Автор Тема: Ел колело в домашни условия  (Прочетена 13814 пъти)

magnet77

  • Гост
Ел колело в домашни условия
« -: Декември 27, 2013, 06:46:05 pm »
Искам да отворя тема, подобна на темата "Електромобил в домашни условия".  Мисля, че разработката на електромобил в домашни условия е възможно, но няма как изделието да е конкурентно на пазара, поради милиардите вложени и влагани от големите фирми в тази област. Най-много някой детайл да се окаже такъв.

Мисля, че е по-интересно да се разработи цяло изделие, като ел.велосипед или дори това
http://www.youtube.com/watch?v=e_-um9BU8Q4
но да стане завършен проект, с реализация на пазара и приходи от него

С горното "чудо" например, може да се изминават от 6 до 8км реално и струва към 1900 евро.
Има скорост до 16km/h, тежи 11kg

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #1 -: Декември 27, 2013, 09:43:24 pm »
Според мен посоката е тази http://mazeto.net/index.php/topic,8694.0.html
Това едноколесното става само за чупене на лакти, колена и дупета, или за играчка на тинейджърите - иначе по нашите улици и тротоари няма да го биде!
А е и доста нерентабилно. Тези негови 8 км път са абсолютно недостатъчни. Нито да отидеш на работа с него, че примерно от жк Младост до Центъра на София е толкова, нито дори и до магазина - няма как да носиш торбите. Според мен това на сериозни хора не може да се продаде.
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 01:41:08 pm от Maistora52 »

magnet77

  • Гост
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #2 -: Декември 28, 2013, 02:17:38 am »
Става въпрос да се разработи завършен пазарно ориентиран продукт, за който хора или фирми  са готови да дадат пари.
Въпросът е да е по-добър като параметри и цена от конкурентните.  В крайна сметка има доста хора, готови да дадат 2000 евро за да си "чупят колена и лакти", но може да се направи и нещо по-сигурно - например двуколка или триколка.

Не разбирам как биха могли да се изкарат пари с това което го предлагаш. Загледах се, но не видях нищо завършено като продукт за пазара.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #3 -: Декември 28, 2013, 03:23:20 pm »
Значи не си отворил линка в първия пост... ето този http://www.youtube.com/watch?v=0lP0F3mvv6I
 Двигател-генератора е изобретен, Василий Шкондин е жив, и продължава да го усъвършенства ... Друг въпрос е, че едва ли ще излезе на пазара - и Той!
Ако предлагаш да се направи някакъв електровелосипед с акумулаторно захранване, без значение броя на колелетата, и там нишата е завладяна... от китайци, японци, германци, французи...
От поста ти не става ясно какво точно предлагаш - имаш ли своя разработка?
Дай да видим ти какво предлагаш? Ще помагаме!
« Последна редакция: Декември 29, 2013, 01:36:17 pm от Maistora52 »

magnet77

  • Гост
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #4 -: Декември 29, 2013, 12:47:36 am »
Нямам конкретно предложение - то включва и проучване на пазара. Нядявам се не разчиташ пазара да чака някого в днешно време с огромна пазарна ниша, но място за още един винаги има. Ето това колело може да се направи сигурно за доста под 1900 евро у нас, като може да се направят и подобрения. И успехът според мене е много е много по-реален от това да се прави нещо с цял електромобил.

Може да се направи дву или триколка или една дъска примерно с 4 по-малки колела - въпросът е да се завърши и да се изпипа продукта отвсякъде, че и да се продава. Хората да го искат на цената на която се предлага.

rpavlov

  • Гост
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #5 -: Декември 29, 2013, 03:27:40 pm »
Ето какво заснех на Стройко до НДК:
http://www.youtube.com/watch?v=jHmCm-7p7V4&feature=youtu.be
Елементарно решение: На обикновен велосипед е сложено на предното колело комплект за ел. задвижване
(двигател-генератор, кабели, контролер, управление и индикация) от Конрад на цена около 300лв. Е, тук са ползвали скъп велосипед тип чопър. Акумулатора е отделно.
http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=9776 може да се види срещу Мадарската градинка.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #6 -: Декември 29, 2013, 03:52:38 pm »
Има цял раздел с куп теми по въпроса.

magnet77

  • Гост
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #7 -: Декември 29, 2013, 11:48:20 pm »
Има подраздели за велосипеди и мотори. Тук става въпрос за нещо по-малко и евтино, което да можеш да си го прибереш под мишница в офиса.
Но няма значение. То ако трябва да обясняваш всяка своя дума няма да се получи нищо. Трябват група хора да се разбират с по една дума и поглед.

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #8 -: Октомври 05, 2014, 11:47:37 am »
Здравеите,имам и аз същия електродвигател но няма връщане на енергия,контролера няма тази опця.Ако знае някои къде има такива контролери нека пише.Благодаря.

http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=9776 Забравих да пиша моят ел.двигател е този модел
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 12:28:40 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #9 -: Октомври 05, 2014, 12:26:18 pm »
lpoik, Добре дошъл :D
Според мен трябва да потърсиш "отговорност" първо от дистрибутора, от който си го закупил, защото в описанието на продукта, последното изречение е :

"Зареждане на акумулатора при спиране и спускане"

Освен ако не е нещо подобно,но ръчна изработка?
 

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #10 -: Октомври 05, 2014, 12:55:43 pm »
Благодаря за съвета.Иначе съм много доволен от двигателя.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2014, 01:07:36 pm »
Колко километра изминаваш с едно зареждане сега (по равен терен)?
Преди няколко години и аз почти се бях навил да си купя... ;D

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #12 -: Октомври 05, 2014, 01:22:53 pm »
Да ти кажа честно не съм го засичал,но изминавам на ден по 10-15 километра акумулаторите почти не са разбрали.Зареждам ги по 2-3 часа всеки ден.До сега нямам никакви ядове карам го само по равно, но е хубаво да има и регенерация,да връща енергията при спиране и спускане.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #13 -: Октомври 05, 2014, 01:59:37 pm »
Явно не си формулирах добре въпроса, за което се извинявам:)
Какъв е пробегът само с ел. задвижването (приблизително) ?

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Ел колело в домашни условия
« Отговор #14 -: Октомври 05, 2014, 02:13:46 pm »
Само с ел. мотор поне 40км. ще издържи на равен терен,не съм го пробвал.Акумулаторите са гелови 12 амперчаса оловни