Начало > Новини от света на технологиите

WI - FI до всяко кътче на земята

(1/2) > >>

broiko:
https://www.outernet.is/

Сбогом доставчици на интернет, TV, SMS... и гласови комуникации.
В средата на 2015 г. ще бъде пуснат безплатен WI-FI  аутернет разпространен от 100 - 150 сателита. Изградени с нанотехнологии, на ниски орбити, всеки спътник e  с големина 20х20х20 см. Ще има безплатен интернет за всеки човек и до всяко кътче на земята.
Е... някой ще следи световният трафик, ще знае всеки момент къде се намираме, но ще има аутернет без цензура в Африка, Северна Корея, Венецуела... Китай. Ще се замисля дали да продължа  договора си с  мобилният оператор за интернет. Също така мобилните телефонни разговори през скаипа не се плащат. Навярно ще излязат нови начини за гласова комуникация IP-IP. Това е обширна тема за размисъл !

mzk:
1. Собственикът на мрежата ще е един, без възможност за включване на независими сателити.
2. Предвижда се broadcast мрежа, т.е. предаване на данни към всички в права посока (от сателита към клиента) като основна функция (обратната връзка е неясно коментирана във форума към сайта).
3. Мрежата най-вероятно ще се изгражда върху 802.11 стандарта. Това е добра (бизнес) идея предвид множеството клиенти. Лоша идея от гл.т., че мобилно устройство няма как да приеме този сигнал без външна антена (и в неподвижно състояние).

В общи линии доста странна идея с минимални надежди за реализация и странно приложение.

juliang:
И гугъл имат подбна идея : http://www.google.com/loon/
ма ... когато едно нещо се прави от една фирма не знам защо, но предизвиква в мен едно усещане за ... несигурност. Коя частна фирма ще инвестира сума ти пари само за да осигури "безплатен" интернет "за всички"? Ми ако инвестира тия неща в лаборатория търсеща лекарство срещу СПИн или рак... вероятно ще го открият. И фундаменталния въпрос става "болен ма с нет, или здрав ма без достъп до мрежата - кое е по-важното?"

xxldani:
 ::) какво стана с глобалната мрежа. средата на годината мина а няма никакво развитие по въпроса. или БЪРКАМ???????? :o

EDM electronics:
Имай още малко търпение. Всеки момент ще стане.  :D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия