Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 378230 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #60 -: Октомври 11, 2014, 12:52:06 am »
Game over ще има в 2 варианта:
- когато човечеството изчерпи ресурсите, които Земята може да му предложи.
- когато човечеството се усети, че почти всичко това, което произвежда всъщност не му трябва.
Вече наблюдаваме началото на първия вариант. Всички ресурси почват да не достигат. Няма енергия. Няма храна. Няма вода. Няма място. Няма почти нищо, или ако го има, то е недостъпно за всички. Скоро и чистия въздух ще стане кът.
А за втория вариант ... самата същност на съвременната икономика е изградена върху консуматорския модел. За да има растеж, трябва изделията които се произвеждат да нарастват с по-голяма скорост отколкото населението. На човек по принцип му трябват 2-3 ризи. Но след година - две се оказва, че за да върви далаверата на шивача на ризи, то всеки негов клиент трябва да си купува поне по 1 риза на година. После - трябва да си купуваме по една риза на 6 месеца. И така стигаме до безумието, в което начало сме в момента. Произвеждат се всякакви боклуци с идеята те да се чупят, развалят, износват и скъсват възможно по-често, за да можем да бъдем принудени да купуваме отново и отново. Кръга е омагьосан - ако някой почне да произвежда наистина качествени и дълготрайни продукти, той се лишава от клиенти, тъй като никой няма да си купува нови неща докато старите все още са с идеална функционалност. И фалира.
Китайската икономика се крепи именно на това - произвеждат неща които им носят мизерна печалба, но те са безумно нетрайни. Разбрали са, че е по-добре всеки продукт да им носи по 1 цент, но да се продават по 1 млн бройки всеки месец, отколкото да взимат печалба от 1 долар, но само за 1000 продадени неща месечно. Изобщо не им пука за околната среда, което пък ни води с бързи темпове към първия вариант.
Огледайте се около вас - колко боклуци са ви заобиколили, които са ви абсолютно ненужни за да преживявате. Имам поне 30-40 чинии, още толкова чаши и прибори... а в къщи не знам кога не са идвали повече от 10 човека. Имам лаптоп, настолен компютър, малкия има още един компютър в стаята си.  В къщи има 3 телевизора. Пълно е с всякакви непотребни неща, за някои от които нямам спомен кога съм ги купувал и дали изобщо съм ги ползвал. Ако някой погледне в дрешника ще си помисли че бачкам като строител - имам бормашина, перфоратор, зеге, ъглошлайф, виброшлайф, 2 куфара с ръчни инструменти... по дяволите, аз съм IT специалист, за какво са ми 2 нивелира и 2 мистрии?
Та ... мисълта ми е че втория вариант на Game over ще настъпи, когато човечеството започне да произвежда само толкова, колкото може да изконсумира за належащите си нужди. И когато нещата почнат наистина да имат цена. Тогава всички борси ще отидат на кино.
Само вижте какво се търгува по големите световни борси - търгуват се ... дългове, обещания за изкупуване, продукти които ще бъдат произведени след няколко месеца ... някакви виртуални имагинерни неща, които всъщност нямат никаква стойност. Авторски права, патенти... дет нито се ядат, нито можеш да ореш с тях. И най-вече се търгуват пари - хартийки, които вече нямат никакво покритие, срещу тях не стоят почти никакви реални блага и тяхната реална покупателна стойност е предмет на спекулации, които променят стойността им за една нощ.
Вървим в много, ама много грешна посока, но това не може да продължи още дълго. Предполагам до 10-20 години ще настъпят радикални промени по цялата Земя. Иначе ... просто ще измрем като динозаврите.
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 01:58:36 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #61 -: Октомври 11, 2014, 01:57:32 am »
Прав си, juliang...много от тези (ако не и всички) неща тук(и не само тук) ги знаем, но продължаваме да сме "такива" - консуматори и ламтящи за още...
Каква е алтернативата обаче?
Говоря за глобалност в някакви промени, не в частност за всеки един?
Ясно е, че са свързани нещата, но все-пак да си представим (ЗА МОМЕНТ), че в една малка държавица около 90% от населението се е отърсило от подобни "мераци" за погрешен начин на живот, Т.Е. - всеки е намерил индивидуален начин да се отърси от съня...какво би следвало нататък?
Сценарий 1. - Веднага и спешно ще се измисли насилствен начин да се вкарат в обичайното русло "тия, психопатите" - начини бол...самолетни пръскания, облъчвания, демагогии и т.н.
Сценарий 2. - Обявява се въпросната държава за "еретична" - я гнездо на тероризъм, я друго и започва една яка кампания от "развитите страни" , не дай си Боже и военна операция...
Изход?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #62 -: Октомври 11, 2014, 12:50:38 pm »
EDM, какво за кабинета?
Между другото - ако някой от вас се чувства зле с нервите, тровят го ChemTrails или го преследват нинджи - може да заповяда да му облекчим страданията... За форумци е гратис.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #63 -: Октомври 11, 2014, 04:27:40 pm »
С Ментгеле отговор 54 и Атос мислим по абсолютно еднакъв начин!!! Имам много какво да добавя, но ще се метнете пак по върбите и ще ме обявите леко и меко за сектант, ей така без да ми го казвате! Но обявявайте ме за какъвто искате- Върховният главно командващ - Архитекта замислил матрицата, е замислил и цялата причинно- следствена връзка в живота на всеки един от нас и ако знаехте по какъв начин да четете Библията, щяхте да се докоснете до същината на глобалната реалност и до реалността на собствените си животи и онова което ви заобикаля. Щяхте да знаете, например, че за масоните се говори в Библията- "Камъкът който отхвърлиха зидарите(масоните са зидари с рангове) той стана глава на ъгъла." стих който се споменава в 3 от 4 евангелия и в посланието на Петър. Това само в Нов Завет, а в Стария, същите тези зидари са сключили "договор със смъртта и съглашение с преизподнята", за което се казва, че няма да устои (Исая 28(15-22))! И освен това за този камък пише и в Псалмите на Стария Завет(около 1500 години преди евангелията)
 С други думи, именно Библията описва крахът на масоните илюминатите световният ред и прочие. Описва го доста атрактивно и динамично бих казал и то на много места- Шифърът на Леонардо ряпа да яде- тълкувателите обичат да философстват и да отричат очевидните неща, но пък се кефят много на празни философии, заради които векове наред християнството гази в лайна!!!
 Но именно във въпросните стихове се говори и за един камък, който зидарите отхвърлили, който камък ги смазал и бил скъпоценен! Този камък заслужава уважение от всички нас ако искаме да знаем тайните на живота, които дискутираме тук - защо ТЕ са на власт и защо лоши неща се случват на добри хора!!! Именно Архитекта е оставил и едно такова послание "хората ми погиват от нямане знание!" И в крайна сметка защо аз и вие сме на тоя хал? - в крайна сметка всеки от нас има съдба и получава ответната доза щастие и нещастие в живота си колкото му се полага, но защо това е замислено по този начин.......? Е тук идва ред на религиозния перко да спре и да ви остави да мислите- за сега зидарите са там, защото имаме нужда от тях. Няма ли ги- друг ще се пръкне и ще заеме местата им, както казват Ментгеле и Атос.
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 06:58:55 pm от Maistora52 »

Неактивен stareca

  • Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #64 -: Октомври 11, 2014, 05:06:17 pm »
Мисля че това ни трябвя сега,
филма "Зелената Планета"
http://zamunda.net/details.php?id=116874&

Това е бъдещето на човечеството.Първо ще има апокалипсис.
След това ще се появят новите хора.Като тези от филма.
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 05:34:49 pm от stareca »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #65 -: Октомври 11, 2014, 06:53:48 pm »
Същият филм и в Zelka.org за който няма акаунт в Замунда:
http://zelka.org/details.php?id=116874
...
Светльо, евала, брат, за припомнянето на някои текстове от Свещенната Книга. Надявам се, че лично ти си наясно с "камъка" и вече и с  "масоните", "илюминатите" и останалите креации на Свободните Зидари - тези в кавички са ПСЕВДО - точно те са Съвременните Разбойници, които се уповават на "новият си световен ред"! - има останали и истински Свободни Зидари (без кавички), но те са "безгласни букви" и на практика са пръснати като отделни Светли Души по цялата земя, с цел да Пазят СЛОВОТО и помагат на угнетените според колкото могат.
Но както хубаво дава линкове и обяснения EDМ electronics в постовете си от вчера и оня ден - работата става по-ясна.
Каквото и да си мислите за днешна Русия (Китай и останалите от Новата Седморка), истината е проста - предстои нейното могъщо разгръщане, и Старият Свят (Европа и САЩ) вече наистина няма да бъде същият.
На някои може да им се стори наивно или глупаво, но аз си оставам непоправим Русофил!
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 07:25:35 pm от Maistora52 »

mentgele

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #66 -: Октомври 11, 2014, 07:02:34 pm »
На вниманието, на всички, които се имат за интелегентни!

http://www.yosif.net/file/introduction.pdf

Моля Ви, който желае, и му е интересно, нека да прочете всичките писма.
 
Искам да Ви предупредя, когато четете подобен род неща и започнете да се чувствате  някак си  " ексик" , това НЕ Е защото полудявате, Това Е защото умствения ВИ апарат започва да се разширява. Започва да навлиза повече енергия, на която нервната система не издържа. В никакъв случай НЕ си мислете, че полудявате. Чисто и просто, кутийката, в която живеете започва да се разширява! 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #67 -: Октомври 11, 2014, 08:29:57 pm »
Maistora52, радост за ушите ми е да чуя един политически ориентиран човек и благодарен, за дето ни хрантутиха 45 г. руснаците, след като ни освободиха от робство.
Специално за теб, не за останалите /още повече за сектантите/, давам следния линк: https://www.youtube.com/watch?v=4nIJAEWvKco

Николай Стариков е преподавател по икономика и геополитика. Написал е над 10 книги на тази тематика. Невероятен е, изключително начетен човек. В тази лекция обяснява как действа световната банкова заробваща и крадлива система. Изгледай всички лекции на Стариков. Ще научиш много! Фундаментално!


За останалите политолози какво да кажа?
Тези които ги преследват комунисти денонощно по време на дивия капитализъм в България или пък си решават проблемите само с настройка на съзнанието, като го позитивират :D, ги съветвам да се обърнат към PyroVeso, който ще им направи регресна хипноза, да види, да не би проблемът им да се корени преди реинкарнацията :D. Доколкото знам, лечението е свързано с ремонт на Матрицата :D.

PyroVeso, не се съмнявам в твоя професионализъм, затова дадох насоки на нуждаещите се. А такива има много в тоя форум. Не само политиката, ами и техниката вече стана окултна. Чета и не вярвам на очите си, колко съм изостанал  :D. Тук се създават фундаментали теории, никому неизвестни досега.

Знаеш ли кой трови ChemTrails? - американофобите. Напротив, американофилите даже и ГМО не ги трови. Който може да се настройва в Матрицата - позитивно  :D, нищо не може да го натрови, пък ако ще и в ядрен реактор да се завре. А ония злобните, лошите, дето плюят ония добри хора отвъд Атлантика за "всичко хубаво", което са сторили, ще ги трови ChemTrails и още как......така им се пада  :D
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 08:42:11 pm от EDM electronics »

Velektra

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #68 -: Октомври 11, 2014, 08:40:42 pm »
Много обичам Русия!
Под Русия разбирайте руския народ.
След това...
Русия за мен е най-яркия пример за богата държава (на природни ресурси и най-скъпите засега нефт, природен газ и дори диаманти)  и беден народ!
Не казвайте, че външни сили и пречат!
Пречат и вътрешни сили!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #69 -: Октомври 11, 2014, 08:52:54 pm »
Velektra, изгледай за известен период от време лекциите на Николай Стариков /линка горе/, за да не излагам обширна фактология, и се обзалагам, че ще си редактираш предпоследното изречение.

За последното изречение си прав, но не посочи кои сили. Защото само така казано е много общо. В Русия има различни политически сили и едните дърпат напред, другите назад, като крадат и изнасят националните богатства на Русия, чрез фирми, регистрирани в офшорни зони и т.н., и т.н...

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #70 -: Октомври 11, 2014, 08:57:04 pm »
Ми да дам и аз едно четиво, то темата, така и така се разводни. Ама четивото не е за всеки. Иначе търпеливите, ще открият феноменални неща.
http://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/511-2014-09-15-21-07-14.html
Айде още едно http://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/500-2014-06-24-20-56-54.html
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 09:00:57 pm от edin »

Velektra

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #71 -: Октомври 11, 2014, 09:00:57 pm »
Velektra, изгледай за известен период от време лекциите на Николай Стариков /линка горе/, за да не излагам обширна фактология, и се обзалагам, че ще си редактираш предпоследното изречение.

O.K.

edin, ще прочета и твоя линк, но още в началото видях, че е написан от Н.
Вярвам, че е свестен човек и не иска да ме заблуди с нещо!
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 09:06:42 pm от Velektra »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #72 -: Октомври 11, 2014, 09:03:24 pm »
Тя темата се разводни, защото е за "Политиката и политиците ни", а не за религия, секти, извънземни и Акашовите записи.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #73 -: Октомври 11, 2014, 09:18:59 pm »
   Времето ли се променя или извънземните пръскат с химикалите които не съществуват на Земята, дори в Русия и Македония. Радостта ми е огромна като чета такива четива от такива хора. Продължавайте братя и другари, ние ще победим. Ако неможем сами то с Неговата помощ. Незнам какви ще ги върши PiroVeso, но едва ли може да вади петолъчки, звезди и кръстове от главите. Защо ви е нужно това непрекъснато кланяне някому? На кагебейци, ДС, ЦРу-та, църквари и всякаква друга измет. А и в Библията си пише всичко. Има достатъчно място тука да я разтълкуваме. Който я няма, върви безпланто, ако си поръчате 3 праха за пране. След нея може да минем на Корана. А най-напредналите може да слушат мъдрите слова на Буда, след като отново ще стане министър-председател. Интересен форум.

Velektra

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #74 -: Октомври 11, 2014, 09:22:05 pm »
И аз смятам, че форума е интересен!

" — Какво замълча, Благолаж? Карай де — каза му Лазо, който трупна съчки на огъня и легна.

Благолажът поглади бялото мъниче, което лежеше пред него на купче, шавна още веднаж и почна:

— Едно време, в някое си царство, имало една царска дъщеря… Тя била хубава, хубава, друга като нея нямало! Косата й се влачела подире й като копринена река и лъщяла като злато. Очите и били черни като тая черна нощ и всеки, когото поглеждала, умирал от любов по нея.

— Ей! — въздъхна Лазо.

— Мълчи! — обадиха се другите.

— Много лъже — рече Лазо. Благолажът го погледна право в очите.

— Това е приказка, бе хлапе!

— Бабини деветини… измислици! — рече Лазо и някак нерешително и плахо се озърна в тъмнината, дето на няколко крачки от тях спокойно чопкаше из ракитака черният силует на магарето.

— Това е приказка, разбираш ли — рече твърдо Благолажът и настави: — Защо ти е истината? Да взема да ти разправям, да речем, за дрипавите гащи на дядо Тодор или за смачканата калимявка на дядо поп? Или да ти разправям за нас, голи-голтаци, дето сме тръгнали, с коси на рамо и с просеник в торбата, да бием път цяла седмица до Тракия на коситба? Всичко това, приятелю, е истина. Ама защо ти е тая пуста истина?

— Ами тия чудновати работи, дето ми ги разправяш, защо ми са? — отговори Лазо.

— Чудновати, но хубави! Слушаш, слушаш и се забравяш… И току виж, че чудноватото почва да ти се чини истина, потънеш в него и отидеш. Затова има приказки, затова са ги хората измислили. И песните са затова… да те измъкнат от истината, за да разбереш, че си човек. "
« Последна редакция: Октомври 11, 2014, 10:05:10 pm от Velektra »