Автор Тема: Лъчетерапия чрез морска сол  (Прочетена 30737 пъти)

GTV

  • Гост
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #15 -: Януари 09, 2014, 04:59:45 pm »
  УВАЖАЕМИ Радико!
  Извинявам се, но си започнал теми  за Ветрогенератора си, за Соларен концентричен колектор на световно ниво.... все сериозни теми.
 Може ли да да ни занимаваш с теми от рода за резонанса на NaCL или микровълново изпичане на агне в солена пещ !  ;D
   
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 06:20:37 am от GTV »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #16 -: Януари 09, 2014, 05:02:00 pm »
Мисля, че е важно да се знае и, че при нагряването на суха сол (и каменна и морска) се излъчва една не много приятна миризма - вероятно се отделя свободен хлор с разни други гЪзове!!! - иначе Радико е прав, че солта бързо губи топлината си.
Интересно е и друго - че едно време в старите кафенета се е правело кафе в джезвета заравяни в нагорещен пясък... и става наистина кафе - та дрънка! Е това искам да ми обясните - ЗАЩО ПЯСЪК, че единственото удоволствие (без да е порок) което ми остана е КАФЕТО еспресо!
Говорим за нагорещен пясък и "турско кафе" в джезве.

Най-голяма допирна повърхност и липса на температурни разлики на съда в зоната на кафето-равномерно затопляне/А/
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 11:00:27 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #17 -: Януари 09, 2014, 05:49:15 pm »
Най-добрата и скъпа руска водка, задължително минава през силициев филтър, за да се премахнат всички запаметени информации и енергии. Пясъка има много силициеви съединения и кристални структури. Явно работата е на енергоинформационо ниво. Според мен, нещата са в тази посока.

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #18 -: Януари 09, 2014, 05:59:35 pm »
И сега по курортите може да се види предлагане на "кафе на пясък". В тавичка с кварцов пясък е заровен реотан, като мощността му е така подбрана спрямо количеството пясък, че да не стига 100 градуса температура. Така се получава по-бавно загряване на кафето и извличане на повече ароматни вещества от него, а и от там по-добрите му качества отколкото ако е варено в джезве на електрически котлон. Иначе при еспресото се извлича с вода около 82-85 градуса, като истинското ароматно кафе изтича първите 18 секунди, а в България е прието до 25-30 секунди, като след това тече една мътна вода с отвратителен вкус и много кофеин. У нас много рядко се прави дълго кафе по стандарт за дълго кафе, а именно да се спре машината след първите 18 секунди и да се долее с топла вода до желаното количество. Дълго кафе направен по този начин е много по-приятно от дълго кафе еспресирано изцяло през ръкохватката, защото тогава се отделят освен повече кофеини и други канцерогенни съставки, както и фино смлени частици, които дразнят стомаха.
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 06:01:49 pm от Брадатия »

GTV

  • Гост
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #19 -: Януари 09, 2014, 06:17:35 pm »
 Приятелю ЕДИН, СПЕЦИАЛНО ЗА ТЕБ СИ ПРОМЕНЯМ АВАТАРА!
    ;D
« Последна редакция: Януари 10, 2014, 06:27:29 am от GTV »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #20 -: Януари 09, 2014, 06:58:55 pm »
Честно, туй не го разбрах, както и картинката на аватара.

GTV

  • Гост
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #21 -: Януари 10, 2014, 07:14:01 am »
Ееех приятелю Един. Почерпих те с чудесна виртуална три пъти пречистена водка GTV, но докато се чудиш я изпихме. ;)

Неактивен nedbmw

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #22 -: Януари 10, 2014, 06:41:30 pm »
Обикновено се осоляват неща,  които се стремим да ги съхраним за по дълъг период. Солта явно, че има добри топлопроводими свойства за да се използва векове наред. Не случайно луканките и суджуците изтрайват най много особено, ако са мерденени правилно за да не остане въздух в тях. :) Едно време например майка ми е разправяла как са съхранявали месо за дълъг период от време. Значи в една делвичка са слагали на катове осолено сурово месо и най отгоре са го заливали с разтопена мас. Така е изтрайвало месото с месеци, в мазето на къщата им та чак до към жътва. Когато са искали да вземат някое парче месо с една лъжица отмахат мастта вземат, какво то им трябва и пак обратно заглаждат с мастта отгоре.  Не ти трябва консерванти ни нищо. ;D   Също и формата на съда е важна за съхранението на продуктите но това е една друга тема, която мисля някой ден да пусна и  да поразискваме по нея.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #23 -: Януари 10, 2014, 06:46:35 pm »
Целта на осоляването е, осмозата да убива микробите в месото.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #24 -: Януари 10, 2014, 07:25:51 pm »
Дали осмозата дали друго нещо, но това е. Солта изтребва всичко патогенно и месото се запазва свежо. Както и да е някой няма ли желание да спретне това просто експериментче със сол и сода. Да видиме прав ли съм за резонанса или греша. Ако има резонансно явление може да се окаже важно не само за тази тема.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #25 -: Август 27, 2014, 09:40:57 pm »
Позатопли се времето поспряха болежките и зарязах темата както и спретнатият набързо апарат за нагревки.
Но сега като се върнах от Ливан реших първо с него да се захвана. Изпробвах няколко безумни на пръв поглед идеи и получих такъв ефект, че просто още не смея да го публикувам. ще ми трябват няколко дни да осмисля нещата. Определено обаче обмислям и идеята за продажба на такова устройство, работещо на резонансен принцип.
« Последна редакция: Август 28, 2014, 04:35:37 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #26 -: Август 28, 2014, 02:29:17 pm »
Тайната баце е в безумните идеи. Сполай ти  :D

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #27 -: Септември 08, 2014, 09:49:56 am »
Вижте това: http://www.bioptron.com/bg_BG/?m=439
Направи ми впечатление, че "стандартната" светлина на лампата е жълта (иначе има и други филтри), наподобяваща по цвят оцветяването на пламъка от натриевите йони. От друга страна има доста силно застъпена и ИЧ-компонента. Дотук си имаме направо имитация на нагорещена сол! Остава само поляризацията да разберем с какво допринася за лечението и дали е реално предимство пред солта, или е все тая с нея или без нея...

Уредът конкретно мога да го взема от приятел-доктор. Ако на някой му си занимава да го разучава и репликира - мога да ударя едно рамо. Доколкото знам, най-малкият вариант струва към 800 лв. някъде... а е на практика една халогенна лампа с жълт филтър и поляризатор отпреде й.

Активен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #28 -: Септември 08, 2014, 10:27:57 am »
PyroVeso
Твоят приятел може ли да сподели ефекта от употребата на лампата? Евентуално и сравнителни впечатления с и без филтър?
Аз съм много скептичен относно този тип светлинна терапия. Къде е логиката като ограничиш светлинния спектър лъчението да работи, а целия спектър да не ефективен??? Тоест тези филтри са си само зарибителен ефект.

Напълно разбираемо-Барон Карл фон Райхенбах-обяснено е много добре-"Изгубените открития"./А/
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 11:09:08 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #29 -: Септември 08, 2014, 11:21:30 am »
Швейцарците, едва ли ще мислят, като българите ;)
Аз в момента ползвам уред, който ползва ИЧ лъчи преминаващи през нефрити.
Ефектът е стахотен. Моментално се усеща. Стахотен релакс на психиката и повишено ниво на енергията.