Автор Тема: Квантово заплитане  (Прочетена 66896 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Квантово заплитане
« -: Април 04, 2014, 08:37:49 pm »
Забелязвам напоследък доста се приказва и по научни, и по чисто клюкарски списания за така нареченото квантово заплитане. Не знам колко е "квантово" но по оскъдно изнесените подробности за ефекта става ясно, че работата е наистина много заплетена. Вече има информация за създаването на устройства с практическо приложение използващи ефекта, но за съжаление не успях да открия нищо конкретно за самият ефект. Май информацията се прецежда много сериозно и до нас достигат само случайно пропуснати несъществени факти.
Например: Заплетените двойки фотони могат да съществуват само заедно, дори и ако съществуват по различно време, Тоест поне аз така го разбирам, ако пуснеш през някакво хипотетично заплитащо устройство два фотона през някакъв интервал от време, те ще са заплетени и колкото време съществува след пускането му единият толкова ще съществува и другият. Ха сега де. Независимо от факта, че аз отричам фотоните ефекта е факт и сигурно може да бъде обяснен много по логично по друг начин. За сега за да не се объркат още повече нещата ще използвам термина фотон. Та какво излиза ако използвам две заплитащи машини наречени условно "А" истина и "В" неистина, после прекарам през тях по един фотон днес А и В фотони  и ги заплета с други два фотона "C" и "D" прекарани през тях в други ден, то те ще бъдат заплетени с разлика в времето два дена. Да не забравяме, че заплитането е "A.C" "B.D" Вдругиден аз ще имам възможност за избор дали да унищожа първо C или първо D и съответно да наблюдавам днес какво съм решил да направя в други ден Сиреч ако унищожаването на фотоните е свързано с дадено събитие "очаквано утре" то аз мога да изпратя съобщение сам към себе си от бъдещето към миналото.
Е те на това аз му викам ПЪЛНА ЛУДНИЦА
Някой знае ли още нещо за този ефект, че взе да ми става интересно.
« Последна редакция: Април 04, 2014, 08:50:08 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #1 -: Април 05, 2014, 10:45:14 am »
Не се захващай с нещо, което не е за твоят мозък  ;D

Цитат
Независимо от факта, че аз отричам фотоните

Интересно, а какво е светлината според теб , щом отричаш фотоните .
« Последна редакция: Април 05, 2014, 01:01:59 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #2 -: Април 05, 2014, 11:04:39 am »
Какво е светлината ли? Ами не само според мен, светлината е променливо електромагнитно поле, или вълни, "който термин ти е по удобен, използвай", с точно определен честотен, вкл. спектрален диапазон. Някъде тук във форума бях публикувал една таблица, каква честота като какви вълни се възприема, като се започне от постоянното поле, минеш през радиовълни, топлинни  вълни, светлинни, УВ, рентгенови, та се стигне до най високочестотното познато ни проявление: гама лъчите. Всичко това е все електромагнетизъм.

П.П.   А как реши, че това нещо не е за моя мозък, с кантар ли го измери? Мисля, че завесата над ефекта е толкова плътна точно защото нещата са достатъчно прости дори и за твоя мозък. 
« Последна редакция: Април 05, 2014, 12:59:34 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #3 -: Април 05, 2014, 12:08:59 pm »
Значи светлината е променливо електромагнитно поле, това го знаят и малките деца, но какво е електромагнитното поле, никой още не знае. Според стандартният модел, който модел е възприет от съвременната физическа наука, електромагнитното поле се състои от виртуални гама фотони обменяни между частиците които притежават въпросното поле. Ти като си по умен дай някакъв твой модел, който да се впише в стандартният модел, и да съдържа стандартният модел, като частен случай на твоят модел.  ;D 
А за заплитането, нещата са заплетени здраво и от позицията на стандартният модел, защото има обяснение, което не съответства със специалната теория на Айнщайн, та сега пък налагат и разни червееви дупки като една от възможните хипотези .
« Последна редакция: Април 05, 2014, 01:02:55 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #4 -: Април 05, 2014, 01:21:20 pm »
Цитат
Ти като си по умен дай някакъв твой модел, който да се впише в стандартният модел, и да съдържа стандартният модел, като частен случай на твоят модел.  ;D
Защо модела на Коперник да не би да се вписва в тогавашният стандартен модел или да го взима като частен случай.
Иначе споко. Като съм готов с цялостна теория ще я публикувам. Ако искаш това да стане по бързо спри да се заяждаш и напиши нещо полезно по въпроса като го откриеш в нета. Аз намерих линк към един файл за който се твърди, че много подробно е обяснен експеримента, Но файла вече е премахнат. Така че, давай тук има поле за изява за всеки "За всеки позитивно мислещ"

П.П. Заболяха ме пръстите да пиша мама му стара за десети път го казвам с ЧАСТИЦАТА фотон не се обяснява нищо защото и камъните са частици, ама по големи. Камъните не могат да се издърпват един друг могат само да се избутват. Всички неща подобни на камъни имат подобни свойства. Свойството ПРИВЛИЧАНЕ е в пълно противоречие на СТАНДАРТНИЯ МОДЕЛ.  Във всеки опит за обяснение  на привличането чрез частици "независимо гравитационно или магнитно" има точно толкова логика колкото в твърдението, че земята се държи от 4 слона стъпили върху костенурки.           
« Последна редакция: Април 05, 2014, 01:33:56 pm от Радико »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #5 -: Април 05, 2014, 02:34:36 pm »
Разгледах Малко по внимателно сайта посочен във въпросният линк. Оказа се, е има стар и нов сайт. На стария при малко по задълбочено търсене успях да открия в архива въпросният  PDF файл публикувам го и доста е интересен. Въпрос на етика е да публикувам и линк към сайта на авторите Ето го:
http://phys.uni-sofia.bg/upb/

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #6 -: Април 05, 2014, 03:25:58 pm »
Логично е частиците да имат свойството само да се избутват, но, не си ли си, се замислял, че взаимодействие на привличане между частици, може да се опише чрез понижено налягане между частиците. Например, между две ламарини гори огън, получава се конверсия, горещите газове излитат нагоре, създавайки течение на флуид между пластините, по закона на Бернули се получава понижено налягане м\у пластините, и всъщност това ти е силата на притегляне. Разбира се това е само макет, но защо да не действа и в микромащаб.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Квантово заплитане
« Отговор #7 -: Април 05, 2014, 04:45:15 pm »
Радико е безкрайно прав.
Фотонът не е частица.
Единната теория на Полето, с която се захваща Айнщайн остава недовършена, но пък според мен и тръгнала в погрешна посока.
Хипотези за "структурата" и естеството на суб-квантовия свят има бол. Коя от коя по-зашеметяваща. Но, уви, никоя не е цялостна, и не се превръща като такава в теория.
Положението с фотоните е също само хипотетично. Трябват изключително напредничави технологии, за да се добере даден уред до фиксиране и запис на дадена субквантова "частица" - моля, чети и кавичките. Не казвам частица, а "частица" - разликата е като между камък и светлина.
Мисля си за прословутите пет фундаментални "частици" (според Слава Севрюкова и Иво Лозенски), а именно:
1. Космическа Прана
2. Космическа Влага
3. Космическа Сол
4. Псиони и
5. Вихри
Е, точно тези "вихри" според мен би трябвало да олицетворяват И фотоните.
Всъщност, винаги съм си задавал и въпроса, ако с едно много силно "фенерче" - от порядъка на Свръх Нова, изпратя светлинен импулс КАТО СНОП в дадена посока, и веднага след това го спра този импулс, НА КАКВО РАЗСТОЯНИЕ ЩЕ ПРЕМИНЕ ТОЗИ СВЕТЛИНЕН ИМПУЛС ПРЕЗ МРАКА НА КОСМОСА... И РАЗБИРА СЕ - ЩЕ БЪДЕ ЛИ ВИДЯН ОТСТРАНИ? Как според вас пътува през пространството СНОП Светлина. Има ли си "предни" и "задни" фотони? Какво ги държи заедно в снопа. Самите тези "частици" ли се преместват, или на принципа на "бутането" - "първите" бутат тези "небутнатите"пред тях, а тези най-отзад (най-късните в импулса) "опират пешкира". И как всъщност биха "бутали" фотоните като нямат маса и тегло. Работата отива към парапсихичните явления!
Много е заплетена кошницата!
« Последна редакция: Април 05, 2014, 04:55:06 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #8 -: Април 05, 2014, 05:20:22 pm »
Майсторе, не се заблуждавай, всичко е частици, и етера и всеки един флуид е изгреден от малки структури със частичкова форма.
Друг е въпросът за поведението на тези частици. На микроскопично ниво поведението ( степените на свобода на движението ) на квантовите частици, е много по голямо, отколкото на макроскопичните тела от ежедневието ни.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #9 -: Април 05, 2014, 06:46:35 pm »
@praktik
обяснението ти с понижаването на налягането е много добро и прегледно, но само при едно условие когато разглеждаш или само магнетизма или само гравитацията и се правиш на ощипан когато става дума за другата сила. Разгледаш ли ги и двете едновременно, бозата и мъглата стават отново пълни и лепкави. Как аджеба ще пуснеш два вентилатора един срещу друг и те ще духат и всеки ще издуха своите хартиики срещу струята на другия и хартииките ще се разминават като чели са коли и имат шофьори.
Е на това му се вика креационизъм а не на филмчето, за земята дето била на 6000 години.
Все пак предлагам ти да се съсредоточим върху конкретна информация за така нареченото "квантово заплитане"   

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Квантово заплитане
« Отговор #10 -: Април 05, 2014, 07:54:55 pm »
Майсторе, не се заблуждавай, всичко е частици, и етера и всеки един флуид е изгреден от малки структури със частичкова форма.

Всичко е вълни и всичко може да бъде изследвано от това ниво. Имам практически опит, като доказателство за себе си. Дори бъдещето е вълна.

Никола Тесла е казал, че "Всичко е енергия – ако искате да разберете Вселената, мислете за енергия, вълни и честоти“
« Последна редакция: Април 05, 2014, 07:59:51 pm от edin »

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #11 -: Април 05, 2014, 10:40:31 pm »
Радико, това го казах само като модел, никой ама никой не знае истината само БОГ.
Един, а вълните какво са, пак движение на частици.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Квантово заплитане
« Отговор #12 -: Април 06, 2014, 04:40:59 am »
Тук едни момчета са снимали движението на светлината с милион кадъра в секунда.
Интересна гледка:
http://www.youtube.com/watch?v=qKFYyCyi1nc
« Последна редакция: Април 06, 2014, 07:43:39 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #13 -: Април 06, 2014, 10:08:24 am »
А могат ли да заснемат единичен фотон, или поне някакви видими следи от него, понеже единичен фотон , не е видим за човешкото око. Май само някои животни можели да го засекат.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #14 -: Април 06, 2014, 12:13:06 pm »
oneman
Тива си е обикновенна светлина не заплетена скоростта също изобщо не е висока една микросекунда е смешна скорост сега като се има в предвид, че още през 80те на миналия век руснаците реализираха снимки обхващащи отрязък от време една фемтосекунда "това е единица с петнадесет нули преди нея"

@praktik
Никой братче не е успял да засече единичен фотон по какъвто ида било начин Оправданието е че понеже за да измериш енергия е необходимо да оползотвориш някаква пропорционална част от нея "така работи и ампермера" А понеже фотонът съдържа "състой се от" неделима единица енергия то устройството което го засича го унищожава при опит за измерване. Това за мен е оправданието не обяснението, обяснението е много просто никой не може да засече нещо което не съществува.