Автор Тема: Re: Мнения за естеството на магнетизма  (Прочетена 47775 пъти)

elektros

  • Гост
Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #75 -: Март 02, 2014, 03:18:10 pm »
Не виждам какво толкова им харесвате на тези електромагнити.... :D Електродвигатели има измислени всякакви, не откривайте топлата вода! За  да отблъснеш тази установка  с електромагнити трябва ЕНЕРГИЯ! Която не е безплатна!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #76 -: Март 02, 2014, 03:51:49 pm »
Такъв ел.двигател,не съм срещал! 8)
Но да ползваш качествен неодимов магнит/да кажем за 1000 лв./ мислиш ли че няма да мога да генерирам ток за раздвижването му?
Щото аз,мисля че може !и смятам да го докажа .. :)

elektros

  • Гост
Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #77 -: Март 02, 2014, 04:00:16 pm »
 ;)Ок, колко време мислиш, че ще ти трябва? Аз се надявам до края на лятото да покажа двигател без електромагнити....Да действаме! ;)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #78 -: Март 02, 2014, 04:38:06 pm »
Как се екранира магнитно поле? Писал съм вече няколко пъти, и имам положителен резултат с една конструкция, на която и трябва нова механика... ОБИКНОВЕНА ЛАМАРИНА, драги експериментатори.... Всеки може да го опита! Хитрината е при магнити с различна сила да се прилага ламаринен екран с различна дебелина, докато се постигне нулева стойност на отблъскване при поставени еднородни полюси и ламарина между тях БЕЗ ФИЗИЧЕСКИ КОНТАКТ МЕЖДУ ЕЛЕМЕНТИТЕ!  Опитайте и споделете!  :)

Колега, целта на екранирането се подразбира, щом става дума за движещи се магнити и екрани. Да, магнит се екранира, като го обгърнеш с магнитоПРОВОД. Така полето се заваря в метала, но това нас не ни интересува, защото металът се привлича от магнита, въпреки създаденото частично екраниране. Когато екран и магнит се движат един спрямо друг, има сили на привличане на екрана от магнита и това пречи да се постигне целта, а именно преодоляване на момента на баланс в системата на магнитния двигател. Това което ще свърши работа е екран, който екранира, но не се привлича от постоянно магнитно поле, защото иначе практически става магнит в системата. Помислете.
« Последна редакция: Март 02, 2014, 05:14:38 pm от edin »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #79 -: Март 02, 2014, 06:59:43 pm »
Много съм го мислил и аз,тоз бутален-магнитен-мотор.
Аз ги виждам така нещата /прикрепям схема/
важно е да се ползват всички полюси на магнита и ел.магнита.
Бягам да го патентовам,че ще ми вземете идеята ..  :o
До колкото мога да му анализирам конструкцията и да разгадая идеята, то имате на мисъл да направите стъпков боксерен електродвигател! Управлявайки електромагнитите да преобразувате линейното преместване на буталата в ротация, която после да я сумирате. Залагате си предварително големи механични загуби от възвратно-постъпателното движение на буталата - ускоряване на буталото от нула до максимум и последващо пълно спиране до нула и после обратно. Не сте ли мислили принципа който искате да експериментирате да е върху ротор, защото там има въртене само в една посока?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #80 -: Март 02, 2014, 07:21:14 pm »
Идеята е бобината да е "палачинката" на Тесла ,за може да създава плътно поле около магнита/че и от 2те му страни/,а и от там по високо КПД ,в добавка с това че бобината се контролира -посредством ,променяне на посоката на електромагнита -стигам до извода че механичната получена енергия би била по голяма от входната  ...
притеснява ме това ,че постоянните магнити се привличат,а според един мъдър човек това е фатално за тях ..
Но това само теории в главата ми- те 1ва мисля да се занимая ...
п.п. Сега като погледнах пак чертежа виждам че всъщност магнитите се отблъскват,а не  се привличат :)... на 3та биричка се случва да се объркам,леко ...  :)
« Последна редакция: Март 02, 2014, 07:28:47 pm от Vector »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #81 -: Март 02, 2014, 07:43:24 pm »
Като го пробваш ще се види, а и със сигурност ще се наложи да коригираш управлението на електромагнита спрямо мъртвите точки. Може да пробваш когато електромагнита се е отдалечил максимално от средата и е стигнал външните магнити, да обърнеш полюсите на електромагнита, така ще имаш отблъскване на буталото към центъра и ще се удвои мощността без промяна на конструкцията.

elektros

  • Гост
Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #82 -: Март 02, 2014, 08:40:47 pm »
Колега, целта на екранирането се подразбира, щом става дума за движещи се магнити и екрани. Да, магнит се екранира, като го обгърнеш с магнитоПРОВОД. Така полето се заваря в метала, но това нас не ни интересува, защото металът се привлича от магнита, въпреки създаденото частично екраниране. Когато екран и магнит се движат един спрямо друг, има сили на привличане на екрана от магнита и това пречи да се постигне целта, а именно преодоляване на момента на баланс в системата на магнитния двигател. Това което ще свърши работа е екран, който екранира, но не се привлича от постоянно магнитно поле, защото иначе практически става магнит в системата. Помислете.
Съгласен съм напълно, но в конструкцията, която правим  е необходимо само да се екранира полето, нищо повече...Въпрос на механика! ;)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #83 -: Април 19, 2014, 03:24:26 pm »
Много съм го мислил и аз,тоз бутален-магнитен-мотор.
Аз ги виждам така нещата /прикрепям схема/
важно е да се ползват всички полюси на магнита и ел.магнита.
Бягам да го патентовам,че ще ми вземете идеята ..  :o

Днес ми беше ден за експерименти ...реших да пробвам схемата,но вместо ел. магнит ,ползвах постоянен.резултатите са впечатляващи....

п.п.Пробвах да прикача клипа директно в mazeto, но не ми се получи!
« Последна редакция: Април 19, 2014, 06:20:22 pm от Vector »