Автор Тема: “Industrial Heat” е придобила правата върху технологията E-Cat на Андреа Роси  (Прочетена 46545 пъти)

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 588
  • Рейтинг: 208
Здравейте,
Като Ви чета коментарите Ви виждам като големи сладури!
Животът на Земята е отражение на мислите. За това следвайте мечтите си, защото Духа управлява материята.
Не мислете, че в София е мръсен въздуха и се плашите. Щом мислиш (резонансна система с разпределени параметри) вече си прелюбодействал, реално може да не си го направил (резонансна система със съсредоточени параметри), същото е със СЕ. Изходът  е "Чистата душа", няма лоши мисли и страх, блажени са чистите по душа те ще видят Бога, много вярно твърдение!

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 487
  • Рейтинг: 285
Здравейте,
Като Ви чета коментарите Ви виждам като големи сладури!
Животът на Земята е отражение на мислите. За това следвайте мечтите си, защото Духа управлява материята.
Не мислете, че в София е мръсен въздуха и се плашите. Щом мислиш (резонансна система с разпределени параметри) вече си прелюбодействал, реално може да не си го направил (резонансна система със съсредоточени параметри), същото е със СЕ. Изходът  е "Чистата душа", няма лоши мисли и страх, блажени са чистите по душа те ще видят Бога, много вярно твърдение!

Ми68, лошото е че тия с чистите души и без лоши мисли и страх срещат Бог ... как да го кажа ... преждевременно ... в повечето случаи... Докато г-н Роси кат го гледам какъв панаир спретна последните 5 години ... май на Бог сянката няма да види, дори и на снимка. То не бяха съдебни процеси, не бяха обещания... сега решил да продава нещо, ама не съвсем... не знам защо, ма ми заприличва на чичо Скруч от анимационните филми ... заключил си е всяка монетка в един сейф и си ги брои всяка вечер да не би някой да му открадне нещо...
Как си представя да сложи един сандък някъде и да го държи под ключ, и само да иска пари за енергията която излиза от него? какво ще направи - ще сложи въоръжена охрана 24/7 до всяка негова инсталация ли? Ще докарва и откарва суровината с бронирани камиони и пазачи все едно е ядрено гориво? Колко установки ще му е по силите да поддържа в такъв режим "на охрана и отбрана"? 5? 10? За повече ще му трябва цяла армия от пазачи... да не говорим за специалистите които ще поддържат тези системи, щото все пак някой ще трябва да обслужва тези инсталации. Колко време ще може да изкара така? Колко ще му се развие бизнеса, ако смята да стиска тайната си под юргана? Какво ще стане с изобретението му, ако земе та се гътне?

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 398
  • Рейтинг: 526
  • Стара върба не се превива...
Не бе, Юлиане ;D
Просто ще сложи пломба на изделието си, с прост механизъм да се самопрецаква с неоторизирано отваряне!
Ти как не смееш да отвориш или модифицираш горелки (или компоненти), за които производителят им не разрешава?

Неактивен merlinbg

• Beginner
  • *
  • Публикации: 50
  • Рейтинг: 10

Return temperatures can be in any range between 5-95 Celsius.

Ето и превода на обявата, който успях да направя.

Температурата на връщане на отработената пара, може да бъде в границите от 5 до 95 градуса по Целзий.

Хм... странно какво ли е налягането в системата му за да връща отработената пара с температура 5 градуса по Целзий?

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 398
  • Рейтинг: 526
  • Стара върба не се превива...
merlinbg, "отработената пара", по всяка вероятност е...просто вода...

Неактивен juliang

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 487
  • Рейтинг: 285
Не бе, Юлиане ;D
Просто ще сложи пломба на изделието си, с прост механизъм да се самопрецаква с неоторизирано отваряне!
Ти как не смееш да отвориш или модифицираш горелки (или компоненти), за които производителят им не разрешава?
Защото ще си загубя тапията и вече няма да съм официален сервиз - това е единственото което ме спира :)
А и ако заради модификацията един завод стане на паркинг или сготвя "алангле" 2-3 човека... не производителя а аз ще нося отговорността и ще ми носите цигарки в затвора...
А и аз (и не само аз), знам съвсем точно какво има във всеки чарк на горелката. Въпроса е че мога да си я купя, да си я сложа на бюрото и да я разглобя до последното болтче, да я изследвам най-детайлно как работи, от какъв материал е всяка една нейна ламаринка ... и фирмата производител не може "копче" да ми каже. Щото си е моя. Ако имам необходимото оборудване и материали, бих могъл да си произведа такава. Естествено няма да е толкова прецизна и вероятно ще ми излезе по-скъпо отколкото да си я купя, но бих могъл да я копирам. 
С'я ... ако искам да я продавам вече ще е малко по-трудно, щото там настъпваме малко разни патенти (ако изобщо ги има, не съм се ровил).
Но въпроса е че няма начин Роси да избегне една кражба на едно такова оборудване, което да се озове на масата на някоя компания с все горивото. Или в някое мазе на чалмари или жълтокожи... и тогава ще стане съвсем ясно какво точно има в тия ампули (все пак един хроматограф не струва чак толкова много в сравнение с евентуалната печалба, а дори не е нужно да се купува - всяка голяма читава лаборатория има по един и можеш да дадеш проба за анализ срещу смешна сума спрямо това което ще получиш).
Крадат се атомни бомби, крадат се танкове и изтребители... това няма как да се опази ако има повече от 3 или 5 устройства в света.
Не съм сигурен, че може да се патентова химична реакция, т.е. Роси не може да държи патентните права на това че от нещо си е получават друго нещо. Може да държи патент за технологията как се случва, но да се докаже че някой друг я е откраднал, а не открил сам ... ще е много трудно. А и ако се знае какво има вътре, технологията може да се промени така, че да се избегне патента. Да не говорим, че в неговия патент нещата са доста размазани, и няма как да се кажа със сигурност дали едно или друго нещо влизат в него. И Роси ще остане с пръст в устата...
И още ... някои държави и корпорации изобщо не ги е еня за патентното законодателство. Те един Айфон копират и Епъл само преглъщат на сухо, какво остава за такова сериозно нещо като този генератор. И кой е тоя Роси че да се противопостави на корпорация от ранга на Шеврон, или един Газпром :)
« Последна редакция: Септември 25, 2017, 12:51:01 am от juliang »

Неактивен PyroVeso

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 672
  • Рейтинг: 216
  • Life is a DIY project!
Той чичо Пархомов ще му разкаже играта на Роси още преди оня да си е наредил пасианса...

Лошото е, че братушките са такива тутльовци и бюрократи... още по-зле и от нашите. Не биха го подкрепили и на държавно ниво, понеже гледат да си продават там подгизналия от сяра нефт (карат го на баламурници като нас да си скапваме таратайките и да дишаме сярна киселина), както и ядреното гориво.

Бих се учудил, ако в следващите 10 години подобна технология добие гражданственост и се разпространи масово. Най-малкото няма да могат да се разберат и ще се изпокарат я за патенти, я за ноу-хау... или ще се опитват да правят някакви глупости, за каквито пише ELPUNTO.

Неактивен ELPUNTO

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 308
  • Рейтинг: 153
    • balkanmysteries.com/bg
A. Rossi е обявил, че на 24 ноември 2017 г. ще направи презентация на
новия си реактор E Cat QX в Маями.

За сега не е обявил нито часа, нито мястото на презентацията.
24 ноември се пада петък т.е. ден в който американците пазаруват (черен петък),
вероятно мястото ще бъде близо до някой голям търговски център     ???