Автор Тема: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов  (Прочетена 15383 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
С най-голямо уважение към г-н Стаменов, съм длъжен да кажа, че ерудицията му по повдигнатите от него теми, в книгите му, лекциите му на живо, видеолекториите му, както и неустоимата му борбеност по Пътя към Светлината - просто нямат земни измерители.
...
Познавам се лично с г-н Стаменов. Разговаряли сме много. Радвам се, че той продължава в Същия Дух!
С този линк, давам отпратка към негови заснети лекции на живо и по ТВ. Много сериозно трябва да се изгледат от всеки. Да се осмислят, и да се преобразуват в Действие!
http://star07.in/videogallery.php?video_id=161
 8) 8) 8)

paparosko

  • Гост
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #1 -: Март 06, 2014, 12:09:35 am »
Благодаря за линка.
Наистина има върху какво да се замисли човек. Положението на човечеството в глобален мащаб от ден на ден става все по-сериозно.
Явно назрява момента да се случат някакви преломни събития на Земята. Дано изходът в крайна сметка е положителен за по-добрата част от човечеството.
Вярвам в това.

Малко разведряване:
Според една нетрадиционна гледна точка, извънземните нямало да позволят Земляните да се самоунищожат, поради факта, че Земята била един вид космическа зоологическа градина с редкия (да не кажем единствения) интелигентен вид във Вселената, който използвал емоции в отношенията помежду си. Другите космически раси с интерес идвали на Земята за да наблюдават този уникален феномен. Те много трудно се ориентирали, когато се налагало да направят избор на какво да вярват - на мислите или на емоциите на земните жители. (Да не говорим за думите и делата)

 :)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #2 -: Март 06, 2014, 04:01:42 am »

paparosko

  • Гост
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #3 -: Март 06, 2014, 07:48:55 am »
Навиците са голяма работа, не можеш с топ да ги разбиеш.
Обикновено хората предпочитат да умрат, ама да не се променят.

Решението на ребуса е много трудно за намиране, а изпълнението му още повече.
И все пак някои се опитват. Хвала!

 :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #4 -: Март 06, 2014, 09:56:11 am »
Находката на PyroVeso е страхотна!
Авторът, "Чергар" е предложил един уникален, направо Фантастичен поглед към най-страшният проблем на човечеството и Земята, и е безкрайно прав!
Пуснах там свой коментар (под името Снайпер)... Мисля, че проблемът може да се реши, но за това една глава не стига. Напишете и вие вашите мнения и коментари там, и може би, току виж сме добарали опашката на Дявола!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #5 -: Март 06, 2014, 11:36:54 am »
Да налеем още малко масълце в Майсторския огън... :)
<клик>

paparosko

  • Гост
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #6 -: Март 06, 2014, 01:15:32 pm »
Това е може би най-добрия изход в момента. Той и Сал Ракеле го пише в книгите си.

Поради тази причина миналата година си взехме малко имотче на село и сега четем ли, четем книги за градинарство, овощарство, направи си сам и други подобни и практикуваме ли, практикуваме, макар и доста лаишки, но добър е Господ.

Това е положението.

 :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #7 -: Март 06, 2014, 01:56:46 pm »
Е-е, бре момчета! Гледам ние сме готова "комуна"... Мисля, че повече от две трети от нас живеят с мисълта за "свободен живот всред Природата", иска им се да избягат от големия град, да се заселят в някое село, да намерят приятели и сподвижници и да създадат своите комуни.
Всичко това е добре, радостно и похвално за усилията и намеренията, но както казва Чергар във втория линк даден от ПироВесо, цитирайки "някой си", че това е процес дълъг и доста сложен.
...
“Никога няма да промените нещата като се борите със съществуващата реалност. За да промените нещо, изградете нов модел, който ще направи съществуващия остарял.”  – Р. Бъкминстър Фулър (The First Civilization)
...
Днес, сега, все още е лесно да се отпраши на село. Аз точно това направих преди 10 (десет) години. Избягах от влудената София и се заселих в едно Врачанско село.
Има обаче куп проблеми които трябва да се решават.
Първият и основен проблем в селските обитания в днешно време са циганите. Навсякъде се е нароила тая паплач. Българите с времето забягваха в градовете за по-добър живот изоставяйки къщи и имоти, и сега всичко това е окупирано от цигани. Кое превзето, кое купено на безценица, но фактът е ужасяващ, това са изроди, които не работят, не се трудят за прехраната и съществуването си, и не само че крадат де що видят, но и живеят по такъв скотски и противен начин, че просто с това представляват заплаха за всичко ценно и разумно, което се "завърти" покрай тях.
Пресен пример беше, когато преди седмица едвам се отървах от едни...
Да ги нямаше циганите, всичко би било РАЙ, но това е нерешим ВЕЧЕ проблем в България. Дори и в анализи на Брюксел се казва същото, като се посочва пик на циганския проблем тук, някъде към 2020 година. Решение има само с Военно положение, вкарването на паплачта в лагери и тоталната й кастрация. Иначе предстои междуособна междуетническа война, в която циганските тумби могат да подчинят с тоягите си все що е останал българин. Страшно е това бъдеще, момчета, и то не е далече, просто след няколко години започва ...
Аз хубаво дойдох на село, но няма да ме спаси нищо от предстоящите мародерски колизии.
Ще трябва да се спасяваме отново поединично някак, кой както успее, в планинските махали, дето вече всичко е откраднато, и дето циганите вече не ходят.
Не знам...
Искам да си остана в България, но тук съм и сме, обречени на гибел. И планината на е решение. Трябват жизнено необходими продукти (хляб, сол..), ток, Интернет... иначе се връщаме в Средновековието и комуникация с "пощенски" гълъби...
Изселване на Запад... ами точно там са големите и свръх-големите робовладелци...
Изселване на Изток - същото... само дето прилича повече на "изсеРване"...
Остава СМЯНА НА ОБЩЕСТВЕНИЯ МОДЕЛ!
Давайте предложения!
...
Иначе се обезсмислят всичките ни усилия да създадем СЕ Двигател.
« Последна редакция: Март 06, 2014, 02:39:24 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #8 -: Март 06, 2014, 02:41:48 pm »
Секта или комуна?
И двете вече са нарицателни, но насоката им е различна.
Иначе "Анастасия" е измислен пожелателен образ. Много хубав, ако можеше да е и истински!
И Висарион го "създадоха" с подобна цел. Но някак все нещо "не работи".
...
пп. Всички тези (като в Странджа) дето тръгват да правят такива РЕЗКИ завои в Обществения Модел, са обречени на разпадане. Не става така. "Утре" някой от членовете - съсипан от неандерталско бачкане - ще вземе тоягата и ще изджаска всички подред. И това ще е в резултат на доброволното само-стресиране.
Работата е: Как така да стане, че хем постигнатите Удобства на съвременния живот да се запазят, хем да изчезнат шарените "хартийки"?!?! - това е цялата дилема.
Трябва към този нов Обществен Модел да се принади и унифицирана разменна единица, най-малкото временна, иначе пак нищо няма да се получи. И то тази "Единица" да не е предмет на желание, защото следва АЛЧНОСТ.
Пробвали сме със сол - не става. Злато - не става! Парите - въобще - те са въображаемо злато!
...
Какво е това нещо, дето да направи от Хищника-човек само Човек! - дали само Смъртта, или има и нещо друго?!
... гледайте пак филма "Дилъри на време" - може да дойдат полезни идеи.
« Последна редакция: Март 06, 2014, 03:08:31 pm от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #9 -: Март 06, 2014, 02:48:37 pm »
Секта или комуна?
И двете вече са нарицателни, но насоката им е различна.
Иначе "Анастасия" е измислен пожелателен образ. Много хубав, ако можеше да е и истински!
И Висарион го "създадоха" с подобна цел. Но някак все нещо "не работи".
разбира се, веднъж някъде из форума мисля, че бях споменал за това защо стоят така нещата и каква е причината, но не ми се търси

vanko57

  • Гост
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #10 -: Юни 18, 2014, 06:13:46 pm »
Привет момци,
Много хубава тема сте заформили, но ще се вкл. в нея "другия път".

Сега искам да попитам: Някой има ли координатите на Стаменов?

Чичо Гого не ще да ме информира (или некой го "подучва" да ма сиктирдосва ).

Поздрави

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Асоциация "Феномени" - АСФЕН, Стамен Стаменов
« Отговор #11 -: Юни 18, 2014, 06:39:23 pm »
Ванко, здравей!
Моята информация е, че Ст. Стаменов е генерален директор на АСФЕН. Седалището му беше в гр. София, ул. Кракра,  ...   май №22, това е Младежки дом "Средец" (бивш"Лиляна Димитрова"), офиса е на втори етаж, стаята не помня... трябва да питаш.
Това ми е информация отпреди 15 години. Сега може да има промени.
За какво ти е нужен Стаменов?
Има и негов сайт в дадените линкове по-горе. Там може да намериш повече подробности.
Ето негов имейл:  stamenow-skat@abv.bg
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 01:00:55 pm от Maistora52 »

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170