Автор Тема: Униполярен генератор на Фарадей  (Прочетена 75564 пъти)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #75 -: Септември 21, 2019, 10:45:10 am »
🙃 ???

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #76 -: Септември 21, 2019, 06:11:18 pm »
За униполярния, доколкото съм разбрал, начина по който Тесла го е правил е различен от оригиналния на Фарадей.
Основно: магнита да покрива целия диск, и да има спираловидни канали на диска. Тук идеята за "центробежното движение на електрони" може да има връзка.


Една руска тема: http://matri-x.ru/forum/index.php/topic/1269-%d1%83%d0%bd%d0%b8%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%8f%d1%80%d0%bd%d1%8b%d0%b9-%d0%b3%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80-%d1%82%d0%b5%d1%81%d0%bb%d1%8b-%d0%b8-%d0%b5%d0%b3%d0%be-%d0%bc%d0%be%d0%b4%d0%b8%d1%84%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d1%86%d0%b8%d0%b8/
интересен вариант е и диск от намотано медно фолио...

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #77 -: Септември 21, 2019, 07:02:34 pm »
Ето я заготовката.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #78 -: Септември 21, 2019, 07:24:39 pm »
Добре продължавай нататък. А как ще контактуват централните четки?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #79 -: Септември 21, 2019, 08:59:44 pm »
Грийн
Обърни внимание на посоката на въртене на диска на скицата - движението не е центробежно, а центростремително  ;) Дискт чрез каналите си "загребва" и вкарва в центъра, а не "изхвърля". Не електрони, разбира се - а други едни работи, които после стават на ток  :)
Поздрави!

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #80 -: Септември 21, 2019, 09:19:16 pm »
Едната четка на самата ос, а другата по самия ръб. Такива сметки правя но всичко ще си дойде със монтажа. Първо трябва да загладя много финно ръба на диска.
Кадуцеи, от другата страна са нарисувани контури, които не загребват а точно обратно, в което също има някаква логика.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #81 -: Септември 21, 2019, 09:50:09 pm »
Само две четкище ти бъдат малко така или иначе магнита е с дупка по средата а диска е доста по голям нареди ги по голям брой аксиално  по добре ще е.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #82 -: Септември 22, 2019, 06:02:44 am »
Грийн
Обърни внимание на посоката на въртене на диска на скицата - движението не е центробежно, а центростремително  ;) Дискт чрез каналите си "загребва" и вкарва в центъра, а не "изхвърля". Не електрони, разбира се - а други едни работи, които после стават на ток  :)
Поздрави!
Да, Кдуцея е прав, дискът „загребва едни други работи, ефир или етер или от отвъдното“, къде е Кузмов да ме анатемоса, се ми е тая, но той е прав, Кадуцея. И аз съм прав.....А Тесла е най-прав..... Имам такава постановка, горе долу с диск с такива размери и я развъртам до 8000 оборота с едно моторче от хард диск. А за „ другите работи“ за които говори Кадуцея, те винаги, са били ток, защото официалната наука още не знае, или не казва, какво е ток, електрически ток..... А между другото, какви са тези „частици или леви мюони с десни кожи и обратното, може и леко измъдени кварки от последен вид, които се излъчват от един постоянен магнит, които официалната наука нарича „мгнитно поле“, моля за обяснение..... Моето обяснение е следното, това е локална поляризация на етера, ефира, нарушено равновесие, и енергията струи от единия полюс, към другия, а защо, това вече е друг въпрос.....

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #83 -: Септември 22, 2019, 06:08:02 am »
ventsy74, струговай този диск по периферията и после го балансирай, защото може да изхвръкне и да ти счупи главата, не дай си Боже.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #84 -: Септември 22, 2019, 11:30:11 am »
Ето я заготовката.
ventsy74, преди да започнете да се занимавате с нещо потърсете източници и разберете експериментите които са правени преди вас. По този начин ще научите нещо и ще си спестите много загубено време и необмислени разходи. На нета има няколко интересни източника относно парадокса на Фарадей, ето ви един от тях:: https://www.youtube.com/watch?v=TCi3v8QWK6M , дано да ви е от полза.
При положение че наистина ви интересува проблема, препоръчвам ви да прегледате канала на колегата, като той има интересни експерименти в тази насока.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #85 -: Септември 22, 2019, 03:26:23 pm »
моля за обяснение..... Моето обяснение е следното, това е локална поляризация на етера, ефира, нарушено равновесие, и енергията струи от единия полюс, към другия, а защо, това вече е друг въпрос.....
Чак сега разбрах защо моята хоум маде самоделка не СЕ самозахрани. Ми много просто-не съм канализирал правилно полюса от която струи енергията. Ако може да ми помогнеш да определя полюса от които струи енергията. А защо струи, и да ми дадеш отговор на този въпрос, така и няма да мога да разбера, поради хардуерни недоимъци. За загребването явно трябва да СЕ питат други посветени. Обръщам СЕ към тебе, защото стоиш прав за да не СЕ изморяваш. Кадуцея е седнал и пак е прав. Ся за Тесла, е той по презумция е прав. Предварителни благодарности и обещавам да споделя вече преработеното СЕ.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #86 -: Септември 22, 2019, 05:11:52 pm »
 :)
Кадуцея че е прав, прав е - просто повечето потребители тук нямат нивото за да разберат.
Логаритмичната спирала по която върви "нещото" центростремително е същата както пътя на флуидна частица в Тесла турбината. Същата е и при Шаубергер.
Разберете, синтезът или повишаване на енергийното ниво на дадено вещество става при центростремително движение, а после вече в нормалните 3D условия на ниска околна енергетика това се стопява като ланския сняг, защото дифундира постепенно. Все едно поставяне на сгорещен чрез синтезния процес предмет при -30 градуса навън. Изстива много бързо  :)
Не може с папуаски знания да обсъждате компютър или самолет как работят. Не стига че е безплодно, но е просто жалко и същевременно смешно.
Айде сега - може да дойде пак ndm със сарказма, или шопите с жирафа  :) Ма това не помага на напредъка... С нищо полезно - само клатене на въздуха

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #87 -: Септември 23, 2019, 01:52:01 pm »
Здравейте,
Цетростремителното движение увеличава оборотите на въртящото тяло. Пример фигурист си прибира ръцете към тялото и оборотите му се повишават, съответно кинетичната енергия на въртене. Енергията не идва даром, а за сметка на преодоляването на центробежните сили.
Направих генератор с логаритмична спирала и се получи широк спектър на излъчване или любимото ми фазово свързване. За крайни резултати не твърдя нищо, защото измерванията ми са непълни, сега подготвям вълномери за обстойно изследване. Може би тази траектория е важна да се наруши трети з-н на Нютон и да има добив на СЕ. За сега никъде това не е обяснено, само се правят копия без да е ясен механизма.
В униполярното динамо с логаритмична спирала токът преодолява центробежните сили и увеличава оборотите на диска. Когато се увеличи ъгловата честота то и ЕДН се увеличава. Получава се самовъзбуждане и СЕ. На теория е лесно, но напрактика има съществен проблем искренето на четката по периферията. Така възниква идеята от два диска, единият да работи като двигател, а другия като генератор и токът да се сваля от центъра, заради по-ниската скорост на въртене при четката. Може би трябва три диска два генераторни и един двигателен така, че токът да се сваля от средата и валът да е изолиран.
Идеята изглежда работеща, но до работещ прототип е дълъг пътя.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Униполярен генератор на Фарадей
« Отговор #88 -: Декември 27, 2019, 02:34:03 pm »
Ужас и паника.
Вече 4ти месец чакам лагерите за Фарадеиката.
Първата поръчка се загуби по релацията, а днес пристигнаха лагери с по голям отвор. Накрая ще пиша *на лични* на Си Дзинпин👹. Тез китайци го удариха на демокрация.