Автор Тема: “Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси  (Прочетена 294145 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Като Ви чета коментарите Ви виждам като големи сладури!
Животът на Земята е отражение на мислите. За това следвайте мечтите си, защото Духа управлява материята.
Не мислете, че в София е мръсен въздуха и се плашите. Щом мислиш (резонансна система с разпределени параметри) вече си прелюбодействал, реално може да не си го направил (резонансна система със съсредоточени параметри), същото е със СЕ. Изходът  е "Чистата душа", няма лоши мисли и страх, блажени са чистите по душа те ще видят Бога, много вярно твърдение!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Здравейте,
Като Ви чета коментарите Ви виждам като големи сладури!
Животът на Земята е отражение на мислите. За това следвайте мечтите си, защото Духа управлява материята.
Не мислете, че в София е мръсен въздуха и се плашите. Щом мислиш (резонансна система с разпределени параметри) вече си прелюбодействал, реално може да не си го направил (резонансна система със съсредоточени параметри), същото е със СЕ. Изходът  е "Чистата душа", няма лоши мисли и страх, блажени са чистите по душа те ще видят Бога, много вярно твърдение!

Ми68, лошото е че тия с чистите души и без лоши мисли и страх срещат Бог ... как да го кажа ... преждевременно ... в повечето случаи... Докато г-н Роси кат го гледам какъв панаир спретна последните 5 години ... май на Бог сянката няма да види, дори и на снимка. То не бяха съдебни процеси, не бяха обещания... сега решил да продава нещо, ама не съвсем... не знам защо, ма ми заприличва на чичо Скруч от анимационните филми ... заключил си е всяка монетка в един сейф и си ги брои всяка вечер да не би някой да му открадне нещо...
Как си представя да сложи един сандък някъде и да го държи под ключ, и само да иска пари за енергията която излиза от него? какво ще направи - ще сложи въоръжена охрана 24/7 до всяка негова инсталация ли? Ще докарва и откарва суровината с бронирани камиони и пазачи все едно е ядрено гориво? Колко установки ще му е по силите да поддържа в такъв режим "на охрана и отбрана"? 5? 10? За повече ще му трябва цяла армия от пазачи... да не говорим за специалистите които ще поддържат тези системи, щото все пак някой ще трябва да обслужва тези инсталации. Колко време ще може да изкара така? Колко ще му се развие бизнеса, ако смята да стиска тайната си под юргана? Какво ще стане с изобретението му, ако земе та се гътне?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не бе, Юлиане ;D
Просто ще сложи пломба на изделието си, с прост механизъм да се самопрецаква с неоторизирано отваряне!
Ти как не смееш да отвориш или модифицираш горелки (или компоненти), за които производителят им не разрешава?

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220


Return temperatures can be in any range between 5-95 Celsius.



Ето и превода на обявата, който успях да направя.


Температурата на връщане на отработената пара, може да бъде в границите от 5 до 95 градуса по Целзий.

   Хм... странно какво ли е налягането в системата му за да връща отработената пара с температура 5 градуса по Целзий?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
merlinbg, "отработената пара", по всяка вероятност е...просто вода...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Не бе, Юлиане ;D
Просто ще сложи пломба на изделието си, с прост механизъм да се самопрецаква с неоторизирано отваряне!
Ти как не смееш да отвориш или модифицираш горелки (или компоненти), за които производителят им не разрешава?
Защото ще си загубя тапията и вече няма да съм официален сервиз - това е единственото което ме спира :)
А и ако заради модификацията един завод стане на паркинг или сготвя "алангле" 2-3 човека... не производителя а аз ще нося отговорността и ще ми носите цигарки в затвора...
А и аз (и не само аз), знам съвсем точно какво има във всеки чарк на горелката. Въпроса е че мога да си я купя, да си я сложа на бюрото и да я разглобя до последното болтче, да я изследвам най-детайлно как работи, от какъв материал е всяка една нейна ламаринка ... и фирмата производител не може "копче" да ми каже. Щото си е моя. Ако имам необходимото оборудване и материали, бих могъл да си произведа такава. Естествено няма да е толкова прецизна и вероятно ще ми излезе по-скъпо отколкото да си я купя, но бих могъл да я копирам. 
С'я ... ако искам да я продавам вече ще е малко по-трудно, щото там настъпваме малко разни патенти (ако изобщо ги има, не съм се ровил).
Но въпроса е че няма начин Роси да избегне една кражба на едно такова оборудване, което да се озове на масата на някоя компания с все горивото. Или в някое мазе на чалмари или жълтокожи... и тогава ще стане съвсем ясно какво точно има в тия ампули (все пак един хроматограф не струва чак толкова много в сравнение с евентуалната печалба, а дори не е нужно да се купува - всяка голяма читава лаборатория има по един и можеш да дадеш проба за анализ срещу смешна сума спрямо това което ще получиш).
Крадат се атомни бомби, крадат се танкове и изтребители... това няма как да се опази ако има повече от 3 или 5 устройства в света.
Не съм сигурен, че може да се патентова химична реакция, т.е. Роси не може да държи патентните права на това че от нещо си е получават друго нещо. Може да държи патент за технологията как се случва, но да се докаже че някой друг я е откраднал, а не открил сам ... ще е много трудно. А и ако се знае какво има вътре, технологията може да се промени така, че да се избегне патента. Да не говорим, че в неговия патент нещата са доста размазани, и няма как да се кажа със сигурност дали едно или друго нещо влизат в него. И Роси ще остане с пръст в устата...
И още ... някои държави и корпорации изобщо не ги е еня за патентното законодателство. Те един Айфон копират и Епъл само преглъщат на сухо, какво остава за такова сериозно нещо като този генератор. И кой е тоя Роси че да се противопостави на корпорация от ранга на Шеврон, или един Газпром :)
« Последна редакция: Септември 25, 2017, 12:51:01 am от juliang »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Той чичо Пархомов ще му разкаже играта на Роси още преди оня да си е наредил пасианса...

Лошото е, че братушките са такива тутльовци и бюрократи... още по-зле и от нашите. Не биха го подкрепили и на държавно ниво, понеже гледат да си продават там подгизналия от сяра нефт (карат го на баламурници като нас да си скапваме таратайките и да дишаме сярна киселина), както и ядреното гориво.

Бих се учудил, ако в следващите 10 години подобна технология добие гражданственост и се разпространи масово. Най-малкото няма да могат да се разберат и ще се изпокарат я за патенти, я за ноу-хау... или ще се опитват да правят някакви глупости, за каквито пише ELPUNTO.

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
A. Rossi е обявил, че на 24 ноември 2017 г. ще направи презентация на
новия си реактор E Cat QX в Маями.

За сега не е обявил нито часа, нито мястото на презентацията.
24 ноември се пада петък т.е. ден в който американците пазаруват (черен петък),
вероятно мястото ще бъде близо до някой голям търговски център     ???

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
На 24 ноември 2017 г. бе направена публична демонстрация на трето поколение реактор на A. Rossi.
Презентацията на реактора E CAT QX според репортерите е преминала успешно.
Присъствали са 70 души, персонално поканени от Rossi.

Реакторът е работил около 2 часа.По време на работата е измервана входната и изходната топлинна
енергия. Реакторът  E CAT QX е показал коефициент СОР = 507.

Подробности за презентацията може да се видят от видеото, близо 3 часа.

         https://www.youtube.com/watch?v=Nz0Z94Ix-kc


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Демонстрацията поразително прилича на тези, които съм гледал на турчина с магнитите... :) Всичко уж е пред очите на публиката, и накрая никой нищо не разбира и хората ръкопляскат и се разотиват.
Пак казвам - това поразително прилича на цирков фокус. Не знам какво цели Роси, но... ако продължава така само да показва едни кутийки на избрани от него хора без да излезе на пазара... цирка ще завърши все някой ден, и то не в много далечно бъдеще. Или просто ще го забравят като камара други "неразбрани" изобретатели преди него.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Юлияне, доколкото съм запознат, Роси имаше договор за продажба с една голяма верига универсални магазини за домашни устройства по негов проект. Задължиха го да направи саморазрушаващ се модуул за да не може да се копира, той го направи, измислиха му други пречки - да се презарежда само по определен начин - той и това реши, продажби пак няма. Откупиха му "ТЕХНОЛОГИЯТА", но явно са били толкова нагли че дори не са му платили и някак си успя да си върне нещата за да продължи. Преди това имаше договор за производство с гърци, който както може да се предположи го излъгаха и казаха че ще правят реакторите му по собствена технология - и те обявяваха продажби, но не знам да са започнали.
На Роси и такива като него разрешават да продават енергия  или мегаватови устройства, но не и домашни устройства, примери има доста. Кой и как спира и разрешава е друг въпрос, но това е една наднационална мафия, не чичковци в черно, както си ги представяш.
Казвам ти това не за да спорим, а да видиш че има и друга гледна точка освен твоята. По откъслечните информации ти правиш едни изводи, аз други, трети ще направи различни.
За теб Роси е "чичко Скрудж", за мен е един от най-упоритите инати, всячески се опитват да го спрат, но той продължава ....

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Tobo1, там му е проблемът, че се опитва да продава... Я да пусне едно проектче и чертежи всеки да може сам да си го направи. Да обясни каква е реакцията и материалите. Също какво да се мери и как да се вкара в режим. Даже може и група в интернет да направи, като там QEG-a - един ще произвежда един чарк, друг - други и така докато 1000 души наведнъж ги сглобят и заработят... Дали няма да му пратиш някоя и друга стотарка на сметката, ако имаш такова работещо устройство, при положение, че то ти е спестило 2-3 хилядарки? Както биха направили и милиони хора по света. Пък Роси и екипът му да усъвършенстват дизайна, да поевтиняват конструкцията, да увеличават COP-а, да експериментират с нови и по-евтини суровини за гориво и т.н.
Ама не... - ще продаваме, не знам си какво ще правим... Ясно е, че при опит за продажба все ще се намерят някакви тарикати, които ще искат да купуват и инвестират на едро, а на хората ще продават готовата продукция (ток и топлина) на дребно, и от това ще правят гуша. И то на всякакво ниво ще се намерят такива - от обикновени предприемачи и спекуланти до цели правителства и надправителствени организации. Явно не това е начинът, по който технологията би могла да достигне до масите...

smsi-h

  • Гост
PyroVeso,

От твоите уста в божиите уши!... ;) Все едно четях мислите си...

Винаги съм си мислел, че парите са най-големия проблем на Земята. Махни ги и като с магическа пръчка, всичко ще си дойде на мястото. Между другото, Земята е май единствената планета в нашата галактика, където се ползват пари /т.е. средство за упражняване на власт и контрол/.

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Ето някои тех. параметри на реактора E CAT  QX :

- обем . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . около 1 куб. см.
- изходна топлинна мощност . . . . . . . . . . . . .  10 - 30 W
- енергия подавана на входа импулсно . . . . . .   0,09 W
- вътрешна температура на реактора > 2 600* C
- на демонстрацията е използвана група от три реактора  E CAT  QX

Вероятно Rossi е оптимизирал и минимизирал реактора.
Просто устройство и малки размери, Rossi просто се страхува че идеята му ще бъде
открадната, преди да е патентовал реактора E CAT  QX.

По тази причина на демонстрацията Rossi отклоняваше въпросите за принципа на работа,
отклоняваше въпроси за технологията, а наблягаше на произведената топлинна енергия.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Между другото, Земята е май единствената планета в нашата галактика, където се ползват пари /т.е. средство за упражняване на власт и контрол/.
Ааааа.., не е вярно. Ходил съм и на Луната, Марс, Андромеда и разните там Плеяди и пу.ки му майни, и те търгуват с пари. Имат и Гей-паради с трансгендъри-флуиди, т.е. много са добродушни и демократични  :D  ;).