Автор Тема: Политиката и политиците ни!  (Прочетена 375249 пъти)

KURTI

  • Гост
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1110 -: Март 29, 2018, 10:36:02 pm »
От 40 години насам вече 6 или 8 агенти, дисиденти и други станаха жертва включително и нашият Г. Марков все в Лондон.
Защо не ги трепят на друго място, а само в Лондон?  ::)

« Последна редакция: Март 30, 2018, 06:47:19 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1112 -: Март 30, 2018, 04:45:09 pm »
   Стефан Маринов го претрепаха в Грац, Австрия. Но за този случай даже въобще нищо не се коментира в "официалните" медии. Български дисидент, физик, изобретател, известен по цял свят, а в България нашите журналя си "налягат парцалите". Това мълчание е не само заради гнусното му убийство, но и за да не се провокира интереса на простолюдието към свободната енергия, а така също и към теорията на конспирацията. Защото иначе всички хора ще научат, че всеки, който се занимава със свободната енергия, е в смъртна опасност от конспираторите. И електоратът ще се отврати напълно от властниците. Наскоро гледах едно видео на Тиртха, който твърдеше, че от 32-ма изобретателя, подали патентна заявка за магнитни двигатели, 28 от тях са умрели при неизяснени обстоятелства още преди заявката им да била одобрена. Така че случаят със Стефан Маринов не е нито първия, нито ще е последен. Да не говорим и за опитите на конспирацията да очерни името на този Човек - бил луд, бил агент и не знам си още какъв. А истината е, че той е ял бой от агенти, напуснал е България, тероризирали са го и в чуждестранни посолства и всячески са му пречели да работи по свободната енергия. Наложило се е дори да стане коняр за да се издържа. Срещу него се е водило и дело за "измама" - бил лъгал инвеститори за изобретенията си. И забележете, делото е повдигнато не от инвеститорите, а от държава на ЕС. И най-накрая, след всички тези изпълнения на конспирацията, решават да го ликвидират физически за да спре да се занимава не само със свободната енергия, но и с разработването на безреактивни движители (НЛО технология). Тук във форума преди време се появи някакъв, представящ се за журналист, който искаше да събира информация за Стефан Маринов. Щял да прави предаване за него. Доста години минаха от тогава и НИЩО. Конспирацията пак спечели, тя винаги печели с мръсните си номера.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1113 -: Март 30, 2018, 06:53:22 pm »
dymelsoft
А аз нямам нито един приятел заминал към Русия. А и не съм чувал за някой да е емигрирал там. Затова приемам, че няма емиграция натам.
Емиграция има, както и гурбет!
Имам познат, който години наред ходи в Коми на гурбет в дърводобива! Платен е колкото западните гурбетчии на нефтените платформи, дойде си тук за месец-два, офуква половината пари и...пак газ натам...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1114 -: Март 30, 2018, 08:38:55 pm »
Случят Скрипал бил конфликт на интересите мжду Русия и САЩ. Аз не го виждам точно така, даже точно обратното. Ако погледнем цялата хронология на събитията логичски излиза друго да е по вероятно, а именно:
Путин и Тръмп очвидно са от една порода и между тях се беше зародило нещо като приятелство, някаква взаимна симпатия. Даже Тръмп поздрави Путин за изборната победа. Очевидно обаче това не изнася на много хора, Да не забравяме, че санкцийте срещу Русия започнаха доста прди Тръмп да дойде на власт. Сега от него се очакваше да продължи в същият дух, но той пък взе че обърна нещата в обратна посока. Необходими бяха "решителни мерки" за да се преобърне мненито му в правилната посока и той да вземе правилното "удобното" решние. И в този момент англииските служби изиграха ролята на машата в ръцете на хората от един клуб  ;)  а Скрипал се оказа на неподходящото място в неподходящото време.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1115 -: Март 31, 2018, 10:47:54 am »
Правилният въпрос е, кой има интерес от 3та световна? "Клуб" ли, "сдружение" ли? Имаше дълга борба да се премахнат ядрениете оръжия. За сега са унищожени. При ядрен конфликт "клубът" нямаше да може да излезе от бункерите дълго време. И полза никаква.
Какво казваше Сталин? "Имеет человек имеет проблем, не имеет человек не имеет проблем". Зачи търсят се начини за редукция! Ето ви гей обществата! Били 1-2%, не са малко! Да ги провокираме да си искат "своето"! Кой друг да ползваме? Сиамски близнаци, като най фрапираща грешка на прородата не стават. Я има, я няма живи на планетата.
Да провокираме етнически и религиозни конфликти! Става. И се получава!
Имаме си ИДИЛ. Ужас, тук нещо сбъркахме! Да ги махнем, не вършат работа. Виж в Сирия нещата се развиват добре. Да поддържаме огъня!
Спретнахме случаят Скрипал. Конфликт м/у изтока и запада. Това ще свърши добра работа, стига да се получи. Я Путин я бай Дончо, няма да им издържат нервите и ще натиснат бутона.
Такива ми ти работи, някой непрекъснато рови с машата в жаравата и, бух бух огънят припламва. После чака момента да хвърли сухи съчки.
Кои са тези? Имате ли идея?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1116 -: Март 31, 2018, 06:43:12 pm »
Кои са тези? Имате ли идея?
Военно промишлените комплекси. Те са частни дружества, и като всички такива искат печалба, искат експанзия, искат увеличение на оборота. Обаче без все по-големи конфликти това няма как да стане. И съответните корпорации правят щедри дарения на съответните политици които да привидят опасност.
По време на Виетнамската война Щатите са били в изключителен иконимически разцвет. Икономиката е въртяла на пълни обороти, всички са печелели. Опитаха се да повторят нещата в Ирак, обаче там всичко се случи много бързо, печалбите бяха малки. Оттогава ... не е имало никакъв сериозен конфликт който да завърти машинката. До Сирия. Сега виждаме че там нещата се разтягат до комични размери. Някакви чалмари с оръжия от преди Христа можеха да бъдат смлени за седмици. Обаче това няма да донесе достатъчно печалби и нещата се разтягат и разтягат... Вероятно се и чака избухването на някакъв нов конфликт, щото ако приключат тоя в Сирия не остава нищо от което да се печели.

Преди няколко месеца бях по работа в Ареснал - Казанлък... Няма да ви казвам каква работа кипи там. Всички линии са заети на 2, че и 3 смени. Няма достатъчно работници. А ние сме последната дупка на кавала в тоя оркестър. Дори не ми се мисли какви са печалбите на големите играчи...

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1117 -: Април 05, 2018, 09:51:21 am »
Тъжната реалност в европреЦедателя Бълтария, изразена в стихотворна форма от неизвестен автор.

Контейнерите за боклук до блока -
тук всяка сутрин идваше жена
във вехти дрехи, слаба, не висока
с количка, а през зимата с шейна.
Преглеждаше в сместа добре нещата
отделяше полезните на вид.
Изглеждаше ми странно тя позната
в походка, маниер, гърба превит.
Бях все зает, началник в общината,
до службата ме караха с кола,
И само сутрин, точно до вратата
я виждах, беше с очила
Веднъж обаче тя ме заговори -
попита ме с усмивка за часа.
Невероятно близка ми се сторu
и я познах- познах я по гласа.
Бе моята учителка любима
в последния гимназиален клас.
Заместваше почти една година.
Бях влюбен в нея. Слушах я в захлас.
Цял ден на работа за нея мислих -
учителката моя станала клошар.
В бюрото нещо търсех, нещо чистех -
бях станал ученикът Божидар.
Не бе познала в мене ученика -
самият аз бях доста променен -
солиден, тежък, лика и прилика
с мастит, авторитетен бизнесмен.
На заранта я чаках много рано.
Прекрасно утро. Неработен ден.
В боклука ми на дъното прибрано
лежи кашонче, дар голям от мен.
Усетих зад гърба си, че пристига.
Изсипах кофата с боклук завчас.
И без дори главата да повдигна
прибрах се бързо на бегом у нас.
В кашончето бях сложил триста евро,
кафе, парфюм, кутия с шоколад.
Вълнувах се и бе ми малко нервно,
но в себе си се чувствах много млад.
Закусих и полегнах на дивана.
На входната врата се позвъни.
Излязох да отворя – никой няма.
Пред прага – плик, кашончето встрани.
„Не те ли учих, драги Божидаре,
че всяка работа краси човек!
Дори и бедността от Бога дар е,
дори и в двадесет и първи век!
Нима в очите ти съм просякиня?
Срамуваш се да поговориш с мен.
Обратно връщам твойта милостиня
и знай- ще легна гладна този ден

Не прося милост, бедността не крия.
Клошар съм, няма как. Не върша грях.“
Това прочетох. Щях да се убия!
Учителката вече не видях.


Само в последните 10г. Политиците Ни от ГЕРБ и Сие закриха 420 училища, а построиха 431 джамии!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1118 -: Април 05, 2018, 09:04:40 pm »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1119 -: Април 06, 2018, 03:16:57 pm »
Цитат
закриха 420 училища, а построиха 431 джамии
   Че то на властта не и трябва умен електорат, а набожен.
   Иван Димов сподели връзка.
Така. Днес май е "разпети" петък. Много странна дума - разпети. Звучи ми малко като тЪп-ети. Да анализираме малко религията. Вземам повод от думите на един поп, който каза по Нова телевизия, че смъртта на Исус ни била нужна за да живеем ние. Какво прозрение. Ами че то така всеки лъв в Африка би казал, че смъртта на антилопи, биволи и зебри му е нужна за да живее той. Хищническа логика е това. Явно и сред хората има хищници, които обаче са от малко по-извратен вид. И какво символизира този кръст? Ами че той е просто едно плашило, чрез което престъпната власт иска да всява ужас сред робите си. А това "изкупуване на чужди грехове" чрез кръстната смърт е направо подигравка с интелекта на простолюдието. Чрез тези словоблудства властта просто се опитва да прикрие престъпленията си за да не би робите да се осъзнаят и да грабнат сопите. Днешната власт не е по-различна от едновремешната. Сега също нарочно вниманието се насочва главно към страданието на кръста, а не към проповедите Исусови. Акцентира се върху мъките и целта им е да ни се стъжни животеца. Дайте сега всички да гладуват и да страдат за да се "пречистят". Пък после да червят яйца, да ядат на корем агнешко и козунаци с "Е"-та. Въобще простотията и нахалството ни атакуват всекидневно. Спрете се бе хора! Живейте си както ви харесва, но не ми натрапвайте ограничения си мироглед. Аз не съм ви длъжен с нищо. Нямам никакви договорни отношения с никого. Не можете да имате никакви претенции към мен, защото аз не съм ви роб.
И понеже тези дни в медиите ни занимаваха с двамата избягали затворници, да кажем нещо и за това. Могли - избягали. Но защо полицията се държи толкова неадекватно? Защо арестува сина на единия затворник? Защо за целта изфабрикува фалшиви обвинения? Ще има ли наказани за това? А после се оплакват, че нямали авторитет. И как ще имат авторитет като дори пребиха по най-мутренски начин нищо неподозиращия преподавател от Великотърновския университет. Това беше типично активно мероприятие, фалшива жалба от съсед, че се вдигало шум от преподавателя, изучавал Шумерската култура. Шум - Шумер! Браво! Логично?!? Да напомним пак и за случая с Петко от Лясковец. Типична издънка на властта и полицията. Петко бил писал камара жалби за наркоманчета от близкото училище, но явно властта не се интересува от наркотрафика, по-точно от борбата с него. Да не говорим, че му били присвоили и имота за училищния двор. А полицаят в престрелката май е бил жертва на "приятелски" огън. Въобще информацията винаги е много едностранчива, говорят главно силните на деня, а на потърпевшите им запушват устата. Аз още чакам някой журналист да вземе интервю от затвора на този Петко-воевода, който с оръжие защитава дома си от въоръжено нападение в ранни зори. Той дори сънен и по пижама е дал отпор на това нелепо нападение. И интересното е, че имаше и един български игрален филм, който беше по подобен сценарий - също толкова нелеп.
И да завърша с подобни примери от чужбина. Иво Богданов лежал в гръцки затвор несправедливо - http://epicenter.bg/…/Balgari-lezhaha-v-gratski…/133160/3/75 Убитият се оказало, че бил жив, а дали е имало някакъв грабеж не е ясно. Явно Гърция няма да иска да плаща обезщетение. Преди време така бяха осъдили несправедливо и летеца Янко Стоименов. Друг случай - изобретателят Паул Бауман е лежал 7 години по фалшиво обвинение в Швейцария. Всеизвестният вече Стефан Маринов даже не са го съдили, направо си го убиха и после го ограбиха - забележете, това се извършва от държавни служители. Австрийската полиция от гр. Грац е конфискувала всички негови научни книги и списания, а така също макети от негови изобретения. Всичко е толкова нелепо, че чак не ми се коментира. Да завършим малко по-весело с ареста на певеца Краси Аврамов. Нахлува полицията в дома му по "погрешка", просва го на пода и даже в суматохата един плакат с неговия лик пада върху него и така полицията успяла да прозре приликата между проснатия на пода и неговата снимка на рекламния му плакат. Смешна и жалка картинка.
Исус и сега би казал, че търговците са в храма. За тях е важно търговията да върви, всички други морални принципи са без значение. "Шпионската лига" и тя нещо ми се лигави. Гледайте тук какви реклами са скрили зад новината с гръцкия затвор - https://www.vbox7.com/play:ff7f0cb8d6
Хайде, яжте козунаци и за многая "Е"-та!
https://www.facebook.com/groups/132849720891413/permalink/133941680782217/

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1120 -: Април 07, 2018, 08:45:07 am »
Вчера прочетох две статии в дира които направо ме убиха с това което може да се прочете между редовете им. Тъжни факти и спорд мен, битрябвало да са много разочароващи за нашите колеги русофили:
http://dnes.dir.bg/news/uvolnenia-vladimir-putin-generali-27026385?nt=10
Цитат
Сред уволнените са един от заместниците на руското Главно управление за пътна безопасност- генерал Павел Бугаев, шефът на Научно-изследователския институт към уеправлението на затворите генерал Андрей Биков, шефът на Академията по противопожарна охрана генерал Шамсутдин Дагиро, шефът на следствието в Свердловска област генерал Валерий Задорин, както и зам-началникът на МВР във Волгоградска област генерал Виталий Шевченко.

Също так:
http://dnes.dir.bg/news/skripal-27026054?nt=10
Цитат
Шихани е затворен град, в който се намира подразделение на Държавния изследователски институт за химия и органични технологии.

Затворен град при размяна мстата на думите сиреч да си дойдат на място се получава;
"Град затвор" Тогава вече длъжността на господин Андрей Биков не е чак толкова абсурдна. А може би все пак всичко си е в прав текст и той просто е руският наследник на доктор Менгеле. И в следващият момент се замислих дали не го уволняват защото от повреният му институт са подали неврни данни за определено изследване в слдствие на което поради погрешно дозирене Скрипал и дъщеря му са останали живи. Ееех трудна работа е това политиката не е лесно да се ориентира обикновенният човек там.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1121 -: Април 07, 2018, 10:52:13 am »
Поздравления Радико,
всичко, което си изброил е "МНОГО ВЕРОЯТНО", както се изразиха британските служби.
Добре, че има светнати хора да ни / ми / разяснят някои свои еквилибристики /това, което може да се прочете между редовете  /.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1122 -: Април 07, 2018, 12:28:26 pm »
И от мен поздравления Радико.
За 2834 коментара от твоя страна, което си е цяла книга, не се научи да пишеш без грешки. Включително и граматически.
Иначе и аз благодаря за помощта, относно четенето между редовете.  ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1123 -: Април 07, 2018, 03:24:49 pm »
Тук има една доста интересна гледна точка на един френския генерал Доминик Делаверд, който показва кой има изгода от скандала Скрипал: https://www.blitz.bg/analizi-i-komentari/frenski-general-na-kogo-e-izgodno-deloto-skripal_news591315.html

За интелигентния човек няма никакво съмнение, че това е поредната английска провокация, както със случая Литвиненко, така и Георги Марков и Римския папа с делото Сергей Антонов. На последно място принцеса Даяна и катастрофата. Всички те са плод на английските служби по заповед на ЦРУ с цел дискредитация и международен скандал.

Това Путин в навечерието на изборите да заповяда убийството на някакъв ненужен предател е все едно да се простреля сам в крака. А Путин е най-умния политик в света, той е гросмайстора на геополитиката, слага целия световен политически елит в малкия си джоб. Само много прост човек  би повярвал на недоказаните английски скалъпени обвинения, а такъв е единствено соросоида или джендъра.

Тук може да се види и мнението по случая от израелски разузнавач Яков Кедми: https://www.youtube.com/watch?v=hsg8JPj0Pdw&feature=youtu.be

- доста интересно интервю!


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Политиката и политиците ни!
« Отговор #1124 -: Април 07, 2018, 07:59:31 pm »
Благодаря за поздравленията колеги.
Dymelsoft Това са неща които се научават от първи до пети клас, нима очакваш аз да ги нуча слд като съм прехвърлил педесетте.
EDM electronics Линковете които даваш са от 06 Апр. 2018г.  И от 02 Апр. 2018г.
Би ли обърнал внимание какво съм написал във  #1112 от 29 Март 2018г. и също така #1118 от 30 март 2018г.
Във предната публикация малко се пошгувах, но така излизат нещата логически погледнато. И най големите гросмайстори правят грешки. И искаш ли да се обзаложим, че ще намриш този довод изтъкнат в някоя медия само след няколко дни. Те внимателно следят какво пиша  ;)