Автор Тема: Как да горим вода+масло  (Прочетена 137270 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2009, 11:01:28 am »
Здравейте имръзнали колеги.... ???
Разработих нов метод за горене на старо масло и вода.
Печката не отделя сажди и пушек!!!!
Печката вече не иползва пара под налягане ,а водата която постъпва заедно с маслото по магистрала ,едновременно я почиства и изпарява която влизайки в изпарител вътре в печката се подготвя за горенето.
Единственият проблем който ще се опитам да реша е ,че е шумна и доста ме дразни този факт. Следващият етап е да сложа водна риза.
Успех на всички които се борят с студа....

Strashimir

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2009, 11:44:53 am »
Баси, сега ще трябва и да източваме колите за старо масло.... :-)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #32 -: Ноември 04, 2009, 08:34:11 pm »
Ха здравейте...
Горивната камера е кутия от кит в която влиза тръбата под лек наклон, кутията има три дупки да капе и масло долу в печката ,похлупака е за да не пръска. Принципа на работа на печката е следният ,когато по нагрятата тръба под наклон се пусне масло и вода те започват да кипят ,при това кипене се разпрашава маслото на малки капки и изгаря в камерата. Все едно пържите риба ;D ;D ;D
Като дозирате потока на въздуха през вратичката и тръбата контролирате пламъка.
Първото палене не е сложно ,взимате малко нафта и вестник и ги запалвате ,пускате маслото да тече леко и я оставяте да се нагрее установката за около 1-2 минути след това пускате водата внимателно докато докарате равномерна работа на пържене.
Ами това е дерзайте чев идва студеното БЕ....
Успех ;D ;D ;D

vitan

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #33 -: Ноември 04, 2009, 10:08:56 pm »
Не се сещам за случай, при който подлагането на ултразвук да е здравословно упражнение. Преди появата на лазерите, фини дупки в метали са се правели с вода, диамантен прах и.... ултразвук.

Ако нивото на сигнала е много ниско, вероятно може нещо, но пък какъв ли ще е ефекта?
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 10:15:14 pm от vitan »

ppankov

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #34 -: Ноември 04, 2009, 11:14:30 pm »
Ако има чалъм и изгорелите газове да се връщат обратно за повторно изгаряне на каквито въглеводороди са останали в тях чрез добавяне на Н и О от вода нещо като крекинг процеса така че пак да се получи някъв горим въглеводород ще е още по добре...

Гога, виждал съм на Емм печката, гори много чисто с вода, на практика няма какво да се върне като изгорели газове  ;D
Това навярно е благодарение на водата, участваща в процеса на горене  :)

А идеята за ултразвуково блендиране на въглеводороди и вода много ме заинтригува, може би ако имаш повече инфо, не е зле да отвориш нова тема :)

Поздрави

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #35 -: Ноември 04, 2009, 11:34:23 pm »
Тези работи с пиезото са хубави НО. Покрай проблемите с джипа на жена ми се запознах доста добре с работата на команрейла. Този модел на Исузу дюзите са пиезо като в горният и край влиза високо налягане на масло около 250атм а нафтата влиза в дюзата с 20атм а работното им налягане е от 300 до 1600 атм. Замислях да направя водна дюза с пиезо за шадраван по принуда ,защото всичките ми опити да разпръсквам вода се провалиха. При опитите ми се установи ,че всички течности имат различна честота на кавитации.
Всички тези работи са доста хубави само че използвта електричество ,и това беше едната причина да не използвам такива установки. И предишният ми модел на печката и този не използват електричество ,и поради тази причина са доста надежни от тази гледна точка.
Като цяло тази идея за печките беше изцяло замислена като екологична. За мен този метод на утопление ме облекчава и в това  ,че не се интересувам каде да върна старото масло. Дори когато изгарям стари маншони с грес ,комина остава с безцветен дим ,а маслените филтри са перфектни за ударно загряване.
Ами дерзайте бе ,като гледам само си говорите че да се греете.  :D :D :D

ppankov

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #36 -: Ноември 04, 2009, 11:48:07 pm »
Ами дерзайте бе ,като гледам само си говорите че да се греете.  :D :D :D

Прав си, ама голяма част от нас като са в апартаменти без комини, само на ТЕЦ или климатици, няма как  ;D

Виж братушките как по най тъпанарския начин /простите и лесни неща най ги обичам/ миксират вода и нафта - през пистолет за боядисване  ;D
В прикаченото видео ясно се вижда миксирането в различни пропорций, като стигнаха 50/50 равни части гориво и вода.

aviv

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #37 -: Ноември 04, 2009, 11:48:56 pm »
 :)
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 07:38:54 am от Стефан Маринов »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2009, 12:02:55 am »
Колеги искам да ви кажа че камбанният тип пламък е доса добро нещо. Това което се вижда на филма е , когато се уцели резонанса на пламъка и подаваният въздух ако има и вода се получава невероятна температура защото се разпада на водород и кислород.Идеята на бомбандирането на пламъка надолу е че максималната температура остава ниско в печката. Единственият проблем е ,че е нестабилен.

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #39 -: Ноември 05, 2009, 09:27:41 am »
Хубаво си играят руснаците, ама това с компресора хептен непрактично.  ::)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #40 -: Ноември 13, 2009, 10:02:45 am »
Печката гори по-малко от литър на час ,без да пуши изобщо излиза само топъл въздух от кумина. При първоначално палене пуши и след като се пусне водата спира. При горене на печката ако се пусне повече масло около 2л. на час ,печката става червена и покрай нея не може да се седи. Така работи само сутрин докато загрее помещението. След няколко дена ще пусна клип на печката.
Успех ;D ;D ;D

dedofire

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #41 -: Ноември 13, 2009, 04:29:15 pm »
Няма разпад на водата до водород и кислород или там някаква смес.
Тоя метод на изгаряне отдавна се прилага например в ТЕЦ. Въглищата се натрошават, смилат до финен прах изсушават си и се впръскват в котлите. Това финно разпрашване или разделяне на общата маса на все по малки частици води до увеличаване на общата повърхности от там се увеличава качественото изгаряне. С една дума същото става и при маслото. Вероятно появата на кавитация, допълнитело подобрява процеса. Имайте на предвид че водата се изпарява при по ниска температура от колкото маслото.
Неотричам идеята.
Но да разпадате водата до кислород и водород не съм съгласен.

mi68

  • Гост
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #42 -: Ноември 13, 2009, 08:37:02 pm »
Спомням се за  воден генераторен газ. Използва се въглища(кокс) и водна пара получава се въглероден окис(въглероден оксид) и водород. Този газ е много отровен и в Кремиковци имаше смъртни случей на работници. След изгарянето се получава вода и въглероден двуокис(въглероден диоксит)-безвреден. Изглежда процеса е аналогичен и вероятно се получава и атомен водород съответно и повече енергия.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #43 -: Ноември 16, 2009, 04:42:40 pm »
Здравейте колеги.
Идеята е следната:
Да се опитам да стопля колкото се може повече хора ,като ще се опитаме да запазим и околната среда.
Да не се използват никакви енергиини източници ,от които сме зависими.
Да е проста за употреба самата печка.
Няма помпи дюзи и други сложни за подръжка сиситеми.
Не съм правил толкова подробни анализи на печката и за това не мога да кажа с сигурност дали се разпада водата ,при този вид печка.За предишната съм склонен да твърдя ,че има такава вероятност защото тя работеше като оксижен с насочен силен пламък.
Но в крайна сметка резултата е на лице и всеки избира кой начин да използва за отопление.
 ;D ;D ;D ;D

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Как да горим вода+масло
« Отговор #44 -: Ноември 19, 2009, 09:33:22 am »
Здрвейте ,ето клип на печката. :o :o

http://www.youtube.com/watch?v=8nOCbJ99XAU