Автор Тема: Квантово заплитане  (Прочетена 66905 пъти)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Квантово заплитане
« Отговор #90 -: Юни 08, 2014, 02:13:10 pm »
Ауе, ний мамуняците бяхме решили да не пишем, ама заради Практика! - да направи опит довечера, ако е ясно времето разбира се, щото в последно време пада и вода в твърдо фазово състояние и само трябва да имаш у...ки. Избери си една звезда, затвори очи и после ги отвори - и светлината от нея на не знам си колко милиарда светлинни , подчертавам светлинни години, които Тя (светлината) трябва да измине, и като умножаваме все по 300.... хил. ама умножаваме, а не да събираме, щото така са ни учили (всичките, и аз и ти без изключение), че 3x300 000 = 900 000. Но опитай се да умножиш 300 000х300 000х300 000. Можеш да премахнеш нулите за удобство, пак както са нИ учили и да осмислиш резултата. И сигурно ще ми кажеш, че бъркам правилата :) в матема_тик_ата. И сигурно ще си помислиш че тя вече е тук и ние като скляпаме :D, просто виждаме резултата.
С нашите сетива не виждаме светлината, виждаме източника на светлина през прозрачна среда, Същото е и когато облака скрие слънцето, променя се плътността на средата и о чудо ние виждаме облака.
Та такива работи ми са подсказали, и то невероятно от нета,  честно са ми подсказали, аз до тях не мога да стигна просто защото съм  а с кльомба. Но е хубаво да ти подсказват.
   
« Последна редакция: Юни 08, 2014, 03:06:54 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #91 -: Юни 08, 2014, 02:53:43 pm »
Благодарности на Иван Димов, за труда по намирането на файловете по експеримента на Стефан Маринов.  :)
Стефан Маринов също е успял да докаже че еквивалентността на гравитационно и обикновено ускорение (такова породено от действието на сили като тези на автомобил, или космическа ракета) е несъстоятелна.
« Последна редакция: Юни 08, 2014, 03:07:34 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #92 -: Юни 08, 2014, 07:18:43 pm »
Ndm Противоречиш си:
Цитат
С нашите сетива не виждаме светлината, виждаме източника на светлина през прозрачна среда, Същото е и когато облака скрие слънцето, променя се плътността на средата и о чудо ние виждаме облака.

защото облака не е източник на светлина, слънцето е източника пък ние виждаме облака. Излиза че ние виждаме не само източника на светлина.
Ndm един съвет от мене: Не вярвай на всичко което ти "подсказват" из нета, защото има доста хора които с това си изкарват хляба: да подсказват неща дето да объркват по-доверчивите потребители.   
Както и да е, ето виж това:
http://www.bosch-professional.com/bg/bg/%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0-101300-ocs-c/
И се постарай да помислиш като прочетеш за какво става дума така както си помислил за цифрите при звездите.
« Последна редакция: Юни 09, 2014, 09:17:46 am от Maistora52 »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Квантово заплитане
« Отговор #93 -: Юни 08, 2014, 09:34:28 pm »
Предлагам, да оставим светлинните години, защото не са за нашата уста,подразбира се - много са големи. И да си подумаме, за по-електрически неща, за каквито става дума във форума.
По колко проводника тече електрическия ток? Тук, не без помощта на Тесла са се оформили за сега три начина за предаване на електрическите заряди.
-Безпроводно предаване, подчертавам-на електрическите заряди (как без да има проводник ще преминават или протичат - това е за радиолюбителите, аз съм от "радиомъчителите");
-Еднопроводно, като гледам жицата :)(проводника), с която ни ги доставят, пак тези същите заряди е една;
-Двупроводно - тук, пък виждам два проводника, тук между доставчика и мен, а предполагам и вас, са сложили втори проводник. 
Та, добре е да се даде определение - по колко проводника тече електрическия заряд, определение което предполагам ще ни сплоти по пътя към СЕ.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #94 -: Юни 08, 2014, 10:36:47 pm »
Ами добре колега
Аз за тази цел съм отворил темата:
http://mazeto.net/index.php?topic=9028.0
Да пишеме там за видовете предаване на енергия, тази тема тук е доста специфична. нека има някаква подреденост във форума все пак. 

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #95 -: Юни 10, 2014, 08:09:10 pm »
Благодарности на Иван Димов, за труда по намирането на файловете по експеримента на Стефан Маринов.  :)
Стефан Маринов също е успял да докаже че еквивалентността на гравитационно и обикновено ускорение (такова породено от действието на сили като тези на автомобил, или космическа ракета) е несъстоятелна.

В контекста на написаното по експеримента на Стефан Маринов, се чудя защо досега академичната наука не е обърнала внимание на опита на Стефан Маринов, ако е нещо сериозно не вярвам академичната наука да му обърне гръб . ( нали все пак науката води човечеството към светлината а не към мрака ) Пък и не всички академици симпатизират на Айнщайн, все пак.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #96 -: Юни 10, 2014, 08:43:22 pm »
Цитат
Стефан Маринов също е успял да докаже че еквивалентността на гравитационно и обикновено ускорение (такова породено от действието на сили като тези на автомобил, или космическа ракета) е несъстоятелна.
Това изобщо не е новост за някои хора, въпреки че усилено твърдят обратното: Видите ли между тегло и маса няма разлика. Не могло да има две вещества които на едно и също географско място да имат еднакво тегло, но различна маса. Това в същност доказва Стефан Маринов. Съществуването и предназначението на база 51 се пази много по-слабо от този простичък факт въпреки, че се използва вече почти открито в някой военни и не толкова военни разработки.
Между другото вчера в dir.bg прочетох, че от НАСА са   са успели да предадат Ful HD  видео от МКС. Като се има в предвид готвеният за съвсем скоро експеримент, се питам това подготовка за него ли е било или е всъщност самият експеримент със заплетени лъчи ама са скрили част от истината.   
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 10:36:21 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #97 -: Юни 10, 2014, 09:22:04 pm »
Цитат
Това изобщо не е новост за някой хора, въпреки че усилено твърдят обратното: Видите ли между тегло и маса няма разлика. Не могло да има две вещества който на едно и също географско място да имат еднакво тегло но различна маса. Това в същност доказва Стефан Маринов.

Радико, еквивалентността на тежката и инерционна маса, е доказана многократно по експериментален път. Стефан Маринов е разобличил едно друго твърдение в ТО, а именно, че гравитационното и обикновеното ускорение не са еквивалентни. Това означава, че чрез експериментите на Стефан Маринов, може да се установи дали дадено тяло се движи с ускорение или е поставено в гравитационно поле.
« Последна редакция: Юни 10, 2014, 10:37:36 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #98 -: Юли 06, 2014, 07:43:41 pm »
http://megavselena.com/ucheni-opitaha-kvantovata-komunikatsiya-na-bydeshteto/
Поредната новина: Италианци са направили експеримент с предаване до космоса. Успешен експеримент.
Статията завършва с думите:
Цитат
Да добавим, че през 2016 година Китай планира да изведе на орбита нов спътник, специално предназначен за изпитания на система за квантова комуникация. Аналогични програми на други страни засега се пазят в тайна.

Защо ли е тази тайнственност, само заради търговски интереси ли  ;D ;D ;D
Според мен е по скоро заради друго.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Квантово заплитане
« Отговор #99 -: Август 17, 2016, 02:19:11 am »
"Когато две частици си взаимодействат, те повече не може да се описват като отделни, независимо от развиващите се вероятности под названието „чисти състояния“. Вместо това те стават заплетени компоненти от едно по-сложно вероятностно разпределение, което описва двете частици заедно.

Системата като цяло се намира в чисто състояние, но състоянието на всяка от индивидуалните частици е „смесено“. Двете частици могат да се отделят на светлинни години една от друга, но спинът на всяка частица ще корелира с другия. Алберт Айнщайн добре е описал това като „призрачно действие на разстояние“.

„Заплитането е в известен смисъл същността на квантовата механика, или законите, регулиращи взаимодействието на субатомните частици“, казва Брунер. Това явление лежи в основата на квантовите изчисления, квантовата криптография и квантовата телепортация.

Идеята, че заплитането може да обясни стрелата на времето, за първи път е хрумнала на Сет Лойд преди тридесет години, когато той бил 23-годишен дипломант на философския факултет на Кеймбриджкия университет с харвардска степен по физика.

Лойд разбрал, че квантовата неопределеност и как тя се разпространява според това, че частиците стават все по-заплетени, може да замени човешката несигурност в старите класически доказателства като истински източник на стрелата на времето."

Така е, като завалиите са разсъждавали само в 3D мислене ;D
http://vbox7.com/play:d036ae7ef0
http://megavselena.bg/prizrachno-kvantovo-deystvie-krepi-vselenata/

Въпросните уж "различни" частици са една и съща, но гледана през друга 3D проекция на 4D измерението...което я прави съвсем различна (в нашето 3D, по отношение на локализация), а разстоянието е без значение!
В 4D измерението има безброй копия на нашето 3D и съответно - безброй копия на всяка една "наша" частица!

Та... с други думи - въпросното квантово заплитане е заплитане на самите умувания на търсещите обяснението му!
Оплели са се...като пате в кълчища!
« Последна редакция: Август 18, 2016, 07:50:29 pm от atos »