Автор Тема: John Ecklin Stationary-Armature Generator  (Прочетена 23705 пъти)

ddcomputers

  • Гост
John Ecklin Stationary-Armature Generator
« -: Януари 25, 2009, 09:55:18 pm »
Здравейте на всички, аз отдавна наблюдавам за какво си говорите във форума и тази тема е доста интересна и доста загадъчна, браво. Според мен устройството което е създал John Ecklin е доста добро и мисля да експериментирам с него, някой ако е пробвал и има инфо ще се радвам да сподели, а и ще е полезно и за другите участници във форума.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #1 -: Януари 26, 2009, 10:31:43 am »
Здравейте на всички, аз отдавна наблюдавам за какво си говорите във форума и тази тема е доста интересна и доста загадъчна, браво. Според мен устройството което е създал John Ecklin е доста добро и мисля да експериментирам с него, някой ако е пробвал и има инфо ще се радвам да сподели, а и ще е полезно и за другите участници във форума.

Идеята е интересна. Няма практици, така че разчитаме на теб да направиш малка експериментална постановка. Дано се заинтересуват и други.

Успех!

Strashimir

  • Гост
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #2 -: Януари 26, 2009, 04:15:46 pm »
Идеята е добра, но основното нещо в нея е намирането на mu-метал, който да играе ролята на магнитен щит (който да неутрализира или погълне магнитното поле). Имаш ли идея от къде се намира?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #3 -: Януари 26, 2009, 05:04:31 pm »
Обикновеният магнитопровод поглъща магнитното поле и би трябвало да стане ...

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #4 -: Януари 26, 2009, 05:32:39 pm »
Обикновеният магнитопровод, се привлича от магнитите доста силно. И е нужна сила за движението му, пресичащо магнитните линии...Ако съществува магнитен щит който не го лепи магнит, тогава работата е съвсем друга

ddcomputers

  • Гост
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #5 -: Януари 26, 2009, 06:22:16 pm »
Ами по принцип в твърдите дискове има такъв метален щит, от там може да се използва.Относно че привлича магнитите наистина е така и възможно е да се получи с пружина, ще изровя линка за един подобен двигател и ще го пусна във форума.За сега тази идея ми се вижда възможна за изпълнение, а също така може по-лесно по този начин да се преработи един двигател с вътрешно горене.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #6 -: Януари 27, 2009, 09:19:27 pm »
На FTP Server-a съм качил някои документи, свързани с безплатната енергия, а също и едно клипче в папката Clips относно магнитния щит. В Youtube.com гледах един клип, на който магнитния щит работеше и беше направен от paper plates and roofing flashing. Това първото е хартиени подноси, но второто не знам какво е. Днес се опитах да намеря клипчето, но е било изтрито.

ddcomputers

  • Гост
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #7 -: Януари 28, 2009, 10:46:55 am »
Поразгледах в нета но нещо неможах да открия сайта на този руски изобретател, затова по памет съм начертал как точно изглеждаше двигателя. Дано някой още даде някоя идея.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #8 -: Януари 28, 2009, 12:45:47 pm »
Не че съм по темата, но неръждавейката няма ли да свърши работа? Повечето смеси от неръждаема стомана не лепят магнити. Как преминават силовите линии нямам идея...

lazy

  • Гост
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #9 -: Януари 28, 2009, 06:56:33 pm »
Вероятно алуминиев щит ще свърши частично работа, но смятам, че основен проблем ще е триенето. Мисля,че ако системата е неподвижна, а от едната страна е електромагнит би могло да се индуктира напрежение от смяната на интензитета на полето. Вероятно ще пробвам събота и неделя ако остане време.
Успех.
« Последна редакция: Януари 29, 2009, 07:36:04 pm от lazy »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #10 -: Януари 28, 2009, 08:08:33 pm »
Екран може да бъде наситен феромагнетик, подобно на екранирания трансформатор на Тесла.
http://mazeto.net/index.php?topic=549.0

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #11 -: Януари 29, 2009, 10:52:39 am »
Поразгледах в нета но нещо неможах да открия сайта на този руски изобретател, затова по памет съм начертал как точно изглеждаше двигателя. Дано някой още даде някоя идея.

http://kalininaa.narod.ru/sxema.html

Това е въпросния двигател!  ;D

ddcomputers

  • Гост
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #12 -: Януари 29, 2009, 04:18:23 pm »
Благодаря за съдействието  ;)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #13 -: Юли 30, 2009, 09:51:19 pm »
Да допълня списъка -Продукт:Магнитодиелектрична сърцевина   http://www.pramiz.com/frambgp.html   Не знам  само доколко ще ни свърши работа. Нашият случай е малко по-специален

to6o-2101

  • Гост
Re: John Ecklin Stationary-Armature Generator
« Отговор #14 -: Април 16, 2011, 01:30:00 am »
Колеги от няколко дни се мисля над този тип магнитен мотор и сътворих ето това.

Искам да попитам за вашето мнение и евентуално за критика относно елементите и конструкцията.

Принципа съм го взел от звездообразен двигател (за самолет) но вместо бутала ще имаме магнити, които ще са поставени в чаши направени от мю-метал или пермалой или обикновена стомана за да не влиаят (много) на останалата част от конструкцията.
Голямото кръгло нещо ще е направено от изолационн материал и ще действа като маховик и да държи пластината от мю-метал която е разположена на диска като малка спирала. Тя ще играе ролята на екраниращия елемент м-у 2-та магнита на единия цилиндър, ако мога така да го нарека. Когато буталото е в началото на долна мъртва точка пластината започва да влиза м-у магнита на буталото и този на статора като разстоянието м-у 2-та магнита спрямо пластинта е еднакво (за да бъде привличането към пластината еднакво от 2-те страни и тя да се движи без товар). С изместването на буталото нагоре от силата на привличане на магнитите към пластината (като V gate) и енергията която е акумулирана в изолационното колело, което ще действа и като махоик за плавната работа на мотора, буталото ще стигне началото на горна мъртва точка (м-у временно пластината която е на спирала винаги ще бъде на еднакво разстояние спрямо 2-та магнита) където пластината м-у 2-та магнита ще започне да излиза и ще е напълно излязла в края на горна мъртва точка. От тук следват сили на отблъскане от 2-та магнита и завъртане на ротора към долна мъртва точка където пластината ще влезне отново м-у 2-та магнита.

ПП. Моля да ме извините за неточния чертеж но не съм много добър с пейнта.