Автор Тема: Решаване проблемите на Форума  (Прочетена 20192 пъти)

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 066
  • Рейтинг: 149
  • изчислителна техника
Решаване проблемите на Форума
« -: Декември 11, 2013, 08:09:48 pm »
coke2k
Според мен във форума проблема е само еднин : Не толкова, че има 'досадници' и хора, които 'хвърлят' плява или просто пишат 'глупости', А Че им се обръща внимание, Че ги забелязваме, отговаряме и коментираме.  Просто трябва да се спре да им се обръща внимание и те сами ще 'изчезнат'. Тогава ще се върнат нормалните пишещи, споделящи и коментиращи.

Неактивен coke2k

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 527
  • Рейтинг: 130
Re: Решаване проблемите на Форума
« Отговор #1 -: Декември 11, 2013, 08:23:32 pm »
Да - може и така да се каже, но всички ние по един или друг начин се опитваме да се защитаваме когато някой започне да създава интригантска среда и това отклонява смисъла от форума до безобразие. За това една затворена група с общи интереси разбирания и сравнително унифицирано ниво на познания би постигнала много повече от колкото говорилнята в която се намираме в момента. Нека си има говорилня, но когато става въпрос за сериозни неща, когато някой е инвестирал времето си, познанията си, парите си и се е отдал изцяло на това начинание според мен е редно да се насърчава подпомага или мотивира така , че да продължава напред , а не да се стопира от няколко малоумника които пилеят великия си мозък и само спорят без дори да са завили една крушка през живота си. Аз така си мисля ...

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • изчислителна техника
« Отговор #2 -: Декември 11, 2013, 08:32:59 pm »
Аз си мисля по-вече хора, по-вече 'акъл'.
Иначе може да се формира по лични съобщения 'затворена' група. Само трябва да се разшири  възможностите на личните съобщения да се пращат на група от потребители. Съответно да се помни групата потребители и да се редактира естествено.

Неактивен coke2k

• Експериментатор
  • Стабилен
« Отговор #3 -: Декември 11, 2013, 08:52:25 pm »
Майстора да реши какво да прави, но аз не смятам да разказвам какво правя и какви резултати получавам  точно заради тези 3-4 човека от форума които знаят само и единствено да спорят като дървени философи и да се държат като момиченца ..... 
От тук на татък аз лично нямам какво да споделям  - докато нещо не се промени. Смятам, че и потребителите които преди малко цитирах са на същото мнение.
Поздрави

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • изчислителна техника
« Отговор #4 -: Декември 11, 2013, 08:56:36 pm »
coke2k
Получава се так, че по-добре е да се закрие форума и всички да си пишем по майла???

Неактивен coke2k

• Експериментатор
  • Стабилен
« Отговор #5 -: Декември 11, 2013, 09:03:56 pm »
Ами да! То на практика е така.  Ние си водим комуникация имаме си скайпове мейли обменяме си материали и идеи и всичко необходимо , а самия форум се превърна в  някаква сергия ... и това всички го знаят не казвам нищо ново и всичко това се вижда  - елементарно е - погледнете какво се пише във форума и от кого се пише. В последната година няма правени експерименти - само приказки, само заяждания, само мерене на пи*ки.

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • изчислителна техника
« Отговор #6 -: Декември 11, 2013, 09:04:55 pm »
Абсолютно съм съгласен с теб.

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 615
  • Рейтинг: 230
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #7 -: Декември 11, 2013, 09:08:41 pm »
coke2k  Когато някой ти каже, че "гениалната ти идея" е тъпотия и не струва, той е "дървен философ" После когато направиш безсмислен загубен експеримент и разбира се нищо не стане и вземеш да се оплакваш, човека ти каже:
 Ами аз нали ти казвах, че няма да стане, Той се държал "като момиченце"
 Не са необходими затворени теми необходимо е да се раздели форума на нива с разпределено право за публикуване според IQто на потребителя.

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • изчислителна техника
« Отговор #8 -: Декември 11, 2013, 09:13:43 pm »
Радико
Да естествено и да има комисия за измерване на IQ-то и за разпределение по нива и групи :)
Не е ли по-лесно като не ти харесва дадена идея просто да си 'замълчиш'. Оставете хората да правят и експериментират каквото си искат. Не пречат на никого. Според мен не трябва да се спира никакъв устрем за експерименти.
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 09:19:39 pm от valex »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
« Отговор #9 -: Декември 11, 2013, 09:32:11 pm »
valex
Когато аз те попитах защо не ми тръгва програмката на ардуиното ти ми посочи грешките нали. Ако не ми беше посочил, че има значение дали пишеш "analogWrite" или "analogwrite" още да се чудя защо не става нищо.

Случая тук е аналогичен  ;) ;) ;)
Между другото забелязал съм, че във форума има и хора които дали от страх някой да не ги изпревари и да им обере славата дали от други низки чувства подкрепят на думи каузи за които са сигурни че са бити, за да пращат другите в трета глуха. 

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • изчислителна техника
« Отговор #10 -: Декември 11, 2013, 09:38:55 pm »
Едно е когато някой ти иска мнението. Друго е до го казваш директно. Имам  идеята и аз така правя във форума: да не се изказвам мнение което да спира човека да прави нещо. Независимо дали е прав или не. В този форум специално за електроника от която смятам, че поне малко разбирам >80% от хората и хабер си нямат. Но никога няма да тръгна да им го казвам или да споря с тях. Те си имат правото да вярват и да вървят по собствен път. А виж и може да излезе нещо ново!
« Последна редакция: Декември 11, 2013, 09:41:01 pm от valex »

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 566
  • Рейтинг: 321
  • И последният "мохикан" си отиде
« Отговор #11 -: Декември 11, 2013, 09:44:33 pm »
 Прави сте, колеги, че Форумът се е превърнал в нещо като кръчмарска чат-говорилня...
Спасението е само едно. Да се обнародват само администрирани (модерирани) постове. Всичко да минава предварително през модериране (което си е вид администриране), т.е. пречистване, отсяване на простотиите и публикуване само на качествените, сериозни и  плодоносни мнения.
Съмнявам се обаче, само един модератор да се справи с това - моите технически познание имат граници. Не съм спец по много от темите. Трябва дружина от модератори, всеки от които държи определен раздел или подраздел. И съответно носи отговорност за публикациите. Дори и самото "забавяне" публикуването на поста ще усмири и най-отявлените диваци. Простотиите ще изчезнат като с магическа пръчка. Нивото ще се вдигне, и форумът ще стане Форум!
Това е спасението - всичко останало ще е безсмислено.
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:18:48 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
« Отговор #12 -: Декември 11, 2013, 09:51:33 pm »
Не знам
Според мен факта, че нещо се публикува в форум като този означава, че има включена "опция по подразбиране"
Цитат
Имам идеята но търся съвет от специалисти относно детайлите
Аз поне съм публикувал моите идеи с тази идея и си мислех, че и другите така мислят. Между другото не е нужно да си точно специалист за да видиш и допълниш нещо съществено в една идея или да видиш осезателна грешка. Много често "лаици" с необременени по въпроса мозъци виждат нещата много по-трезво от специалистите, които гледат на нещата един вид пристрастно.
;D
Хайде да влезем в положението на Майстора и да не му създаваме работа залудо, нека му остане и малко време да мисли за идеите си не само да мести и да трие.   
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:20:44 am от Maistora52 »

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • изчислителна техника
« Отговор #13 -: Декември 11, 2013, 09:52:49 pm »
Майсторе,
Прав си, че трябва да има някой да отговаря и редактира постовете. Според мен най-бързия и коректния вариант на организация е този, който създаде съответната тема той и да отговаря за модерирането и.
За 'лаиците' съм съгласен с две ръце :)
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:21:14 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 566
  • Рейтинг: 321
  • И последният "мохикан" си отиде
« Отговор #14 -: Декември 11, 2013, 09:56:47 pm »
Валекс, откриващият тема може да е поредният графоман и правописен несретник - примери има колкото искаш.
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 09:21:43 am от Maistora52 »