Автор Тема: Скариди разлагат водата, като оръжие .  (Прочетена 17872 пъти)

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Скаридата създава шоков мехур с щипката си зашеметявайки своята жертва. Интересното, е че при свиването на мехура температурата в сърцевината надвишава тази от повърхността на Слънцето. Процесът е известен с името кавитация и е съпроводен от светлинен проблясък. Учените нямат идея какво се случва. Същият процес предизвиква агресивно износване на корабните  винтове.  Температура от 9 900 градуса и светлина, единствено от водород и кислород

https://www.youtube.com/watch?v=eKPrGxB1Kzc

@praktik

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #1 -: Май 02, 2014, 01:42:15 pm »
sbk1 интересен клип, процеса е аналогичен на внезапно свиване на газ в тръбичка в която е поставено запалимо вещество, например хартия, по този метод древните са правили огън. Естествено нямали са хартия но са поставяли прахан или сух лишей.
Но скаридата явно пали чиста вода, което ме навява на мисълта, за ядрен синтез.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #2 -: Май 02, 2014, 02:53:24 pm »
Дали пък обяснението не е по просто. Дали няма да се окаже, че и скаридите имат някакъв електрически орган като змиорките струва ми се жертвата подскочи като ударена от "електрорибалка" има схеми по руските сайтове. Виждал съм как действа и много ми заприлича на ефекта и.   

@praktik

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #3 -: Май 02, 2014, 03:01:00 pm »
И това е възможно Радико, но тези дето изучават животните, ако има такова нещо като електрическата змиорка, би трябвало да кръстят и скаридите електрически  :)
« Последна редакция: Май 03, 2014, 09:02:27 am от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #4 -: Май 02, 2014, 07:44:20 pm »
Не ще да е електричество... С електричество няма да разложите морската вода на каквото си представяте... На катода ще си се отдели водород, но на анода - ще се получи хлор, вместо кислород (това заради солта), а хлорът е доста серт! То не че при други обстоятелства водород и хлор пак няма да гръмне де..., но в конкретния случай, хлорът преди това ще да се е разтворил във водата.

Ядрена реакция... колеги, не говорете глупости! Разберете, че с физически и химически средства ядрена реакция не можете да получите, ако щете и на врата да си стъпите... Разликата в активиращите енергии е не в проценти, не в пъти, а в (много) порядъци! Щом детонацията на най-мощните възможни химически взривни вещества (хексанитробензен, тринитрофенилдиазониев перхлорат), натъпкани и взривени в центъра на стоманен блок с дебелина на стената 1 метър във всички посоки, НЕ УСПЯВА да предизвика ядрена реакция, а само микроскопични диамантени частици (от въглерода), смятайте, че никакви други чикиджийски истории, като скаридени щипци, и някакви още по-презряни и нещастни нещица НЯМА да успеят да я предизвикат!

Водата по принцип си е вода - несвиваем флуид (не е като въздуха - като я натиснеш с буталото и да се свие, и съответно - загрее от това), но да речем, че е възможно да я сгорещим чрез силен удар, като при скаридената щипка. Ако наистина при това се достигат ~9000'C, то тогава МОЖЕМ да говорим за (термично) разлагане на водата. То всъщност сместа от водород и кислород се самозапалва при около 400'С, след тази температура се установява равновесие, като при около 700'С нещата са 50:50 (водни пари към водород/кислород). Над тази температура започват да преобладават свободните водород и кислород, а над 3000-4000'С атомите им се йонизират и всичко става на плазма (супа от свободни електрони и голи ядра). Та като нищо може да има някакъв водо-разложителен трик в цялата история (ако не са някакви други химически агенти, които се отделят от тялото на скаридата - бръмбарът-бомбардировач, примерно, смесва вътре в хитиновия си резервоар водороден пероксид и хинолин, при реакцията на които се развива температура от над 110'С и с така получената течно-парна струя под налягане, той буквално "застрелва" жертвата...). За ядрена реакция обаче са необходими милиони градуси... (забравете за температурата на повърхността на Слънцето - там ядрени реакции няма, има само плазма).
« Последна редакция: Май 03, 2014, 09:06:42 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #5 -: Май 02, 2014, 08:48:37 pm »
Цитат
За ядрена реакция обаче са необходими милиони градуси... (забравете за температурата на повърхността на Слънцето - там ядрени реакции няма, има само плазма).
Сигурен ли си, че в Слънцето не се получават ядрени реакции? А нали си чувал нещо и за студен синтез, въобще не е чак толкова невъзможно. Чрез Браун газ , съм чел че се осъществява студен синтез.
Не казвам обаче, че непременно скаридата е постигнала ядрен синтез :)
« Последна редакция: Май 03, 2014, 09:08:21 am от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #6 -: Май 03, 2014, 12:17:34 pm »
Да, сигурен съм, че на повърхността на Слънцето не протичат никакви ядрени реакции. Доказва го спектралният анализ на пристигналата от него светлина - в нея ги има с голяма интензивност и двете характеристични линии на хелия и нито една на водорода, което означава, че на повърхността се изхвърля "отработеното ядрено гориво". Точно по едната от тези спектрални линии в спектъра на Слънцето през 1868 г. е открит хелия, кръстен на древногръцкия бог на слънцето Хелиос. Термоядреният синтез става вътре - дълбоко в ядрото на Слънцето, където има налице необходимите за това условия - десетки милиони градуси температура и стотици хиляди атмосфери налягане.
За "студен" термоядрен синтез на Слънцето и дума не може да става... там си става класически ГОРЕЩ термоядрен синтез.

За студения термоядрен синтез съм чел много, още от пилотната статия на Флайшман и Понз през 1988 г. (мисля че беше), когато се въведе това понятие. Но от тогава - само приказки... През 90-те години група ентусиасти от ХФ на СУ се опитаха да репликират процеса, за съжаление - неуспешно. Само си спомням, че бяха прахосали много паладий, заради което беше станал скандал с ръководството (декан тогава беше проф. дхн Галин Петров). И не е да кажеш, че Партията или Статуквото ги е притискало, напротив - точно тогава в държавата беше пълно беззаконие и анархия, и всеки можеше да прави буквално каквото си иска с държавни пари...

Та за мен студения термоядрен синтез е само една гола хипотеза, която няма нито теоретична обосновка, нито някакви потвърдени на практика индикации за работоспособност... Наистина - чрез внедряването на водородните атоми в кристалната решетка на паладия (процесът се нарича "оклюзия") можем "насилствено" да ги доближим до близки до необходимите за термоядрен синтез разстояния, като по този начин "симулираме" стотиците хиляди атмосфери налягане, но как ще "симулираме" другият фундаментален фактор - температурата? Може би като "клатим" бързо атомите в клатачна машина  ;D ... Умряла работа, ако питате мен... Не е лесно да се "излъже" Природата! По-скоро ще тръгнат установките на Капи или нещо друго от сорта, което използва неизвестни и неизучени енергии и принципи, отколкото това (студения синтез).
Скарида пък да го реализира с механични средства - за това вече ще си умра от смях... все едно някоя мравка да реши да взриви Земята. Доколкото знам - най-голямата механична скорост, постигната на Земята е при скъсването на дебела метална мембрана от налягането на сгъстения въздух, който постепенно се нагнетява зад нея, в дебела и дълга метална тръба.
« Последна редакция: Май 03, 2014, 02:40:08 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #7 -: Май 03, 2014, 02:15:43 pm »
Пуеро Весо, виждам че се задъхваш от многословие, но все пак не си изчерпателен, не казваш нищо за студеният синтез на Андреа Роси, което си е факт та чак трещи, щото няма откъде да се вземе  плюса от енергия при него, а той е доста  ;D
И друго, как ще обясниш дефицита от неутрино частици излъчвани от слънцето, при условие на  "  термоядреният синтез  " в дълбините на слънцето. ;D

врановски

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #8 -: Май 05, 2014, 02:18:02 pm »
Много странна дискусия. Ако скаридата чакаше на нас да и открием метод, досега да е изчезнал вид. :D :D :D И така няма нито едно доказателство, че съществува термоядрен синтез придружен от отделяне на енергия. Няма нито едно доказателство, че "студения синтез" не е всъщност разпад до по-ниски нива на материята при който се отделя енергия, част от която се поглъща от последващ синтез на ниво по-ниско от началното. Общия доказан от практиката принцип е Е=мс2 тоест масата намалява и се превръща в енергия гамакванти.
Дали това превръщане е възможно при стайна температура, мисля всеки е убеден че е възможно.
При горенето се получава окисляване като въглеводородите стават донори на електрони за кислорода за да се осъществи хим реакция.
Когато обаче искаме да гори азотно или бедно на въглеводороди гориво, използваме капсул детонатор. Ударната вълна причинена от него поражда изгаряне много по-бързо от нормалното. Казват, че азотното горене е именно разпад на атома на азота под влиянието на ударната вълна. Дали тази скарида прави точно ударна вълна, мисля да. Водата е несвиваема и това ще намали загубата на амплитуда на тази вълна докато достигне мишената.
« Последна редакция: Май 05, 2014, 07:46:19 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #9 -: Май 05, 2014, 02:25:24 pm »
Цитат
Когато обаче искаме да гори азотно или бедно на въглеводороди гориво, използваме капсул детонатор. Ударната вълна причинена от него поражда изгаряне много по бързо от нормалното. Казват че азотното горене е именно разпад на атома на азота под влиянието на ударната вълна. Дали тази скарида прави точно ударна вълна, мисля да. Водата е несвиваема и това ще намали загубата на амплитуда на тази вълна докато достигне мишената.
Азота не гори химически, свързва се с кислорода до азотен окис и азотен двуокис, което е ендотермична реакция, изискваща, а не отделяща топлина. Пък още по смехотворно е да се говори че атомите на азота се делят, от капсул детонатор.

врановски

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #10 -: Май 05, 2014, 04:06:56 pm »
praktik, Не става дума за кислородно горене, а за взрив. Може да си чувал, че амониевата селитра е основният източник на енергия при взрив, при това отсъства кислородна среда. Ударната вълна се използва за да освободи свързващите електрони в молекулата. Изходните вещества от това горене са кислород, вода и малко въглерод.
По отношение на скаридата, не е необходимо вълната и кавитационния мехур да се създават чрез ударно сгъстяване, както при детонатора. Във водна среда по-ефективно е ударното завихряне. Доказателство за това са корабните винтове, ротационните топлогенератори с кръгли дупки и т.н. Затова мисля, че ако някой изучи внимателно формата и функцията на тази щипка, природата отново ще ни изненада със съвършеното си решение.

@praktik

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #11 -: Май 05, 2014, 04:53:52 pm »
Цитат
Затова мисля, че ако някой изучи внимателно формата и функцията на тази щипка, природата отново ще ни изненада със съвършеното си решение.
Честно казано, ако имам микроскоп и щипка от скарида, щях да я разгледам. Но не само това, трябва на забавен каданс да се проследи свиването на щипката. Определено има вихрова ударна вълна, но как се изработва такава, пък и как ли изглежда.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #12 -: Май 05, 2014, 08:22:02 pm »
Да дискусията е...странна.
Общия доказан от практиката принцип е Е=мс2 тоест масата намалява и се превръща в енергия гамакванти.
Да така е, като изгориш 1 тон дърва енергия большая и накрая пепелта малко.
Как от това горното уравнение ханщайново разбра, че като намаляваш масата, в момента стои от дясната ни страна, от ляво ще се увеличава, а... по средата има знак за равенство. Правилата в матема-тиката са коварно измислени и до скоро, и аз не ги знаех.
Можеш ли да дадеш определения на енщейновите глупости, защото и той не е дал за своите отрочета. Да дадеш определения които са в синхрон с твоите възприятия, за да нямаш смущения в ума.

@praktik

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #13 -: Май 05, 2014, 08:58:27 pm »
Да дискусията е...странна.Да така е, като изгориш 1 тон дърва енергия большая и накрая пепелта малко.
Как от това горното уравнение ханщайново разбра, че като намаляваш масата, в момента стои от дясната ни страна, от ляво ще се увеличава, а... по средата има знак за равенство. Правилата в матема-тиката са коварно измислени и до скоро, и аз не ги знаех.
Можеш ли да дадеш определения на енщейновите глупости, защото и той не е дал за своите отрочета. Да дадеш определения които са в синхрон с твоите възприятия, за да нямаш смущения в ума.
Според математиката 2+2=4 като намалиш от дясната страна на равенството 4-1=3, лявата страна на равенството не може да се запази, камоли да става по голяма, и става 2+1. Но физически погледнато, дали маса и енергия е едно и също нещо, мисля че не, "енергията от превръщането на маса в енергия", всъщност е кинетична енергия отнесена от атома от фотони с маса . Но понеже няма експеримент който да докаже тази маса на фотоните в покой, се смята че маса и енергия са еквивалентни, тоест представляват едно и също нещо.

@praktik

  • Гост
Re: Скариди разлагат водата, като оръжие .
« Отговор #14 -: Май 05, 2014, 09:28:51 pm »
Врановски, възможно ли е скаридата да създава Солитон вълна? Нещо подобно като кръгчетата правени от пушач, само че във водна среда. Тези вълни носят голям импулс, след като спрат да се движат, се разпадат.