Автор Тема: Репликация на kogechi  (Прочетена 53765 пъти)

kogechi

  • Гост
Re: Репликация на kogechi
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2009, 12:52:12 pm »
Radko!

Аз също вече мисля да се ориентирам към схема с 74-ки и микроконтролер за управление, тъй като не намирам бързи микроконтролери (на ниски цени :) ) за тази цел. Има процесори с по 1 GHz, а ама и цената им е ...
Все пак една от идеите е да е сравнително ефтина репликацията.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Репликация на kogechi
« Отговор #16 -: Февруари 24, 2009, 12:57:47 am »
Ами да, открием ли точната честота вече, ще се мисли за опростяване (за да може всеки ентусиаст да си направи репликация). Имах наченки на положителен резултат с тетраедъра (2V през грец от 4148, филтров кондензатор и шунт на волтметъра 200 ома)  използвайки един стар руски генератор, но проблема е че няма плавно регулиране.
Резултата го постигнах след почукване на потенциометъра, не можах да повторя резултата. Честотата беше 123kHz.
Надявам се да пристигне AD9851 (това е най-рядко срещаата интеграла която съ срещал), в момента имам почти всичко необнодимо за генератора, а това което нямам има от къде да намеря.

Колкото повече са експериментаторите, толкова е по-голям шанса някой от нас да успее.

Поздравявам те за ентусиазма с който работиш, и се надявам че ако получиш положителен резултат няма пазиш тайната за себеси (патентоваш и т.н. както някой керкелеци от този форум  >:().

kogechi

  • Гост
Re: Репликация на kogechi
« Отговор #17 -: Март 03, 2009, 09:35:02 am »
Никога :). Веднага ще го изплюя... за всички. За сега работи само като трансформатор и то с ниско КПД. Патент не ме интересува. Това, което обаче живо ме интересува е... да набутаме НЕК-а. Само да стане и... всички ще научите как. А ако не гледаме НЕК-а, от философска гледна точка, това е независимост.
« Последна редакция: Март 13, 2009, 01:45:55 am от kogechi »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Репликация на kogechi
« Отговор #18 -: Март 10, 2009, 08:28:46 pm »
Ай давай. Аз сега трябва да си изкарам платката на честотния генератор.
Пък като направим ТПУ-тата ще трябва да мислим за мощни инвертори.  ;D
Точната честота му е майката.
« Последна редакция: Март 11, 2009, 09:52:08 am от altium »