Автор Тема: “Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси  (Прочетена 294261 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Атос, ако бяха верни всички тия конспирaции защо Роси е още жив, нали му отваряха главата докторите.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Радико, това не са конспирации, а история на събитията, така както са публикувани, ако ги намираш за конспиративни, ти обясни защо мислиш така.
И защо мислиш че Роси е толкова прост, че да не си е намерил начин за самозащита.
Примерно повсеместни публикации на начина на работа на реактора му ако с него се случи нещо лошо (тово е първото което ми хрумва).
Ако съм запомнил правилно, реакторът му се нуждае годишно от една ампула  (с размерите на дезодорант) метален прах годишно. При определена температура започва самоподдържаща се реакция. Нужно е да оповести само тези неизвестни - състава на праха и температурите. И тогава всички тия с К-то отпред ще са с развързани ръце. Това е опростенчески пример естествено.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Има едно още по просто обяснение. А то е, че тези които искат да си купят реактор нямат парите. Тези които ги имат не са на зор и не бързат да рискуват. Е те това е пазарната логика.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Грешиш Радико, както ти казах, Роси имаше готовност и договор да продава домашни устройства в супермаркети - Уолмарт май беше.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Може би Роси е имал някакви съмнителни резултати някога, но никога не имал готов продукт за продан, това самият той си го признава, затова и в скоро време няма да видите нито топлина нито устройство от Роси.

"There’s another thing to point out in his recent comments — Gerald McEk asked him if he still thought he could deliver an industrial E-Cat plant by the end of this year; Rossi’s response was “no”. So his timeline projections are slipping somewhat — which I had somewhat expected — since just a few weeks ago he said he hoped to have products delivered to customers before the end of 2018"

Това е цитат от интернет сайта: https://e-catworld.com

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
dmitarp, изречение и изказване започващо със "Може би" и завършващо е със "многозначително" заключение е доста гнусно като подход.
Освен това, когато цитираш в чуждоезичен текст, би трябвало да знаеш какво е "industrial E-Cat plant".
Така че, ще те помоля да избягваш директни отговори под мои коментари, за да не стана доста по-арогантен лично към теб.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
какъвто искаш ставай, но за мен от много източници, които съм разгледал относно този проект в това число и така наречени научни доклади  е ясно,  че такова работещо устройство няма.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Когато индивид като тебе се намеси в дадена тема, това е знак, че темата заслужава специално внимание.
Нали си наясно защо употребих думата "индивид" - а не "мъж" примерно, или да поясня?
Ако искаш продължавай...
Пак ще те помоля да избягваш директни отговори под мои коментари....
За научните ти доклади ми е ясно, дори и без да се опитваш да ми даваш  препратки - представи си че поназнайвам чат-пат-горе-долу от разни езици. Представяш ли си лебеде красив?
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 11:33:03 pm от tobo1 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Ски'йте с'я ...
Роси не може да си позволи да продава стоката си на дребно. Едно такова малко изделие пуснато в милионен тираж на практика ще бъде изкопирано за седмица, и след това кранчето му секва. Защото НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПАТЕНТОВА ХИМИЧНА РЕАКЦИЯ. Можеш да патентоваш катализатора или някаква система която създава условията за протичането й, но явно при него единственот което се налага да се прави е сместа да се нагрее. Опита за патентоване ще е подобен на опит да се патентова ДВГ, парната машина или горенето на нефтопродуктите...
Еднствения му шанс е да слага малък брой машини в сериозни компанни, а ако е възможно - в правителствени такива. Правителствените могат да му осигурят защита (ако трябва - дори и с въоръжена сила), както и да не си мислят да копират технологията - няма да е никак приятно да се разбере, че нечие правителство не спазва патентните права.

Някъде бях мернал че прословутия му неназован клиент, на чиято територия уж е работил негов реактор в продължение на година всъщност е бил Министерството на отбраната на САЩ...

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Юлияне, аз ти казвам какво беше публикувано като предстоящо - продажби в супермаркет. Ти разсъждаваш може ли той аджеба да си го позволи.
Що всички си мислят че другите са по-прости от тях? Роси е по-тъп от нас, или какво?
Ми той ако търсеше пари, сега щеше да е в небесата (по нашите разбирания). Толкова ли е трудно да се осъзнае това?

За клиента - мисля че си прав, че беше  МО на САЩ. И в тва е номера -че продажбите биха застрашили националната сигурност - специален закон в САЩ който шкантира всяка избрана технология.
« Последна редакция: Декември 10, 2018, 12:26:42 am от tobo1 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Не става въпрос дали може да си го позволи. Казвам, че е прекалено лаком. Иска хем да продава милиони бройки, хем никой да не може да надникне вътре и да разбере технологията. Двете неща са на практика несъвместими.
Представи си че взимаш кола под наем. Не ти трябва самата кола, не искаш да я купуваш (да не говорим че в момента дори няма да ти дадат възможност да я купиш), искаш само да си возиш задника от т.А до т.Б. И производителя ти казва че ти забранява да отваряш капака на двигателя... Е как ще стане тая работа?
Или още по-елемнтарен пример - доставчика ти на интернет ти дава рутер, който си остава негова собственост. Обаче ти казва че нямаш право да гледаш настройките му, нямаш право да го отваряш... Я да си признаем, кой от вас НЕ си е хакнал вивакомския или мтелския рутер, кой не му знае паролата? Те ще ми кажат колко порта ще си отворя и как ще си рутирам пакетите ... а нещо друго да искат? Вече не знам колко години отварям портове щот малкия си пуска разни сървъри във вътрешната мрежа и никой досега не ми е звънял да ме заплашва, че ще ме съди щот му пипам из настройките.
И ако кажете "ма това не е същото"... да, не е същото. Още по-зле е - има закон който криминализира неоторизираната намеса в съобщителните линии. Докато ако изкормя един реактор на Роси нещата отиват само към частно-правен характер.

Роси можеше да е "в небесата" ако беше се възползвал от ситуацията още в началото. Да продава колкото може преди да е ясно какво е това. А сега ... на много хора им е ясно какво има вътре, въпроса е в някакви дребни детайли (точен състав на сместа, точна температура и налягане), които могат да бъдат измерени след продажбата още на първото устройство.

Как ще опази тайната си вече ... идея си нямам. Явно и Роси си няма идея...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не, Юлиане, няма чак такава глобална конспирация, отговорът е прост и прозаичен :D

Атос, ако бяха верни всички тия конспирaции защо Роси е още жив, нали му отваряха главата докторите.
Защо да го правят? Защо да се компрометират и да го обвиват после в легенди?
"Големите" просто са го прилапали в своя отбор, вече така се прави! Много по-лесно е и без сътресения! Не се губи перспективна технология, само се слага ръка и на нея!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Я да си признаем, кой от вас НЕ си е хакнал вивакомския или мтелския рутер, кой не му знае паролата? Те ще ми кажат колко порта ще си отворя и как ще си рутирам пакетите ... а нещо друго да искат? Вече не знам колко години отварям портове щот малкия си пуска разни сървъри във вътрешната мрежа и никой досега не ми е звънял да ме заплашва, че ще ме съди щот му пипам из настройките.

 Я се опитай да направиш това с електромера, да видим тогава какво ще ти се случи!?!? :) Познавам поне 4 човека който плащат солени глоби за това че, са се направили на тарикати и са магерили електромерите си!?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
"Човек вижда толкова, колкото знае"
                                    Гьоте

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Ето още подробности за реактора E CAT SF  на  Andrea Rossi и презентацията която
ще се проведе на 31 януари 2019 г.  в САЩ.

Тази информация взех от статията A dream come true, интересното е, че авторът на статията
е жена  :o   . . . . и вероятно е българка  . . . . . с името  Vessy  Nikolova  . . . .    :o

Така или иначе, презентацията ще се проведе в 09:00 АМ USA East Cost time или ако не греша 17:00 ч. БГ време.

Демонстрацията ще се показва        online    www.ecatskdemo.com 
ще е с продължителност  2 астрон. часа.
Ще бъдат монтирани седем камери, които ще предават работата на реактора под различен рекурс.

Записът на презентацията ще бъде качен в сайта на корпорацията Leomardo Corporation   www.ecat.com
По време на демонстрацията, Rossi ще отговаря на въпросите online.

Целта на презентацията е да рекламира реактора като търговски продукт.
Както бе съобщено по рано, самият реактор няма да се продава, а ще се продава топлинната енергия
произведена от реактора.Или клиентите ще заплащат само енергията произведена от реактора,
устройство ще остане собственост на Leomardo Corporation.Работата на реактора
и целостта му ще се наблюдава  online.
 
Според представителите на Leomardo Corporation тази схема на работа е в интерес на бъдещите клиенти,
които няма да инвестират в този реактор, а ще заплащат само топлинната енергия произведена от реактора.
Така клиентите на Leomardo Corporation не рискуват нищо.

Мисля, че българката Vessy  Nikolova е дала тази идея за работа, копирайки Топлофикациите в БГ . . . .   ;D