Автор Тема: Магнити, осцилация и още нещо!  (Прочетена 5679 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Магнити, осцилация и още нещо!
« -: Март 24, 2014, 04:48:17 pm »
Веселият чичо Салвадор Перота от Португалия (или Бразилия), направо ме разби!
http://www.youtube.com/watch?v=HeYQzip0bd8#t=116
Три са факторите (принципите) събрани заедно, за да се въртят джаджите, и ха познайте кои са!
На страницата с този клип има още няколко с него.
« Последна редакция: Март 24, 2014, 04:57:02 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Магнити, осцилация и още нещо!
« Отговор #1 -: Март 25, 2014, 08:50:51 am »
Ееееех ! Стари мой приятелю ! Някъде беше писал "при мен няма ротор, статор, всичко се върти" ! А помниш ли, какво си писахме за кондензатори ? Като завърши този клип се появява и един друг с множество наредени долу кондензатори ! Всички тези принципи сме си коментирали и тук във форума и на лични майли ! Какво ни различава от тези хора ? Беднотията !! Аз вече 4 месеца чакам, да ми изработят приятели, детайли за два уникални електролизера, безплатно ! И то по прости неща ! Как да спретна магнитен двигател с вече проумяли принципи ? Сигурно ще умра до тогава ! Този форум е в една фалирала държава ! Толкова ценни неща са написани, че ако се намери финансов умник, да ги използва, ще ни изкара от фалита ! Останете със здраве !!
Моят отговор, на първият въпрос от песента по долу е: НИКОГА !!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Магнити, осцилация и още нещо!
« Отговор #2 -: Май 19, 2014, 09:17:15 pm »
Имам въпрос към електричарите.
Имаме магнит до който имаме бобина, подаваме импулс, бобината става магнит който притиска постоянното магнитно поле, след края на импулса, постоянното магн. поле отново се разширява и създава ток в бобината ....
Като тока в бобината трябва да е много малък, а получения ток трябва да е по-голям ...
това не е ли принципа на Бедини ????
Струва ми се има "ляб" в тъз с-ма ?
« Последна редакция: Май 20, 2014, 06:51:23 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнити, осцилация и още нещо!
« Отговор #3 -: Май 19, 2014, 09:37:18 pm »
На мен това по-скоро ми прилича на бутало натягащо пружина - с колкото натегне с толкова ще върне пружината, респективно магнита, нито повече, нито по-малко. Отделно са загубите в мед и желязо.
 
« Последна редакция: Май 20, 2014, 06:52:34 pm от Maistora52 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Магнити, осцилация и още нещо!
« Отговор #4 -: Май 19, 2014, 09:47:02 pm »
да, при пружината - колкото бутаме, толкова ще ни тласка ..
Но, при магнита ми се струва че ще е по-различно - понеже бобината като е плътно до магнита - 2-те полета /на магнита и на бобината/ ще започнат да се отблъскват - силата на бобината е по-слаба от постоянното магнитно поле /понеже вкарваме по-малко ток, а искаме да изкараме повече/ и за това второто ще надделява М/У РАЗСТОЯНИЕТО на 2-те полета ....
В случая схемата е грешно начертана - полето на постоянния магнит трябва да задминава бобината ....
Мисля че това иска да ни каже Бедини.
« Последна редакция: Май 20, 2014, 06:48:42 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнити, осцилация и още нещо!
« Отговор #5 -: Май 20, 2014, 10:22:18 am »
Изобщо няма причина реакцията на магнита да е като реакция на маймуната от палмата: хвърляш по нея един камък, а тя хвърля по тебе пет кокосови ореха. Много наивна идея е това. Съжалявам, че убивам детското в тебе, но погледни на нещата с по-малко мечтателност и повече прагматизъм.
« Последна редакция: Май 20, 2014, 06:49:58 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнити, осцилация и още нещо!
« Отговор #6 -: Май 20, 2014, 06:59:27 pm »
Принципа на Бедини е съвсем друг. Трябва да се чете - има отделна тема само за него.
Тук, намотките са погрешно позиционирани, не се слагат странично на магн. силови линии, а челно - срещу тях - за да имаме Бедини (или VAWT) и винаги, когато става въпрос за индукция са или вътре в магн. поле, или го обгръщат, и/или имат сърцевина, или ... вариантите са много и вече са измислени.
В ЮТуб има клипове, които показват кога тока в намотките задвижват ротора, и кога - вече при друго положение - вследствие на външна сила която завърта ротора в него се индуцира ток.
Това, което си нарисувал, Векторе не е наивно, а просто нещо без реална полза от него..
« Последна редакция: Декември 05, 2017, 04:38:50 am от Maistora52 »