Справочници, схемотехника, теория > Батерии, зарядни и десулфатизиращи устройства

"Газов" АКУМУЛАТОР - 1955г.

(1/6) > >>

miromad:
Газов акумулатор /статията е на руски, книгата също/.
http://www.mobipower.ru/modules.php?name=News&file=article&sid=422

Maistora52:
Повече от чудесна находка на Miromad!
Това веднага трябва да си направи всеки - след съответната подготовка и набавяне на нужните химикали.
За електроди могат да се ползват и графитни пръчки използвани в спектрографите - ползват се непрекъснато (всеки ден) в лабораториите на Геоложки проучвания. До преди 25-30 години се ползваха такива произведени в ГДР, - сега трябва да се търси.
Тези графитни пръчки са дълги около 25 см и са дебели около 0,8см
За вътрешния керамичен съд като за начало може да се експериментира с печени НЕгледжосани съдове продавани по пазарите. Същите могат и да се поръчват при съответните майстори с по-тънки стени и евентуално да се слагат в съответната глина допълнителните материали упоменати в статията.

Велико! И просто!

Радико:
На мен лично ми се струва, че суперкондензатора за който дадох линка в предишната тема е в същност точно такъв газов акумулатор. Там автора получава електродите като овъглява ПДЧ или МДФ помежду два котлона като предварително ги завива във фолио за да няма въздух.  За електролит използва обаче калиева основа. В статията на руснаците пишеше, че може да се използват най различни течности за електролит. Струва ми се, че тук ще нагазиме в много дълбоки води с огромно пространство за експериментиране. Относно материала за керамичните разделителни съдове има готови такива,  използуват се в апаратчетата за направа на жива и мъртва вода. Отгоре на всичко един от производителите  на такива апаратчета май е и участник в нашия форум.

@praktik:
Здравейте, и аз се запалих по този газов акумулатор, някой може ли да даде точна информация как може да се направи в домашни условия, и какви материали са необходими. Четох файла, но е на руски и почти нищо не разбрах.

Радико:
Аз го разбрах така: имаме два въгленови електрода. В случая те използват коксче от стара батерия  като увеличават обема на електрода с активен въглен добре набит и затворен в чувалче от плат който е полупропусклива мембрана Плат от яке примерно със свойствата на брезент. да диша ама да не пуска вода.
така направените електроди се потапят в буркан с разтвор на готварска сол и си готов както ги заредиш първият път така им остава поляритета. Готварската сол се подменя периодично според мен защото все пак мембраните пропускат по малко и се получаваше едно друго съединение сега не се сещам какво. Май някакъв хипохлорид беше По добре Пировесо да каже какво е точно. Както и да е, това е цялата работа другият е по сложен за него по късно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия