Автор Тема: Как да горим вода+масло  (Прочетена 137304 пъти)

emm

  • Гост
Как да горим вода+масло
« -: Декември 06, 2006, 05:28:06 pm »
Здравейте на всички които вярват във ВОДАТА и нейните качества.Искам да ви кажа за един начин с които да повишите КПД на печка с твърдо и течно гориво...Аз се отоплявах с нафтова печка от Икарус на нафта.След поредното вдигане на цената на горивата я преправих с нафта и вода ,НО изгоря казана.... :evil: След ремонта я преправих  на ГАЗ..НО и на нея вдигнаха цената...Сега се отоплявам на горяло масло и ВОДА...
Работа:
След загряване на печката, по серпентина в горната и част на печката слиза на доло на около 15 см до маслото в края на медната тръба я стискате с клещи да се получи като жиглиор който полувелизира вялата вода.Между водният съд и тръбата има кранче което дозира водата.Когато започне да пръска вода вурху врялото масло то се разкипява и се разпалва жестоко...Трябва да се внимава с дозировките защото съм имал случаи на голямо бумкане и всичко става в пушек. Но все пак съм доволен на това което съм направил.Успех на всички на които им е писнало да ни мачкат като хлебарки. :D
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 10:31:00 pm от altium »

venvel

  • Гост
Направи схема
« Отговор #1 -: Декември 06, 2006, 10:18:22 pm »
Нарисувай или снимай това приспособление за горене на вода. Да не стане някой сакатлък.

emm

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #2 -: Декември 07, 2006, 11:42:37 am »
Сега правя горелка за печка на принципа на горелката на Пантон която се задвижва с пара а не с компресор.Но дюзата през която излиза парата за да полувелизира маслото преди да влезе в реактора е мн сложно,и ще ме забави с резултатите.Аз мисля че този начин на горене е мн ефективен и чист за околната среда.Всеки който има възможност и желание трябва да експериментира.УСПЕХ :D

Gogo55

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #3 -: Декември 07, 2006, 12:51:54 pm »
всяко едно пропускане на водна пара или въглероден двуокис през нажежени въглища или друг богат на въглеводороди материал дава още горим газ подходящ за двг както и за отопление.също и комбинирането на въглеводороди при температура подходяща за крекинг300-800градуса по целзии.наи евтините съставки са водата и въглеродния двуокис-с тях може да се получава много по евтино гориво във вид на горим газ или течност ако газта се прекара през някъв "хладилник" където да се втечни.

emm

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2007, 10:11:35 am »
Здравейте оптимисти.....Преди време бях писал за отоплителна система която използва вода.След доста опити вече имам резултати които са невероятни.Използвам водата като конпресор която облагородява горенето и няма никакво замурсяване.Използвам старо масло за отопление което преди опитите ми доста често цапаше кюнците и за същото помещение използвах по 10- 15л на ден.Сега се отоплявам с 5-8л масло и 8-15л вода.
Имам колеги които се топлят с 30-40л на ден и всичко около тях е във сажди.Системата работи под налягане като изпарената вода повелизира маслото под 3-5атм.налягане.Важното за системата е да се получи турболенция в печката подобно на VORTEX която сжаля на доло пламъка  и по този начин топлината остава до голяма степен в печката.Пламъка е доста бял което показва ,че се отделя някакво количество кислород.Печката работи като стандартна горелка но не използва помпа.Може спокоино да се отоплява доста голяма зграда ако се монтира водна или парна риза ,защото планъка е насочен като оксижен.За момента се опитвам да стбилизирам процеса защото е малко нестабилен.При достигане на определена температура в печката маслото става на газ,които изгаря напълно,без да се отделят сажди.За сега сум стигнал до тук.
Успех на всички които искат нещо ново което вече е било токрито... :D

emm

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #5 -: Април 22, 2007, 10:48:51 am »
На този адрес може да видите някои от нещата които съм направил.                Снимките са малко кофти ама..........?
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=124757

Успех на всички.... :D

porsche_power

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #6 -: Май 01, 2007, 10:20:31 am »
здрасти ЕММ на снимките ти видях двигател и може би той е от рено 4
В един друг пост писа че опита е бил успешен но може ли да ми кажеш дали можеше да форсираш двигателя и да променяш оборотите когато си поискаш?
И не на последно място въпросът ми на който не получих точен отговор:
Къде подаваше получения газ от реактора за да захраниш двигателя?

emm

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #7 -: Май 02, 2007, 09:21:38 am »
Газът от реактора го подаваш възможно най близко до карбуратора.По този начин се получава засмукване.За по добро смесване на газовете използвам Vortex турбина.  http://www.impex-import.com/spiralmax.htm
Няма никакъв проблем с форсирането на мотора.Даже мотора се форсира доста енергично и достига критични обороти. :D

emm

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #8 -: Май 18, 2007, 10:15:27 pm »
Печката за която ви писах по рано работи под налягане около 1атмосфера която се постига с изпаряване на водата в кондензатор ,който се намира в печката.Работата е следната:изгорялото масло се повелизира от парата. :!: трябва да е пара а не капчици вода.В маслото може да има всочко НО НЕ И  ВОДА! Най важното за добрата работа на печката е завихрянето.Печката работи под голяма температура над 1500 гарадуса затова не е необходим голям пламък.Пири по високо налягане на парата печката работи уникално и се вижда разпада на водата като сини пламъци но е много нестабилна заради бумкането от водорода.Трябва да има пилотен пламък който да запали сместа от пара и горяло масло след по силно бумкане.Моля бъдете внимателни и носете очила поне в началото.Успех на всички... :D

emm

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #9 -: Май 18, 2007, 10:21:31 pm »
Ето и малко снимки по въпрса.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=124757&photo=5

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Как да горим вода....
« Отговор #10 -: Май 19, 2007, 11:18:27 am »
http://images16.snimka.bg/002654415.jpg <- :-) Това какво е?

Поздравления за свършената работа!

emm

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #11 -: Май 20, 2007, 01:29:02 am »
Tova e reaktor na Panton.Инсталиран е камион. :D

piron45

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #12 -: Юни 26, 2007, 06:10:59 pm »
Цитат на: "emm"
Ето и малко снимки по въпрса.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=124757&photo=5


Колега,
поздравления за успеха. Би ли драснал една схемичка  на съдовете и тръбите че от снимката не мога да се ориентирам напълно за функционалната схема на цялата машинария.
Много ме заинтригува и ми се иска да се пробвам да си направя подобно отопление .

emm

  • Гост
Как да горим вода....
« Отговор #13 -: Юни 29, 2007, 07:59:50 pm »
Здравейте на всички.С удоволствие ще драсна един чертеж но в момента си пренасям сервиза и ми се ...............мамата :? Веднага щом се пренеса ще ви просветля по въпроса за печката.Започнал съм проект за горелка но все още съм до никъде.А до тогава четете това което съм описал.Успех на всички :D

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Как да горим вода....
« Отговор #14 -: Декември 08, 2007, 12:50:19 am »
Вече имам добри резултати с печката .До сега съм опитал какво ли не ,прекарал съм пред печката ......имам чуството че са години.
За сега последната дюза която съм направил е с най-добри резултати. Пламъка е разсеян по цялата вътрешност на печката и няма опасност да я пробие.Ограничавам пламъка с тухли защото иначе става лошо ,ламарина от 2мм става като балон.Вищте снимките.. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=124757