Автор Тема: “Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси  (Прочетена 294146 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Без да оспорвам каквито и да са резултати от опитите, в този доклад има доста неизяснени неща. Не става ясно как се създава плазмата, малко е съмнително при разстояние между електродите 1,5 см да запалиш дъга с напрежение 0.105 V, вероятно след това дъгата се самоподдържа и би следвало източника да отпадне. Не се съобщава продължителността на експеримента. Косвено е измерена температурата на реакционната зона, но нищо не се съобщава за радиацията в тази зона.  В статията се развиват разни теории, но в заключението въобще не се отбелязва факта за изключителния добив на енергия, сякаш той е без значение. Създава се впечатлението, че този доклад е чисто теоретичен и между другото е вмъкнат някакъв експеримент.
« Последна редакция: Април 13, 2017, 12:32:35 pm от Maistora52 »

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
В доклада за експеримента на 7 март 2017 г. на стр.3 горе е дадена входната и изходната енергия на реактора QuarkX.
Те са :
входна енергия . . . . . . . . . . . . . 0,011 Вт
изходна енергия . . . . . . . . . . .244,9    Вт

Като разделим изх. енергия/вх. енергия ,  244,9/0,011  получаваме  СОР = 22 263 .

В доклада има много теория, формули . . . . трудно ми е да вникна в тази материя, не съм
ядрен физик.Ако има специалист във Форума, моля да коментира и разясни теоретичните постановки
на доклада.

Andrea Rossi не говори много за устройството на своите реактори.Така бе с първия му реактор E-Cat.
Многобройните успешни реплики по цял свят (над 20) на реактора E-Cat се появиха благодарение на
руския учен Ал. Пархомов, който успя да разгадае, че освен Ni в реактора има и веществото AlLiH2.
Пархомов направи в дома си своя успешна реплика и разгласи подробно с детайли устройството на
своя реактор.

Ако някой очаква, че Rossi ще даде устройството и подробности за реактора QuarkX, ще остане
разочарован . . . италианецът не говори . . . италианецът работи . . .  :(
 
« Последна редакция: Април 13, 2017, 08:38:37 pm от Maistora52 »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
За мен тези данни показват, че има само поддържане на процеса, и за това ми е интересно за колко време се е осъществило това само поддържане.
« Последна редакция: Април 13, 2017, 08:38:53 pm от Maistora52 »

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
От 05 до 14 юни 2017 г. в Италия се проведе LENR конференция.
На нея руският учен Ал. Пархомов е изнесъл доклад за новите LENR реактори.

Ал. Пархомов в екип продължава работата по усъвършенствуването на реактора.
В доклада са разгледани два нови реактора, дадено е устройството им, както и
химическия анализ на "горивото" преди и след работа на реактора.

Докладът на Ал. Пархомов на английски език.
« Последна редакция: Юни 19, 2017, 08:42:09 am от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Да е жив и здрав дядо Пархомов - съвременният Прометей... Още от началото си личеше, че е сериозен човек - как почти в домашни условия, бавно, старателно и методично беше постигнал ясно видим и измерим резултат.

По всичко личи, че става въпрос за термоядрен синтез, след като изотопите на лития и алуминия намаляват количествено, а тези на никела, церия, желязото и другите по-тежки елементи се увеличават.

Другари, етера не знам дали ще можем да издоим, но това определено е технология, която чука на вратата.
Да не говорим, че литият и алуминият са едни от най-разпространените химични елементи в състава на земната (и не само...) повърхност, така че гориво - бол.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Гориво - бол...и контролът е бол...:


...............
"— Как стоят нещата със свободната енергия?
   — Ах, тя ще дойде. Самите ние я използваме от няколко десетилетия — предимно в подземните си съоръжения. Космическият ни транспортьор лети с един от разработените варианти. В случая отново получихме помощта на Германия, защото тя първа бе развила анти-гравитацията.
   Свободната енергия идва, но само под наш контрол."
......................................
Хайде, коригирах си поста, понеже се плашите от нестандартни изказвания като дявол от тамян... въпреки,  че просто ви дадох един цитат...
« Последна редакция: Юни 22, 2017, 01:03:58 am от atos »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
atos, с подобни (неподкрепени с никакви сериозни факти) "мнения" и цитати е по-добре да ходиш да се изказваш в някой религиозен или конспиративен форум.

Наистина - вземи се в ръце, започни да разсъждаваш малко по-трезво и прагматично, запознай се с малко сериозна наука, а не само с алабализми от нета, и не допускай да се превърнеш в подобие на някои от изкукалите "изобретатели" тука, които отдавна са спирачка, вместо да са двигател на прогреса и на собствения си живот...

Контролът е за слабите съзнания, които не са способни на самоконтрол. Такива, на които ако им дадеш опасна играчка ще се самовзривят или най-малкото - изгорят. За радост, те са и прекалено невежи, за да направят "нещото" сами - без някой друг да им го направи, и да им го бутне в ръцете. По-голям и логичен контрол от това - здраве му кажи!
Един вид: във вода гази - жаден ходи (в литий и алуминий гази - без СЕ ходи)...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ок, и?
Каква е сентенцията от поста ти, (щото не я виждам)?
Това е обосновано, дори повече - вече е ФАКТ:
"............ хората ще бъдат заслепени от напредъка в техниката и външното благополучие. Обществото окончателно ще обожестви себе си и материалните си завоевания, и ще си казва: Аз съм силата и не се нуждая от никакъв Бог. Имам нужда само от моята човешка наука.“

Имай в предвид, че това е писано преди десетилетия...

От моят е - който и когато да "изнамери" СЕ, тя винаги ще е под контрола на властимащите, ти оспорваш ли го с нещо?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
За съжаление лития не се среща в свободно състояние в природата на Земята. Преработването му за получаване на гориво хич няма да е евтино, и едва ли ще се доближи като цена до енергията добивана в АЕЦ.
Надявам се технологията да се подобри и добива да нарасне в порядъци, защото в момента това е една ... играчка за научни работници, без възможност за конкуренция дори на скъпите възобновяеми източници на енергия.

Атос, енергийната система трябва да е под някакъв контрол, защото в противен случай ще има невъобразимо количество енергийно бедни и шепа хора които ще разпиляват енергията без нужда. Не може всеки да си прави ТЕЦ в двора и да се очаква някаква ефективност.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Това казвам и аз, де...въпросът вече прераства в политически...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Това казвам и аз, де...въпросът вече прераства в политически...
https://www.youtube.com/watch?v=6Vpuh6q2O_c  ::)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
... който и когато да "изнамери" СЕ, тя винаги ще е под контрола на властимащите,...
В дълбока грешка си,
Ако можеха да задържат контрола нямаше всячески да крият и подтискат всичко. Правят го защото именно СЕ ще им отнеме статуквото.
(Тъй като изказванията ти граничат с религиозен екстаз, не е лошо да се запознаеш с основите на някоя религия, но не от интернетски глупости, а от компетентни хора.)

А видеото с маймуната (и по-точно елементарната му интерпретация) не говори за нищо друго, освен за повредено съзнание.
По тази логика не трябва да се продават чукове и тухли примерно. Или може би, да се продават само на документирани членове на някое "братство".
« Последна редакция: Юни 20, 2017, 07:05:36 pm от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
...Атос, енергийната система трябва да е под някакъв контрол, защото в противен случай ще има невъобразимо количество енергийно бедни и шепа хора които ще разпиляват енергията без нужда. Не може всеки да си прави ТЕЦ в двора и да се очаква някаква ефективност.
Абе Юлиане, ми сега не е ли точно така бе човек, как може да разсъждаваш толкова елементарно.
Казано е, че живеем в океан от енергия, даже е ВИДИМО С ПРОСТО ОКО.
Айде сега, си представи океан и иди и обясни на рибите, че:
---
Водата в океана трябва да е под нечий контрол, защото в противен случай ще има невъобразимо количество жадни риби и шепа риби които ще разпиляват вода без нужда. Не може всяка риба да си гълта вода в двора и да се очаква някаква ефективност....
---
Давай, обяснявай.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Казано е, че живеем в океан от енергия, даже е ВИДИМО С ПРОСТО ОКО.
Айде сега, си представи океан и иди и обясни на рибите, че:
---
Водата в океана трябва да е под нечий контрол, защото в противен случай ще има невъобразимо количество жадни риби и шепа риби които ще разпиляват вода без нужда. Не може всяка риба да си гълта вода в двора и да се очаква някаква ефективност....
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tobo1 - не очаквай да те разберат.
Мирогледа им е толкова дресиран че, освен коловоза на собственото си величие друго не виждат. За тях всичко трябва да е под контрол(говоря за мисловният шаблон) не могат да си представят живота без този контрол. От една страна това е добре защото структурира мисловният процес.
Лошото е че блендата на възприятие на заобикалящата ни РЕАЛНОСТ до такава степен се свива че, всичко извън този обхват ни се струва или невъзможно или фантасмагория! Това е капана в който сме уловени от мислите си!? Всичко това може да се опише с две думи - зомбиращо мислене!?!? ;)

А иначе относно разработките на Роси и Пархомов мисля че, на този етап все още са неприложими в бита на обикновеният човек. А това е важното. Иначе за контрол, мераклии бол! :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
В друга подобна тема си зададох въпроса: Какво ще се случи, ако всеки разполага с неограничено количество СЕ.
Поизплаших се. Човека, като такъв, не дорасъл духовно за такова нещо.