Автор Тема: Униполярен генератор на Фарадей  (Прочетена 75561 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #60 -: Септември 18, 2019, 09:27:51 pm »
Тока на диска без магнит. Се получава от статичното електричество.
Няма как да стане тока тече постоянно между двете четки едната опряна в центъра на диска другата в периферията.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #61 -: Септември 18, 2019, 09:32:29 pm »
Във същност има шанс и да си прав знаеш ли.
Трябват допълнителни експерименти по въпроса

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #62 -: Септември 19, 2019, 03:24:42 pm »
Мито  благодяра за разяснението.
Човек се учи докато е жив. Прочетох за диференциалния изключвател, много хитра машинка. Даже се замислих, как така хората правят такива умни и полезни неща а никои не се светна да сътвори нещо самозахранващо се и самоподдържащо се от, което да се възползват и други хора. И това фирми с много пари и много потенциал,а един Капанадзе във гаража си слага всички в задния си джоб. Без някаква високотехнологична работилница и без много пари.

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #63 -: Септември 19, 2019, 05:03:48 pm »
Тъжете, бъдете тъжни! нека Ви е тъжно

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #64 -: Септември 19, 2019, 05:35:14 pm »
Чукач, пишеш така сякаш си сложил СЕ генератора у вътрешния джоб на сакото си прав ли съм?
 Това че имаш Mastech не те прави по добър от никои тук във форума. Капанадзе мери със амперклещи за 14лв но за сметка на това е постигнал това, което ние не сме нали?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #65 -: Септември 19, 2019, 07:21:45 pm »
Мито  благодяра за разяснението.
Човек се учи докато е жив. Прочетох за диференциалния изключвател, много хитра машинка. Даже се замислих, как така хората правят такива умни и полезни неща а никои не се светна да сътвори нещо самозахранващо се и самоподдържащо се от, което да се възползват и други хора. И това фирми с много пари и много потенциал,а един Капанадзе във гаража си слага всички в задния си джоб. Без някаква високотехнологична работилница и без много пари.
    За да се сложи диференциален автоматичен предпазител и самата инсталация е по различна от обикновените. Към всеки контакт или крушка или друг консуматор се пускат по 3 кабела, а не по 2, един е нулата, задължително в син цвят, фазата може да бъде сив, черен, кафяв, червен, а заземителния кабел винаги е в цвят жълто и зелено. Фазата и нулата се връзват, както на обикновена инсталация на автоматичните предпазители за всеки кръг, а заземлението от всички точки отива в таблото и там се свързват всички кабели в една точка и на тази клема се свързва локалното заземление на таблото. Контатктите съответно трябва да имат и клема за заземяване, където се свързва жълто-зеления кабел. Най лесно се тества диференциала, когато се дадат на късо нулата и заземлението, в която и да е точка,  и автомата трябва да изключи, ако всичко е направено, както трябва. Прага на тока на утечка е 30 милиампера, ако се надвиши автомата изключва. Това, са стандарти за Испания, не знам в другите държави дали цветовете на кабелите, са същите, но е логично да е така.


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #66 -: Септември 19, 2019, 08:26:07 pm »
Мито третият проводник "жълтозеления въобще няма отношение към работата на дефектнотоковата защита. Той е задължителен по други причини. Все пак демонстрираш забележителни познания за човек който не е електротехник. Иначе  и тук в България нещата не са по различни от Испания:
  https://vikiwat.com/defektnotokovi-avtomati-i-zashtiti.html 

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #67 -: Септември 19, 2019, 10:50:58 pm »
Радико, завършил съм електроника, но тук се занимавам със строителство и съм направил стотици електрически инсталации, отоплителни инсталации и, каквито се сетиш инсталации, които може да има в една къща, апартамент, ресторант, офис и други. Това ми е работата в момента.

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #68 -: Септември 20, 2019, 12:03:38 am »
mito_kupona, моето уважение,  ама много запетайки слагаш като пишеш и не на място ги слагаш ::)

Кажи си мнението за Акула, доколкото разбрах си правил опити да репликираш, какво е твоето становище?

Мит или измама е творението?

Питам не защото искам да се заяждам, а от чисто любопитство, колегата Венци 47 или 74 беше си мисли разни работи,
но пък нали трябва да има и мирис една манджа, тоест хищника следва обонянието.  ;)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #69 -: Септември 20, 2019, 01:33:19 am »
mito_kupona, моето уважение,  ама много запетайки слагаш като пишеш и не на място ги слагаш ::)

Кажи си мнението за Акула, доколкото разбрах си правил опити да репликираш, какво е твоето становище?

Мит или измама е творението?

Питам не защото искам да се заяждам, а от чисто любопитство, колегата Венци 47 или 74 беше си мисли разни работи,
но пък нали трябва да има и мирис една манджа, тоест хищника следва обонянието.  ;)
    Акула е известен със вечните си фенерчета, които според мен работят и мисля, че продаде идеята на някакви немци. Аз се опитах да повторя едно от тези фенерчета, но за съжаление не тръгна. Има и демонстрация на по-мощна установка със свидетели, но аз не мога да твърдя, че тя работи, защото не съм бил там. А репликацията, която уж Руслан направи на тази същата установка, е абсолютен фейк. Беше я продал на някакъв човек за 5000 евро и той я занесъл у дома си и там изобщо не работела. Накрая се оказа, че заедно с кабела на заземлението е имало много тънък меден изолиран проводник по който Руслан е подавал фаза. И тази установка се опитах да повторя по инструкциите на Руслан, но тя естествено не тръгна.

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #70 -: Септември 20, 2019, 02:05:51 am »
 ;D двойна честота, но мисля писаниците ни да ги преместим в съответната тема.

Може да споделим опит на лични и мейл, на пук на досадните косъри.  ;)

  Радвам се, че бачкаш - Успех!

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #71 -: Септември 20, 2019, 11:58:00 am »
Чукач почнал си да пишеш, като един друг момък от форума. Да не би да сте братя по "RAM" или по "CPU"?
Какви манджи какви хищници какви 5 лева?
Откъде знаеш аз за какво си мисля? Да не си 6G?

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #72 -: Септември 20, 2019, 12:08:18 pm »
8 G съм Венци  ;D

Но това не трябва да те притеснява!

рам и цпу са минало  ;)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #73 -: Септември 20, 2019, 10:39:20 pm »
--. -- --. / -. . / .--. .. --.. -.. ..

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #74 -: Септември 20, 2019, 10:55:33 pm »