Автор Тема: Имат ли осезателен ефект, магнитните приставки за пестене на гориво?  (Прочетена 98815 пъти)

elektros

  • Гост
Практик, не се държиш практично!  ПАК ПОВТАРЯМ ЗА НЕРАЗБРАЛИТЕ- МАГНИТНОТО ПОЛЕ ВЪЗДЕЙСТВА НА ГОРИВАТА! 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Апелирам към модератора да се намеси поради изказванията на "Практик", които нямат никаква практическа стойност  ;D
Стига цапа форума, бе човек. Заради такива като теб напуснах преди време, аман от боклуци

gguest

  • Гост
Колеги,
дайте да успокоим топката.
... самото магнитно поле не работи и горивото не се променя от него, не става дума и за никакво намагнитване. Има катализен процес и  въздействие от друг характер, който е недобре изучен.
...

Много се извинявам, но за КАТАЛИЗА в случая изобщо не може да става дума.
Ако искате тази Интернет страница да е полезна на читателите, първо проверявайте поне терминологично и теоретично това, което публикувате.

elektros

  • Гост
gguest, ако наистина имаш достъп до БАН, може да провериш дали случайно някой не се занимава с  изследвания на обработени горива с електромагнитно поле....Гледай си твоята материя и не коментирай неща, които не са ти ясни!

gguest

  • Гост
gguest, ако наистина имаш достъп до БАН,...

Ами да, имам.

Гледай си твоята материя и не коментирай неща, които не са ти ясни!
Моля, без обиди и намеци. В нито едно мнение в тази тема не видях и следа от теоретична обосновка, нито пък публикувани резултати от експерименти.
Това е достатъчна причина да се отхвърли една теза, дори и "тези неща да не са ми ясни".

elektros

  • Гост
Напълно ясно е за всеки един малко просветен, че всички резултати и данни могат да бъдат подложени на съмнение или манипулирани.  Така че публикуване тук на резултати и данни е абсолютно безмислено.  Общата нагласа на почти всички е, че това е лъжа и измама.  Моето мнение също бе такова, докато не започнаха да излизат първите реални резултати от изпитанията. Тогава и аз бях силно изненадан как може магнитно поле да въздейства на немагнитен материал....  А за резултите от теста за димност изобщо не е вярване, защото звучи фантастично- при класически дизел, който не отговаря на нормите на димност снижението е 500-800%.... Това идва от изгарянето на тежките фракции, които в нормален вид само пушат и при работните температури в ДВГ не изгарят...Само че за тези фракции, които са в горивото ние така или иначе си плащаме, нищо, че те не горят...Сега може би ще искаш да ти кажа в какъв честотен диапазон се намират и как точно ги обработваме, за да ги разградим? Или направо да вземем да ти подарим едно устройство, например?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Отключвам темата, но моля ви, карайте с по-спокоен, уважителен и конструктивен тон.
Съсредоточете се върху идващите празници, и помислете с каква нова идея, конструкция или експеримент изпращате старата година и с какво ще посрещнете Новата 2014 ?!
Другото е суета!
« Последна редакция: Декември 16, 2013, 08:39:32 am от Maistora52 »

idealist

  • Гост
А това дали е сериозно. http://www.fuelsavingtipsblog.com/bg2/



Ето как изглежда джаджата отвътре:
« Последна редакция: Декември 16, 2013, 05:58:51 pm от idealist »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Измама. В сайта, дори не може да въведете коментари, а настоящите са публикувани (изфабрикувани) в период на няколко дни само, явно откогато е започнала зарибявката.

elektros

  • Гост
Точно такива  "устройства" имат за цел да дискредитират истински работещите такива, да насадят в потребитела чувство за безпомощност и омраза към всички, които предлагат подобни системи. На всички с малко познания по електроника е ясно, че едно кондензаторче не може да свали разхода на двигатела...Няма как да се случи, това с импулсите на алтернатора да го разправят на онези там от оризищата в централен Китай.... Та за потребител, който се е пре....ал  да си купи такова "устройство" , какво става с неговото отношение? Естествено, всички са мошеници, няма как това да работи, и всичко, което се предлага, ТО, АКО БЕШЕ ТАКА, ДОСЕГА ДА СА ГО НАПРАВИЛИ.....?! ;D Да ама не.......  Малко елементарна психолигия.... ;) 

Неактивен dbonev

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 27
       Ако намаляването на пулсациите на генератора с един кондензатор , може да намали до 70%разхода на гориво ,то най правилното решение е да откачим генератора .Тогава ще имаме идеално филтрирано захранване ,и без тяхното устройство ,но НЕ СТАВА !!!                                                               
       Въпреки това ,осезаем ефект от устройството има :ОЛЕКВА ДЖОБА НА  ЗАКУПИЛИТЕ ГО !                     
« Последна редакция: Декември 16, 2013, 10:32:20 pm от dbonev »

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Отключвам темата, но моля ви, карайте с по-спокоен, уважителен и конструктивен тон.
Съсредоточете се върху идващите празници, и помислете с каква нова идея, конструкция или експеримент изпращате старата година и с какво ще посрещнете Новата 2014 ?!
Другото е суета!

АПЕЛИРАМ:

Заключи тази тема или по-добре направо я премахни!
Цялата тема е чист СПАМ!
Склонен съм да разбера обичта ти  към магнитите, но не ТУК! им е мястото.
« Последна редакция: Декември 16, 2013, 10:48:09 pm от Чичо НОНЧО »

elektros

  • Гост
Мисля, че се придържаме към добрия тон на форума. Устройства, които намаляват разхода са в тон с идеите, които са ни събрали  тук. Ако на някой не му харесва темата, има право на избор- или да не чете темата, или да не я коментира. Затова има толкова голям избор от публикации!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
 elektros продължавай напред радвам се че имаш успехи разбира се малко хора ще ти повярват защото им звучи малко нелогично но това е защото нямат опит. Аз знам че това което правиш е абсолютно реално защото имам опит в подобни неща и моля колегите да не се изказват без да са проверили на практика. Защото това може да стане дори без магнити и електромагнити а само с една обикновена сонда(електрод) но трябва да се подаде определена честота и форма на сигнала.

elektros

  • Гост
Радвам се , че има хора като krasias, които са се занимавали с такива странни технологии и са установили, че ефект има.... Днес продължихме с експеримент на бус Опел Виваро, с новото малко устройство. Като усещане силно подобрена еластичност в ниските обороти, тотално изчезване на турбодупката,  ускорение в града при 50 км на 6-предавка без никакво  придърпване...В близките дни ще има данни за разхода.