Автор Тема: Имат ли осезателен ефект, магнитните приставки за пестене на гориво?  (Прочетена 98789 пъти)

@praktik

  • Гост
Отварям темата, за да се разбере тези магнитни приставки дето ги рекламират, за пестене на гориво, дали са ефикасни.
Някой ако ги е изпробвал може да сподели, заслужават ли си парите. Че тези цени на горивата вече са непоносими.
Ето и един магазин онлайн дето ги предлагат.
http://www.tehnomag.net/eshop.php?body=shop&gr=8&pod=7

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Тук е спец Кадуцеус ! Неговите са 10 пъти по-скъпи и вероятно толкова по-ефективни !
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 08:39:08 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Тук е спец Кадуцеус ! Неговите са 10 пъти по скъпи и вероятно толкова по ефективни !
От кадуцеус в неговият форум, си поръчах една кутийка оптимизатор К3, лепнах я на резервоара на ЧЗ-то, и да си кажа правичката НИКАКЪВ ОСЕЗАТЕЛЕН ЕФЕКТ  ;D добре че не се увътрих с много пари, само 3 лв ми струваше  ;D та и тези магнитни приставки са само за пари, така си мисля, затова питам.
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 08:40:32 am от Maistora52 »

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
В един друг Форум на професори всезнайковци като им казах, че вече 5 месеца карам с Оптимизаторите на Кадуцеус и съм доволен ме попитаха дали не съм се разбрал с него да ми плащал за рекламата  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  Абе купувайте смело магнитите на Техномаг и ще се омагьосате хубаво  ;D ;D ;D ;D ;D
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 08:40:45 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Практик
Какво си си поръчал от мен, че не разбрах? К3 се продава само в комплект от 4 бр кутии и струва 160 лв, с гаранция от един месец за връщане и 5 г пълна такава. Нямам продукт за 3 лв. Ааа, сетих се - навремето пратих на човек с друг ник /явно си ти/ и ЧЗ без пари един от първите тестови К3 и още тогава ти казах, че няма да имаш никаква икономия, защото си с карбураторен мотор ЧЗ отпреди няколко десетки години и няма откъде да ти се намали горивото автоматично както става при колите /няма ламбда/. Ти каза че ще си доволен да има малко повече мощност и после така и сподели - че си качвал вече лесно баирите като ходиш за риба - не помниш ли? Трите лева явно са за куриера, дето си платил за доставката. Не те ли е срам бе колега, да говориш глупости - и то за човек дето се е опитал да ти помогне и ти е подарил нещо, след като си писал поне в три форума, че не ти върви скапания мотор. Ама аз съм си виновен - народът е казал "направи добро, изяж ла-но" но кой да чуе.
Пътувай.

« Последна редакция: Декември 08, 2013, 02:22:54 pm от caduceus »

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
аз съм човек учен и обичам да си обяснявам нещата научно и логически не мога да  разбера коя част от горивото се влияе от магнита като всичките му съставки са магнитно нечувствителни
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 04:32:00 pm от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Сашо,
естествено че си прав - няма такова нещо като намагнитване на немагнитен флуид. Има друго въздействие, а също и цяла тема във форума за него /плюс анкета/, която беше заключена от старите админи поради неразбиране, спорове и още нещо дето не ми се коментира защото не е в тяхна полза.
http://mazeto.net/index.php/topic,6079.0.html
Магнитите не влияят директно нито на вода, нито на гориво - влияе друго поле, което е паралелно на тяхното. Опитах се да обясня в горната тема като за лаици - не че аз съм такъв, все пак се занимавам с това от доста години вече. Мога и в друг стил, но няма кой да ме разбере - един познат доцент от ТУ Русе който преподава тази материя само каза, че явно те в академичната наука са с 20 г назад  :)
Относно това дали работят магнитните приставки от всякакъв вид - да, на практика работят от 0 до 3 %  ;D По рекламите - от 0 до 70%. На тестова кола обикновено е нулата  ;)
А за моите неща може да видиш тук как работят и има ли или няма ефект. Те могат и без магнити, но с тях просто е по-лесна за правене конструкцията - ползват се само като усилвател.
http://garaja.net/viewtopic.php?f=10&t=33&start=110
Поздрави
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 04:34:02 pm от Maistora52 »

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Най-сигурния начин да се уверя че едно нещо работи е ,ако хората го търсят на пазара и понеже разбрах че вече имаш продукт и го продаваш въпросът ми е има ли търсене ,но моля за честен отговор лесно мога да го проверя. :)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Отговарям:
1. Търсене има, предимно от хора които имат познати с мои оптимизатори. Реклама не си правя никъде защото не ми се разправя да обяснявам поотделно на всеки как и защо работи оптимизатор за течно или газово гориво и от какво зависи ефектът.
2. В момента работя предимно с камиони и леки автомобили на пропан-бутан. Там най-лесно се вижда и се усеща разликата. При камионите стойността на комплекта /580 лв, съставен от три различни оптимизатора с различно място на монтаж/ се избива за 10-15 дни активно каране при самонастройка на мотора и ефект 11-15% за дизели след 2005 г. с ламбда. При газовите и последния модел К3 нещата се усещат почти веднага /10 мин работа на празен ход/ и при донастройка на аванса с ТАП и параметрите на сместа имаш 25-30% икономия и колата върви като на бензин. Само на аванса - 20-25%, а без ТАП и нищо /само слагане и авт. самонастройка/ - 20%.
3. В момента отивам към тестове на стационарни огромни газови горелки, където обратната връзка при самонастройка на сместа е почти като при автомобилите /с ламбда/, но ефектът е много голям като абсолютни цифри - и съответно интересът също  ;)  Засега е конфиденциално.
Поздрави 

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Благодаря за коректния отговор нямам повече въпроси желая ти успех във начинанието и много клиенти. :)

Неактивен nedbmw

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 37
Praktik не е редно така да говориш, все пак, човек, който връща парите в рамките на разумното време за проверка на изделието не може да го класифицираш, като мошеник.

@praktik

  • Гост
Добре, айде да ме извини кадуцеус, не го причислявам към мошениците, но неговите оптимизатори за мен са бошлаф работа. Разбира се това е лично мнение, и не касае мнението на другите. Не казвам че ме е измошеничил.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
caduceus,е готин :) Все пак е готов да върне парите,ако няма резултат-какво по добро от това?!Аз,отдавна искам да пробвам това чудо ..
caduceus,моят мотор е 1.6 16 винтила -100 коня,храня го с бенз,щото чувам че газта не е добро гориво..
Може ли да ми кажеш,каква икономия мога да очаквам с твоя оптимизатор?!
може и на лични.  8)
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 05:13:13 pm от Vector »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Магнит с дължина по-голяма от два пъти диаметъра създава торсионно поле S. То влияе на всичко. Оптимизацията идва за сметка на това поле. Тъй като се създават две полета -S и +S, при лоша разработка се получава обратен ефект. Да се обвинява колегата за мошенник е пресилено, не се разбира физиката на нещата, но с натрупване на опит нещата стават ясни.
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 05:12:04 pm от mi68 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Сашо
Колега, щом казваш че си учен, вероятно ще ти е интересно че преди време направих в лаборатория тестове на вода, престояла 10,20,30 и 40 минути над вариант на горивния оптимизатор К3. Вариантът е с име "Активатор "Извор", който промени значително и по експонента РН, електропроводимост и твърдост на пробите. Направих го с вода, защото е по-евтино, но предстои да мине и през лаборатория за горива със същия тест. Постановката - бехерова чаша с 200 гр. вода, просто поставена на активната повърхност на К3. Ти се изкажи дали е възможен от научна гледна точка този резултат. Ако е интересно на колегите, ще пусна и сканове от протокола на лабораторията, но не е за тази тема.
nedbmw
Жив и здрав!
@praktik
Господ вижда кой е крив и кой прав. Не плюй по хора които са се опитали да ти помогнат, грях е.
Vector
Ако не си с бензинов мотор на VW и колата е производство преди 2011 г, би трябвало да няма проблеми. За бензинови инжекциони стават всички оптимизатори, но най-добре К2 и К3 - зависи от това дали имаш място за монтаж. Пусни ми на лични някакъв телефон, да ти звънна и да уточним.
mi68
Точно така е. При паралелепипедните пък има торсионна /оргонна/ поляризация по две от слабомагнитните страни. Има и доста нови неща, на които попаднах след като спрях активно да пиша тук. Торсионната поляризация на магнити се ползва и при проф. Андреев в автотермичните му въздушни оптимизатори. Това са неща с които работя ежедневно и на мен не ми правят впечатление, но запознати с теория на горенето и ДВГ се позамислят - особено след като поговорим. Аз продължавам да работя, пък който иска да си приказва. 
Поздрави