Автор Тема: Квантово заплитане  (Прочетена 66902 пъти)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Квантово заплитане
« Отговор #75 -: Юни 06, 2014, 09:00:45 pm »
Аааа, да - няма смисъл, казал коча, след като се опитали да го издоят. ;)

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #76 -: Юни 06, 2014, 09:15:57 pm »
ndm , изказваш хипотеза че светлината не се разпространява, тоест разпространява се но с безкрайна скорост и е стояща вълна. А какви са доводите ти, в подкрепа на това твърдение. Просто покажи някакви доводи а не само декларации. Може пък да си прав, аз съм чел за такава хипотеза от руски автори физици, които са в разрез със ортодоксалната физика.
« Последна редакция: Юни 06, 2014, 09:23:18 pm от @praktik »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #77 -: Юни 06, 2014, 09:17:25 pm »
Практик, ако мога да отговоря на въпроса ти значи мога да очаквам Нобелова премия. За съжаление още не съм дораснал до там.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #78 -: Юни 06, 2014, 09:20:55 pm »
Както и да е На мен лично ще ми е интересно да разбера как би се държала заплетената светлина преминавайки през уреда от схемата която публикувах по-горе... сиреч да се съчетаят двата експеримента.
 
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 07:50:56 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #79 -: Юни 06, 2014, 09:24:36 pm »
Както и да е На мен лично ще ми е интересно да разбера как ви се държала заплетената светлина преминавайки през уреда от схемата която публикувах по горе. сиреч да се съчетаят двата експеримента.

Е, ако знаех щях да съм нобелист  :)

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #80 -: Юни 06, 2014, 09:28:12 pm »
Радико, възможно е светлината да представлява корпускули със странни свойства, още Нютон го е допускал. При това положение се обяснява защо опита на ММ дава отрицателен резултат. Ефира или не съществува, или не е отговорен за светлинните явления.
Въобще това светлината е голяма загадка  :)
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 07:51:38 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #81 -: Юни 07, 2014, 02:09:09 am »
Цитат
Радико, възможно е светлината да представлява корпускули със страни свойства
Ако това е така то тази тема трябва да се премести в раздел черна магия защото обяснението на ефекта е съвместимо с курпускулярната теория единствено ако се приеме съществуването на магия. Та ако искаш да продължаваме в насока: светлината е "летящи миниатюрни бобчета със странни свойства" то по добре кажи някой форум за черна и бяла магия и да преместим дискусията там. За мен единственното правдоподобно обяснение е, че светлината е някакъв вид повърхностна вълна а при заплитането тръгва обратна вълна която е дълбочинна или напречна както искаш я наречи вторият вид вълни в твърди тела или течности са много по бързи от първия. Това обяснява много елегантно и просто ефекта "квантово заплитане" и ако приложим принципа на бръснача на Окама трябва да изрежем всичко квантово където и да го срещнем.

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #82 -: Юни 07, 2014, 07:51:09 am »
Може и да си прав, обаче вълновият модел на светлината не обяснява нулевият резултат при опита на ММ.
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 07:53:08 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Квантово заплитане
« Отговор #83 -: Юни 07, 2014, 10:33:21 am »
   @praktik, прочети какво е писал Стефан Маринов за експеримента на Майкелсон-Морли. Аз доколкото разбрах, провалът е защото пътят на светлината е напред и после назад. Трябва да е само в една посока и Стефан Маринов е направил това с неговия експеримент с двата перфорирани по периферията си въртящи се диска. Така е успял да измери скоростта на Земята в космоса.
   А светлината наистина има скорост на разпространение и е вълни на ефира, подобни на вълните от хвърлен камък в езеро. Вълните в някаква среда се разпространяват с крайна, а не с безкрайна скорост.

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #84 -: Юни 07, 2014, 11:14:05 am »

Да и аз имам мнение че е така, но откъде мога да прочета какво е писал Стефан Маринов, за опита на ММ, би ли пуснал някакъв линк на български.
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 01:01:38 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Квантово заплитане
« Отговор #85 -: Юни 07, 2014, 12:14:18 pm »
 Виж в библиотеката на форума тук http://mazeto.net/sm/
Най-отдолу е "Изыди сатана" от Стефан Маринов. Има на български, руски и английски отделни статии и друга информация. Малко е голям файла, но когато преснимах книгата гледах да е по-добро качеството. Май трябваше да я преснимам и с по-малък размер, но сега нямам време. Търси този файл.
izyidi-satana.zip          02-Feb-2014 19:38    110M

@praktik

  • Гост
Re: Квантово заплитане
« Отговор #86 -: Юни 07, 2014, 02:28:49 pm »
Иване, нищо няма в тази библиотека, по въпроса за измерването скоростта на земята спрямо космическият ефир.
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 04:56:15 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Квантово заплитане
« Отговор #87 -: Юни 07, 2014, 08:57:57 pm »
Praktik Няколко дни мисля как да ти отговоря, че да го разберат възможно повече хора, накрая ми хрумна един според мен добър пример. Значи първо искам да сме наясно с най важното, а то е, че въпросните учени:
М § М  са привърженици на стандартният модел и бих казал яростни противници на всеки модел включващ нещо като етер. Като такива те не са търсили безпристрастно истината, а са търсили как да докажат своята теза. Както за адвокатите в съда е важно да спечели клиента а не е важно кой е виновният.   Та експеримента на М § М  аз го оприличавам като опит на хора качени на сал който се носи в морето да определят на къде ги носи течението като слагат на разстояние от сала шамандури и с някакъв ехолот измерват разстоянието до шамандурите и понеже не намират разлика и заявяват: Господа ние установихме и доказахме експериментално, че морето не съществува. то е илюзия само във вашите глави.
« Последна редакция: Юни 07, 2014, 10:40:07 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Квантово заплитане
« Отговор #88 -: Юни 08, 2014, 09:02:10 am »
   @praktik, има ама иска търсене. Направих си труда, намерих го и ето прилагам 4 файла, даже им намалих размера до 300 КВ. Стефан Маринов е измерил абсолютната скорост на Земята.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Квантово заплитане
« Отговор #89 -: Юни 08, 2014, 09:04:23 am »
   И другите 2 файла. Майсторе, нещо не е наред - спира ми дори размер под 2 МВ.