Автор Тема: Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето  (Прочетена 18603 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Здравейте,
В тази тема ще разглдаме Субквантовата Кинетика -  теория за динамичния етер. Първоначално смятах да нахвърлям накратко най-важните изводи от теорията, за да си ги имам черно на бяло на български език. Впоследствие реших да направя по-задълбочен преглед специално на първата половина на книгата (150 страници) и да го споделя тук във форума. От тази първа половина извлякох материала, който сметнах за най-значим. В него се разглеждат основните сили и взаимодействия в природата и как възникват те. Втората част също е интересна, но тя засяга предимно космологията и не смятам, че тук ще ни е от особена полза.
Пригответе се да хвърлите поглед върху заобикалящия ни свят по един по-различен (и поне за мен - по-достоверен) начин. Знам, че доста от пишещите тук във форума размишляват върху природните закони от гледна точка на етера. Други предпочитат конвенционалите теории като Теорията на относителността, Квантовата механика, Струнната теория и др. На първите няма да им е трудно да вникнат в концепцията на Субквантовата кинетика, на останалите ще им се наложи да оставят поне за малко сегашните си разбирания, за да могат да опознаят новата материя, която, въпреки плашещото заглавие, не е сложна. СК се подкрепя от множество експерименти и разяснява неща, които са неясни за Квантовата механика и ОТО. Вписва се по-добре в проявления както на микро- така и на макрониво.
Теорията все още не е напълно завършен продукт, но вярвам, че това ще се окаже мощен инструмент за нас търсещите. Надявам се да се включат повече хора, да размишляваме всички заедно и да вървим смело напред. И моля без втелявания от сорта на: “още не му е дошло времето...”, “не сме готови...”. Напротив – времето е тук и сега и сме готови! Нищо и никой няма право да ни спира в това търсене. Точно обратното – аз смятам, че Природата стой зад нас и ни насърчава да вървим напред по правилния път.
Темата е отворена за дискусии и въпроси, на които ще се опитам да отговоря. При превода съм спестил до известна степен математическата част, която аз самият не разбирам. При желание от страна на заинтересованите мога да давам допълнителна информация под формата на уравнения и разяснения към тях, както и по-обща информация.
Прикачвам .doc файл, който писах на Office 2013. Ако имате проблеми с отварянето или някоя формулка не излиза както трябва, кажете да съхраня файла за по-стара версия.

Добавям линк към java симулатор на реакционно-дифузни вълни, тъй като те са в основата на теорията и е добре човек да си “поиграе” с тях, за да ги разучи. Чрез внимателно разцъкване из стойностите (дифузивни параметри, константи и др.) и приложените готови примери, може да се наблюдават интересни патерни, включващи шестстранна симетрия - пчелни килийки, снежинки, шестоъгълника на полюса на Сатурн и др. Наблюдават се и линии, подобни на райетата на зебра, тигър, ако се вгледаме в отпечатъците на пръстите си, ще видим, че те също са реакционно-дифузни вълни. Понякога, като се вгледам в синьото небе или в ярък бял фон, виждам такива вълни, дифузиращи отвън навътре (радиално) на зрителното поле. Може би има още много примери, за които не се сещам в момента.

http://www.aliensaint.com/uo/java/rd/
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:15:40 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #1 -: Януари 08, 2014, 02:02:52 pm »
   hyparh, този doc файл не ми се отваря, ако можеш направи го в някаква стара версия doc или/и pdf.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:15:54 pm от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #2 -: Януари 08, 2014, 02:58:44 pm »
Като се прибера довечера ще го оправя, че гледам нещо точка 2 се е изгубила по трасето. Май нещо се обърка при преименоване от .docx в .doc, че първия вариант нещя да се метне.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:16:05 pm от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #3 -: Януари 08, 2014, 09:03:38 pm »
Тествайте сега файла от първия пост, вече не би трябвало да има проблеми :) От Офис-а дадох експортиране на файла като PDF и взе, че стана чудесно, излязоха и символите и уравненията.
Възползвах се да направя някои допълнения към точка 9 - "Възникване на гравитацията", както и на финала за космическата еволюция.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:16:16 pm от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #4 -: Януари 09, 2014, 12:51:17 am »
здравейте hyparh, прочетох материала, но нещо не ми харесва концепцията заложена във него, не зная може би си въобразявам, но ми се струва че има нещо гнило в цялата тази работа, въображението ми се основава на няколко момента, единият е в наблягането на използването на математически изчисления и операции, другият е в използването на думата "квант", "порция" "частица", все познати неща, а взаимодействията между отделните етерни частици се описват като познатите ни формули за химични реакции, много странно е всичко това, а и за капак на всичко в материала са говори за четвърто измерение? (което е вследствие на познатите ни три измерения за дължина, ширина и височина), добре де как  е възможно да съществуват други пространствени измерения подобни на нашето след като следващото измерение е едномерно или т.нар. "четвърто"?, последващото вероятно ще е пето? и т.н. според концепцията описана в материала, има и още някои други неща които правят впечатление. Засега изводът който мога да направя е че концепцията е скалъпена набързо на базата на идеята за етера, но мога само да предполагам дали е така или иначе
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:16:28 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #5 -: Януари 09, 2014, 11:03:00 am »
И на мене тази теория ми прилича по скоро на поредният опит за кръпка на прокъсания стандартен модел.
Отхвърля относителната координатна система на Айнщайн и се опитва да въведе отново в експлоатация абсолютната координатна система на етера. иначе нищо по различно. Това, че наричаш едни неща етерони, които друг нарича кварки е въпрос на синтаксис, а не въпрос на обяснение на същността.
Както съм споменавал и друг път, обяснението на привличането между по-големи тела чрез наличие на по-малки тела между тях звучи крайно нелепо. Колкото и да са малки въпросните тела, в крайна сметка всичко се свежда до мащаб, а не до промяна на свойствата при промяна на размера.   
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:16:35 pm от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #6 -: Януари 09, 2014, 01:03:51 pm »
здравейте hyparh, прочетох материала, но нещо не ми харесва концепцията заложена във него, не зная може би си въобразявам, но ми се струва че има нещо гнило в цялата тази работа, въображението ми се основава на няколко момента, единият е в наблягането на използването на математически изчисления и операции, другият е в използването на думата "квант", "порция" "частица", все познати неща, а взаимодействията между отделните етерни частици се описват като познатите ни формули за химични реакции, много странно е всичко това, а и за капак на всичко в материала са говори за четвърто измерение? (което е вследствие на познатите ни три измерения за дължина, ширина и височина), добре де как  е възможно да съществуват други пространствени измерения подобни на нашето след като следващото измерение е едномерно или т.нар. "четвърто"?, последващото вероятно ще е пето? и т.н. според концепцията описана в материала, има и още някои други неща които правят впечатление. Засега изводът който мога да направя е че концепцията е скалъпена набързо на базата на идеята за етера, но мога само да предполагам дали е така или иначе

Така е, подходът е доста нестандартен. Идеята е че всичко е една необятна отворена система. Като започнем от субатомните частици и стигнем до цялата вселена. Като жив организъм. Всъщност би трябвало да е отворена система, в противен случай всички фрии енерджи устройства си остават само химера.
Етероните (A, B) постоянно се “вливат” в материалната ни вселена, трансформират се и я изграждат/поддържат (X, Y, G) и накрая отново се трансформират в крайните продукти (Z, Ω) и “изтичат”. Образува се в един вечен кръговрат. Все пак, въпреки неспирния поток, X, Y и Z винаги запазват стабилно количество (непроменено). Там вече се гледат реакциите. А за да се “влеят” и “изтекат” трябва да се приеме, че има едно или повече допълнителни измерения, които са извънредно малки (планкови размери да речем), които няма как да установим директно. ЛаВиолет явно е разгледал и тези неща (откъде точно идват A, B и отиват Z, Ω), но споменава, че няма да се спира на това, а ще обърне внимание най-вече на материалната вселена. Иначе Субквантовата кинетика се разработва от 1985 г. насам. Даже сега погледнах, че има нов документ към теорията от 2011 г. с някои добавени неща, ще трябва да го прегледам.

И на мене тази теория ми прилича по скоро на поредният опит за кръпка на прокъсания стандартен модел.
Отхвърля относителната координатна система на Айнщайн и се опита да въведе отново в експлоатация абсолютната координатна система на етера. иначе нищо по различно. това, че наричаш едни неща етерони които друг нарича кварки е въпрос на синтаксис а не въпрос на обяснение на същността.
Както съм споменавал и друг път, обяснението на привличането между по големи тела чрез наличие на по малки тела между тях звучи крайно нелепо. Колкото и да са малки въпросните тела, в крайна сметка всичко се свежда до мащаб а не до промяна на свойствата при промяна на размера.

Етероните и кварките се различават много. Кварките са множество на брой и с най-различни характеристики като “вкус”, “цвят”, “горен”, “долен”, “очарователен” и не взаимодействат помежду си. Отделно трябва да включим и антикварките (за антиматерията), както и глуоните, които ги спояват. От друга страна етероните са само седем типа (A, B, X, Y, G, Z и Ω), които могат активно да си взаимодействат и да преминават от един тип в друг, формирайки реакционно-дифузни вълни като в химията. Оттам се получават стабилни вълнови патерни, които представляват субатомните частици. Едни и същи етерони изграждат както материята, така и антиматерията (а разликата между двете е, че едната формира G долина, а другата G хълм). Общо-взето нещата при етероните са опростени, а една теория търси точно това.

Допълнение: Привличането между масивни тела можем да си го обясним така: Както е даден пример в т. 12 от файла, можем да си представим планета или звезда като една дупка/канал, сред локален басейн с размити граници. Водата (G етероните) в този басейн  ще се оттича по-бързо при по-голяма дупка (по-масивно тяло). В случая "водата" никога не свършва, понеже постоянно се просмукват G етери от околното пространство (вакуум), както и се генерират нови, чрез трансмутации в X/Y. Когато в близост се появи по-малко тяло, неговото "басейнче" не може да се противопостави на силния радиален поток на големия "басейн" на масивното и бива придърпано от течащия поток G-они. Тук имаме чиста механика/кинетика, а не необяснимото изкривено пространство.
Има и още нещо - колкото е по-силна гравитацията на едно тяло, толкова по-мощен обратен поток от Първична енергия ще възникне. Тази допълнителна енергия е вследствие свръхкритичния регион (G долина). Например при фотон, навлязъл в G долина, се наблюдава увеличаване на енергията му. Точно тази Първична енергия предотвратява колапса на свръхмасивни звезди - при тях, тази извираща от центровете им енергия, е изключително силна и един вид "слага юзди" на гравитацията. По този начин една звезда може да достигне милиарди слънчеви маси и то в малък обем, без да се срине в себе си. Представям си един хиперон (частиците, образуващи свръхмасивните звезди-майки по центровете на галактиките) в такъв случай сигурно ще тежи 1 кг или повече... размишлявам си :)
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:16:43 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #7 -: Януари 09, 2014, 04:44:49 pm »
Без да намесвам общо взето високия интелектуален уровен на всички колеги във Форума, просто отвътре ми напира да кажа, че в лицето на Хипарх виждам една класа интелект ОТГОРЕ!
Уверен съм, че още дълго ще имаме удоволствието да четем неговите блестящи постове!
Благодаря ти Хипарх!
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:17:04 pm от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #8 -: Януари 09, 2014, 07:58:08 pm »
Благодаря и аз, Майсторе. Мерси и за леката корекция, точно тая думичка съм я бъркал ;) Относно теорията - изминах доста дълъг път докато я открия. Всичко тръгна от електрогравитацията на Т. Браун, както и от експериментите на Тесла - четене, гаражни опити и пак четене... лека полека събирах парчета от "пъзела", някои пасваха, някои не. Много размишления и много интуиция, докато накрая не попаднах на Субквантовата кинетика, която има готови обяснения на тези встрани от мейнстрийм науката явления. Видях, че много от нещата в теорията се припокриват и с моите собствени разбирания (най-вече относно гравитацията). Тя ми помогна само да си изясня подробностите. Това, което можем да направим сега, е да си задаваме различни въпроси и да се опитаме да дадем отговори чрез СК. А в частност и за свободната енергия. Знам, без да имате цялата книга ще е по-трудно за размисли, но няма как - прекалено много време и труд ще отнеме да се преведе цялата.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:17:20 pm от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #9 -: Януари 09, 2014, 09:31:29 pm »
hyparh смятам че грешите като се захващате с посочената от вас "обща теория на полето", не смятам че тя ще даде правилния и точен отговор на въпроса за произхода на свободната енергия и отговорите на други подобни въпроси. Както се изясни теорията описва етерните частици като градивни елементи на абсолютно всичко, но подобна формулировка не може да даде задоволително обяснение на редица явления и процеси поради очевидната и несъвместимост, всичко е твърде повърхностно нахвърляно без да се навлиза в детайли за първопричината на произтичащите "случайни" процеси и т.н., а това вероятно означава че ледът е много тънък с всички произтичащи последствия. Моята интуиция подсказва че самият подход с модела на частицата като структура е грешен, не може градивните елементи на материята да са частици (каквито и да са), "квантуването" също смятам че е погрешен термин взет от измислената "квантова механика". Затова мисля че правилният подход в посока градивна структура на материята е "енергиино полевата" на базата на енергиини вихри, в дълбочина не мога да коментирам но именно интуицията ми подсказва че именно това е правилният модел, а не този с етерните частици запълващи цялото пространство. Загадката за т.нар. свободна енергия според мен не съществува
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:17:29 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #10 -: Януари 09, 2014, 09:40:38 pm »
Здравейте,
Материалът хем е хубав имаме ефир и отворена система, хем е лош липсва информацията и логиката. Тази теория не виждам практическо приложение. Даже с класическата теория може се реши проблема със СЕ. Това твърдение го правя на базата на последните ми опити със скаларни вълни генерирани от тороидални и осморка бобини. Наблюдавам магнитоелектрична индукция, някъде се нарича електростатична индукция, ток на разместване или еднопроводно предаване на ел. енергия.
Магнитоелектричната индукция е обратна на електромагнитната индукция. Имаме два типа електромагнитна индукция:
-униполярна - по Лоренц
-биполярна - по Фарадей
По всяка вероятност може да имаме и два типа магнитоелектрична индукция.
За СЕ трябва двете индукции да се съединят резонансно  в едно цяло. Това начинание ми се вижда трудно отпочвам апериодично връзване на двете степени (индукции) в едно цяло.
 
 
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:17:38 pm от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #11 -: Януари 09, 2014, 10:06:00 pm »
Понятието частица е доста размито... аз също не смятам, че това са някакви "топчета", които се подреждат. Да вземем за пример електрон или протон. Според СК той е съставен от неспирен поток етеронни вълни. Можем да си го представим (в 3D) като концентрични вълни, които непрекъснато "извират" от една централна част и се разпръскват радиално до определен радиус. Този радиус определя границите на "частицата". Вълните са особено устойчиви, защото са се създали подходящи условия за постоянен реакционно-дифузен процес. Така имаме компактна стабилна зона с вълни, която зона условно можем да наречем частица. А вихрите в потоците ги има, те са причината за спина.
Виж за самите етерони нищо не се споменава, но и те трябва да са някаква стабилна енергийна концентрация.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:17:46 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #12 -: Януари 09, 2014, 11:57:34 pm »
Здравейте ,
Теорията куца от практична страна, а вероятно не се казва цялата истина. Развиването на реакционно-дифузен процес е видян само в химията, но аз го виждам в електротехниката като възбуждане на скаларни вълни при съвместно действие на електромагнитна и магнитоелектрична индукция. За какво иде реч?
Електромагнитната  индукция имаме следните видове:
униполярна - по Лоренц, отворена магнитна верига
биполярна - по Фарадей, затворена магнитна верига
комбинирана между първите две по Маринов магнит "Сибирския Коля", преход към затворена или отворена верига.
Магнитоелектрична индукция има е следните видове:
униполярна - сферичен кондензатор, отворена верига по ток на разместване
биполярна - плосък кондензатор, затворена верига по ток на разместване
комбинирана - цилиндричен (коаксиален) кондензатор. Тук имаме радиална (скаларна), цилиндрична енергия. Преход към отворена или затворена верига по ток на разместване.
Вижда се да имаме реакционно - дифузен процес трябва съвмесно действие на двете индукции, най-добре резонансно. Няма да се спирам на практически въпроси по реализацията, наладката и биологично действие на устройството. По принцип устройството трябва да е симетрично (балансирано) да не утрепе народа.
Ако няма Любов нищо не сте видели!
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:17:56 pm от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #13 -: Януари 10, 2014, 12:25:11 am »
комбинирана - цилиндричен (коаксиален) кондензатор. Тук имаме радиална (скаларна), цилиндрична енергия.
Вижда се да имаме реакционно - дифузен процес трябва съвмесно действие на двете индукции, най-добре резонансно. Няма да се спирам на практически въпроси по реализацията и наладката.

А ако затворим този коаксиален кондензатор в себе си и заместим "плочите" с намотки, получаваме тороидалния поточен кондензатор за скаларни вълни, за който се твърди, че манипулира гравитацията. Преди време го разисквахме в 1-2 теми. Аз го направих в умален мащаб, но при опитите ми изгоря високоволтовото захранване. Появяват се нежелани обратни токове. Май трябва да се ползва механичен електростатичен генератор, там поне няма какво да изгори.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:18:06 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Субквантова Кинетика (СК) - Обща Теория на Полето
« Отговор #14 -: Януари 10, 2014, 12:33:13 am »
Просто ползвай сериен (напрежителен) резонанс.
« Последна редакция: Август 19, 2014, 04:18:14 pm от Maistora52 »