Автор Тема: Компилация Барбоса - Тесла  (Прочетена 220164 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #195 -: Май 31, 2014, 08:33:26 am »
Здравейте,
Поднових опитите с предложената опитна постановка посочена по горе. Включвах различни светодиоди, луминисцентни лампи и бобини. Сфера на влияние е с радиус 1 метър, на това разстояние спират да светят дефектни енергоспестителни луминисцентни лампи или фазомер. При доближаване на отверка прескачат ВЧ искра на около 0,5 см., даже през стъклото на лунинисцентната лампа.
С вика на Авраменко нещата са зле слабо светят светодиодите, следва развитие на нещата трябва да ползвам кондензатори, опит с отверка през стъклото на луминисцентна лампа светят ВЧ искри.
Енергията на генератора смятам по ф-та; E=0,5.C.U^2.f=0,5.1,4.10^-6.310^2.25=1,68J. Мощността може да е огромна защото кондензатора се разрежда кратко. За това запалва луминисцентна лампа от 20Вт + три енергоспестителни лампи по 36Вт.
Ако имаме две матални сфери на известно разстояние така, че разстоянието между сферите да е много по-малко от дължината на вълната имаме елементарен вибратор. Електричното поле намалява с 1/R^3; опитът при мен показва R=1метър.
Във фазомера има резистор 1мегаом, искри се виждат как светят между витките на резистора, отличен скин ефект. Ползвам не симетричен вибратор и заземление от нулата на мрежата, но явно хубаво заземление ще работи по-добре за възникване на хубави полусвободни вълни и с правилна геометрична форма стояща вълна.
« Последна редакция: Май 31, 2014, 08:50:10 am от mi68 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #196 -: Май 31, 2014, 09:36:41 am »
Браво mi 68,
вече има доказателство, че има стояща вълна и обсега и е много по голям от проводника. Сега остава да докажем на невярващите, че има и СЕ.
Успех приятелю.
« Последна редакция: Май 31, 2014, 02:26:12 pm от врановски »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #197 -: Май 31, 2014, 10:09:08 am »
Съсредоточете се бе братлета! Само спорове виждам тука! И то чути и видяни на видео неща.Конструктивни дебати липсват .
Прилича ми на пенсионерско сборище -кой по по най.С кого да споделя получените  резултати от експериментите ми не виждам.
Споделяте тук напоследък неизпитани неща, които и дори не сте усетили - прочетени и видяни на видео. Съжалявам, но - БЪЛГАРСКА РАБОТА - това е реалната ми диагноза.
Много си прав sabaka808,
ако работиш по темата, моля сподели резултатите си. Това ще бъде полезно.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #198 -: Май 31, 2014, 11:29:45 am »
Ако имаме две матални сфери на известно разстояние така, че разстоянието между сферите да е много по-малко от дължината на вълната имаме елементарен вибратор. Електричното поле намалява с 1/R^3; опитът при мен показва R=1метър.
колега mi68, във системата на Тесла, няма "дължина на вълната" и "стояща вълна", вие отново сте се объркал и разглеждате класическите понятия във системата на Херц, което смятам за некоректно
« Последна редакция: Май 31, 2014, 11:44:27 am от x_name41 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #199 -: Май 31, 2014, 12:03:59 pm »
  Преди време ми беше пратена тази схема от един Рус ;)
Пуснах я, но нещо не я намирам
От тук се започва братлета, само малко да се барне ;D


П.П. Специално за Веско :)
Поздрави и лек ден!
колега Ctah, преди време дочух слух (отук-отам), за човек на име Даниел Дингел (Daniel Dingel) - филипинец, от когото уж Тариел Капанадзе му откраднал идеята за 5 киловатовия генератор, сега незная доколко има истина във това, но схемата му е много подобна на тази която сте посочил, ето прикачвам я



« Последна редакция: Май 31, 2014, 12:10:19 pm от x_name41 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #200 -: Май 31, 2014, 02:04:38 pm »
Здравей Stah,
както и по- горе писах, важното е да се насити магнитопровода. Този подвижния сердечник е за настройка. Когато магнитопровода е наситен се получава феромагнитен резонанс. Това като принцип е еднакво с електростатичното насищане при Тесла, защото електрона може да бъде управляван както с електрическия си заряд, така и с магнитния момент и прецесия. Затова и това са двата пътя за усвояване на СЕ, чрез свойствата на електрона.

Ctah

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #201 -: Май 31, 2014, 02:35:16 pm »
 Мноого го търсих това комсомолче, но уви Сигурно отдавна са претопени :(
врановски! Не ги разбирам тези електрони и не коментирам, обаче знам че от там се регулира
заваръчния ток ;)
колега Ctah, преди време дочух слух (отук-отам)
Може и верно да си чул, знае ли човек :)
Аз пък съм чувал, че с тази схема Капана се е опитвал да разлага вода

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #202 -: Май 31, 2014, 04:46:47 pm »
Отговарям на колегата х-name41. Стояща вълна възниква в надлъжната електрическа верига. Това лесно се доказва в теслов трансформатор с острие (отверка). Вземи острието и започни да го движиш надлъжно. Отначало липсват искри, но постепенно се появяват и най-силни са в края при сферичния конданзатор. В бобината имаме разпределение на напрежението и тока. В уединения капацитет тока е 0, но напрежението е максимално, в заземения край тока е максимален, напрежението 0. Картина на стояща вълна в четвърт вълнов вибратор.
Ние разглеждаме близката част електрическото напрежение спада по закона 1/R^3 т.е. имаме обем, а магнитното поле спада по закона 1/R^2 т.е. имаме равнина. Това лесно може се провери с магнитен дадчик.
Една интересна статия колко килограма въздух трепти да се чуе свистене на комара. Не мога да изчисля колко килограма ефир трепти от една индукционна бобина или теслов трансформатор. Важно е от трептящата маса да се получи допълнителна енергия!
« Последна редакция: Май 31, 2014, 04:49:55 pm от mi68 »

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #203 -: Май 31, 2014, 06:10:47 pm »
mi 68, пробва ли да пуснеш ток по луминисцентната тръба. Да речем в самостоятелна верига, но в обсега на вълната. Може да се измери приноса на вълната, а ако имаш повече може да ги монтираш като чадърче, конусно над върха на ТТ.
« Последна редакция: Май 31, 2014, 06:42:26 pm от врановски »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #204 -: Май 31, 2014, 08:18:35 pm »
Отговарям на колегата х-name41. Стояща вълна възниква в надлъжната електрическа верига. Това лесно се доказва в теслов трансформатор с острие (отверка). Вземи острието и започни да го движиш надлъжно. Отначало липсват искри, но постепенно се появяват и най-силни са в края при сферичния конданзатор. В бобината имаме разпределение на напрежението и тока. В уединения капацитет тока е 0, но напрежението е максимално, в заземения край тока е максимален, напрежението 0. Картина на стояща вълна в четвърт вълнов вибратор.
Ние разглеждаме близката част електрическото напрежение спада по закона 1/R^3 т.е. имаме обем, а магнитното поле спада по закона 1/R^2 т.е. имаме равнина. Това лесно може се провери с магнитен дадчик.
Една интересна статия колко килограма въздух трепти да се чуе свистене на комара. Не мога да изчисля колко килограма ефир трепти от една индукционна бобина или теслов трансформатор. Важно е от трептящата маса да се получи допълнителна енергия!
да колега mi68, това е така, но то се отнася за принципа и функционирането на самия ТТ, докато при безжичното предаване на енергия в системата на Тесла (между два ТТ), липсват каквито и да са стоящи вълни и понятия от електромагнитната система на Херц, която се преподава в училище, именно това имах предвид, но явно не сте ме разбрал, както и да е. Между прочем врановски, често пишете пълни глупости!
« Последна редакция: Май 31, 2014, 08:23:05 pm от x_name41 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #205 -: Май 31, 2014, 08:38:38 pm »
Здравейте колеги.
Реших да не пускам схема на опита, защото останах с убеждението, че един човек експериментира. Не ползвам ТТ, а развивам опита с трите индукционни бобини. Целта са количествени измервания и разбиране на процеса на преобразуване.
Ако се черпи 1,6Вт, се пали лампа от 20Вт, очевидно има усилнане на мощността и енергията. Отлично доказателство е да се направи самозахранване. Предпочитам да не прескачам етапи и всичко да ми е ясно.
Колега х-name41 разбрах какво ми казвате. Грешката е моя, извинявайте!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #206 -: Май 31, 2014, 09:08:31 pm »
Ако се черпи 1,6Вт, се пали лампа от 20Вт, очевидно има усилване на мощността и енергията.
колега mi68, светенето на 20 ватова луминисцентна лампа от 1.6 вата консумация, съвсем не означава че има усилване на мощноста и енергията, всъщност на практика лампата би трябвало да свети, но с мощност отговаряща точно на консумираната, а механизмът на светене на лампата по този начин е същия като онзи при безконтактните луминисцентни лампи, работещи на индукционен принцип.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #207 -: Май 31, 2014, 10:12:04 pm »
Така е. Лампата свети слабо. Но включвам още три лампи от 36 Вт + 10 светодиоди (това разполагам). Количеството води до качество.
Повтарям етапи не мога да прескачам, защото не ми е ясен механизъма.  Ако има самозахранване, очевидно съм си свършил работата, просто се уча и разработвам различни идеи.
« Последна редакция: Май 31, 2014, 10:16:49 pm от mi68 »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #208 -: Юни 01, 2014, 12:06:26 am »
Не знам защо ми се върти в главата една мисъл, че една машина не може да се захрани сама себе си но може да захрани друга същата. Може да пробваш с две установки първата да захранва втората и съответно втората да захранва първата.
Може и да се смеете но го сънувах. Така и така имаш нещо работещо може да пробваш идеята.

врановски

  • Гост
Re: Компилация Барбоса - Тесла
« Отговор #209 -: Юни 01, 2014, 09:10:22 am »
"Говорещият глупости" иска да попита, как ги смятате мощностите без ток. Ако се окаже, че с ток светенето не намалява, как ще смятате . Искам да кажа, че светенето може да не е причинено от предаване по проводника, а директно през диелектрика.
За да е сигурно, че постановката е вярна трябва лампите да са извън зоната на влияние, тоест над 2 метра от намотките.
« Последна редакция: Юни 02, 2014, 08:47:05 am от Maistora52 »