Автор Тема: Лъчетерапия чрез морска сол  (Прочетена 30726 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #30 -: Септември 08, 2014, 12:01:27 pm »
Valex, да ти кажа честно и аз си нямам никаква представа за това как и защо работи лампата, но работи!
Д-р Зидаров твърди, че повърхностни рани, фрактури и т.н. оздравяват 2-4 пъти по-бързо при облъчване, отколкото без. Лекува ускорено също и (хронични) синузити, настинки, когато те боли ухо и т.н.. Най-полезна е за разни следоперативни и възстановителни състояния.

Лично съм го вземал 2-3 пъти и гарантирам че работи добре - единият път беше заради възпален нерв някъде около тазобедрената става - скъса ме от болки 2-3 дни, направо не можех да ходя. Облекчение получих само след първата нагревка, а след още 2 едвам се усещаше. Реших, че съм се справил с проблема и вечерта пропуснах, и веднага пак се обади! Та се наложи още 2-3 да направя (значи общо 3 дни по 2 пъти на ден: сутрин и вечер).

Като се замисля и от това, което съм чел, изглежда става въпрос за принципа на нагревките, плюс тонизация и активизация на клетките от видимата светлина (ускоряване на жизнените и метаболитните процеси). Не ми е ясно поляризацията каква работа върши, обаче.

Лампата е доста монолитна и изглежда неразглобяема. Цветовият филтър може да се сменя, но с някакъв специален инструмент и докторът не се е наемал да го вади, още повече, че ползва само жълтия и няма другите. Има си вграден таймер и "пибипка" по веднъж на всеки две минути работа, с което на ухо си мериш времето за нагревките...

Колега Edin, сподели за твоя уред? Да не е един колан с турманиеви пирамидки, или едно като килимче, на което стъпваш с двата крака?
« Последна редакция: Септември 08, 2014, 02:27:29 pm от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #31 -: Септември 08, 2014, 12:47:03 pm »
Поляризацията завърта ъгъла на трептения на светлината в една плоскост и може би по-лесно,по-вече и по-надълбоко навлиза светлината през горния слой кожа.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #32 -: Септември 08, 2014, 02:17:41 pm »
Нефритен масажор
Имам и килимчето, но то е за зимата. Ако настина или се схвана по гърба, ще го пускам.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #33 -: Септември 08, 2014, 06:20:57 pm »
Честотата на излъчваните вълни определя това дали ще ги виждаме като червени сини или зелени. Обаче спектъра на видимата светлина е много много тесен в сравнение със спектъра на инфрачервените "или топлинни" вълни. Съответно въздействието на различните по честота вълни върху човека "както и върху микробите" е различно. Оттам и ефекта на устройства използващи такива вълни е много различен и съответно противоречив. Въпрос е или на късмет и интуиция или на много сериозни проучвания за да нацелиш точният спектър който дава максимален ефект. Аз май го улучих.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #34 -: Септември 09, 2014, 03:19:35 pm »
Турмалинова постелка


Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #35 -: Септември 09, 2014, 03:48:00 pm »
Радико, ако искаш да си направиш нефритен излъчвател, може да ползваш, нефритени мъниста. Аз купувам гривнички, но има и само мъниста в някои китайски магазини. Залепени на бъбрека с лейкопласт, тези мъниста правят чудеса. Изпробвал съм го. Даже и гривната да носиш, енергията в бъбреците се увеличава и се усеща осезателно, още на другия ден.




Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #36 -: Декември 28, 2014, 09:19:14 am »
За въздействието на тези камъни, мисля че ще трябва да се отвори отделна тема защото въпреки абсолютното отричане на ефекта от съвременната наука нещата са много сериозни на практика.
Сега да се върнем към солта.
Аз след доста опити правене разваляне стигнах накрая до финала на едно завършено търговско изделие:
Електрическа възглавничка излъчваща чрез морска и хималайска сол. Няколко случайни "а може би не съвсем" факта ме накараха  да пробвам и се задълбоча в разработката и нагазих в много дълбока вода. Както и да е, за това по нататък. Понеже  успях да направя няколко добре работещи но все още нескопосани на външен вид прототипа ги предлагам на колегите от форума само на цената на вложените материали.  За окончателното изделие ще отворя съответната тема в раздела за покупко-продажби след ден два, там ще сложа и някоя и друга снимка. 
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 07:39:24 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #37 -: Декември 28, 2014, 11:31:24 am »
Радико, съветвам те да прибегнеш до консултация с радиестезист!
Подобни устройства могат да навредят точно толкова, колкото и да помогнат!
Като направиш подобно устройство, нека го тества първо човек, който усеща фините енергии, преди да го предлагаш на друг!
Установено е, че бялата светлина (слънчевата) носи в себе си поток от енергии (прана, оргон) с различни честоти. Светлината е един вид проводник на тази енергия, нещо като "оптично влакно" за тях. Хубавото е, че честотите им съвпадат с тези на спектъра. Какво значи това?
Значи, че ако изолираме с призма или филтър дадена част от спектъра (цвят), той носи специфичната енергия за тази честота в себе си и може да се ползва само тя.
Различните честоти на оргона действат по различен начин на различните хора.
Това е защото всеки има недостиг на различен вид енергия, специфично е.
Има един честотен диапазон (сечение), в което са благоприятни за по-голямата част от хората, но за по-добра ефективност трябва да се прилага индивидуална терапия. Поради тази причина има някои, на които сякаш "не им действа" и оттам идват неверията.

Вижте тази книга, по-точно първата глава, Барон Карл фон Райхенбах е посветил много години и средства на това проучване, интересна е и обяснява много неща:

http://www.otzvuk.com/Knigi/Okultna/Taini%20obshtestva/jeri.vasilatos-izgubenite.otkritia.pdf

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #38 -: Декември 28, 2014, 01:26:25 pm »
atos
Тази книга съм я чел преди повече от 4 години мисля "за първи път"
След това съм препрочитал неща който ме интересуват още много пъти  :)
Ако тук във форума има такъв човек с удоволствие бих се възползвал от способностите му, макар че в случая става дума за съвсем друго нещо. Това лъчене за човека е топлина, топлина която е убийствена за доста видове патогенни бактерии. Това е способ, който не съм измислил аз или някой съвременен учен. Това се използва от векове и от векове не е навредило на никого. Аз просто съм го осъвременил и съм го усъвършенствувал  малко.
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 07:41:48 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #39 -: Декември 28, 2014, 02:38:37 pm »
Не е само топлина, има и други лъчения!
А бактериите, подлежащи на "убиване" може да са както вредни, така и полезни.
Не пиша това, за да споря само...по-добре включи уреда, снимай го след 2 минути работа (да "загрее добре") и постни снимката тук.
Сигурен съм, че Един и ми68 могат да доловят качеството на енергиите?
Какво ти пречи да подложиш на проверка нещата?
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 02:42:31 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #40 -: Декември 28, 2014, 03:45:18 pm »
Нищо не ми пречи и ще го направя въпреки, че предпочитам да не е по снимка, а да се пробват директно върху устройството. Върху тези прототипи аз съм вложил страшно много от себе си и предполагам, че това няма как да не се отрази. Впрочем да изчакаме да кажат мнението си и те.
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 07:42:41 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #41 -: Декември 28, 2014, 04:52:06 pm »
Давай снимка, да видим какво ще измерим. Нека обаче е след празниците, че сега бушуват много гадни енергии. Започна се още от 20-21-ви.......отврат >:(

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #42 -: Декември 28, 2014, 05:26:27 pm »
Имайте предвид, че в Алхимията не случайно се говори за солта - енергиите и касаят Аза - тоест тука може да има и окултен (скрит, невидим) елемент!
« Последна редакция: Декември 29, 2014, 07:43:33 am от Maistora52 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #43 -: Декември 28, 2014, 05:53:59 pm »
Естествено, че има...и не бих го нарекъл точно "окултен" :)
Всеки кристал "запечатва" мисъл-форми, захарта-състояния, солта-намерения, затова се ползват при магии и гадателство.
При изработване на такива устройства е много важна психичната енергия, която влагаме, тя влияе ПРЯКО на оргонното поле и вид на насищане. Както клетката на Джо "не иска" да работи без него!
По същият начин, по който не е добре друг да ви прави амулет или оргонит, защото не се знае какво би програмирал в него, та дори и несъзнателно!


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #44 -: Януари 03, 2015, 03:36:23 pm »
http://olx.bg/ured-za-nagrevki-ss-himalayska-sol-i66450188
Е аз започвам пък да видиме къде ще му излезе края