купуваме от "присадените европейци" в България. Това е въпрос и на национална сигурност, но докато партиите се карат в парламента, от запад, а вече и от изток ни завладяват всякакви пришълци. Затова трябва всички да помислим как да не "възпитаваме" чрез медиите "лигльовци" (по думи на спортни треньори) и младежи с желания за бързи и лесни печалби по разни телевизии. Време е и селскостопанският труд да бъде определен като ценен, защото много хора ядат дори по повече от три пъти на ден. Храната е толкова важна, колкото и енергетиката. Не случайно това се използва и по време на война - ако противникът остане гладен много лесно го побеждават. Трябва ли да прегладнеят и политиците за да се сетят, че селското ни стопанство е въпрос на национална сигурност? "Европа инвестира в селските райони", но България какво прави през това време? Как е възможно село от хиляда жители вече да е от само десетина, а чужденците да са вече повече от българите? Че те утре и властта ще вземат и ще забият английското знаме на българска територия. Много се извинявам, но аз нямам пари да си купя английска земя. Положението е като във филм - "Английският съсед". В задачата се пита - кои са гъските? И ако има нещо по-лошо от алчен български политик, то това е алчен европеец и въобще алчен чужденец-капиталист.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #16 -: Октомври 07, 2014, 12:23:44 pm »
Има много вярно в думите ти, но недей да обвиняваш англичанина, че дошъл и си купил земя от теб- никой не те кара да я продаваш!!! Младежта се възпитава преди всичко от родителите, а не от медиите и учителите! Политиците могат само да заемат интелектуалната и физическа ниша, които ти им отваряш! Нашите баби и дядовци са спали по 3-4 часа на вечер, за да насмогнат да си оберат реколтата и да обработят земята. Мързелът си е мързел- ако ти си мързелив, ще са мързеливи и децата ти. Политиците са там защото ги заслужаваме. През комунизма има пролята невинна кръв. Преди всичко друго стои това кърваво петно. Българите сме преди всичко хора без съвест и скрупули и единаци и чак тогава наследници на Ботев и Левски! Чужденците ще продължават да ни изкупуват, а политиците да ни пият кръвчицата, докато се възприемем такива каквито сме и се отвратим от себе си. Не знам дали тук е мястото, но ще го споделя- сънувах сън, в който видях нови съкращения и ново затягане на коланите, именно поради това, че Бог е гневен на българите! Не на политиците, а на обикновените редови българи!
http://forum.abv.bg/lofiversion/index.php/t114804.html - А ето какво е забелязал и Ботев преди 100 години- да виждате разлики???
« Последна редакция: Октомври 07, 2014, 12:31:52 pm от svetlio760 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #17 -: Октомври 07, 2014, 12:56:04 pm »
Бог бил гневен на българите?
Абе той не беше ли любов? От де тоя гняв?
А да чуем....

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #18 -: Октомври 07, 2014, 02:09:51 pm »
 edin хората не правят разлика между Бог и божество, а гневни божества има много в това число и еврейското божество.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #19 -: Октомври 07, 2014, 02:31:43 pm »
Дааа, споделям патриотизма на Димов и Майстора, но както е ясно на всички - на празен стомах, градивни мисли е трудно да ти дойдат...мислиш първо как да го напълниш.
А българите сме такова "дзверо", че като го напълним, гледаме как да напълним и гушата вече по-нататък...и всякакви идеали отиват на м..ната си...

Вижте само колко сме "гъвкави" в умотворенията си:
ГАРВАН ГАРВАНУ ОКО НЕ ВАДИ....обаче КЛИН-КЛИН ИЗБИВА ....според ситуацията или както ни харесва?
ГЛАДНА МЕЧКА ХОРО НЕ ИГРАЕ...обаче ПЪЛЕН ЧУВАЛ НЕ СЕ ПРЕВИВА - същата работа?
Липсва ни вид колективна осезаемост, усещане за принадлежност към нацията!
Когато сме зле-ревваме веднага и гледаме да се обединим с "другари по съдба", че да се сплотим.
Когато някой обаче "се пооправи" в личен план, веднага забравя идеалите и се отделя от стадото (било и само в мисленето си).

Не знам кое би било по-добре, да сме като колония на Германия например и да живеем добре битово, или да сме голите,гладни идеалисти -НА ГОЛ ТУМБАК-ЧИФТЕ ПИЩОВИ?
Там е работата, че никой не ни иска за васал обаче...
Не случихме на поробител, както се казва, колкото и трагикомично да звучи.

Димов, съгласен съм с думите ти, че се обезлюдяват селата (и аз имам село в Търновския край), но едва ли са виновни англичани и подобни чужденци, купили имоти там! Те са следствие от обезлюдяването, не причина!
Даже много от тях завалиите изгоряха...ама яко! Единици са тия, които са доволни и не им обират имота циганите постоянно.
Знам поне 5-6 такива случая - купили къщи с дворове за по 40-50 000 и сега се опитват да ги продадат за по 20 000...ама няма на кого:)

Патриотизмът, политиката и икономиката не бива да се смесват, мисля?
У нас политиката и игрите прецакаха всякаква икономика, прецакаха пазарите ни, закриха производства.
Аз съм съгласен да ни "пороби икономически" някоя голяма сила, но да живее народа добре!
Че даже и политически...абе направо да ни колонизира някой-хахаха ;D
Да имат хората сигурност, че работят и им се плаща (не по 300 лева, ами по 3000 евро), пък било и шефовете да са белгийци, например!
Да видим тогава къде ще се заврат всичките му и депутати,министри (някои вече и с потомствена приемственост)...
А българщината, патриотизмът-ТЯХ НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА НИ ГИ ОТНЕМЕ! Не е толкова лесно това-500 години сме се съхранили при всякакви изродщини, какво да говорим за сегашните условия?
Сегашните политици се опитват погрешно да преплетат в съзнанието на хората патриотизъм с политикантстване и партизанщина.


« Последна редакция: Октомври 07, 2014, 02:40:20 pm от atos »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #20 -: Октомври 07, 2014, 02:34:32 pm »
Един, освен "любов" знаеш ли още колко определения има за смисъла на думата "Бог", едно от които е "огън пояждащ"! Иначе ни е много удобно да си моделираме божеството, за да го направим удобно- демек удобство в удобството- феминистките и жена го направиха за да си оправдаят помията, а ние що не го напрайме Тато, да речем........?!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #21 -: Октомври 07, 2014, 04:05:11 pm »
 ;) ;) ;)
Светльо,
"Аз съм Господ, Бог твой, да нямаш други богове освен Мене!"
Навит ли си?
 ;D ;D ;D
...
...само за хора с чувство за хумор!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #22 -: Октомври 07, 2014, 05:01:23 pm »
Светльо, говориш ми за извънземните богове. Тея съм ги е@ал у гъзо. Тея кафета съ ги пил, тея супи съм ги духал. Не на мене тия.. ;)
По разразените страсти (огньове), ще познаете егрегорите, който са създали.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #23 -: Октомври 07, 2014, 06:45:22 pm »
svetlio760, трябва да се търси сметка на чужденците, когато идват насам  да купуват земя и имоти. Прав е Димов, че това е въпрос на национална сигурност. Аз мога да ти гарантирам, че само Великобритания може да купи всяко късче земя в България. Сметката е проста! България има 110 млн. декара земя, а англичаните са 64 милиона. Излиза, че ако англичаните си купят по 1,7 декара земя, България ще е продадена. Цена на декар - 1000лв., което ще рече, че ако се бръкнат англичаните с по 2000лв., може да ни изкупят. Средното заплащане там е от порядъка на 3500 евро. Те не само могат да ни купят земята. Те могат да ни купят цялата недвижима собственост с месец труд и ще им останат пари за банкет. Още по притеснителен е факта, че държавите които могат да направят това са около 15. Въпроса не е дали, а кога ще ни купят. Волен Сидеров беше ревнал за мораториум за купуване на земя и всички му се смяха, че едва ли не било абсурдна идеята, че някой щял да ни изкупи. Сметките обаче показват, че те могат да ни купят и всъщност им идва много евтино. Имайки предвид, че всички ресурси идват от земята, то изкупуването на България не е фантастика, а почти 100 процентова вероятност.
Според мен причината ЕС да инвестира пари в инфраструктурата на България е тази ... те се канят да ни купуват и в момента правят ремонт, колкото и смешно да звучи това. В крайна сметка тенденцията сякаш е богатите страни да ни изкупят, а ние да сме техни слуги. Т.е. ще живеем в бяла държава, но като обслужващ персонал.
Извод. В случай, че имате земя ... не я продавайте! В случай, че може да купите земя, то купувайте без всякакви съмнения. Земята ще поскъпва и няма как да е иначе при този ръст на населението. Това е една хубава инвестиция. Още повече, че може да засеете дървета, които в дългосрочен план, ще произведат дървесина. Като гледам евро заплатите, няма да се учудя цената на декар да достигне над 5000-10000лв.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #24 -: Октомври 07, 2014, 08:02:10 pm »
Адаш, тази параноя ти замъглява разума и не можеш ефективно да работиш върху проектите!
Какво толкова се притеснявате, щели били да ни купят англичаните! И какво ще стане - ще изнесат България в Англия ли? Най-много да забият английското знаме и да сложат табела с надпис "митница". Е ще трябва да назначат и трима митничари, предполагам ще бъдат българи а не цигани нали... Трябва да опънат бодлива мрежа срещу циганите - това е търсене и създаване на работна ръка. Щат не щат ще научат български. А и аз предпочитам да се заселят англичани (макар и мързеливи), отколкото работливи талибани (не дай боже терористи). Ако някой вижда отрицателните страни на това преселение - "нека да говори сега или да замълчи завинаги"!  :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #25 -: Октомври 07, 2014, 09:02:46 pm »
Ето какво става, когато англосакси и американци сеят - налагат своята "демокрация", чрез зомбирани наемници. Във филма има кадри, които не са за хора със слаби нерви - множество разстрели, разчленявания, изнасилвания на жени и деца и т.н. Чудно ми е защо по нашите телевизии не показват истината?
Всичко това се върши от "опълченците за свобода" в Сирия. Те искат американска демокрация.......
https://www.youtube.com/watch?v=gsQJmCGjM8c

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #26 -: Октомври 07, 2014, 09:08:54 pm »
Бат Ванко, ето това е и моята мисъл...по-добре шефове европейци, отколкото наводняване с араби бежанци (което вече си е факт и ще продължава).
Щели да ни купят-няма как да стане. Може да купят някой и друг декар, разбира се... и аз не съм съгласен със сегашното законодателство по тоя въпрос.
То ако някой реши да купува, колко му е да кандидатства за и за БГ гражданство?
В такъв случай няма как да има закон, който може да му забрани владеене на имот тук, както и да се напъваме!
А всички знаем колко е лесно един германец или англичанин да вземе двойно (+БГ) гражданство, за разлика от бежанците!
Аз лично предпочитам да съм "обслужващ персонал" на европейци с адекватното заплащане за труда ми, отколкото да съм "обслужващ персонал" безплатно, както в момента- на нелоялни работодатели парвенюта и "бройка в стадото" на псевдополитици!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2014, 10:14:55 pm »
Пенете се колкото си искате- думите ми си тежат на мястото. Ако има виновни за тоо хал на който сме, то това сме си самите ние! И ако някой купи земята ни барабар с нас- за това пак ще сме си виновни ние! Пък политика ли е, извънземни ли са, масони ли са, война ли е, мир ли е- все тая! И не споменавайте името на Господ Бог напразно- може да сте атеисти или квито си изберете, но България е християнска нация......все още!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2014, 08:53:53 am »
   Нека дам още малко информация за селото на баща ми. Тя не се различава много и от това, което се случва другаде, но нека "новите" политици знаят и това.
   Без да съм правил специално проучване, чух за следните два криминални случая. Единият е влизане в селски двор и опит за кражба от група "граждани". Но собственикът явно е бил ловец, извадил пушка и гръмнал един от нападателите. Не съм се интересувал за по-нататъшните съдебни разправии, но знам, че при подобна ситуация осъдиха на затвор един български художник. Крайно време е законодателството в тази посока да стане американско. За да не се налага да ставаме партизани.
   Вторият криминален случай е за един човек, изпълняващ дейността чобанин (овчар, пастир). Бил е нападнат от група "граждани", бит и вързан за дърво. Стадото с овцете било откраднато, а човекът бил намерен доста по-късно в безпомощно състояние. В резултат на стреса негови близки скоро починали, а той се поболял и напуснал селото.
   Крайно време е българската "мекота" малко да се повтвърди и такива неща да не могат да се случват под страх от разстрел на място!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2014, 03:50:43 pm »
Ето ви пореден повод за какво????!!!! За възмущение??!! Какво ви мъчи когато четете това? Искрена злоба срещу "гражданите" или желание да се съберем и да накажем "гражданите"? Или какво? Да оставим властта да си свърши работата? Не стига че законите ни смахнати, ами и когато въпросната изтърбушена власт земе да събира доказателства под формата на свидетелски показания какво става???!!!! Я идете направете нещо такова в циганско семейство! Как ще реагират циганите и как реагираме ние??? Защо винаги набърквам феминизма във всичко?! Една жена би казала "не на насилието" и би реагирала емоционално с всичките екстри на моралната подкрепа спрямо страдащите. Мъжете- българи реагират по същия женски начин! Защо? Защото българина отдавна вече реагира по женски- възмущение, състрадание, съчувствие. Тези постове ще минат и заминат. Думите ще бъдат осъзнати от някой и неосъзнати от други.......И това е. И това ще е в бъдеще!!! Керванът си върви, кучетата си лаят, а българите се прибират в къщи на топло и тези отвън кучета ги яли!!!!