Автор Тема: Имат ли осезателен ефект, магнитните приставки за пестене на гориво?  (Прочетена 98885 пъти)

elektros

  • Гост
Информация от достоверен източник- до началото на лятото следващата година по настояване на ЕС ще влязат в сила драконовски мерки относно нормите за изгорели газове, в градовете ще се допускат само автомобили с EURO 3  и EURO 4  стандарт за изгорели газове,  ще се сертифицира лаборатория, която ще издава едногодишни стикери на стари модифицирани автомобили, които покриват тези норми. В центъра на София със сигурност ще се влиза само от превозни среддства, отговарящи на EURO 4.   Няма не искам..... ;D Старите кошници имат избор- газова уредба, ровичкане в ECM-a и смяна на чипа с горивната карта, катализатор със сертификат, монтиран в оторизиран сервиз, или просто си стоят на паркинг в полето, а собственика с маршрутка влиза в града...Дано не е вярна тази информация или се позабавят още 3-4 години тези изисквания...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Тъй като вече месец чакам оторизация от форума на Кадуцеус (явно 2-3-те заявки са се загубили... :) ) ще взема да попитам тук, дано някой ми отговори.
Става въпрос не за ДВГ, а за ... газова горелка. На природен газ. Техническата ми образованост (колкото я има) и показанията на уредите с които настройваме горелките ми говорят, че няма как... просто физически няма как да се изкара 10% икономия. КПД-то на последния котел който настройвахме в понеделник според уреда е 91.8%, и 10% покачване го метка в графата "перпетуум мобиле". Но пък ... тази последната горелка е с мощност 4 000 kW - колкото 50-тина автомобила, така че и 5% икономия ще има несимволичен финансов ефект. Обаче... просто не виждам откъде може да се "изпили" горивния процес повече. Температурата на изходящите газове е около 130 градуса - цялата топлина която се образува от изгарянето на горивото се поглъща от котела и отива за загряване на водата в него. Можем да намалим още температурата, но това ще доведе до конденз в изходящия трак и ужасяваща корозия.
Количеството на излишния въздух в изходящите газове е 3%, а ако задействаме оптимизацията по кислороден датчик пада до 1%. По-нататъшно намаляване на въздуха води до "цапане" и глоби от страна на контролните органи, а и е безмислено да изхвърлям въглеводороди през комина. Обедняването на сместа пък е ... още по-безмислено. Не виждам причина да вкарвам въздух, за който няма гориво и само минава транзит през котела, и който го топля нахалост и пак да го изхвърлям през комина.
Та така... прословутите магнити, оргони (каквото и да представлява това, аз поне не си го представям) биха ли могли да изстискат още някоя жълтица от икономия на гориво?
Макар че се досещам какъв ще е отговора, все пак да попитам - може пък да съм изпуснал нещо.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колега, много съжалявам за пропуска във форума ми. Не знам как е станал - обикновено всеки ден влизам да проверявам новите заявки. Преди време изтрихме маса ботове и подобрихме защитата на форума, може да сме я изтрили грешно. Ако искаш пусни пак и ще те регистрираме.
Относно газовата горелка, имам подобно предложение за една доста голяма и чакам човека да се обади за уточнение. На мен също ми е интересно какво ще стане, но при всички положения изгарянето ще се подобри и ако електрониката реагира автоматично или може да се настрои ръчно трябва да има забележим ефект. За газ и метан се ползват зонови оптимизатори К3 и съм готов да ти предоставя един комплект за тест за период от десетина дни, но е добре да монтирам лично на тръбата за да няма грешки - или поне да видя снимки от мястото на монтаж преди и след него, за да се направи като хората. Възможно е да не е достатъчен и да се наложи да сложим няколко - все пак К3 са изчислявани за автомобили и примерно при камиони с голяма кубатура се слагат два комплекта К3 и един К2, та вероятно ще трябват малко тестове за да се види при дебита на горелката, обема на тръбата и скоростта на газа през нея, каква ще е степента на насищане с енергия на флуида. Оттам ще се види колко кутии К3 ще трябват и как ще се разположат за максимум ефект.
Така че обади се или ми пиши на лични, тел. ми е 0885 781469
Поздрави

ПП
Въобще не е нужно да вярваш в оргона или др. работи за да работи оптимизаторът  :) Вижда се по резултата.
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 10:44:11 am от Maistora52 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Тъй като ние сме по-скоро сервиз на тези горелки, не ползвател, ми е интересно чисто теоретично какъв ефект би имало едно такова устройство. Все пак производителя на тези горелки е от 100 години на пазара, има достатъчно опит и ресурси да провежда изследвания, и е усъвършенствал процеса на горене почти до границите на физичните закони. В изгорелите газове има само 1% кислород, а въглеродния окис е някакви 10-тина ppm-а... незначително количество. При условие че не изхвърлям гориво, и нямам излишен въздух който само да топля... как мога да постигна икономия?
Това което се прави е да се постави топлообменник на изходящите газове. В него те отдават и малкото топлина която иначе би излезнала в атмосферата. На изхода (в зависимосто от производството) може да докараме температура на изходящите газове около 40 градуса. Демек ... влиза въздух 20 градуса в котела, горивото гори, загрява каквото загрява и отзад излиза "дим" с температура почти равна на околната. Цялата енергия остава в котела и флуида който трябва да се загрее. Няма прахосване на неизгорели въглероди в комина, няма излишен въздух който да грея нахалост.
Това обаче е доста скъпа инвестиция, защото тоя конденз който се събира в топлообменника нещата съвсем не са "бистра водичка". Киселинноста на това "нещо" е изключително висока. Понякога направо се чудят къде да изхвърлят тази течност която остава. Налага се и използването на неръждавейка за всички повърхности които имат допир с нея. Става безумно скъпо.
Откъде може да дойде повишението на ефективността? Чисто физически... все пак трябва да обясня на инвеститора какво смятаме да правим с неговия котел.

gguest

  • Гост
juliang,
съвет - не пипай горелките.
отговор на евентуалния обратен въпрос "защо" няма да напиша, разумните хора се сещат сами.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
juliang
Същите разсъждения са ми казвани от най-различни хора, докато не са тествали продукта ми на практика. Разбира се, прави са - дотолкова доколкото сметките са за необработено гориво. Оттам нататък вече нещата са други... Оптимизаторите от клас К най-общо казано дават възможност да се смеси на молекулярно ниво и по-пълно от нормалното газовъздушната смес. Тогава има отдаване на пълната енергия в горивото и може да се работи с по-бедни смеси със същото топлоотдаване като при богатите. При ДВГ ефектът е и липса на детонации, по-бавно горене и оттам необходимост от увеличаване на аванса. При горелките явно ще се регулира само сместа в посока обедняване, като няма опасност от недоизгаряне и отпадъци. Това се вижда и засича с прибори - при колите с газоанализатор, а при горелките не знам каква е системата. Хубавото е, че имате възможност за донастройка на сместа за постигане на пълния ефект, който при ДВГ е 30-35% а при горелка нямам идея колко ще е, защото е различно. Но очаквам поне 12-15%. Термодинамичен КПД няма смисъл да се смята по стандартни показатели. Ще се убедите сами.
Нищо по горелката няма да се пипа - всичко е външно като монтаж. Трябва ми само достъп до метанопровода преди горелката /да няма над + 70 градуса там/. Теоретично изчислих вече, че са нужни около 30 комплекта оптимизатори К3 /120 бр. елементни кутии/, което е доста, но естествено възможно.
Ако направим тестовете и са успешни, няма да продавам системата на инвеститора с котела - само ще си делим ефекта наполовина всеки месец.  А той няма да е малък при 4 мегавата мощност  :) Така всички печелят, а рискът и първоначалната инвестиция остава за мен. Ако пък производителят на котлите се заинтересува, съвсем добре. ДВГ са на повече от 100 години, а пак има сериозен ефект от оптимизаторите ми. Така че...
Моля да му предадете предложението ми.
Поздрави

« Последна редакция: Декември 26, 2013, 07:05:51 pm от caduceus »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Тъй като съм проЗ бачкатор, ще ми трябва нещо повече. Предварително да уточня, че ... как да го кажа... съм прекалено голям практик и трудно мога да бъда убеден да преразгледам някои ... основополагащи физични закони ... без значителни причини да го правя.
Не мога да кажа на шефа "дай да накичим тука едни истории да видим какво ще стане". Бих искал да мога да сложа на масата нещо малко по-смилаемо.
Съгласен съм (макар че имам огромни резерви), че при ДВГ където топлинната енергия се превръща във въртеливо движение, има редица ограничения за температурата и т.н. ... там може "да се пипне" още малко. Но горелката ... там един газ гори и топлината във всичките й форми се поема от стените на котела, а оттам и към флуида който се загрява.
Обикновено подхождам към такива мистерии по метода на "черната кутия". Има два подхода за изследване на едно нещо: "White box" и "black box". При "бялата кутия" нещото се разфичка на парченца, построява се негов модел или поне схема и се дава заключение дали това нещо ще работи или не. При "черната кутия" се абстрахираме от съдържанието на апарата и се следят само входните и изходящите параметри.
И сега като погледна на котела като "черна кутия" аз виждам следното: вкарвам газ с определена калоричност и даден обем. Изгарям го. Знам количеството енергия, което изгарянето на тоя газ ще отдели. Знам и какво количество вода съм подгрял, демек колко енергия съм усвоил. Знам и какво изхвърлям - температура на изгорелите газове (т.е. това което не съм успял да усвоя), както и някои от параметрите на тези газове - процентно съдържание на кислород, въглероден двуокис, въглероден окис, азотен окис.
настройката на една такава горелка се състои в следното: По норми трябва да се осигури около 3% излишък на кислород в изгорелите газове, като съдържанието на въглероден окис (недоизгоряло гориво) не трябва да превишава 50 ppm. Практиката показва, че при правилно избрана за дадения котел горелка спокойно излишъка на кислород може да се свали до 1%, без да се увеличи количеството на въглеродния окис. Ако продължиш "да натискаш" кислорода надолу, въглеродния окис в изгорелите газове рязко скача - това е сигнал, че вече няма достатъчно кислород който да се свърже с горивото.
Точността с която работят изпълнителните механизми на горелката, осигуряват позициониране на горивната и въздушната заслонки през ... 0.1 ъглови градуса. Смея да твърдя, че тази точност е значително по-голяма от това което  трябва на практика. Дори отварянето на вратата на котелното има по-голям ефект от мърдането с 1-2 стъпки на заслонките. Но ... такива са имали, такива са сложили :)
Идеята на цялото писание е следната: искам да кажа, че оптимизирането на процеса на горене в такава горелка е доведен до съвършенство. Няма неизгоряло гориво, няма "баласт" от излишен въздух. Физически ... просто няма откъде да се вземе допълнителната енергия.
И поради тази причина първо на мен ще ми е трудно да се убедя сам себе си че евентуална бъдеща оптимизация е възможна, и второ ще ми е още по-трудно да убедя някой от шефовете да убеди някой от собствениците на такава горелка да направим експеримента.
Идеята да свалим количеството гориво за да работим с обеднена смес просто е неприложима в този случай. Първо - това на момента ще доведе до понижаване на температурата на изходящите газове, което пък ще доведе до изстудяване на задната част на котела, оттам до намаляване на КПД на целия процес. Второ - задържането на постоянен пламък ще е проблем - факела ще се "откъсва" от горелката поради по-бавното горене на по-бедната смес. При 4 мегавата опитите за късане на пламъка вкарват котела в такава вибрация че трудно се стои в котелното, да не говорим за вредните последици за структурата на заварките и материала на самия котел. Знаете какъв звук се чува като духнете в гърлото на празна бутилка, нали? Е ... представете си бутилка с обем 10 кубически метра и тежаща 15 тона, в която "духате" около 2 кубически метра въздух в секунда...
За по-доброто смесване на горивото и въздуха, ако предположението е такова... мисля че и там няма какво да се пипне кой-знае какво. За разлика от ДВГ при горенето в котела не е от голямо значение къде точно горивото ще изгори. При 3-ходов котел то има около 15 метра път из тръбите, в които да избере подходящото време да изгори. Турбуленцията и температурата (поне в началото на пътя) са такива, че всичко се "омесва" изключително добре и ако има желание да гори - ще изгори.
Та... ако може малко теория върху която да храносмилам известно време преди изобщо да повдигна въпроса пред колегите... щото иначе просто няма какво "да сложа на масата" за да започна разговорите с тях.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
1. Благодаря на колегата за пространното обяснение. Беше интересно и ползотворно като информация.
2. Тъй като и аз съм предимно практик /макар че все пак продуктите ми стъпват на работеща теория/, мислех че ще се ограничим с прост тест и ясни входящи условия. Явно не. Нещата отиват на теории и приказки, което мисля е абсолютно излишно и не води до никъде. По-точно води до опити някой да убеждава някого че еди какво си не може да стане. Това лично мен не ме устройва - нямам време за губене, нито за спорове.
3. Технологията ми е нова и не се вписва в стандартните разбирания. Затова са тестовете - там имаш краен резултат който е неоспорим. Фактите правят парите, а не обясненията по учебниците. Каквото е в книгите, не се ражда по нивите - е казал народът. Ако някой иска да ползва - добре дошъл. Както виждате, не се притеснявам от тестове и даване на продукти безплатно за това /когато си заслужава естествено/. Ако нещата ми не работеха, нямаше да го правя. Измамниците първо искат пари, после дават някакво менте за парлама. Ако на някой не е ясно от писаното досега, че нещата са други, значи е доста зле с горния етаж и не може да му се помогне.
4. Газови горелки дал Господ - като не е вашата, ще е друга. Планирани са както вече казах тестове на такава с дори по-голяма мощност. Ще видим.
5. Разбирам, че е трудно да се проумее нещо ново, но това не е мой проблем. Разберете -  не може да знаете всичко. Това което правя вече пет години след прочитане и проумяване на тонове информация, не се описва в няколко изречения. Аз предлагам готов продукт на готовите да го ползват. Резултатът е по-важен от обясненията - това ще ви го каже всеки бизнесмен. Другото е вятър и мъгла.
6. Не е нужно някой да ме представлява и да слага на маса някакви теории и постановки. Има неща като премерен риск, споделено ноу-хау, патентна защита, договори за конфиденциалност и т.н.. Но аз не ви продавам технологията, а продукта - така че тези неща са излишни. Всички неясни неща се договарят лично и пряко между двете заинтересовани страни и всеки си преценява кой какъв е и заслужава ли си да се работи с него.

Поздрави

ПП
Настоящата тема не е подходяща за обсъждане на технологията ми. Моля модераторът ако прецени, да премести постовете отнасящи се до нея в друга - примерно заключената "Оптимизатори на Кадуцеус" или др. Тази тук е за неработещи неща и всякакви ментета с магнитен характер и ако не се преместят постовете ми, ще ги изтрия поради несъвместимост с характера на темата.
 
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 10:32:27 pm от caduceus »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
 Имаме скаларни или торсиони вълни. Това е магнитен вектор без електрична съставка.
Практически си представете окото на бурята. Там е тихо и спокойно (нулева точка), а вън трещи и гърми. При каскадно свързване е хубаво бобината да е във вид на осморка, така че да има две спокойни нулеви точки взаимно перпендикулярно.
Просто информацията се превръща в енергия, тази енергия е невидима и е допълнителна спрямо обикновеното електромагнитно горене.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Ок. Разбирам. Ще съм благодарен ако споделите резултатите след поставянето на такъв оптимизатор на газова (или нафтова, мазутна ... все тая) горелка. Още по-добре ще е ако убедите собственика да ви разреши да споделите къде точно се намира тази установка за да може песимисти като нас да видят при възможност нещата в действие. Ние ще си донесем уредите за измерване, ако не е много нахално.
А и аз при възможност ще поставя въпроса пред шефовете, макар че се досещам какъв ще е резултата...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Разбира се. Данните ще пусна на лични.
Успехи!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Руският военнопромишлен комплекс внедрява в своите машини ей този "активатор":
http://ecogorivo.com/opisanie-i-montaj

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
"Сори", че се намесвам с мнение:)
juliang, ще се опитам с 2-3 изречения да формулирам ефекта от оптимизаторите на Кадуцеус, както съм ги разбрал...
1.Ти сега имаш КПД над 90%,нали така?Но това е по изчисления от конвенционалната физика.
2.Идеята на Кадуцеус е да се намали подаваната мощност, за да може оптимизаторите да имат "мегдан" за изява?
Техническата ми образованост (колкото я има) и показанията на уредите с които настройваме горелките ми говорят, че няма как... просто физически няма как да се изкара 10% икономия. КПД-то на последния котел който настройвахме в понеделник според уреда е 91.8%, и 10% покачване го метка в графата "перпетуум мобиле".
3.Ако с предварително намалена  мощност (с 10-15% примерно) и поставени оптимизатори успеете да постигнете първоначалния наблюдаван краен ефект, значи си струва - по-малко подадена енергия на входа=по-голяма ефективност:)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
В този форум, ако не вярваме в ЗЗЕ трябва да го обявим като "Форум за "не вярване в ЗЗЕ"! Горивата си имат конкретна енергия, която могат да отдадат при изгаряне ! http://www.thermopump.eu/head_bg/files_bg/calorie_bg.html    http://www.remixbg.com/software/Table_11.htm
Вижте таблиците по долу ! Къде стои водорода ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Heat_of_combustion
Вижте и прикрепеният док. !
Как така, горивото, преминавайки през една лъскава тръбичка, ненадейно става панацея ?? Двигателя по-мощен, гори по-малко ?? И от къде се взема тази енергия ?? Ах, да ! Оргон, прана, ефир, и ..... ! Демек от небитието ! Сега остава някой да се върне от ГМТ на цилиндъра и да разкаже какво е видял ! Купете си нов автомобил ! Купете си тази тръбичка, или пък някакви други магнити, ииии той си остава нов ! О, да ! Балъци винаги се намират ! Е, това е невежеството ! 
« Последна редакция: Септември 28, 2014, 06:26:18 am от Maistora52 »

elektros

  • Гост
Тези приставки са уникални - на една Вектра разхода се качи от 10,5 на 14...  Може и да работят, ама как точно не е  ясно...
« Последна редакция: Септември 28, 2014, 06:27:04 am от Maistora52 »