Автор Тема: Re: Мнения за естеството на магнетизма  (Прочетена 47781 пъти)

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2014, 08:55:12 pm »
Компресора няма нищо общо - не разбирам примера ти /може би трябва да не съм пил 2 ракии  .. :D /
Но ако с постоянни магнити може да доведем колело до 50 % (чиста печалба), ест че с вързано в паралел колело, с магн. задвижване от импулс - докараме 80-90 % , колко става сбора от хибрида?!  :o
аз имам само предположения - иска се много опити, опити.....
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 03:16:54 pm от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #31 -: Февруари 07, 2014, 09:13:33 pm »
Нека да си изясним относно мотора или турбината на ИванБГ. Да видим дали аз съм разбрал правилно. Ако имаме двигател съставен от постоянни магнити и той е задвижван посредством магнетизма или енергията която магнитите съхраняват, значи имаме "free energy"устроиство. Това че този двигател има КПД 50% значи че оползотворява малко над 50% от енергията на магнитите. Казвам малко над 50% защото все пак има движещи се части и има триене. Винаги има някаква вероятност аз да не съм разбрал.

А сега относно КПД-то. Ще ти дам друг пример - генератор на ток. Той се състои от предимно две главни части един двигател с вътрешно горене, който има КПД 30% и един електро генератор (мотор) който има КПД 90%. Значи ли това че КПД-то на целият генератор на ток е 120%? Не, неговото КПД е 0,9 умножено по 0,3 или 27%. Устройството, генератор на ток, използва само 27% от енергията заложена в бензина.
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 03:17:58 pm от Maistora52 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #32 -: Февруари 07, 2014, 09:19:13 pm »
Да, напълно си прав с примера, но забележи че в примера ти захранваш някакви неща което ти дава максимално КПД 80%, понеже имат триене (всякакво) загуби от вложеното (енергия)...
Аз разбирам така - ако проекта на Иван - се закачи на ел мотор и му качи оборотите с 20% това не е ли free energy?
Представяш ли си колата да ти харчи с 20% по малко - ба,си кефа :D
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 03:19:08 pm от Maistora52 »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2014, 10:28:59 pm »
Магнита като магнит е тяло което има собствено постоянно магнитно поле, а не енергия. Затова той не отдава и не приема енергия, а благодарение на полето си взаимодейства с други такива. Магнита, за онагледяване може да се представи като мека еластична връзка между тела, която според силите се удължава или свива, но не отдава енергия на други тела. А КПД-то си е КПД, то е част от 1 в проценти. Когато се получи от дадено устройство или механизъм повече енергия от вложената, значи сме успели да преобразуваме друга енергия, която не е изучена от действащата наука. Тази нова енергия явно не се подчинява на известните ни закони, затова и няма да можем да я преобразуваме с вече известните  устройства, а трябва да търсим нови решения. Магнита е само инструмент (или чарк от този нов агрегат) за преобразуването на тези неизвестни нам закони на вселената.
 От всички пишещи по тези проблеми, няма човек с положителни резултати. Има хора с много добри опити, но както и те самите изтъкват има ред причини (недобра производствена, неточна изработка, хлабини и т.н.), поради които все още няма очаквания резултат. Хубавото е, че всеки си прави изводи и заключения от експериментите, споделя опит и така нещата се движат напред. В крайна сметка не заяждането и меренето на знания и можене ще дадат тласък в разработките ни, а положителната енергия и заряда който се усеща от подкрепата на единомислещите!
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 03:19:30 pm от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #34 -: Февруари 07, 2014, 11:17:57 pm »
Приемам забележката. Изказването ми относно постоянните магнити бе меко казано неточно. А относно кпд на двигателя на ИванБг бих искал той да обясни. В крайна сметка аз само гадая какво е имал в предвид.

Поздрави.
« Последна редакция: Февруари 09, 2014, 02:24:06 pm от vsl »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #35 -: Февруари 07, 2014, 11:57:59 pm »
Начи... имаш ел.мотор дето има КПД 80%. Демек - 80% от ел. енергия се превръща в движение. Останалите 20 къде отиват? Ами ... в топлина, във вибрации на самия мотор и оттам - отново в топлина, отдадена на основата, която го държи. В движение на въздуха, който се върти от перката закачена на ротора за ад го охлажда... а бе по един или друг начин в топлина.
Каквито и магнити да закачаш към ротора на мотора ти не можеш да върнеш обратно топлината, отдадена в околното пространство като механична енергия. Нито пък можеш да намалиш загряването на мотора като му начучкаш магнити.
За ДВГ - там КПД-то е ниско поради конструктивни ограничения. Ако ДВГ можеше да работи при температури от 500-800 градуса, нямаше да има нужда от охладителна система, която изхвърля огромни количества енергия в атмосферата през радиатора. Тогава можеш да се дигне КПД-то му до приемливи нива.
Идиотската идея е да вържеш един мини ТЕЦ към мотора, който да събере топлинната енергия изкарвана от мотора, да затопли с нея някакъв флуид, който да мине през турбина, която да отдаде тази енергия към колелата. Така няма да "изхвърляш" енергия в околната атмосфера. Но сложността и обемността на такава конструкция я прави неприложима в един автомобил.
Просто си направи една сметка колко киловата се отдават от радиатора само и само ДВГ да не прегрее и ще разбереш защо му е толкоз ниско КПД-то.
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 03:01:59 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2014, 08:51:36 am »
Векторе, ти си от сладурите, знам. Общо взето весели постове пускаш,
Някъде четох, че мотора който представя Иван, е 50%, и ако в комбинация с ел.магнит дадем още 70% = това са си 120 % мотор  :o
Търпение, майстор!
M/u drugoto, ти на какво си майстор?-явно е, че не е на "движещи се магнити полета" .. Та като не си, можеш ли да накараш истинския майстор да ти разкрие технологията си - ами не можеш /предполагам като майстор, знаеш защо/!
затова ще ти отговоря пак така весело:
Първо, аз съм художник, и колегите ми художници ме наричат "майсторе" - тук аз не съм Майстор, тук съм "чирак"... и затова питам! - Да, ама Не! - не получавам адекватни отговори. Цитират ме, посочват детайли от мои разработки и твърдят, че нещо си е "две", или пък някъде другаде нещо и "три, пет", и т.н. Това е всъщност "нещо", което си виси самотно във въздуха, и няма никаква връзка с конкретиката.
Питам В ПРАВ ТЕКСТ ИВАН-БГ: КОИ СА "ДВА"И КЪДЕ ВИЖДАШ ТЕЗИ "ДВА" МАГНИТА В МОИТЕ РАЗРАБОТКИ? - без да ме връзваш Иване на фльонга, че примерно проекциите на подредбата на моите магнити са "две" - защото това е "дрън-дрън"!
...
Векторе, аз съвсем не искам ИванБГ да ми обяснява каква е конструкцията на неговото устройство, и въобще не искам да ми разкрива технологията си. Знам какво е направил ИванБГ, и съм спокоен, че скоро той няма да покаже никому устройство с КПД > от 1.
Иначе друг е въпроса, дали някой от нас няма да покаже такова устройство ПРЕДИ ИВАНБГ!
Разчитам и на теб, Векторе, защото си готин!
Поздрави!
пп - всички останали много добре разнищвате темата и нищо няма да се трие!
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 05:43:16 pm от Maistora52 »

Ctah

  • Гост
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2014, 09:57:07 am »
     Не се коркай Майсторе ;D!
Това със сладурите е ЯСНО...нека си пишат, драскат, то си е тяхно право ;)
 
   Ясно е, че в турбината на Ванко няма да има СОР>1, но пък ми харесва идеята:
А именно - обявяваш нещо готино, което хората искат да чуят и ги караш да правят като теб ;)

  Тук има две разновидности - или ги заблуждаваш, с цел забавяне на развитието им
или наистина имаш нещо, което искаш все-повече сапиенси да овладеят и разберат :)

  Второто е супер хуманно и належащо!
Все още вярвам, че хората в този форум НЕ са от първите!

      Лек ден!
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 03:02:51 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2014, 11:42:50 am »
Благодаря Ви Ctah,
за защитата. Надявам се че не ми се сърдите за клавиатурата, мисля че имате чувство за хумор.
В края на краищата ще се види защо съм открил темата и за какво става дума. Юни его къде е, няма много време да загубите пък и никой не задължавам да ми вярва и да работи по предлаганите модели. Не съм аз този  който забавя нещата и забърква кашите. Друг е!
Аз казвам само това, което знам със сигурност!
Това което не искам да кажа, не го казвам!
Това което не знам, го казвам!
Не се правя на Леонардо.
Да сте видели мой пост в някое друга тема освен в магнетизма?
Не!!!
Макар че съм правил вятърни турбини, даже създадох и матрица за отливане на витлата, но това е било между другото. Не е главното.
Майсторе, престани да четеш като дявола евангелието. Аз казах: Ако във "V"модел се разчита на това, че всеки магнит в ротора бяга в своя коридор. В повечето клипове виждаме, че една обиколка (360 гр.) се състой от един магнит. При Майстора е с два, аз ви предлагам с три, но могат да се направят с 5,7,9 магнита, защото колкото по-стръмно е "V"толкова оборотите ще са по-големи. Нищо повече. И съм прав.
Бъдете!
Иван


« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 12:45:39 pm от Иван БГ »

GTV

  • Гост
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #39 -: Февруари 08, 2014, 11:58:17 am »
Майсторе-чирак, питаш, питаш........ а не четеш! Иван БГ ясно го е казал и изглежда е намерил някакъв начин за "фазов преход" чрез "Божията искра"!
 Виждам, че използваш вече понятието СОР>1. Твоя двигател работи под понятието КПД<1 според ЗЗЕ, защото нямаш преобразуване на енергия! Прочети внимателно поста на Брадатия колега в частта за преобразуване на енергията!
 При термопомпите имаме преобразуване на енергия с СОР>1, защото се използва фазовия преход а напоследък и супер критичното състояние на хладилните агенти. При магнитните материали нещо подобно е Точката на Кюри.
ПП Изглежда сме писали заедно с колегата Иван БГ.
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 06:48:34 pm от GTV »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #40 -: Февруари 08, 2014, 12:32:56 pm »
Това че този двигател има КПД 50% значи че упозотворява малко над 50% от енергията на магнитите. Казвам малко над 50% защото все пак има движещи се части и има триене.
Не очаквайте да достигнете до уползотворяване на 50 % от енергията на магнитите. Те ще се размагнитят още преди краят на експеримента. Границата на обратимо размагнитване/намагнитване се нарича граница на Релей, и тя е много по-ниско като процент. Не съм срещал точни данни за магнитите, но аз я приемам за стойност под 10 %.
Магнита като магнит е тяло което има собствено постоянно магнитно поле, а не енергия. Затова той не отдава и не приема енергия, а благодарение на полето си взаимодейства с други такива. Магнита, за онагледяване може да се представи като мека еластична връзка между тела, която според силите се удължава или свива, но не отдава енергия на други тела. А КПД-то си е КПД, то е част от 1 в проценти. Когато се получи от дадено устройство или механизъм повече енергия от вложената, значи сме успели да преобразуваме друга енергия, която не е изучена от действащата наука. Тази нова енергия явно не се подчинява на известните ни закони, затова и няма да можем да я преобразуваме с вече известните  устройства, а трябва да търсим нови решения. Магнита е само инструмент (или чарк от този нов агрегат) за преобразуването на тези неизвестни нам закони на вселената.
Магнитите имат собствена енергия, тя се дава в каталозите и се измерва в Дж/м3. Магнита не е чарк, а онова междинно звено, което получава своята енергия за съществуването на магнитното поле от етера. Манипулирайки магнитното поле (с подвижни или неподвижни части) ние извличаме тази енергия, но тя веднага се възстановява от етера.
Иван БГ ясно го е казал и изглежда е намерил някакъв начин за "фазов преход" чрез "Божията искра"!
"Божията искра" е само инструмент за изработка на магнита. Такъв какъвто са използвали китайците при изработката на продаваните в промишлеността магнити.
Успех!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #41 -: Февруари 08, 2014, 02:42:03 pm »
Хич не ми "дреме", а пък за "коркане" - въобще, по-скоро може да отиде на "поркане", щото наш ИванБГ, продължава да говори на "китайски" - подчертава собствените си думи, които трябва да обясни, и излиза, че ги е обяснил. А даже обеща нещо да чертае. Добре, че поне "стрелата" на V-gate стана "стръмна", че малко по да вдене човек.
Така, обяснявам вместо ИванБГ, защото е видно, че с неговият "китайски" няма да стане. Ако обясня нещо грешно, той ще каже, ако не, значи е така, както го казвам, и надявам се да е разбираемо за всички.
Цитирам ИванБГ, който за сетен път се прави на ощипана мома, и - НИКОЙ НЕ ТЕ НАПАДА Иване, затова не си вменявай, че Ctah те защитава, просто ми е неясно това което обясняваш:
Благодаря Ви Ctah, за защитата.
...
Майсторе, престани да четеш като дявола евангелието. Аз казах: Ако във "V"модел се разчита на това, че всеки магнит в ротора бяга в своя коридор. В повечето клипове виждаме, че една обиколка (360 гр.) се състой от един магнит. При Майстора е с два, аз ви предлагам с три, но могат да се направят с 5,7,9 магнита, защото колкото по-стръмно е "V"толкова оборотите ще са по-големи.

И се налага да обяснявам от сложно по-сложно, щото ИванБГ не ще! А пък и да чертая, "дреме му шапката" на Иван. Той си знае неговото, което е за мен на "китайски".
Така: Разглеждаме цилиндъра на V-Gate концепцията. На този цилиндър са разположени магнити в две групи, под формата на стрелки влизащи една в друга, или едно "V" влизащо в друго "V". Казвам "влизане" чисто условно, но може да се каже и - две еднопосочно разположени "V".
Тези две "стрелки" имат еднакъв ъгъл на върха си. Видно е, че този ъгъл е остър, защото е по-малък от 900. Разбираемо е също, че този ъгъл може да е по-малък (по-остър) или по-голям (по-малко остър), но не повече от 90 градуса. Разбирам, че "по-острото" според Иван е ПО-ОСТЪР ЪГЪЛ.
Ако на едното рамо на едно от "V"-тата има примерно 10 магнита, на другото има също 10. На второто "V" е същото - две рамена с по 10 магнита.
Имаме обаче и варианти с по един централен магнит на върха на двете "V"-та, и така би трябвало да броим общо магнити на двете "V"-та: 21+21=42 магнита
Ако приемем, че двете рамена на двете "V"-та са идентично поставени, ще имаме общо 21 следи (или "обиколки от (360 гр.)"  оставени от тези магнити. Или според Иван, един магнит от едната стрелка, идентичен на същия магнит от другата стрелка оставят САМО ЕДНА СЛЕДА. Накратко: 42 магнита от двете стрелки оставят (имат) 21 следи.
При мен подредбата на магнитите наподобява донякъде V-gate, НО имам двойно по-малко участващи магнити, т.е. само едно "V", но неговите две рамена са разделени на две, и следват едно след друго. Нещо от сорта на "/""\", вълнообразна линия нагоре (ако оста цилиндъра е вертикална на основата) и вълнообразна линия надолу.
Всяка от тези две вълнообразни линии (приемаме че) съдържат по 10 магнита. Според "китайският" на Иван, тези 10 магнита оставят 10 следи, (или "обиколки от (360 гр.)".
На моят цилиндър тези следи се оставят от по ДВА магнита разположени на 180 градуса един от друг, и от двадесет магнита общо - всичко десет следи.
Е, питам пак Иван: Тези два магнита ли има предвид, когато споменава, по-горе, че при мен "магнитите са ДВА, но можели да бъдат и 3, и 5, и 7" и т.н.
Ако е така, добре, но ако не е така, да седне и да обясни. Освен това, ако ТЕЗИ "магнити са 3, 5 или 7" значи ли това, че СТРЕЛКИТЕ на V-gate стават съответно 3, 5 или 7?
Мисля, че само едно "Да" или едно "Не" от негова страна е достатъчно.
Поздрави!
И обяснявайте моля на БЪЛГАРСКИ, не на "китайски"! - защото имам нагледен вариант на работната си маса, при който всички магнити от този мой под-вариант на V-Gate са разположени на една единствена ПРАВА линия, И ТАКА ОСТАВЯТ САМО ЕДНА СЛЕДА (ОБЩО 20 МАГНИТА)... и Принципът пак работи!!!
 8) 8) 8)
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 03:11:01 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #42 -: Февруари 08, 2014, 11:01:42 pm »
Цитат
При термопомпите имаме преобразуване на енергия с СОР>1, защото се използва фазовия преход а напоследък и супер критичното състояние на хладилните агенти. При магнитните материали нещо подобно е Точката на Кюри.
GTV
Ще си позволя да те поправя малко: Фазовите преходи използвани за работа на климатиците са от първи род, Т.Е. преходи които се осъществяват с допълнително поглъщане и отдаване на енергия. При магнитният фазов преход "точка на Кюри" липсва такова поглъщане, затова са го кръстили: Фазов преход от втори род. Там не става дума за СОР>1 там вече говориме за КПД>100   

GTV

  • Гост
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #43 -: Февруари 09, 2014, 06:52:33 am »
Драги ми Радико, благодаря за поправката по аналогия, но не си доловил иронията на смисъла!  И понеже темата е отделена като философска по молба на Валекс, ще го кажа така!
 Извличане на енергия от нищото /КПД>1/ е Божа Работа и само Създателя владее такива способности! За нас простосмъртните е оставил дейности като КПД<1 и СОР>0! Радвам се че се наложи понятието СОР, което от своя страна дефинира състоятелността на Форума. Много усилия и неприятни емоции ми костваше :)
  Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 09, 2014, 11:12:27 am от GTV »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #44 -: Февруари 09, 2014, 10:13:41 am »
Радико
Виж това: http://www.ntpo.com/izobretenija/klimaticheskaja-tehnika/kondicionery/7578-sposob-magnitnogo-ohlazhdeniya.html
Обсъждали сме го в http://mazeto.net/index.php/topic,6679.25.html
Така, че май имаме преобразуване на енергии и при магнитите.