Автор Тема: Лъчетерапия чрез морска сол  (Прочетена 30742 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Лъчетерапия чрез морска сол
« -: Януари 06, 2014, 08:19:15 pm »
Имах някаква болежка в кръста отзад в ляво, дали бъбрек дали нещо около него. Влачех си я от доста време, но тук около нова година внезапно силно се изостри та чак реших да се жертвам и да тръгна по болници и доктори. Обаче нещо ми нашепна идеята за морската сол. Замислих се и си спомних как един майстор на фурни за хляб "мой приятел" сложи при ремонта на кварталната фурна под плочника почти 2 тона морска сол. Според него излъчването на солта подобрявало качеството на изпичане на хляба.
Замислих се дали пък солта не излъчва в инфрачервен спектър силно неприятен за патогенните бактерии. Два дни си правих "експериментално" лечение. Ефекта беше поразителен. загрявах солта достатъчно за да се усеща температурата и от разстояние и я поставях завита в парцал максимално близо до болното място така че да се усеща лъченето, но да няма термоконтакт. Страхотно е.
Как беше всяко ново е добре забравено старо. Сега обмислям как да си направя електрическа възглавничка със сол, с постоянно подгряване и регулиране на температурата. пък после може и нещо като солариум да направя.         
« Последна редакция: Август 28, 2014, 04:39:43 am от Maistora52 »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #1 -: Януари 06, 2014, 08:31:29 pm »
Радико
Солта в пещите се поставя за термоакумулатор. Издържа на висока температура и акумулира много добре.
Болки в кръста особено остри може да имаш от бъбречни проблеми (основно при изхвърляне на песъчинки). Обикновенно затоплянето успокоява, отпуска и по-лесно се освобождават. Пробвай да се загряваш  с електрическа възглавница или директно с нагрятата сол.
Пий и чай за бъбреци в големи количества. В никакъв случай не и бира. Това е легенда, че лекува.
« Последна редакция: Януари 06, 2014, 08:33:50 pm от valex »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #2 -: Януари 06, 2014, 08:52:59 pm »
Има едни лампи от хималайска сол. В голяма буца хималайска сол е сложена обикновена нажежаема крушка.
Споделяли са ми, че действала мнооого добре на енергетиката и психиката.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #3 -: Януари 06, 2014, 08:56:20 pm »
Аз си мисля, че понеже всяко вещество си има специфичен спектър на поглъщане както и специфичен спектър на излъчване "които обикновено съвпадат" Има апарати които чрез изпаряване на микроскопична част от дадено вещество и изследване на спектъра на поглъщане могат за секунди да определят съставките на веществото "примерно от каква стомана е даден машинен елемент" Тухлите във фурната акумулират достатъчно топлина. Хляба се изпича много преди да е показала пещта признаци за изстиване "дори и без сол", другото интересно е, че приятелят ми държеше солта да е морска, каменната не ставала - "поне за фурни" - единствената сериозна разлика между двете за която се сещам е магнезиевия хлорид. Както и да е, аз съм упорит и ще продължавам с експериментите върху себе си и близките ми. В едно съм сигурен вреда от процедурите няма никаква.

   
Цитат
Има едни лампи от хималайска сол. В голяма буца хималайска сол е сложена обикновена нажежаема крушка.
Споделяли са ми, че действала мнооого добре на енергетиката и психиката.

До 2013 година не бих повярвал, сега съм убеден, че е така както твърдят, само струва ми се, че и разстоянието е важно.
« Последна редакция: Август 28, 2014, 04:42:42 am от Maistora52 »

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #4 -: Януари 07, 2014, 08:53:48 am »
Както Валекс ти писа в по-горен пост морската сол в случая е термо акумулатор, защото изстива доста по-бавно от огнеупорната пръст, приятел археолог ми е казвал, че са намирали подобни конструкции при разкопки. При изпичането на тестени изделия изключително важно е температурата да е  постоянна, защото ако изстива фурната в края на печенето се получава дебела кора (старите пещи нямат система за впръскване на вода и се получава изсушаване). Още повече, че този тип фурни се нагряват еднократно, а се зареждат с печиво няколко пъти, затова е необходимо да се задържи по-дълго време висока температура. Сигурно се и отделят някакви ароматни вещества от солта, които да попадат в изпичания продукт, но това е вторичен ефект.
  Иначе съм съгласен, че щом е нагрято едно вещество, то ще излъчва в инфрачервения спектър, но си е един вид нагревки, които действат съдоразширяващо и от там по-лесно отделяш песъчинките. Само внимавай с разстоянието защото ако си прегрял солта и я доближиш до себе си прекалено близо, вярно ще получиш като бонус и кожен ефект (подмяна на епидермиса  :) ).Има готови термовъзглавнички на които можеш да направиш двоен калъф и да поставиш сол вътре, така хем ще имаш регулируемо нагряване, хем ще можеш да дръпнеш една следобедна дрямка докато трае релакса! ;)
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 08:55:50 am от Брадатия »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #5 -: Януари 07, 2014, 07:56:29 pm »
От току що направените ми наблюдения морската сол изстива изключително бързо Доста по бързо от тухла със същия обем и доста по бързо от бутилка вода със същия обем. Който не вярва да пробва сам лесно е. Така, че този мит за количеството топлина е тотално разбит. След като количественото преимущество отпада остава обяснението за преимущество в качеството. Интересно ще ми бъде да разбера:
 Ако сложим на масата един съд или торбичка с нагорещена морска сол, от едната му страна друг съд със сол със стайна температура, от другата страна идентичен съд с идентично количество друго подобно вещество "примерно сода бикарбонат" При изстиването на горещата сол кое ще се нагрява по бързо другата сол или содата. Ако се подгрее повече солта 'Което е в "леко" противоречие с закона за термодинамиката' означава, че имаме резонансно явление.   
Иначе идеята за възглавничката е прекрасна.
А за изгаряне и дума не може да става още в първата публикация споменах, че става дума за лъчетерапия и за целта не трябва да има термоконтакт.   
« Последна редакция: Август 28, 2014, 04:44:30 am от Maistora52 »

GTV

  • Гост
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #6 -: Януари 07, 2014, 09:04:11 pm »
  Не знам откъде се появи твърдението че солта има голям топлинен капацитет :)
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 09:24:05 pm от GTV »

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #7 -: Януари 07, 2014, 10:46:34 pm »
Обяснявам.
Всяко нещо се разглежда спрямо предназначението си.
Аз казах, че се използва в пещите. Тоест температури до 300 градуса. Сложете воден акумулатор на 300 градуса?
Хайде сега някой да направи пещ, която да е плътна тухла за акумулатор и да ми се обади :)
Просто солта е достатъчно 'инертна', евтина за такива случаи и удобна за използване. И се намира лесно.
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 10:49:40 pm от valex »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #8 -: Януари 08, 2014, 11:17:46 am »
Солта в разтопено състояние - над 450о - до около 600о - се използва за топлопреносната инсталация на слънчевите централи - тези с огледалата. За там изискването е да се поддържа тази температура в тръбите, за да не се втвърди солта през нощта.
Разликата в градусите е температура на солта през деня - до 600 гр. - и при изстиването и до около 450 гр през нощта. Не се използват нагреватели, но вероятно има такива - за екстрени случаи.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #9 -: Януари 08, 2014, 06:15:34 pm »
Цитат
Хайде сега някой да направи пещ, която да е плътна тухла за акумулатор и да ми се обади :)
Защо бе valex няма никакви пречки, нещо повече, това със солта е тайна на определени майстори пещари и не всеки я знае. Много малко фурни са направени по този начин повечето са си само от тухли. По точно от глинени плочи, използват се плочи от особен вид глина, сушат се и се редят сурови, изпичат се вътре в пещта при първото и запалване. И фурната за която говоря дълго време преди този ремонт е работила без морска сол, поне 40 години.     

Неактивен nedbmw

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #10 -: Януари 08, 2014, 06:46:28 pm »
 Стара традиция е при изстинка да си топим краката в гореща вода с добавена в нея сол. Явно по добре се усвоява топлината от вените и така се затопля кръвта в целия организъм.

GTV

  • Гост
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #11 -: Януари 08, 2014, 07:49:17 pm »
 По-горе дадох една таблица, ама който не гледа....... Пак Бабините деветини.... ;)
  Средната топлопроводимост на водата е около 0,6 а на солта 7,0. Солта се добавя за да се увеличи топло преминаването. Пак Втори закон на Термодинамиката.
    http://www.engineeringtoolbox.com/conductive-heat-transfer-d_428.html
 Прилагам таблица за топлопроводимостта на различните материали. :)
    http://www.engineeringtoolbox.com/thermal-conductivity-d_429.html
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 09:53:43 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #12 -: Януари 09, 2014, 11:19:30 am »
 GTV
Струва ми се, че не си много прав. Защо не вложиш малко безпристрастна инженерна мисъл преди да коментираш. Топлопренасянето в случая с легена е линейна зависимост подобна на закона на Ом, така че по-ниската проводимост се компенсира с по-висока температура и готово. Да ама не. Ефектът е съвсем различен при наличие и отсъствие на сол. 
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 04:50:23 pm от Maistora52 »

GTV

  • Гост
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #13 -: Януари 09, 2014, 11:26:47 am »
  Сега можем ли да разгадаем тайната на старите майстори пещари? Хайде да изтискаме нещо полезно от темата. :)
 Радико, разбира се че мога да вкарам инженерна мисъл и то не чрез закона на Ом, а чрез Закона на Кирхов. Давал съм вече такъв модел при NIFTE, но ти тия неща не ги признаваш тук. Така че да го караме с думи прости, че да го разберат повече хора.
 Мисля, че Майстора и Недбмв са напипали в постовете си предназначението на солта. Термоакумулиращите способности на солта са повече от скромни, но пък като топлопреносни.... Виждал съм огнеупорна пръст примесена с железни стружки, виждал съм и със сол. И в двата случая е служила за трансфериране на топлина от вътрешността на пещта и обратно. :)
« Последна редакция: Януари 09, 2014, 04:51:47 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Лъчетерапия чрез морска сол
« Отговор #14 -: Януари 09, 2014, 12:28:42 pm »
Ами на мен точно това ми беше идеята при отварянето на темата. При  положение, че мислят повече хора все ще се роди нещо. Мисълта, че става дума за резонансно излъчване идва от факта, че солта както и алуминият примерно не си променят цвета при загряване. Жълтите керамични тухли нагряти над 1000 градуса стават снежнобели. А за желязото да не говориме, по цвета може да му се определи температурата с точност 2 градуса. Като се има в предвид голямото значение на солта при оформяне на тестото. Солта свързва белтъчните молекули в тестото и го прави пластично и разтегливо. И така се подрежда един пъзел който навежда мисълта ми към резонансни явления.