Автор Тема: Re: Торсионни генератори  (Прочетена 94021 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Торсионни генератори
« -: Април 16, 2014, 07:29:34 pm »
Здравейте,
Пускам темата за торсионните (спиновите, инерциалните) генератори за обсъждане.
« Последна редакция: Април 21, 2014, 07:24:07 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Торсионни генератори
« Отговор #1 -: Април 20, 2014, 05:40:43 pm »
Здравейте,
Слагам нова версия на файла"инерчни сили". При конверсия от pdf в doc някой формули се измениха та ги оправях, но стрелките на векторните величини не успях. Те са общо известни.
Повторно слагам възникване  на скаларно електромагнитно поле от променлив заряд.
С тези нови моменти трябва да се разшири значението на спиновата физика.
« Последна редакция: Април 21, 2014, 07:23:50 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Торсионни генератори
« Отговор #2 -: Април 20, 2014, 06:45:31 pm »
Здравей mi68
Прегледах онзи ден просто от любопитство документите в първата ти публикация и докато четях единия почувствах сякаш нещо ме удари по главата толкова елементарно прости са нещата, че досега мислех дали не греша и  дали изобщо да споделя идеята си. След това обаче последваха още няколко и в главата ми стана пълна каша. Единственото което мога да кажа за момента е: Мисля че знам как да направя устройство което да бъде затворено "изолирано" от външната материална среда и въпреки това да реализира определена тяга в дадена посока без взаимодействие със средата в която е. Тоест не става дума за някаква антигравитация а за тяга за сметка на изразходване на механична "или електрическа" енергия такова устройство би се придвижвало и в открития космос без загуба на маса каквато има при реактивните двигатели.       
« Последна редакция: Април 21, 2014, 07:23:28 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Торсионни генератори
« Отговор #3 -: Април 20, 2014, 09:29:52 pm »
Цитат
Единственото което мога да кажа за момента е: Мисля че знам как да направя устройство което да бъде затворено "изолирано" от външната материална среда и въпреки това да реализира определена тяга в дадена посока без взаимодействие със средата в която е. Тоест не става дума за някаква антигравитация а за тяга за сметка на изразходване на механична "или електрическа" енергия такова устройство би се придвижвало и в открития космос без загуба на маса каквато има при реактивните двигатели.       
Ми сподели го, тука затова сме се събрали.
« Последна редакция: Април 21, 2014, 07:23:02 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Торсионни генератори
« Отговор #4 -: Април 20, 2014, 11:15:33 pm »
Здравейте,
Нещата не са така прости на този етап. Инерчните сили са еквивалентни на гравитационните, така че може се говори за антигравитация, но имаме три вида инерчни сили:
-преносна
-центробежна
-кориолисова.
Близко до акъла е да се ползва резонанса, затова проведох опит с кориолисова  сила с двойна палачинкова бобина в електродинамиката. Резонанс в обхват 150кХц до 150 МХц, т.е. три порядъка + биологично вредно въздействие, скаларно електромагнитно поле не съм мерил, защото ми стана лошо от този генератор.
Минаха години получих имунитет и възобновявам опитите.
На базата на дедуктивни опити трябва да се ползва безиндуктивна бифилярка, целта е да се получи двуфазно еднопътно изправяне. Подобна изправителна схема е популярна в токоизправителите, недостатък преразход на трансформатора, за това се ползва мостова схема тип Грец. Предимство ползват се два диода, при Грец четири броя.
Тъй като диоди липсват, с комутацията на токовите кръгове се получава ефекта виртуално.
« Последна редакция: Април 21, 2014, 07:24:41 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Торсионни генератори
« Отговор #5 -: Април 21, 2014, 12:32:03 pm »
   mi68, защо не ги пуснеш тези файлове като pdf, защото не ми се отварят графиките в тези doc?

   Радико, няма затворени системи. Ефирът минава навсякъде. Виж за това, че може да се придвижваш без реактивни сили и без витла, си прав. И аз си мисля, че мога, но още не съм го доказал с опит. Мисля да развъртя определена маса по определен начин и да полетя. Сигурно има и електрически вариант, но докато го изнамеря ще трябва доста пари да "потроша", а ги нямам в наличност.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Торсионни генератори
« Отговор #6 -: Април 21, 2014, 01:18:24 pm »
Здравей колега Димов,
Файлът "инерчни сили" в pdf е 14 страници размер 1,02МВ, в този размер не се качва, в doc е 229,5кВ . Друг проблем е форума не поддържа docx, в този формат файла "инерциоид на Толчин" е 77кВ, в doc е 103кВ. За това може да не виждаш картинките.
Файловете са свалени от електронната книга на Г.И.Шипов "Теория физического вакуума в популярном изложении". В интернет ще намериш адреса и директно разглеждай картинките.
В електрически вариант нещата са по-елегантни защото електроните имат едновременно свойството заряд и маса.
Най-простото е да се ползва преносната инерчна сила в импулсен режим, недостатък трябва налични големи мощности.  По-грамотно решение е да се ползва центробежната и кориолисовата инерчна сила + резонанса. Това не се учи в "Кеймбридж", трябва природна интуиция или някой да ти каже как става! За първото не са нужни космически бюджети, просто Вяра, Надежда и Любов. 
« Последна редакция: Април 21, 2014, 06:54:55 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Торсионни генератори
« Отговор #7 -: Април 21, 2014, 09:04:49 pm »
Цитат
Радико, няма затворени системи. Ефирът минава навсякъде.
Цитат
Иване , напълно съм съгласен с теб. Употребих тази фраза от гледната точка на стандартния модел с цел да подчертая цялата ситуация.
Сега да споделя идеята:
Значи имаме един малко по голям жироскопен диск разположен хоризонтално "примерно" Т.Е. остта му е вертикална.    Той ще се съпротивлява на разклащане във вертикална посока нали така. Ако монтираме по периферията на диска няколко по малки жироскопа "разположени балансирано върху него" те ще увеличат вртикалната му стабилност но няма да се съпротивляват на въртенето му. просто става по силен и стабилен едноосов жироскоп. Ако обаче монтираме малките жироскопи като спици напречно върху големият диск, ще се получи спирачен ефект "който сме коментирали вече, мисля в тема започната от теб. Сега обаче питам какво би се получило ако монтираните като спици малки жироскопи се наклонят под ъгъл примерно 45 градуса. на мен ми се струва, че в цялото устройство ще се получи една сила която се опитва да го навие като тирбушон в посоката на оста на големия жироскоп. Дали не греша някъде. 

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Торсионни генератори
« Отговор #8 -: Април 22, 2014, 09:19:25 am »
   От жироскопите, които правят тяга в посока, мисля това е работещо - прилагам файл. Но за мен е трудно за изпълнение. Това с наклонените под 45 градуса жироскопи по периферията на диск май не работи - има в "тубата" такова видео. И онази "тава" също е съмнителна. Според мен трябва да има промяна в скоростта на периферните жироскопи или сложно въртене около две оси като в приложения файл. Има и по-прости механични решения, но засега са само хипотези. Това лято ще пробвам една идея, която я бавя вече 10 години. А догодина може да събера желаещи за съвместна работа - само така по-бързо ще постигнем успех. Повече глави мислят повече, пък и всеки има опит в различни области.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Торсионни генератори
« Отговор #9 -: Април 26, 2014, 11:21:45 am »
Здравейте,
Темата тръгна в механична посока. Това не е лошо с цел разбиране на нещата. За това представям електроинерциални ефекти.
Първият документ е за преносно ускорение, втория за центробежни сили. Няма опит за кориолисови сили, подобно на имплозивния двигател на В. Шаубергер. За това проведох личен опит с взривно изгаряне на електрониката.
Инерциалните сили и гравитацията са ключа на СЕ.
П.П.Сега провеждам опит с биене между два (три) генератора, случайно заради нелинейността, параметрично да се получи СЕ.
При въртенето на маховик се получава кинетичен (жироскопичен) момент. При разбалансиране се получава прецесия (поклащане, завиване). Създава се торсионно поле, което предизвиква тези ефекти.
Механичните са лесни за изпълнение, просто жироскоп. Да се съсредоточим към електронните!
« Последна редакция: Април 27, 2014, 07:14:38 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Торсионни генератори
« Отговор #10 -: Април 26, 2014, 03:14:18 pm »
А бе то би било много добре да не върви само в механична посока. Експеримента показан на снимка 001  съм го правил вече и споделих тук резултата преди не много време. Тогава много хора твърдяха, че резултата бил в следствие на смущения от електрическия флекс, който използвах за завъртане на металния диск. Както и да е, сега е на дневен ред обратният експеримент. Някой има ли идея как се проявява измерим жироскопичен ефект от въртенето на електрическо или магнитно поле. Логично би било ефекта да бъде двупосочен, щом инерционните  сили действат на електричеството би трябвало и електричеството да предизвиква инерционни сили по подобен начин. Поради закона за реакция на опората.     
« Последна редакция: Април 27, 2014, 07:16:31 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Торсионни генератори
« Отговор #11 -: Април 29, 2014, 11:35:57 pm »
Здравейте,
Интересна книга. Практическо ръководство за направа на" Подкова на Тесла"(дълга линия дадена на късо в края), домашна демонстрация на стояща вълна. Преносни инерциални ефекти със скаларно електромагнитно поле, с висока честота.
Други инерциални ефекти с "циклоида".
Интересни опити със студен ядрен синтез и т.н.
П.П. В превода се намират незначителни технически грешки. Според мен е отличен наръчник.
П.П. 30.04. Обмислям да направя бобина тип "циклоида". За първата бобина палачинка отидоха 8 часа труд, за тази бобина ако отидат толкова часове, направо не ми се почва заниманието.
« Последна редакция: Април 30, 2014, 01:22:49 pm от mi68 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Торсионни генератори
« Отговор #12 -: Май 01, 2014, 12:16:26 pm »
Mi68, книгата от линка цяла ли трябва да е, защото на мен ми дава само една страница (предната корица + няколко реда от увода)? Някои казват, че е по-добра от "Изгубените открития", ако я няма в електронен вариант мисля да си я поръчам.

@praktik

  • Гост
Re: Торсионни генератори
« Отговор #13 -: Май 01, 2014, 01:14:16 pm »
Поръчах си книгата от книжарница Хеликон, има я там и не е скъпа.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Торсионни генератори
« Отговор #14 -: Май 01, 2014, 08:31:30 pm »
Някой ще пожертва ли малко време да я преснима, че аз тука и да си я поръчам, докато дойде с тези куци камили из тези баири, ще дойде време да се връщам в България.