Автор Тема: ноосферен метео генератор - машина за Дъжд, Бури и Слънце  (Прочетена 7778 пъти)

hristolocco

  • Гост
Димитър Макавеев от град Септември на 70 год., завършил СПТУ по автотранспорт, от 50-десет години вече. Сам разработва машина за управление на времето - ноосферен метео генератор.

Интересът му към времето е още от дете. Той бил провокиран от баба му от плевенското с.Згалево, където е израснал, която с определени ритуали можела да предизвиква слънце или дъжд. «Наистина успяваше. Опитах се да наследя нейните способностти, но не се получи”, разказва Димитър. Той стига до извода, че след като хора с определени дарби могат с мисълта и волята си да въздействат на природните стихии, би трябвало още по-добре да се постига с апаратура. Това обаче изисквало определени знания по метеорология. От 40 години сам изучава метеорологията от учебниците.

Създаването на апаратурата става възможно след появата на микрокомпютрите, чрез които да се управляват процесите в нея. Димитър въздействал на ноосферата чрез светлинни импулси с определена честота по определена програма, или както я нарича – метеопрограма, върху ноосферата.

Последната 4-та версия на ноосферния метео генератор му струвал 200-300 лв. и е изработен от готови елементи, купени от магазините. Това е мобилна система. Захранва се с 12 Волта от автомобилен акумулатор, антената е монтирана на покрива на високопроходим автомобил 4х4 и се върти на 360 градуса. Покрива площ от около 30 км.

Влажността била много важна, за да се извършат промените във времето с генератора.


http://www.youtube.com/watch?v=8NQkWFf5soo Машина за промяна на времето


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
HristoDimovHristov, предполагам, че думичката "ноосфера" погрешно е съотнесена до метеопрогнозите. Същата се използва, когато говорим за Разум, за Информация... поне така ни е завещана от академик Вернадски през далечната 1945г.
Дъждовни облаци се образуват само в атмосферата. В стратосферата също се образуват облаци, но те са от типа "перести" и обикновено нямат никакво отношение към образуването на дъждовни облаци. Така че, понятието "ноосфера" е неправилно употребено дори и от самия автор.
Това, което е направил въпросният Димитър Макавеев е устройство генериращо електромагнитни импулси с някаква честота - НИЩО ПОВЕЧЕ! Тук Ноосфера няма и не може да има, защото няма взаимодействие между Разум и ...
Елементарно, Уотсън!
« Последна редакция: Април 20, 2014, 05:14:47 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Само да вметна Майсторе. перестите облаци обикновено вървят един два дни преди купестодъждовните. иначе съм напълно съгласен с теб, освен ако авторът не е имал в предвид, че атмосферните процеси могат да се разглеждат като проява на някакъв разум. Тук обаче навлизаме в много сложна и противоречива тема.   

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
...Ноосферата е „пространството” в което всички хора, растения и животни осъществяват своята емоционална и ментална дейност. Това е „пространството” на психическата реалност. Всичко, което се случва в това „пространство” с едно живо същество се отразява на всички останали живи същества. Ако човек, животно или растение заболее, много други същества също заболяват. Ако оздравее – много оздравяват...

Понятието е употребено, според мен много правилно.
Например : Правил съм опити да разпръсна облаци мислено.
Винаги съм успявал. ( Друг е въпроса ако не съм се опитвал да ги разпръсна дали сами щяха да се разпръснат - винаги си задавам този въпрос).
Тези облаци къде се намират - в атмосферата, а аз как им въздействам? Ментално?
Така , че реалността и менталността са взаимно свързани.
Мислите стават реалност. ;)
Не случайно народа казва - внимавай какво си пожелаваш!  :)
« Последна редакция: Април 20, 2014, 05:19:11 pm от madsatbg »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Неправилно е употребата на понятието "ноосфера" защото апаратът е механичен (електроника) и той не осъществява никаква връзка между Живият Разум и въпросната метеообстановка.
Още повече, за да имаме Ноосфера са необходими много, ама много и то Разумни индивиди. Отделните действия на някой жрец, могат да имат резултат, но може и да нямат. А пък "сама птичка пролет не прави"...
Ако започнем така да си омешваме понятията, утре ще заприказваме като пишман екстрасенсите, а не като сериозни изследователи и изобретатели.
Аз също съм си правил експерименти с ментално въздействие върху облачета и потвърждавам, че има ефект. Устройството обаче не е Жив Мозък, не притежава мисловност и съответно за мен то е елементарен електромагнитен генератор, който няма нищо общо нито с мен, нито с когото и да било, за да бъде оприличавано или назовавано като НОО...
Ноо идва от "Ноес" - от гръцки = Разум. Точно то е употребено в Библията, за да бъде обозначен известния популярно Ной.
Това устройство просто генерира импулси с определена честота които нямат нищо общо с Мисловността. Това, че може да има ефект върху някое и друго облаче, не ни дава правото да го слагаме в Категорията на Разумния Енерго-Информационен Обмен.
Дайте да не объркваме следовниците, че ще ни е срам после!
Съвсем отделна е темата дали това устройство не е опасно ТОЧНО ЗА МОЗЪЧНАТА ДЕЙНОСТ... И да вземе да се превърне в оръжие, че тогава ни е спукана работата!
Да не говорим, че вмешателствата ни в Природните процеси отдавна са известни и могат да правят само бели. Тук мярката излиза извън контрол!
« Последна редакция: Април 20, 2014, 05:41:30 pm от Maistora52 »

paparosko

  • Гост
madsatbg,
Подкрепям те в твърдението ти за ефективно ментално въздействие върху локална облачност.
Неколкократно съм успявал да разпръсна дъждовни облаци с мисълта си.
Природата си знае работата, но понякога наистина се налага да го направиш, внимателно и със съответната условност. А като се замисля сега, дали тези валежи в последните години са наистина природна даденост или има някакво човешко вмешателство? Май, май, няма да мога да отговоря еднозначно!?

Е, все още болшинството от хората не искат да повярват, че мислите ни сътворяват действителността и поради скептичното си отношение не се осмеляват дори да пробват за да се убедят сами, че е така.
Та, силата на мисълта прави "чудеса" и то не само с времето, а за каквото си помислим и както споменах - остава човек просто да опита и се увери сам че може да контролира живота си.

Майсторе,
Дали ще се нарече Ноосфера или енергоинформационно поле или нещо друго не е толкова важно. Според мен най-важното е, че чрез мисловната си енергия ние самите управляваме пряко реалността.
А що се отнася до някакви уреди или апарати за манипулиране на метеоусловията - мигар машината може да се мери с човека по интелект и РАЗУМНОСТ?!
Вместо да развиваме менталните си способности, създаваме уреди, които да ни освобождават от тях, защото явно е по-лесно друг (или нещо друго) да ни свърши работата и да носи отговорността.
Както е казал шопа: "Най-мразим да мислим!"

 :)