Автор Тема: Re: Торсионни генератори  (Прочетена 94096 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Торсионни генератори
« Отговор #60 -: Май 14, 2014, 09:16:04 am »
И аз бих си купил. Може ли?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Торсионни генератори
« Отговор #61 -: Май 14, 2014, 10:08:23 am »
   Аз понеже нямам пари за да си го купя, мисля сам да си го направя. Зареждаш едни кондензатори и готово. Фазово изместена реактивна енергия.

http://www.youtube.com/watch?v=aDjWwoD83Rk

врановски

  • Гост
Re: Торсионни генератори
« Отговор #62 -: Май 14, 2014, 01:42:15 pm »
 За това при вибрация винаги имаме излъчване на торсионно поле. За това в определена система може да се акумулира резонансно енергия. Енергията може се акумулира и параметрично, но може да се отнема в противофаза.

mi68, моля те обясни какво имаш предвид под акумулиране на енергията. Дали торсионното поле може да акумулира при резонанс и защо?

Velektra

  • Гост
Re: Торсионни генератори
« Отговор #63 -: Май 14, 2014, 05:10:19 pm »
Какво значи да ни огрее
Аз си поръчах /вечно фенерче/ под един ват, над един ват  цената е друга
А пък за киловат и нагоре, нямам сили засега
Не разбирам от жички, но ще снимам, поне това го няма у договора
Подписал съм записна заповед за две години и също така гаранция за същото време

Не знаех, че така ще борим енергийните дружества - пак с договори и заплащане.
Мерси!
По-добре да си остана към EVN.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Торсионни генератори
« Отговор #64 -: Май 14, 2014, 05:37:51 pm »
Здравей колега Врановски,
Задаваш въпрос дали може да се акумулира торсионно поле? Торсионноното поле може се окаже субпродукт на фундаментални полета, зона където става преобразуване на едно поле в друго.
Торсионното поле има две основни характеристики периодично механично движение(въртене) и променливо магнитно поле(въртене). Електромагнитното поле имаме електрична съставка и магнитна. Масата има инерциално и гравитационно поле.
Китайците имат теория за ин и ян. Ако се напише ин-ня се получава преходна зона "н". Дават пример как една дърво като се сложи в огън и се запали имаме преход от ин в ян, от неактивна енергия в активна топлинна енергия.
Материята обича ниски честоти на вибрация с големи амплитуди, заради свойството инертност. За вода е=81 с=33 000км/сек; за светрина е=1,33 с=225 000км/сек. Вижда се голямата дисперсия на диелектрик вода. Диелектрик има два вида токоносители. Представям една статия за идея на диелектричен усилвател, може се помисли за генераторен режим със самозахранване.
Голям проблем са ми инертността на транзисторите, разни схемни решения на  двуизводни и двутакни генератори. Това ми ще да се дискутира. Предполагам, че теоретичната част върви към приключване.
« Последна редакция: Май 14, 2014, 05:43:25 pm от mi68 »

rpavlov

  • Гост
Re: Торсионни генератори
« Отговор #65 -: Май 14, 2014, 06:02:54 pm »
Вечно фенерче - гаранция 2 години.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Торсионни генератори
« Отговор #66 -: Май 14, 2014, 06:58:02 pm »
Гледех, гледах...чудих се, удих се... Ще пусна два линка да четете!
Вчера съм объркал лилковете, за което се извинявяам и слагам верните.
http://akimovae.com
http://akimovae.com/uploads/files/oblic_phisiki.pdf
ГОТОВООО
« Последна редакция: Май 15, 2014, 08:54:04 am от Ksurnev »

врановски

  • Гост
Re: Торсионни генератори
« Отговор #67 -: Май 14, 2014, 07:34:58 pm »
Благодаря ти mi68,
Аз също си мислех, че при завихрянето става не акумулация на енергия, а преобразуване от ин в ян или обратно. Както сам си написал е много вероятно маса-гравитация/антигравитация/ да взаимодейства с електростатично и ел-магнитно поле. Според мен трябва да се получи стояща скаларна вълна върху електромагнитен вихър за да се позиционира процеса. Електроните като масови частици със заряд трябва да се ротират по магнитната релса експлозионно и имплозионно последователно.
Когато едната страна е закъсена енергията се превръща в топлинни загуби. Такъв е случая с топлогенераторите на Потапов и при кавитацията. Масата ражда електричество но то не се отвежда и се закъсява.
По отношение на честотите, също съм съгласен с теб. Трябва да се работи с фина материя, например студена плазма.
« Последна редакция: Май 14, 2014, 10:44:25 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Торсионни генератори
« Отговор #68 -: Май 14, 2014, 11:04:04 pm »
Здравей колега,
Някой неща са трудни за копиране и трябва други решения, които в момента ми убягват.
Ако се погледне природния тайфун имаме следните ефекти:
-топлинни, студени и топли въздушни маси
-електрически, мълния
-звуков, гръм
-левитационни, летене на покриви и трактори
-механични, еднопосочно въртене.
Най-се затруднявам в еднопосочното въртене (съпосочни спинове се привличат). За сега добро решение намирам в двуфазен ток дефазиран на 180 градуса. Друг проблем е инертността на транзисторите. Върхово постижение ми е 10% намаляване на резонансната честота, често достига и 20%.
При КПД 150 или 170% това не играе основно значение, но при КПД 95-98% всеки % е важен към резонансната честота!
п.п. Ще пробвам четирифазна с-ма тип сурвастика.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 06:46:18 am от mi68 »

Ctah

  • Гост
Re: Торсионни генератори
« Отговор #69 -: Май 15, 2014, 11:02:24 am »
Не знаех, че така ще борим енергийните дружества
Мерси!
По-добре да си остана към EVN.
Моите уважения колега, ама КАК и с КОГО ги борите тези дружества ???
 "Щото мога да се аргументирам"
  Иначе и аз благодаря за вашия опит и принос към форума, със вашите точни коментари, теоретични познания и най-вече с практическия опит, който показвате тука... Пак ви благодаря и си останете със здраве и най-вече към EVN ;)

Velektra

  • Гост
Re: Торсионни генератори
« Отговор #70 -: Май 15, 2014, 02:56:14 pm »
А ти колега, смяташ ли че всички могат едновремено да направят такова устройство? И защо е нужно така? Нали някой (например като теб), който има повече информация, правил е повече опити и е постигнал нещо, то ако желае може да го сподели с другите, за да не се открива пак колелото. За какво е форума? Може би отстрани да изглежда по друг начин, но лично аз не чакам наготово. (Ако смяташ, че чакам наготово тогава го сподели (ако желаеш разбира се) с другите (на лични) - на мен не казвай.)
Ако някога решиш да предоставиш информация за устройството, което си направил с кого ще я споделиш? Ще искаш от някой да ти покаже колко платки е запоил и колко транзистора е изгорил ли? Само на заслужили другари ли ще предоставиш информацията? Или които са получили медал за: "успешна борба с дружествата"?

П.П. За иронията ти към практичния ми опит искам да кажа, че и идея си нямаш колко е.
Само когато натрупаш достатъчно практичен опит, можеш да разсъждаваш правилно на тема: "Откъде минава тока", например.

П.П.П. Язък за торсионните генератори!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Торсионни генератори
« Отговор #71 -: Май 15, 2014, 04:00:53 pm »
Уважаеми колеги,
не пиша тук по определени причини, но чета  форума от време на време и конкретно тая тема. Та ви се чудя на акъла как обсъждате неща, дето на повечето хич не са ви ясни. Навремето бях написал една приказка за папуасите и пирона, ако някой не си я спомня може да я види и припомни тук:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=20&t=88
А ако пък иска да си отвори малко очите и да види как изглежда оргонното енергийно излъчване /торсионно поле е друго наименование на същото нещо, но измислено от разни теоретици с математически уклон и без подготовка в материята/, може да погледне тук:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=25&t=143
Със здраве!

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Торсионни генератори
« Отговор #72 -: Май 15, 2014, 05:02:43 pm »
Евала баце, за готините опити, но торсионно и оргонно са различни неща, макар да вървят ръка за ръка, ако опитът е нарочен за това.
« Последна редакция: Май 16, 2014, 09:18:30 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Торсионни генератори
« Отговор #73 -: Май 15, 2014, 05:27:39 pm »
caduceus, много хубава басня си съчинил, ама хич не ѝ е хубав края, много песимистично:

Цитат
"............Всички сложни научни въпроси били оставени за по-добри времена, а форумът за свободна папуаска енергия и наука се превърнал в място за лека раздумка и местна политика"  ;D

Добре че тук няма папуаси  ;D ;D ;D, иначе форумът щеше да стане място за лека раздумка и местна политика. ;D ;D ;D

врановски

  • Гост
Re: Торсионни генератори
« Отговор #74 -: Май 15, 2014, 05:35:13 pm »
Ако се погледне природния тайфун имаме следните ефекти:
-топлинни, студени и топли въздушни маси
-електрически, мълния
-звуков, гръм
-левитационни, летене на покриви и трактори
-механични, еднопосочно въртене.
Най-се затруднявам в еднопосочното въртене (съпосочни спинове се привличат). За сега добро решение намирам в двуфазен ток дефазиран на 180 градуса. Друг проблем е инертността на транзисторите. Върхово постижение ми е 10% намаляване на резонансната честота, често достига и 20%.
При КПД 150 или 170% това не играе основно значение, но при КПД 95-98% всеки % е важен към резонансната честота!

mi68, точно това имам предвид.
Природата е направена от Бог, а той е съвършен.
Това трябва да следваме като практическо изпълнение. За да успеем, трябва да разбираме как работи това нещо. Ще споделя моето виждане без да ангажирам никого.
1. Тайфуна и торнадото не работят на един принцип.
Тайфуна е гравитационна машина и се задейства от отдалечаването на Луната при преминаване на маси и конфигурации от маси на други планети или комети. Тоест причинителят е космически в комбинация с чисто Земните параметри. Това е причината за по- голямата му мощ.

-Торнадото разчита на топлинна енергия за да стартира завихрянето , след като се добие ток на отместване между облака и Земята се получава резонанс на надлъжна, скаларна вълна в облака. Именно тя според мен инициира засмукването, затягането на хобота и гравитационната циркулация перпендикулярна на Земята. От Земното магнитно поле се увлича магнитен вихър който стабилизира равновесието. Водата в облака е необходима от една страна за маса, а от друга за доставчик на електрони от Земята.
Стоящата скаларна вълна се разраства от статиката, плод на въздушното триене, увеличава масата си,като се уравновесява чрез нарастването на електрическия си потенциал. Равновесието се поддържа чрез периодични разряди към земя в периферията и. Това води до идеята, че при въртенето си причинено от магнитния вихър, вълната изхвърля центробежно масовите заряди подобно на униполярно динамо, експлозионно, а в центъра си ги засмуква имплозионно. Този процес е придружен и с йонизация до получаване на студена плазма в тялото на вълната.
С една дума чрез балансиран кръговрат, гравитационната енергия се превръща в механична и електрическа.
2. По отношение на еднопосочното движение- ако не подценяваш земния магнетизъм можеш да го използваш. Опитай една индукционна бобинка без сърцевина да вържеш на конец и да я държиш да виси от ръката ти. Ще видиш, че има пояси с въртене обратно на часовата стрелка и пояси с обратна посока. Това е причината торнадото да губи сила когато минава през поясите с обратна магнитна тяга.
Ако искаш да завихриш магнитното поле ползвай вихров кондензатор, но много внимателно. Еднопосочните намотки със съпосочни или противоположни спинове ще ти разрешат да управляваш вихъра по посока и по вертикално издигане. Броя на намотките увеличава обхвата и мощността. Винаги съблюдавай влиянието на Земното поле. Ако противопоставяш спиновете, фазово изместване не ти трябва.
3. По отношение на честотите. Самият Тесла в лекции и статии отбелязва, че по- важното е високото напрежение и рязкия пик при промяната му отколкото честотата. Той не прави разлика между импулс от кондензатор и проманливо напрежение. Важното е да е висок потенциала и да се променя рязко. Това е условието по проводника да преминава надръжна вълна с висока амплитуда за да може да се получи струнен резонанс. Чрез скин ефекта той получава йонизация в разредения газ на крушките.
Съгласен съм, че честотата значително улеснява скин ефекта и е добре да се използва, но ако някой се залъгва,че с транзистори ще постигне високи пикове да забрави. Дори тиристорите са слаби за тази цел. Затова са нужни искровиците. Да, те пък са вредни за здравето. Затова ти препоръчвам да ползваш резонатор и с обема му да определяш честотата.Той излъчва надлъжно и може да се екранира. Като резонатор можеш да ползваш 5-6 палачинкови намотки две по две с еднакъв брой витки. Примерно 2по 100 с дупка 4 см, 2 по 90 с дупка 2 см и 2 малки, горната 40 витки с 1 см дупка и долната 60 витки затворена без дупка. Правиш най долна тази без средна дупка. Върху нея нареждаш тази с 90 витки, отгоре тази с 100 витки. Върху тази маже да слажиш нещо за обем. Например дървен обръч 3-4 см висок, може и парче от тръба с такъв диаметър като голямата намотка. На него навиваш би полярно без индуктивно. Прави се с проводник от два ката.
Върху тази гривна се поставя другата голяма намотка, над нея другата с 90 витки и най отгоре най малката с дупка. Всички намотки се свързват последователно. Може три по три палачинките да са срещуположни по спин, а може и всяка да е бифилярна на следващата. Нулата е от най долната изходна намотка. Ако имаш възможност да измериш полето ще видиш една надлъжна вълна насочена нагоре. От осовата кухина резонатор ще излитат възбудени електрони и ще се увличат по магнитната релса.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 06:19:01 pm от Maistora52 »