Автор Тема: “Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси  (Прочетена 294653 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Наистина ли реактора на Андреа Роси работи на студен ядрен синтез, защо няма радиоактивност при този реактор ако е ядрен синтез? изходните продукти на синтеза какви са?
Конвенционалните ядрени физици изключват такъв студен синтез, енергия от реактора на Роси обаче е реалност доколкото съм запознат, откъде идва тя? вероятно от някакъв химизъм между водорода и никела, който дава енергията.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не планира да ПРОДАВА устройства, не да не произвежда. Тоест устройството ще е негова собственост, никой няма да има право да го притежава (и съответно да го разглобява). Носи ти го в мазето, включва ти го, зарежда го на определни интервали и си го прибира когато спреш да плащаш за енергията.
Но това ограничение е като ограничението windows или друг софтуер да не се дизасемблира... :) Съгласно EULA ти е забранено, но реално... :) Няма как да докаже (че и да ме съди), че устройството е изчезнало поради обир на къщата ми (който обир може да не е точно обир...)
Юлиане, не бъди наивник :D
Никой няма да ти предостави устройство в собственото ти мазе, хахаха...
Все едно топлофикация да монтира котли по мазетата на хората...
Просто пичът ще си направи топлоцентралка и може да ти захранва парното с...топла вода, а ти ще плащаш за това, както и сега!
"Бъдещите потребители ще ползват и заплащат
само топлинната енергия произведена от реактора.Според Rossi така клиентите не
рискуват нищо."
Да, не рискуват нищо, наистина, освен това, че пак ще са зависими! Най-много да са малко по-ниски цените...

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Не планира да ПРОДАВА устройства, не да не произвежда. Тоест устройството ще е негова собственост, никой няма да има право да го притежава .....
Юлиане, казано е ясно - устройството няма да се продава, а ще се продава енергия.
Това е краят на сагата с неговото устройство.
Много други изобретения завършват точно по този начин.
(Сега се сещам за инерционния механизъм на един индийски студент в Англия, и английски проект за съхранение на енергия чрез маховици, те също ще работят само в промишлени мащаби.)

Не, няма чичковци в черно, да не си помислиш че някви такива ги карат да действат по този начин. Важното е че:

...пак ще са зависими...
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 06:49:49 am от tobo1 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Юлиане, не бъди наивник :D
Никой няма да ти предостави устройство в собственото ти мазе, хахаха...
Все едно топлофикация да монтира котли по мазетата на хората...
Просто пичът ще си направи топлоцентралка и може да ти захранва парното с...топла вода, а ти ще плащаш за това, както и сега!
Да, но за да ми продаде топлинната енергия, трябва да ми докара устройството на някакво приемливо разстояние до консуматора. Не може да си държи всичките генератори в Лугано (или там където му е централата), както и не може да сложи пазач до всяко едно негово устройство (освен ако не планира да продаде само 100-тина бройки).
Взимаме една мандра в село Долно Уйно примерно. Собственика иска да ползва топлинната енергия от един такъв дивайс и сключва договор с Роси. Какъв е хода на Роси? Да дръпне тръбопровод от Италия до Долно Уйно? Да носи топлина в кофи/цистерни? Нали ще трябва да сложи физически това устройство в радиус от максимум няколко километра до консуматорите... Как ще гарантира физическата цялост и съхранност на устройството? Ще спи лично до рекатора (не че това ще спре решилите да го свият)? Ще сключи договор с частна охранителна фирма (те не могат да опазят автоматите от Арсенал, какво да говорим за едно 10 килограмово устройство)? Колко ще струва топлинната енергия ПЛЮС охраната на устройството и ще бъде ли икономически изгодна в такъв случай? Какво се случва ако някой като Баневи реши да купи за една нощ мандрата и на другата сутрин всичко е нарязано и продадено за скрап (а самото устройство е изчезнало като никой идея си няма дали наистиан е нарязано или е изнесено цяло)?

Как физически си го представяте това опазване на устройството? Не бъдете наивници... :) За много по-малки суми се правят много по-големи золуми, а тук говорим за енергийна свобода... :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Много просто - ще си открие филиали на фирмата у нас (ако приемем, че ти лично си много важна чат от неговия пазар, де).
Оттам - нататък е лесно, или искаш да кажеш, че кражбите на ТЕЦ-ове у нас са зачестили напоследък? А може би яко се краде урана от АЕЦ -овете по света? Обект на грабежи са, викаш?
Що за идиотска мисъл?
Или нещо му пречи да си бетонира реактора в масивен 20-30 тона блок железобетон?
« Последна редакция: Декември 09, 2018, 07:59:59 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Оттам - нататък е лесно, или искаш да кажеш, че кражбите на ТЕЦ-ове у нас са зачестили напоследък? А може би яко се краде урана от АЕЦ -овете по света? Обект на грабежи са, викаш?
Що за идиотска мисъл?
Или нещо му пречи да си бетонира реактора в масивен 20-30 блок железобетон?
Какво know-how ще крадеш от ТЕЦ-а? За чий ти е да крадеш нещо, какво толкова има там, че да си струва разправията?
За АЕЦ-а е горе-долу същото. Дори и да откраднеш реактор, няма откъде да намериш гориво, защото именно то е стратегическа суровина и не можеш да си го купиш от магазина (за разлика от това което има в реактора на Роси). А именно "какво точно се намира в реактора на Роси" е големия въпрос, на който ако се получи отговор всички други тайни ще станат несъществени.
Кое точно не разбираш или отричаш? Че ако някой (дори и с въоръжен грабеж) свие един работещ (имам предвид зареден с гориво и не повреден) реактор, няма да може да разбере как работи, или че вътре има нещо което е невъзможно да се намери на свободния пазар?
Или ти трябва тежък кран и многоосен камион за да изнесеш един от реакторите (говорим все пак за 10 килограма по думите му). Щял да го залее в 20 тонен блок ... ами нали трябва да го зарежда с гориво бе пич? А и реално не ти трябва чак толкова самия реактор - трябват ти 10-20-50 от ампулите с горивото... Да не то казвам мангалите за колко време разбиват една шайба или фундамент само за да докопат и продадат армировката... ако на един цигански клан предложиш 100 000 долара бъди сигурен че ще го изнесат с все бетонния блок в срок от 3 дена...  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Пазарна икономика бе пичове. Човека продава това което се търси. След като никой не иска да ти купи колата а много хора са готови да плащат за да пътуват, какво по естественно от това да я направиш такси.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Нищо подобно на "пазарна икономика" Радико. Абсолютно нищо подобно.
Тези които са следили проектите на Роси знаят, че имаше договор за продажба на сертифицирано домашно устройство с една от големите вериги магазини в Америка (колкото стандартен куфар на големина) - не се случи. После го принудиха да сложи саморазрушаващ се модул за да не може да се копира, той и това направи - не му разрешиха продажби, после уж му купиха "технологията", ама явно дори не са си платили и той успя да си я върне.
Роси винаги е искал да произвежда открития от него реактор, а не да си продава технологията.
Единственият изход който му е оставен е да произвежда топлоенергия в промишлени мащаби.
Тва ако е пазарна икономика - здраве му кажи..

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Да точно това е пазарна икономика. Защо според теб не си продава изобретението в някоя страна дет се управлява от партия с "К" отпред. А и как злите заговорници от енергийната мафия пропуснаха да платят на докторите дето го лекуваха та да го уморят.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Може да има различни причини за това решение, една от вероятните е лесното копиране/възпроизвеждане на устройството. А дори да има патент, ако се ползвало за собствени( а не за търговия)  нужди май може:)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Забравих да спомена, че първото производство трябваше да почне тук до нас - в Гърция, но гръцките му сътрудници решиха че ще правят подобно устройство, по тяхна "собствена" технология. Даже бях тръгнал да търся гръцката фирма и мислех да ходя до там (преди да стане ясно че се е разсъхнала заверата), малоумникът аз.

Радико, не те разбирам за К-то и за останалото, изказвай се по ясно.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Комунистическа...има в предвид...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Добре ето по ясно:
Комунистическа партия на съветския съюз, Китайска комунистическа партия, и така нататъка.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
От цялата история се натрапва един извод,
той не иска да продава изобретението си,
иска да го произвежда.
И е прав, защото ако го беше продал, досега всичко около него щеше да е забравено. (лично мнение)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Правилната дума е "забранено", не забравено :D