Автор Тема: Re: Мнения за естеството на магнетизма  (Прочетена 47789 пъти)

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #15 -: Януари 20, 2014, 06:08:38 pm »
Здравейте,
помолих ви да оставим тези който искат да експериментират, а Вие пак започнахте да се разлиствате.
Г-н tsvetan.filev от законите който сте публикували мога само да се съглася с този на Ампер, и поправката му във второто уравнение на Магсуел. За всичко останало разликата се състой само в едно: КЛЮЧ електромагнетизма съществува когато има ток. Включиш ключа - има. Изключиш ключа - няма. А магнетизма съществува защото Е. Ще ви публикувам два магнита Вие ми определете магнитните линии и дали важи правото на дясната ръка, или разните там други свойства, който са стъкмили, че има в магнетизма.
Г-н ppipilica, аз влязох във форума без да взема съгласието на моите донори. Когато научиха стана голям скандал. Успях да изтрия някои от постовете, но други останаха. Помолих Майстора да изтрие останалите, но той така и не ми отговори. Накрая получих разрешение от тях за една година. Влязох във форума на 13.06. това е крайния срок, каквото стане стане. Вече писах: Пуснах духът от бутилката. Остава само да разбера дали е бутилка, или кутията на Пандора.
От тук нататък ще отговарям само по двете теми. Такава е и темата. Моля да ме разберете.
Бъдете!!!
Иван


" КЛЮЧ електромагнетизма съществува когато има ток" - да това ни е известно. Освен това никъде в природата няма магнитно поле без движение на електрически заряди. В постоянните магнити има движение на електрони около ядрото. И когато домените съвпаднат то се усилва и можем да го забележим извън магнита.

"А магнетизма съществува защото Е." - никой не знае защо съществува. Никой още не е намерил самостоятелен магнитен заряд. Не че не се търси но просто никой не е открил още.
Това е и смисъла на второто уравнение. Чрез езика на математиката то казва: няма самостоятелен магнитен заряд следователно няма самостоятелно магнитно поле. Следователно то не може да върши работа. Интеграл по произволна затворена повърхност е 0. Електрическия заряд обаче се среща самостоятелно и той може да върши работа. Освен това силите са консервативни и извършената работа не зависи от изминатия път. Заряд 10 кулона на 10 метра или на 5 метра ще извърши една и съща работа.

" Ще ви публикувам два магнита Вие ми определете магнитните линии и дали важи правото на дясната ръка, или разните там други свойства, който са стъкмили, че има в магнетизма." - не знам точно каква ще е формата много е сложна но има програми които лесно ще я сметнат. По - важно е друго. Каквато и да е формата на магнита то винаги магнитното поле е затворено и работата която върши е 0. Да при приближаване на друг магнит те се прилепят но после за да се отдалечи трябва също толкова сила и сумарно резултата е 0.

Правилото на дясната ръка е за прав проводник а не за постоянен магнит. Постоянния магнит е точно определен с два полюса и не ни трябва такова правило.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #16 -: Януари 20, 2014, 06:53:11 pm »
Цитат
" КЛЮЧ електромагнетизма съществува когато има ток" - да това ни е известно. Освен това никъде в природата няма магнитно поле без движение на електрически заряди. В постоянните магнити има движение на електрони около ядрото. И когато домените съвпаднат то се усилва и можем да го забележим извън магнита.
движение на електрони около ядрата има във абсолютно всички атоми, но не всички от тях са магнити, даже бих казал:
изключенията са повече от правилото, а това означава, че правилото е погрешно. Магнетизма няма нищо общо с движението на електроните.     

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #17 -: Януари 20, 2014, 07:10:07 pm »
Не знам къде ги видяхте тези електрони и ядра. Четете Лидскалнин, там всичко е обяснено много просто. И обърнете внимание на движението на магнитните силови линии на постоянен магнит с правоъгълна форма или цилиндрична и на  бобина соленоид.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #18 -: Януари 20, 2014, 07:30:33 pm »
Това е и смисъла на второто уравнение. Чрез езика на математиката то казва: няма самостоятелен магнитен заряд следователно няма самостоятелно магнитно поле. Следователно то не може да върши работа. Интеграл по произволна затворена повърхност е 0.
Всъщност правилното изказване е: "интеграл на вектора на магнитната индукция по произволна затворена повърхност е нула". Както се вижда става въпрос за вектори!
По - важно е друго. Каквато и да е формата на магнита то винаги магнитното поле е затворено и работата която върши е 0.
Ако може някой да ми обясни, как магнитното поле затворено в магнитопровода на трансформатора върши работа, или пък не върши работа!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #19 -: Януари 20, 2014, 08:02:14 pm »
Bat_Vanko
И аз задавам същият въпрос в последната пусната от мен тема. Че и картинки съм нарисувал. Пиши там по въпроса да не разводняваме тука нещата.
Същата молба имам и към tsvetan.filev.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2014, 08:36:59 pm »
Без значение каква е магнитната "сплав" - при поставяне на едноименни полюси един срещу друг се предизвиква загуба на магнитните свойства. Първо се усеща отслабване, после - аут!
Точно този проблем аз съм решил в моите разработки - да няма засрещане на едноименни полюси!
« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 02:57:31 pm от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2014, 08:38:26 pm »
Майсторе,
Можеш ли да кажеш за колко време отслабват и какви магнити?
« Последна редакция: Февруари 06, 2014, 08:58:35 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2014, 08:48:03 pm »
Първото което е, че още когато ги намагнитват не постигат равна сила на намагнитването - явно зависи от еднородността на "сплавта", времето и силата на намагнитващият апарат.
Второ - знае се, че всички магнити с времето губят естествено до около 15-20% от силата си.
Трето - Що се отнася до срещуполагането на едноименни полюси - логично е да се предполага, че ще има размагнитване. Ледскалнин го подсказва - книгата му е велика.
Понеже знам тези три основни неща, гледам да не зяносвам излишно наличните си магнити, и не ги слагам в необичайни "пози"  ;D. Затова и нямам лични впечатления за време на размагнитване при срещуполагане на едноименни полюси.
Оттук - като видя дадена конструкция как са й разположени магнитите - знам колко ще е успешна. Почти всички показани из Мрежата са поставени по грешния начин, с презумпцията, че той е единствено възможния, за да се употреби магнитната сила. Така почти всички тези конструкции имат статично закрепени взаиморазположения на магнитите си без значение кое е ротор, кое статор - ето това е проблемът им.
« Последна редакция: Февруари 06, 2014, 08:57:21 pm от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2014, 09:58:26 pm »
Майсторе
Отдавна не си обсъждал докъде стигна с двигателя?
Аз от турския двигател си мисля за формиране на полета със застъпване на полета и от там формиране на въртящо магнитно поле.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2014, 08:49:22 am »
Не обсъждам (моите) разработки, защото почти всичко съм казал вече. Казал съм още, че ме бавят само проблемите с липсата на качествени стругари, стругове и други сериозни машини. Набавянето на нужните материали, части и стиковането им с подръчни средства е въпрос на шанс при мен. Въпреки това, точно липсата на гореизброеното води до уникални решения.
Скоро ще видите.
Разработвам основно три варианта:
1. Споменатият в моята тема "Бекспейс" -  с чисто механично САМОзадвижване.
2. Същият, но с електро подпомагане на задвижването - в два подварианта - със соленоиди и с мини-моторчета
3. Мулти-роторен - също в два подварианта - с 4 и с 5 ротора. Без статори. Всичко се върти.
Трудностите и бавенето идват и от чисто домашни, битови причини. Миналата година се скъсах от работа по правенето на гараж и канал. И понеже обитавам зле строена, рушаща се къща, предстои да се прави нова... и ... мам,си джейс!!! ... т.е. ако успея все пак да направя и довърша започнатото - ще е равностойно на "И Бог видя, че това е добро, и ..."..."избави страдащите от мъките им!"
...
пп! - само не знам кой и защо толкова много ме мрази тук във Форума, сякаш нещо зло съм му сторил!!! - ВИДНО Е! - и поради НЕГО малцина само (четирима-петима) ще видят резултатите от моята работа.
« Последна редакция: Февруари 07, 2014, 08:57:37 am от Maistora52 »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2014, 09:55:34 am »
Здравей Майсторе,
Въпрос! Вземам един магнит, няма значение каква е формата. Слагам го на "Божата искра" и го намагнитвам. Измервам силата му. След това отново го слагам за намагнитване, при същите условия но с тази разлика че обръщам полюсите при магнита. Можеш ли да ми кажеш какъв резултат има при повторното му измерване?
Бъди!
Иван

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2014, 04:10:07 pm »
Не мога да ти отговоря на този въпрос, Иване! - ти си специалистът по намагнитването.
Ако трябва да отговарям на тест за време - веднага бих казал: полюсите се обръщат! - обаче има много "обаче" - на второ четене трябва да мисля, с каква сила се намагнитва първия и втория път, и за колко време се въздейства? - ако и това е еднакво - току виж полюсите изчезнали! - не знам!
По-горе обаче обсъждаме стационарно срещуполагане на едноименни полюси на ПОСТОЯННИ МАГНИТИ, в конструкции търсещи СЕ, не говорим за намагнитващи машини, така че, аз съм пас на твоя въпрос - Ти трябва да ни кажеш. Ти имаш опит с магнитите много повече от всинца ни взети заедно.
Поздрави!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2014, 07:27:39 pm »
Цар си, Иване, в отбягването на ясни, точни и конкретни отговори. Това, което си писал на предната страница:
.... магнитен двигател - независимо как се казва - от разноименни полюси т.е. магнитите да се привличат  не може да се направи. Това е. Но дори и да успее някой да излъже природата и да го направи, само след месеци магнитите ще се размагнитят.
... и това:
... Не е мръднала силата на избутване от тогава. Кажете ми защо в единият случай се размагнитва, а в другият случай силата на избутване остава същата, даже мога и да я променя в положителна насока, но това е друга тема?
Всъщност първото всички го знаем и никой от нас не прави такива срещуполагания, а второто е въпрос, на който ти пак не даваш отговор.
Ще ти го кажа в прав текст: Всъщност до момента не си дал нито един разбираем отговор на нито един въпрос, особено на моите (дори и на лични, дори и в имейл кореспонденцията ни - което мога да ти докажа като отворя всичко тук - ред по ред!)
И така: задал съм в предните си постове ВЪПРОСИ. Моля те, отговори ни простичко, като на кретени, на тези въпроси. Иначе мога да си извадя други заключения за твоите разработки и теоретични мъгли.
Поздрави!
пп! - Нищо лично! Тук сме за да се учим един друг и да си помагаме! Нали?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #28 -: Февруари 07, 2014, 08:38:57 pm »
Някъде четох ,че мотора който представя Иван, е 50% ,и ако в комбинация с ел.магнит дадем още 70% = това са си 120 % мотор  :o
Търпение, майстор!
M/u drugoto ти на какво си майстор - явно е, че не е на "движещи се магнити полета" .. Та като не си, можеш ли да накараш истинския майстор да ти разкрие технологията си - ами не можеш /предполагам като майстор, знаеш защо/!


« Последна редакция: Февруари 08, 2014, 03:15:35 pm от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Re: Мнения за естеството на магнетизма
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2014, 08:48:17 pm »
Vector, извинявай ако не съм разбрал правилно. Аз знам следното. Ако имаме ел. мотор примерно с КПД 90% и го закачим за компресор с КПД 80%. КПД-то на цялата постановка ще е 0,9х0,8=0,72 или 72%. Всички стойности и части са примерни.

Поздрави